Jutro wszystkich bezrobotnych?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez Exnihiloest » 18/11/18, 23:18

Ahmed napisał:Myślę, że bezowocne byłoby debatowanie nad tymi kwestiami na bardzo wczesnym etapie, kiedy zabraniają tego połączenia, które praktykujesz. Tak więc, w swojej upraszczającej wizji, z jednej strony kładziesz odsetki za pieniądze (= władzę), az drugiej strony motywację w ogólnym sensie, w którym „nikt nie działa bez powodu do działania *” w to samo pudełko; „Odkrycie” tej ostatniej psychologicznej wiosny jest stwierdzeniem oczywistości.
Twoja pozycja jako mistrza liberalizmu, techno-nauki i obecnego świata ...

„Świat jaki jest” jest właściwie tym, na czym się opieram, w przeciwieństwie do ciebie, który opierasz się na wyimaginowanym świecie, wynalazku lub modzie.
Świat składa się z planety i istot, które ewoluowały tam i przetrwały dzięki ich adaptacji. Ta adaptacja odpowiada rozwojowi zdolności, instynktów i zachowań, bez których przetrwanie na planecie nie byłoby możliwe. Konkretnie, na przykład instynkt przetrwania, poszukiwanie sensu, a zatem ciekawość (dla człowieka prehistorycznego hałas może być znakiem niebezpieczeństwa), życie grupowe i wzajemna pomoc (życie staje się wygodniej dzieląc zadania), akceptację konfrontacji (zwierzęta, wrogowie), indywidualizm (różnorodność stanowi mniejsze ryzyko niż gdybyśmy byli rasą klonów, potrzebujemy odkrywców) ...
Mój świat jest światem ludzi. Twój świat jest abstrakcją, którą nazywasz ekonomią bez żadnego połączenia z ludźmi, dla udowodnienia tego, co piszesz.

Pojęcie „wartości abstrakcyjnej” oczywiście nie odpowiada temu, o czym mówisz: jeśli gospodarka jest w stanie zaspokoić potrzeby i dąży do stworzenia maksimum **, dzieje się tak tylko dlatego, że trudno jest jej pomyślne przekształcenie towaru w zwiększoną sumę bez znaczącej lub symbolicznej wartości użytkowej; w rezultacie dąży do obniżenia tej wartości użytkowej do możliwego minimum lub nawet obejścia się bez niej, jak obecnie widzimy, stosując uprzedzenia regulacyjne zmuszające użytkowników do zmiany samochodu pod pretekstem „ekologicznego” wygaśnięcia lub poprzez finansowanie ze środków publicznych transformacji energetycznej, która jest rzekomo korzystna z punktu widzenia klimatu, ale jednocześnie kontynuuje orientację sprzeczną z tym celem.

Gospodarka staje się dla Ciebie bytem myślącym, który działałby samodzielnie, który „dąży” do tego czy tamtego, odnosi sukcesy lub nie, bawi się regulacjami i ludźmi… Taka ekonomia nie istnieje. Gospodarka to tylko makroskopowy obraz w postaci bezkształtnej plamy, przedstawiający ludzi i ich działania, odpowiadające na ich psychologię ukształtowaną przez tysiące lat ewolucji. Masz nadzieję, że wyciągniesz z tego uniwersalne prawa, takie jak Newton, strata czasu, nie jesteśmy w naukach ścisłych, jak w fizyce.
Ta ekonomia jest tylko interpretacją wszystkich interakcji między mężczyznami, które reagują na bodźce, ich neuronalne leczenie, intymne motywacje, takie jak pragnienie posiadania lub dominacji, utopijne marzenia o idealnych światach, z których każdy ma swoją wersję, dla sadystycznych dewiacji, w poszukiwaniu przyjemności, wygody, stabilności ...
Z tej różnorodności czerpiesz tę bezkształtną średnią zwaną „ekonomią”, ale która nikomu nie odpowiada, i wnioskujesz, że byłaby ona przeciwna człowiekowi, gdyby była jej wytworem. Mężczyźni są wszędzie w gospodarce. Mój świat to świat ludzi. Kapitalizm jest ich obecnym etapem ewolucji, tym, do którego zmierzają ludzie, kiedy ich puszczamy. Aby zaprzeczyć prawdziwemu człowiekowi, twierdząc, że gospodarka jest bogiem, który nim manipuluje, to, co robisz, to po prostu zamiana przyczyn i skutków.

