Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 29/11/18, 16:58

Ahmed napisał:JanicPiszesz:
ruchy ekologiczne służą bardziej do ponownego przemyślenia naszej odpowiedzialności nos dzieje...(


Ludzie wybierają świadomie i tak samo świadomie jak ekolodzy, także po namyśle, a także wziąwszy na siebie odpowiedzialność, style życia, które nie mają aprobaty tych ruchów ekologicznych.
Tak więc ci ludzie, zgodnie z tymi samymi ruchami ekologicznymi, nie zrozumieliby ani nie pomyśleli niczego złego i dlatego powinni „re„myślą”, ich odpowiedzialność, aby odpowiadała dogmatom tych ruchów ekologicznych. Żadna inna droga niż ich nie jest możliwa, tylko oni mają rację, tylko oni wiedzieliby, jak myśleć. Typowy dla intelektualnego despotyzmu, który często można znaleźć wśród tych Nazwałbym fundamentalistycznych ekologów.

Tak, rzeczywiście istnieje masowa strategia wyprowadzania odpowiedzialności na poziomie indywidualnym* kosztem właściwej analizy globalnej; zniszczenie warunków życia nie jest problemem wynikającym z braku morale, dodam, niezależnie od poziomu władzyponieważ ci, którzy pełnią funkcje dominacji**, sami są zdominowani*** przez determinizmy, którym są winni posłuszeństwo pod groźbą zwolnienia.

* Prowadzi to do zwykłej litanii „małych gestów dla planety”, które są całkowicie nie na czasie z ogromem problemów i które są szeroko promowane w mediach właśnie ze względu na ich nieszkodliwy charakter.
** To błąd okrojonej analizy, która potępia 1% lub „banksterów” poprzez esencjalizowanie tych ludzi zamiast zrozumienia, że ​​spełniają oni jedynie doskonale zastępowalną funkcję: jeśli ktoś dostrzega tylko szczegóły, pozostajemy ślepi na system, który konfiguruje To.
*** Dlatego prawdziwie emancypacyjna myśl może być pomyślana jedynie jako totalna, a nie funkcjonująca, jak to ma miejsce obecnie, przez antytezę i wykluczenie „wrogów ludu” (żeby użyć skrótu).

A poza tą litanią "to wina systemu", za czym się opowiadasz?
Bo nie trzeba być z Jupitera, żeby powiedzieć, że prawie nic nie idzie dobrze. Z drugiej strony dostarczanie wiarygodnych rozwiązań, do których ludzie by się stosowali, i zachowywanie się zgodnie z tym, co zalecamy, tam naprawdę nie widzę wielu ludzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Gaston » 29/11/18, 17:08

Exnihiloest napisał:Jest to typowe dla intelektualnego despotyzmu, który często występuje wśród tych, których nazwałbym fundamentalistycznymi ekologami.
Możemy napisać dokładnie to samo, odwracając obozy (na przykład Amerykanie, którzy instalują zestawy, aby ich pickupy dymiły na czarno, gdy wyprzedzają rowerzystów).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 29/11/18, 17:22

Gaston napisał:
Exnihiloest napisał:Jest to typowe dla intelektualnego despotyzmu, który często występuje wśród tych, których nazwałbym fundamentalistycznymi ekologami.
Możemy napisać dokładnie to samo, odwracając obozy (na przykład Amerykanie, którzy instalują zestawy, aby ich pickupy dymiły na czarno, gdy wyprzedzają rowerzystów).

Nie widzę związku między tym a wymogiem niektórych niż innych ”REmyśleć” o tym, co już pomyśleli.
"PRZEMYŚLAJ, PRZEMYŚLAJ i dopóki się z nami nie zgodzisz, PRZEMYŚLAJ": tak właśnie się czuję, intelektualny depotyzm, kiedy twierdzi się, że byłbym na żołdzie przemysłu naftowego, że chciałbym śmierci planety, albo wręcz, że powinienem zostać ocenzurowany.
A czytając tu i tam w SIECI zauważam, że nie jestem odosobniony.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Sen-no-sen » 29/11/18, 17:32

Exnihiloest napisał:Teraz, jeśli przedstawisz dowody, o które już prosiłeś, na to, co twierdzisz, a mianowicie, że Lindzen celowo wprowadza nas w błąd (chyba że nie wiedziałeś, co naprawdę oznacza „wprowadzanie w błąd”?), pozostaję otwarty. Poza tym procesy inkwizycji z prymitywnymi sprzeczkami mnie nie interesują.


