Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe68
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 27/06/15, 12:55
Lokalizacja: Alzacja

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Christophe68 » 14/11/18, 12:43

Pierre820 napisał:Dziękuję, więc będę musiał znaleźć regulator turbiny wiatrowej lub spróbować złożyć go z regulatora do roweru elektrycznego.

To nie zadziała! Regulator vae przekonwertowany z prądu stałego na trójfazowy, a nie odwrotnie. Podstawowy schemat obniżania poziomu jest następujący:
https://fr.wikipedia.org/wiki/Convertisseur_Buck

Regulator panelu słonecznego może działać, pod warunkiem, że jest chroniony przed przepięciami, jest to konieczne, ponieważ nie jest zaprojektowany do wspierania dynamiki napięcia generatora.
generator=>prostownik=>ochrona przeciwprzepięciowa=>regulator solarny=>baterie

Pierre820 napisał:W przypadku silników prawdopodobnie ruszę w stronę hoverboardów, ponieważ są one faktycznie tańsze i łatwiejsze do znalezienia dla równoważnych mocy, zwłaszcza że mój plan koła vae wpadł do wody.

Tak, mocowanie jest również bardziej praktyczne.
W przeciwnym razie dostępny jest również alternator samochodowy, który ma już odpowiedni regulator i zapewnia dobrą dynamikę. Do użytku z małymi ostrzami lub overdrivem.

Jeśli Twój plan się nie powiedzie i nie śpieszysz się zbytnio, dobrą praktyką byłoby zainstalowanie anemometru na sezon i monitorowanie go w celu oceny potencjału Twojej lokalizacji.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez izentrop » 14/11/18, 14:46

Christophe68 napisał:W przeciwnym razie dostępny jest również alternator samochodowy, który ma już odpowiedni regulator i zapewnia dobrą dynamikę. Do użytku z małymi ostrzami lub overdrivem.
Tak, istnieje problem prędkości, a co za tym idzie „nadbiegu”, ale także tego, że wzbudzenie zużywa prąd, nawet gdy się nie obraca. Lampka o mocy 3 W wskazuje, że przepływa co najmniej 0.25 A. Potrzebny byłby obwód elektroniczny, który zasilałby go tylko przy określonej liczbie obrotów na minutę.
Obraz
0 x
Pierre820
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 09/11/18, 17:39
x 1

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Pierre820 » 16/11/18, 12:22

Dzień dobry. Zatem mój projekt postępuje naprzód. Nie będę używał regulatora alternatora, jest to zbyt skomplikowane.
Zamierzam więc wybrać kierownicę do deskorolki o mocy 350 W i 36 V.
Wtedy daję sobie dwie możliwości.
- albo mostek prostowniczy, następnie zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, regulator i akumulator.

-albo regulator vae z opcją regeneracji, albo przetwornica DC-DC dostarczająca napięcie 12V do turbiny wiatrowej.

Doszedłem do tych wniosków dzięki Tobie, a także oglądając kanał YouTube Tchangly21, który naprawdę dokonuje genialnych wynalazków z silnikami do deskorolki i dużo majsterkuje przy elektronice.
Tak naprawdę prawie wszystkie sterowniki do rowerów elektrycznych posiadają funkcję regeneracji fabrycznej. Tyle że prawie nigdy nie są podłączone. Wybór będzie więc raczej finansowy, ale i praktyczny.
Dzięki kontrolerowi vae nie ma potrzeby stosowania mostka prostowniczego ani zabezpieczenia przeciwprzepięciowego, ponieważ przypuszczam, że gdy akumulator będzie pełny, odcina obciążenie i ponownie przełącza generator na bieg swobodny. (Nie jestem pewien, wskaż, aby sprawdzić).
Swoją drogą, gdzie jest zabezpieczenie przeciwprzepięciowe? Może warto to zrobić?
Potem muszę jeszcze sprawdzić koszt każdej opcji.
Ale wszystko jest na dobrej drodze! : Chichot:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez izentrop » 16/11/18, 12:39

Pierre820 napisał:Swoją drogą, gdzie jest zabezpieczenie przeciwprzepięciowe? Może warto to zrobić?
Zrobic co ? Jeśli boisz się piorunów, stawiasz maszty turbiny wiatrowej na dobrym gruncie. : Mrgreen:
0 x
Pierre820
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 09/11/18, 17:39
x 1