* Leibnitz.
** Istnienie reklamy dowodzi, że „potrzeby” są tworem społecznym iw żaden sposób nie odnoszą się do rzekomej istoty ludzkiej.

Reklama jest na początku potrzebą, aby ci, którzy produkują, przedstawiali swój produkt, zarówno ze względu na zaspokojenie swojego ego, jak i faktyczne przyzwolenie na pozycję społeczną, lub po prostu możliwość zarabiania na życie z pracy. Wszystkie te punkty zaczynają się od intymnych problemów związanych z psychologią. Umieszczanie „społecznego” na „kreacji” jest jak nakładanie „ekonomii” na „społeczeństwo”, co nie czyni ich autonomicznymi rzeczywistościami. Jedyną rzeczywistością, z której wyłania się ekonomia i społeczeństwo, są ludzie i ich intymny sposób funkcjonowania, które kształtują obie.
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez pogmatwać » 19/11/18, 11:16

Jestem w 100% z Exnihiloestem, poza kilkoma niuansami, kapitalizm tonie prosto w ścianę, tworząc nadmierne roboty lub uczestnicząc w nich, co ostatecznie przyniesie na dłuższą metę, tak zwany świat pracujący fabryki

Nie możemy już wycofać się, więc skończy się chaosem, na początku zobaczymy, czy człowiek będzie w stanie wyrazić swoją życzliwość wobec drugiego człowieka, przepraszam Marzę ...

Ludzie, którzy mają inne rzeczy do roboty niż spędzanie życia w fabrykach lub pracy ... Nadal będą musieli osiągnąć dość wysoki poziom wykształcenia, aby móc wybrać życie i śmierć ... długi przedmiot ,

A ++
0 x
Świat jest doskonały !!!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez Ahmed » 19/11/18, 11:20

Mam wrażenie, że to więcej niż „niuanse” ... :D
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez pogmatwać » 19/11/18, 11:33

: Mrgreen:
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez Exnihiloest » 20/11/18, 18:24

perplex napisał:Jestem w 100% z Exnihiloestem, poza kilkoma niuansami, kapitalizm tonie prosto w ścianę, tworząc nadmierne roboty lub uczestnicząc w nich, co ostatecznie przyniesie na dłuższą metę, tak zwany świat pracujący fabryki

Nie możemy już wycofać się, więc skończy się chaosem, na początku zobaczymy, czy człowiek będzie w stanie wyrazić swoją życzliwość wobec drugiego człowieka, przepraszam Marzę ...

Ludzie, którzy mają inne rzeczy do roboty niż spędzanie życia w fabrykach lub pracy ... Nadal będą musieli osiągnąć dość wysoki poziom wykształcenia, aby móc wybrać życie i śmierć ... długi przedmiot ,

A ++

Jeśli kapitalizmowi uda się wyprodukować roboty z potężną sztuczną inteligencją i generalistą, i za przystępną cenę, nikt się temu nie oprze. Pojedzie tam na zakupy, zabierze dzieci do szkoły, przygotuje gotowanie ...
Po raz pierwszy jest to ryzyko, w najlepszym wypadku to, że skończą jak Eloi ze Wells w „Wehikule czasu”, w najgorszym przypadku zniknięcie, zastąpione przez sztuczną inteligencję, w której najprawdopodobniej narodzi się świadomość i te same cechy i cechy, które mają ludzie organiczni, te same przyczyny dające te same efekty. Myślę, że prawdopodobne jest, że „robot” (który nie będzie już tak naprawdę jednym w takim sensie, w jakim go dziś rozumiemy) lub forma ewolucji homo sapiens, na którą pośrednio pozwoliła natura.
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez pogmatwać » 20/11/18, 23:28