Znowu próbujesz utopić rybę, kwestionując moje intencje poprzez wprowadzające w błąd wnioski, mające na celu zmuszenie mnie do powiedzenia tego, czego nie powiedziałem.
Tu już odpowiedziałem:
Co więcej, po obejrzeniu wydaje mi się, że R. Lindzen mówi o „propagowaniu obalenia społeczeństwa przemysłowego”.

Jednak moja pierwsza uwaga dotyczyła idei „samobójstwa przemysłowego”, która jest całkowicie fałszywa.
Co do idei jakiejkolwiek promocji obalenia społeczeństwa przemysłowego, to musiałbym być pokazany potwierdzające fakty kim są ludzie władzy na tym świecie, którzy to reklamują! Greenpeace porzuci ten dyskurs na co najmniej 20 lat!


Wydaje mi się, że umieściłem wcześniej tekst od szefa Total, który mówi o „szansach” vis a vis RCA, jest wiele innych osób idących w tym kierunku, co więcej, nawet ruchy ekologiczne podkreślają ten pomysł zielony biznes jako siła napędowa zatrudnienia i innowacji.
Jak wynika z badań, korzyści ekonomiczne wynikające z przeciwdziałania zmianom klimatycznym są niedoceniane
Według Światowej Komisji ds. Gospodarki i Klimatu korzyści te szacuje się na 26 bilionów dolarów do 000 roku na całym świecie.

https://www.francetvinfo.fr/meteo/climat/les-benefices-economiques-de-la-lutte-contre-le-changement-climatique-sont-sous-estimes-selon-une-etude_2926009.html

Jesteśmy zatem bardzo dalecy od samobójstwa społeczeństwa przemysłowego! : Lol:




Żadna droga inna niż ich nie jest możliwa, tylko oni mają rację, tylko oni potrafią myśleć. Jest to typowe dla intelektualnego despotyzmu, który często występuje wśród tych, których nazwałbym fundamentalistycznymi ekologami.


Jak wspomniano Gaston mają niewiele do zrobienia dokładnie tej samej uwagi w przeciwnym kierunku ... Roll:
Czy znasz wyrażenie:Rób to, co mówię, a nie to, co robię. : Lol:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Janic » 29/11/18, 17:33

kiedy twierdzi się, że będę opłacany przez przemysł naftowy, że chciałbym śmierci planety lub wręcz, że powinienem zostać ocenzurowany.
A czytając tu i tam w SIECI zauważam, że nie jestem odosobniony.
nie byłbyś jedynym opłacanym przez przemysł naftowy?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 29/11/18, 18:11

Sen-no-sen napisał:...
Znowu próbujesz utopić rybę, kwestionując moje intencje poprzez wprowadzające w błąd wnioski, mające na celu zmuszenie mnie do powiedzenia tego, czego nie powiedziałem.
Tu już odpowiedziałem:
Co więcej, po obejrzeniu wydaje mi się, że R. Lindzen mówi o „propagowaniu obalenia społeczeństwa przemysłowego”.


Oskarżanie mnie o „próbę utopienia ryby” to wciąż próba intencji.

To, że Lindzen mówi o „promowaniu obalenia społeczeństwa przemysłowego”, nie czyni go kimś, kto chce nas oszukać. To jest jego punkt widzenia (który również podzielam z wielokrotnie powtarzanych powodów, instrumentalizacja ekologii przez ideologię polityczną, ekologizm).