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Pierre820 » 16/11/18, 16:12

0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez izentrop » 16/11/18, 22:26

Wydaje mi się to trochę drogie i wtedy 15 V to nie koniec napięcia ładowania, akumulator byłby gotowany od pierwszego ładowania, ale napięcie hamowania.
Nie fortices dla specjalistów energetyki wiatrowej.
0 x
Pierre820
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 09/11/18, 17:39
x 1

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Pierre820 » 16/11/18, 22:45

Aha, jasne, że cena to coś innego!!
Czy w tym przypadku ten nie byłby bardziej odpowiedni?
https://www.ebay.fr/itm/400W-12-24V-Wind-Turbine-Generator-Charging-Charger-Controller-Regulator/142853886970?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D20150519202400%26meid%3De4132dff691a4df0b4139580df9a887c%26pid%3D100408%26rk%3D1%26rkt%3D8%26sd%3D172814800174%26itm%3D142853886970&_trksid=p2056116.c100408.m2460

Tak czy inaczej dałoby mi to tanią turbinę wiatrową.
Silnik do deskorolki za 15 euro i regulator za 20 euro
Muszę zapłacić około 50 €, łącznie z materiałami na ostrza i maszt, to będzie złom.
Bo jeśli wezmę ten regulator, to nic więcej nie będzie mi potrzebne, prawda?
0 x
Adonis57
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/07/11, 11:20

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Adonis57 » 20/11/18, 14:56

CZEŚĆ : Chichot:

Ciekawy temat, nad którym już pracowałem, chciałbym wyjaśnić kilka podstawowych danych, które wydają się słabo zrozumiałe:

KV : Jest to GŁÓWNA cecha alternatora lub silnika trójfazowego, którego będziesz używać jako alternatora. Jest to zatem pierwsze kryterium wyboru.
Quezaquo?
Jest to współczynnik (a zatem bez jednostki) pomiędzy prędkością obrotową a napięciem silnika/alternatora.

Przykład: KV wynoszący 100 daje 1000 obr./min przy 10 V. Proste, prawda?
Zwykle musi uwzględniać „poślizg elektryczny”, czyli utratę obrotów pod obciążeniem.
Zatem nasz silnik/alternator musi dawać 10 V przy 1000 obr./min, przy swojej mocy znamionowej. Nie zawsze tak jest i szczególnie niektórzy Chińczycy to zdradzają. W tym przypadku usuń 10% i nie powinno to być zbyt daleko.

Jako alternator można zastosować silnik bezszczotkowy z magnesami trwałymi, a z tyłu znajduje się trójfazowy mostek prostowniczy. Przykład: silniki modelowe (Hobbyking), silniki kołowe VAE, silniki bezszczotkowe w niektórych pralkach (bezpośrednio podłączone do bębna).

Turbina wiatrowa, w zależności od jej wielkości, obraca się z prędkością od około 500 do 3000 obr./min, oczywiście na zewnątrz mogą wystąpić ekstremalne przypadki.
Aby pracować pod napięciem, będziemy dążyć do, powiedzmy, 1000 obr./min, aby uzyskać minimalne napięcie wystarczające do rozpoczęcia ładowania.
Dlatego przy 12 V konieczne jest KV około 100, przy 24 V około 200.
Aby to sprawdzić, jest to dość proste, obracaj się ze znaną prędkością i zmierz napięcie za pomocą woltomierza, podziel.

Silniki/alternatory rekuperacyjne odpowiednie do turbin wiatrowych są rzadkością ze względu na ogólnie zbyt wysoką wartość KV.
Przykład: alternator samochodowy obraca się z prędkością 5 obr./min dla 000 V, maks. 15 10 obr./min. Przekładnia pasowa będzie hałasować i traci dużo wydajności.
Przykład: Odpowiednie są bezszczotkowe silniki pralek (LG, SAMSUNG, niektóre Whirlpool), ale nie silniki napędzane paskiem (te osiągają 10 000 obr./min i są oparte na węglu)

W modelach silników jest to dość rzadkie i tylko duże silniki mają wyższe KV. Lub wysokowydajne silniki do dronów lub silniki „guimbal” do kierowania kamerami. Silniki w piastach kół rowerów elektrycznych są odpowiednie dla prawie każdego, ponieważ koło roweru obraca się z mniej więcej takimi samymi prędkościami jak turbina wiatrowa.