Exnihiloest napisał:zastąpiona sztuczną inteligencją, w której najprawdopodobniej narodzi się świadomość i te same cechy, przez które mają ludzie organiczni, te same przyczyny dające te same skutki. Myślę, że prawdopodobne jest to, że „robot” (który nie będzie już tak naprawdę jednym w takim sensie, w jakim go dzisiaj rozumiemy) lub forma ewolucji homo sapiens, na którą pośrednio pozwoliła natura.


Podoba mi się pomysł, że natura pośrednio pozwoli na jej przybycie ... przyszłość człowieka będzie robotem, co nie jest niemożliwe ... Przed osiągnięciem prawdziwego poziomu świadomości opuszcza nas słoneczne dni, a na pewno czas na efektywną paradę.
Ale robot będzie jego wieczny, a na pewno zdolny do samokształcenia, poprawy, a przede wszystkim posiadania prawie absolutnej wiedzy.

Z drugiej strony nie będzie wiedział natychmiast szczęście reprodukcji. : Mrgreen:
Cudem byłoby to, że nadal nam służy, ponieważ musielibyśmy zrobić z tego trochę maso w oryginalnym designie : Chichot:

Jeśli kapitalizmowi uda się wyprodukować roboty z potężną sztuczną inteligencją i generalistą, i za przystępną cenę, nikt się temu nie oprze. Pojedzie tam na zakupy, zabierze dzieci do szkoły, przygotuje gotowanie ...


Myślę, że zanim zacznie gotować guerre, Przeciąga piękne projekty na youtube, a to nie są modele.

Ufam armiom naszych krajów, aby położyć temu kres (mówię o ludzkości)
imigracja klimatyczna z pewnością przyspieszy procedurę ...

A ++
0 x
Świat jest doskonały !!!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez Ahmed » 21/11/18, 20:59

NiezniszczalnyPiszesz:
Gospodarka staje się dla Ciebie bytem myślącym, który działałby samodzielnie, który „dąży” do tego czy tamtego, odnosi sukcesy lub nie, bawi się przepisami i ludźmi ...

Nigdy tego nie powiedziałem: ekonomia jest rzeczywiście wytworem działalności człowieka, ale sfera ekonomiczna działa wstecz na każdego podmiotu gospodarczego i przedstawia się w ten sposób „jako” byt, nie myślący (co za dziwny pomysł?). postrzegane jako autonomiczne (jest to determinizm). Oczywiście, skoro utrzymujesz, że całość nie jest większa niż suma części ... :D
Jeśli chodzi o fakty, które pokazują, że gospodarka zaspokaja jedynie potrzeby wtórnie, zacytowałem reklamę: odpowiedziałeś łącząc informacje z reklamą. Rzeczywiście reklama to znacznie więcej niż informacja (czasem jej nie zawiera), to ona stwarza nowe potrzeby za pomocą dobrze znanych środków naśladowania pożądania, a jeśli nie byłyby skuteczne, to my trudno zrozumieć przyczynę tych gigantycznych budżetów.
Kolejny prosty fakt obserwuje się podczas niszczenia nadwyżek żywności: żywność doskonale jadalna jest celowo skażona, a potrzeby żywieniowe pozostają niezaspokojone.
Jeszcze ważniejsze, ale bardziej złożone: produkcji dóbr rzeczywistych nie można już wymieniać w ilościach proporcjonalnych do akumulacji wartości abstrakcyjnej czekającej na wycenę, a przemysł finansowy uzupełnia ten brak mechanizmami genialny i spłatę długów, które teraz irygują wszystkie sektory. Zatem iluzja może trwać nieco dalej ...
Ale skoro odrzucasz wszystko, co sprzeciwia się Twojemu społecznemu „atomizmowi”, nie mam nadziei Cię przekonać: masz rację, z tego punktu widzenia ekonomia nie może istnieć! : Lol:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez Sen-no-sen » 21/11/18, 21:31