Przykro mi, ale nie widzę w tym, co piszesz, żadnych dowodów na to, że Lindzen chciałby nas oszukać. Ja też nie widzę w tym, co pisze. I nie widzę powodu, dla którego miałby to robić.

Twoje oskarżenia są niesprawiedliwe.

Więc teraz czekam w związku z tym filmem na odpowiedź, która uważa, że ​​chociaż nie wszyscy się zgadzamy, przynajmniej powinniśmy być dobrej woli. Żadna debata nie jest możliwa, jeśli założysz, że osoba naprzeciwko chce oszukać świat.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Sen-no-sen » 29/11/18, 18:35

Exnihiloest napisał:Twoje oskarżenia są niesprawiedliwe.
Więc teraz czekam w związku z tym filmem na odpowiedź, która uważa, że ​​chociaż nie wszyscy się zgadzamy, przynajmniej powinniśmy być dobrej woli. Żadna debata nie jest możliwa, jeśli założysz, że osoba naprzeciwko chce oszukać świat.


Biorąc pod uwagę fakt, że nie próbujesz zrozumieć tego, co mówię, przeinaczając to, co mówię, muszę stwierdzić, że nie masz żadnych argumentów i że używasz swoich zwykłych tyrad, aby uniknąć tego, powiedzmy sofizm, sylogizm, fałszywy dylemat, próba intencji i tak dalej!
Że jesteś sceptyk klimatyczny nie stanowi żadnego problemu, każdy może myśleć, co chce, ale utknie, gdy użyjesz metod manipulacji, które nie oszukują wielu ludzi co do forum.
Więc jeśli chcesz móc spokojnie wymieniać się, być może powinieneś rozważyć przegląd swoich relacji z innymi… ponieważ to wstyd, ponieważ masz dysonansowy głos i raczej oszczędzasz na produkcję pomysłów.

To, że Lindzen mówi o „promowaniu obalenia społeczeństwa przemysłowego”, nie czyni go kimś, kto chce nas oszukać.

Mówi się już o promowanie obalenia społeczeństwa przemysłowego i nie ma samobójstwo społeczeństwa przemysłowego, więc wyciągnąłeś wniosek.
Moja początkowa uwaga na temat wprowadzającej w błąd strony była oparta na pojęciu „samobójstwa przemysłowego”, więc nie próbuj mnie oskarżać o to, czego nie powiedziałem R. Lindzen.
W tym ostatnim punkcie wspomniałem, że w kręgach władzy nie ma ludzi (bo opinia kilku dekrementatorów w politycznym spektrum się nie liczy!), którzy promowaliby taki „odwrót”.
W przypadku ekologicznych organizacji pozarządowych jest dokładnie tak samo,GreenpeaceThe WWF i wsp. w ogóle nie promują tego rodzaju rzeczy, więc takie twierdzenie jest bezpodstawne.
Jest to podwójnie nieuzasadnione w obliczu dobrej kondycji ekonomicznej dużych grup przemysłowych, które, jak wspomniano powyżej, widzą w tym doskonały sposób na wyeliminowanie konkurencji i dywersyfikację portfela.

Ekologizm, który krytykujesz, jest w rzeczywistości „dobre myślenie„mający na celu umożliwienie transformacji gospodarczej poprzez ekran ekologiczny.
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 29/11/18, 18:45

Lindzen chce nas oszukać, czy nie?
Nie zrozumiałem twojej odpowiedzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Sen-no-sen » 29/11/18, 18:52

Exnihiloest napisał:Lindzen chce nas oszukać, czy nie?
Nie zrozumiałem twojej odpowiedzi.


Nie wiem jak on, ale ty na pewno tak! : Lol:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 30/11/18, 17:57

Sen-no-sen napisał:
Exnihiloest napisał:Lindzen chce nas oszukać, czy nie?
Nie zrozumiałem twojej odpowiedzi.


Nie wiem jak on, ale ty na pewno tak! : Lol:

Zobaczmy ...
I infutu przyjąć twoje uwagi na temat Lindzena, zawsze w argumentum ad personam, bez zainteresowania.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113