Następnie drugim kryterium doboru jest moc, zawsze nadwymiarowa, na przykład silnik bezszczotkowy o mocy 1000 W przy 24 V kv100 jest tak dobrany, aby wytrzymać w przybliżeniu 1000 W/24 = 42 A. Będzie to dobry alternator o mocy 500 W, będzie działał z lepszą wydajnością przy 20 A. Regulator będzie również musiał być przewymiarowany.

Zrozumiesz, że ważne jest, aby turbina wiatrowa miała najniższy możliwy zakres prędkości (zmienny skok)
W przeciwnym razie między 1000 a 3000 obr./min regulator ładowania będzie musiał przyjąć 3 razy więcej napięcia, aby naładować akumulator.
Jeśli jest to PWM, nagrzeje się, co spowoduje utratę wydajności.
JEŚLI turbina wiatrowa osiągnie nadmierną prędkość, grozi to katastrofą.
Bez zmiennego skoku, obowiązkowa aktywna orientacja (wtapianie) (oczywiście z wyjątkiem turbiny wielokierunkowej, ale wszystkie mają niższą wydajność)

Dobre badania. Chętnie przeanalizuję każde znalezisko, aby określić najlepsze warunki użytkowania.
0 x
Nigdy nie mów nigdy!"
Pierre820
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 09/11/18, 17:39
x 1

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Pierre820 » 20/11/18, 16:51

Witaj Adonisie.
Dziękujemy za ten krótki przegląd cech, jakie musi posiadać turbina wiatrowa.
Więc jeśli pójdę za tobą, silnik deskorolki o KV 15 będzie za „mały”? Mógłbym jechać zbyt szybko i w rezultacie spalić regulator lub nawet silnik.
Nie ma regulatora, który poradziłby sobie z wystarczająco dużym zakresem napięcia?

Doskonale zdaję sobie sprawę, że będę musiał przeprowadzić badania na miejscu i że moja prosta obserwacja nie wystarczy.

W przypadku modelu turbiny wiatrowej, który chcę zbudować (zobacz strony internetowe Soupl'éole i Micro Soupl'éole), łopaty żagla regulują się samoczynnie w zależności od siły wiatru i możliwe jest dostosowanie tego ustawienia do własnych potrzeb szukasz momentu obrotowego lub prędkości. Z drugiej strony, nie jest możliwe żadne wtapianie się, ponieważ jest to turbina wiatrowa działająca z wiatrem, która ma również tę szczególną cechę, że lepiej podąża za łożyskiem wiatru bez ciągłego jego szukania.
Biorąc pod uwagę, że według mojej wiedzy nie ma precedensu dla mojego projektu i że wymaga on niewielkich inwestycji, rozpoczynam przygodę. Będę Cię informować krok po kroku, niezależnie od wyniku. Niezależnie od tego, czy jest to skuteczne, czy nie, chcę pogłębić choćby wiedzę empiryczną na ten temat. Ponieważ jeśli to zadziała, mogłoby umożliwić autonomiczność niektórych witryn poza siecią niewielkim kosztem, tak jak w moim przypadku. (Oprócz energii słonecznej, która również wydaje mi się niezbędna.)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez izentrop » 20/11/18, 17:43

Majsterkowicz przetestował silnik deskorolki o mocy 350 W jako generator turbiny wiatrowej http://bricolsec.canalblog.com/archives ... 71043.html
Wynik pomiaru:
Obraz

Następnie zmodyfikował uzwojenie... http://bricolsec.canalblog.com/archives ... 42312.html
W zależności od modyfikacji połączenia uzwojeń widać zatem, że modyfikacja schematu uzwojeń podwoiła napięcie i zbliżamy się do 100W, gdyż przy 422 obr./min mamy 91W (27.6V*3.3A! Wygrane !
Pozostaje sprawdzić, czy uzwojenia nie są przegrzane.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 251