Stwierdzenie, że ekonomia jest myślącym bytem, ​​nie jest bezzasadne.
Konieczne jest jedynie przezwyciężenie takiego warunku wstępnego, aby na nowo zdefiniować pojęcie inteligencji ponad powszechnie zdefiniowane standardy.
Naukowcy nie wahają się już dziś mówić o inteligencji zwierzęcej, roślinnej, a nawet wirusowej.
Dla specjalisty AI i fizyka Alexa Wissnera Grossa inteligencja ma nawet swoje równanie [„F = T ∇ Sτ”].
Inteligencja jest siłą, która działa Maksymalizacja zdolność działania jednostki w przyszłości, niezależnie od jej biologicznego pochodzenia lub nie.
Tak więc jednostkę antropotechniczną, taką jak firma lub społeczeństwo ludzkie, można całkowicie uznać za obdarzoną inteligencją, inteligencją, której cele wymykają się jej podelementom.
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez Exnihiloest » 23/11/18, 16:52

Ahmed napisał:NiezniszczalnyPiszesz:
Gospodarka staje się dla Ciebie bytem myślącym, który działałby samodzielnie, który „dąży” do tego czy tamtego, odnosi sukcesy lub nie, bawi się przepisami i ludźmi ...

Nigdy tego nie powiedziałem: ekonomia jest rzeczywiście wytworem działalności człowieka, ale sfera ekonomiczna działa wstecz na każdego podmiotu gospodarczego i przedstawia się w ten sposób „jako” byt, nie myślący (co za dziwny pomysł?). postrzegane jako autonomiczne (jest to determinizm). Oczywiście, skoro utrzymujesz, że całość nie jest większa niż suma części ... :D

Nie twierdziłem, że twierdzisz, że gospodarka jest bytem myślącym. Chodzi mi o to, że przedstawiasz to tak, jakby to był jeden, przykład: „gospodarka [...] dąży…”, „trudno jej odnieść…”, to który w rzeczywistości jest taki sam.

Całość nie jest większa niż suma części i wyjaśniłem dlaczego: jeśli gromadzenie części pozwala na istnienie całości, to dlatego, że elementarne właściwości części i ich możliwe interakcje pozwalają na funkcjonalność całości . Jedynie nasz sposób widzenia zmienia paradygmat poprzez zaniedbanie podstawowych operacji, aby zobaczyć tylko całość jako całość. To jest dokładnie to, co robi fizyka, kiedy mówi o „temperaturze”, a nie o skumulowanej energii kinetycznej każdej cząstki. Oczywiście jest to bardzo praktyczne, ale nie zmienia energii kinetycznej każdej cząstki, jest tylko sposobem dostrzeżenia właściwości całości. Energia kinetyczna cząstek generuje temperaturę, a raczej naszą interpretację tego, czym jest temperatura. Odwrotna sytuacja nie jest prawdą, temperatura nie odpowiada obiektowi fizycznemu. Podobnie, to ludzkie cechy i wzajemne relacje tworzą ekonomię, a nie ekonomia, która tworzy ludzkie cechy i wzajemne relacje, nawet jeśli ma na nie wpływ. Istnieje pierwotność, której nie można lekceważyć

Jeśli chodzi o fakty, które pokazują, że gospodarka zaspokaja jedynie potrzeby wtórnie, zacytowałem reklamę: odpowiedziałeś łącząc informacje z reklamą.

