magazynowania energii grawitacji

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez lilian07 » 12/01/18, 18:40

Tu się z Tobą zgadzam, być może kogeneracja nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, szczególnie jeśli są to duże zdelokalizowane elektrownie posiadające sieci ciepłownicze.
Dla mnie ani mieszkalnictwo, ani transport (poza lotnictwem) nie będą problemem, przemysł i reszta gospodarki pozostaną w centrum uwagi podczas niskich wahań energii.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez sicetaitsimple » 12/01/18, 19:00

lilian07 napisał:Tu się z Tobą zgadzam, może kogeneracja nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia


Może w tym przypadku? Który przypadek? Mówimy o przyszłości (bez względu na horyzont) z dużą ilością nieciągłych odnawialnych źródeł energii i o to właśnie chodzi, prawda? Napisałeś trochę wcześniej:

„Musimy zelektryfikować wszystko we Francji i Europie i przejść na energię odnawialną w 2040% przed 90 r. (realistyczne na dziś, z uwzględnieniem nieciągłości).”

A może śniłem?
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez lilian07 » 14/01/18, 12:17

Tak, to było w tym przypadku, o którym mówię, 90% energii odnawialnej do 2040 roku... W każdym razie pozostałe 10% będzie stanowić energia zmagazynowana, co jest dziś trudne do zrozumienia. Z pewnością paradoksalnie jest to stare paliwo, takie jak węgiel występujący w dużych ilościach, powszechne na planecie i nadające się do wykorzystania przez jak największą liczbę ludzi.... Jednak moim zdaniem fotowoltaika będzie podstawą systemu przerywanego, który stał się tym razem mniej zmienny dzięki magazynowaniu, ogromna powierzchnia powstająca wszędzie tam, gdzie jest miejsce (dach, odpowiedni teren itp.), zlokalizowana dystrybucja i duże zdelokalizowane elektrownie (Afryka, Europa Wschodnia itp.).
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 413
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 61

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez pogmatwać » 19/12/18, 14:44

Jest jeszcze w laboratorium, ale jest obiecujący... https://www.futura-sciences.com/science ... ite-58708/
0 x
Świat jest doskonały !!!
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez izentrop » 19/12/18, 16:59

Magazynowanie termiczne, a nie grawitacyjne w tym przypadku
1 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 413
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 61

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez pogmatwać » 19/12/18, 17:42

perplex napisał:Jest jeszcze w laboratorium, ale jest obiecujący... https://www.futura-sciences.com/science ... ite-58708/


Jest po prostu dwa razy droższy od grawitacji, więc jest na swoim miejscu... idź powiedz pani, śnię Roll:
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez Gaston » 19/12/18, 17:53

perplex napisał:Jest po prostu dwa razy droższy od grawitacji, więc jest na swoim miejscu...
O nie
W takim przypadku dlaczego nie zamieścić tego w temacie dotyczącym akumulatorów, innym dotyczącym magazynowania bezwładnościowego i ponownie dotyczącym magazynowania ciepła poprzez zmianę fazy...

Sok pomidorowy jest tańszy od benzyny i smakuje lepiej, nie dlatego jest nie na miejscu w temacie o paliwach.


Byłoby to całkiem interesujące w osobnym temacie, ale tutaj po prostu wprowadza w błąd istniejący temat.
Ponadto sprawia, że ​​Twój post staje się niemożliwy do wyśledzenia, ponieważ nie ma odpowiedniego tytułu.
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 413
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 61

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez pogmatwać » 19/12/18, 18:47

To prawda, że ​​ostatni post ma rok, zostawię Was pomiędzy kéké
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: magazynowanie energii grawitacji




przez Exnihiloest » 19/12/18, 18:50

Stwierdzenie, że zbiornik o średnicy 10 metrów kojarzony z turbinami wiatrowymi lub energią słoneczną wystarczyłby do zapewnienia autonomii elektrycznej 100.000 XNUMX domów, wydało mi się wysoce fantazyjne, a dziennikarka jest na tyle kompetentna, że ​​nie kwestionuje kwestia głośności, jedyna, która ma znaczenie.

Zrobiłem więc obliczenia.
Załóżmy zbiornik o wymiarach 10mx10m, objętość = 785 m1.832.333, masa krzemu: 2300 1900 513.053 Kg, odzyskana energia z 143° do 30° = 43 XNUMX MJ = XNUMX MWh, wówczas dla wydajności konwersji termicznej => energia elektryczna nie nie należy liczyć na więcej niż XNUMX%, albo w końcu XNUMXMWh, albo 0,43 kWh na gospodarstwo domowe Roll:

Jesteśmy spokojni, możemy naładować laptopa. : Lol:
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 243