To jest źle. Powiedziałem, że reklama to „przy wyjściu potrzeba, aby ci, którzy produkują, przedstawili swój produkt. ”To nie jest połączenie, nigdy nie powiedziałem, że reklama ogranicza się do informacji, twoje sformułowanie jest redukcyjne (błąd stracha na wróble).

Rzeczywiście reklama to znacznie więcej niż informacja (czasem jej nie zawiera), to ona stwarza nowe potrzeby za pomocą dobrze znanych środków naśladowania pożądania, a jeśli nie byłyby skuteczne, to my trudno zrozumieć przyczynę tych gigantycznych budżetów.
Kolejny prosty fakt obserwuje się podczas niszczenia nadwyżek żywności: żywność doskonale jadalna jest celowo skażona, a potrzeby żywieniowe pozostają niezaspokojone.

Niszczenie nadwyżki żywności jest w wielu przypadkach wymogiem prawnym. Na przykład pozostałości stołówek szkolnych nie mogą być dawane, personel nie może ich zabierać ... (co miało miejsce w przeszłości, ale dziś, zgodnie z zasadą ostrożności, chcemy prześledzić wszystko, a resztki nie są). Musiało się to zmienić, nie słyszałem o tym.
„Doskonale zużywalne”, słowo w powietrzu, kto to gwarantuje? Ponieważ „recykling” bez śledzenia (kto by to zrobił, kto by to zapłacił?), Najmniejszy problem może spowodować wszczęcie postępowania sądowego. Ci sami ludzie, którzy chcą, abyśmy „oddawali” nadwyżki, byliby pierwszymi, którzy chcieliby potępić tych, którzy to zrobili, gdyby nadwyżki okazały się nieaktualne. Dodatkowe wymagane działania wiążą się z kosztami, a związane z nimi obowiązki wymagają aktorów. „Yaka” to całkowicie nieodpowiednie wyrażenie.

Jeszcze ważniejsze, ale bardziej złożone: produkcji dóbr rzeczywistych nie można już wymieniać w ilościach proporcjonalnych do akumulacji wartości abstrakcyjnej czekającej na wycenę, a przemysł finansowy uzupełnia ten brak mechanizmami genialny i spłatę długów, które teraz irygują wszystkie sektory. Zatem iluzja może trwać nieco dalej ...
Ale skoro odrzucasz wszystko, co sprzeciwia się Twojemu społecznemu „atomizmowi”, nie mam nadziei Cię przekonać: masz rację, z tego punktu widzenia ekonomia nie może istnieć! : Lol:

Nie przeczę niczego, co sprzeciwiałoby się mojemu społecznemu „atomizmowi”, mówię, że wasza ekonomia jest tego produktem, podobnie jak temperatura poruszenia każdej cząsteczki w kąpieli. Masz nadzieję, że wpłyniesz na cząsteczki, przyczynę temperatury, zmieniając temperaturę, która jest skutkiem. To jest kwadratura koła.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Jutro wszyscy bezrobotni?




przez Exnihiloest » 23/11/18, 17:05

Sen-no-sen napisał:Stwierdzenie, że ekonomia jest myślącym bytem, ​​nie jest bezzasadne.
...

Moglibyśmy nawet postawić przed nią ołtarz, a wobec naszej wielkiej żarliwości, być może, mogłaby podążać za naszymi modlitwami.
Oczywiście są też tacy, którzy modlą się kapitalizm i liberalizm, kolejna potężna myśląca istota, i ci, którzy modlą się do powstającej małej myślącej istoty zwanej ekologią. Może to wywołać wojnę między myślącymi istotami i na szczęście modlitwa może być naszą pomocą.

Tak więc jednostkę antropotechniczną, taką jak firma lub społeczeństwo ludzkie, można całkowicie uznać za obdarzoną inteligencją, inteligencją, której cele wymykają się jej podelementom.

Nie, z tego powodu, że nie ma własnej motywacji, więc nie chce działać. Tylko mężczyźni manewrujący mają to.
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 189