Potager (super) leniwy w 04 (800m)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Diabolorent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 13/02/18, 16:37
Lokalizacja: Digne les Bains
x 26

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Diabolorent » 17/10/18, 08:18

Wow !
Widząc to wszystko, mówię sobie, że naprawdę jestem do tyłu z duchem czasu… to proste, nic nie zrobiliśmy : Oops:
W najbliższy weekend postaramy się znaleźć czas na wizytę u sprzedawcy nasion :?

Odpowiedzi na krzaki malin nie widziałem, też chciałbym wiedzieć... : Wink:
0 x
"Nie jest oznaką dobrego zdrowia psychicznego, aby być dobrze przystosowanym do chorego społeczeństwa" Jiddu Krishnamurti.
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez phil53 » 17/10/18, 09:35

Jeśli chodzi o maliny, odetnij gałązki, które zaowocowały. Wyciągnij lub skoś wszystkie frajery, które stoją na drodze
Odetnij także karłowate pasma. Paysanbio zaleciła także skrócenie pasm. Ja tak zrobiłem w tym roku i nie zauważyłem żadnej zauważalnej różnicy.
W zależności od poziomu lenistwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 17/10/18, 12:18

Uwaga: dotyczy osób, które nie zbierają piłki!

Na zawsze owocujące wszystkie pędy zaowocowały:

a) wytnij wszystkie te, które przetrwały ubiegłą zimę, które w tym roku wypuściły pierwsze, a które wyschną... W środku zimy łatwo to rozróżnić! Nie ma się co spieszyć, najpierw się „opróżnią”!

b) z pozostałych, tych, które wyrosły w sezonie i również wyprodukowały, zachowaj 8 do 10; to oni będą produkować pierwsi; zostaw mniej niż na niewiecznych, aby pozostawić miejsce i energię dla pędów roku; jest to w skrócie arbitraż pomiędzy pierwszą falą produkcji, na starych pędach, a drugą, na pędach roku...

c) To, co trzymam, też przykrywam, żeby nie wyrosło zbyt wysoko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 17/10/18, 14:51

Diabolorent napisał:Wow !
Widząc to wszystko, mówię sobie, że naprawdę jestem do tyłu z duchem czasu… to proste, nic nie zrobiliśmy : Oops:
W najbliższy weekend postaramy się znaleźć czas na wizytę u sprzedawcy nasion :?

Odpowiedzi na krzaki malin nie widziałem, też chciałbym wiedzieć... : Wink:


Opóźniony?

Nie jestem pewien....to głównie doświadczenia....

Oprócz rzodkiewek i odrobiny szpinaku, które powinny być jadalne… mam nadzieję.

Reszta jest mniej pewna.
MOŻE roszponka....w zależności od pogody.
W zeszłym roku przeżyła, ale utknęła na całą zimę

Gdy tylko pojawią się codzienne przymrozki, będzie to inna historia.

W tym czasie dokonamy rozliczeń.

W przypadku szklarni jest oczywiście inaczej, nawet jeśli ostatecznie widzimy bardzo niewiele stopni różnicy między szklarnią a otoczeniem.

Podsumowując, może poza… 4 kapusta, które już od jakiegoś czasu są w drodze, to samo z marchewką, w zasadzie NADAL mamy kłopoty : Mrgreen:

I nie mówię ci o ilościach... wciąż mamy... kłopoty.

Powinno być 60 sadzonek pasternaku, tyle samo rzepy, ile kapusty czy pora już w zaawansowanym stadium: tutaj mówię w imieniu ogródka warzywnego na świeżym powietrzu (ja).
W przypadku szklarni zobaczymy, co rośliny produkują w momencie przesadzania.

Jedyne na co możemy liczyć to to, że do wiosny będziemy z modą, choć jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym myśleć.

Podsumowując, bez stresu, nie spóźnisz się na wiosnę. : Mrgreen: już jest Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 17/10/18, 14:56

Did67 napisał:Uwaga: dotyczy osób, które nie zbierają piłki!

Na zawsze owocujące wszystkie pędy zaowocowały:

a) wytnij wszystkie te, które przetrwały ubiegłą zimę, które w tym roku wypuściły pierwsze, a które wyschną... W środku zimy łatwo to rozróżnić! Nie ma się co spieszyć, najpierw się „opróżnią”!

b) z pozostałych, tych, które wyrosły w sezonie i również wyprodukowały, zachowaj 8 do 10; to oni będą produkować pierwsi; zostaw mniej niż na niewiecznych, aby pozostawić miejsce i energię dla pędów roku; jest to w skrócie arbitraż pomiędzy pierwszą falą produkcji, na starych pędach, a drugą, na pędach roku...

c) To, co trzymam, też przykrywam, żeby nie wyrosło zbyt wysoko...



Ok, idealnie, dziękuję.

Ten rozmiar mniej więcej w jakim okresie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 18/10/18, 09:58

Zwykle robię to w styczniu, w piękny słoneczny dzień. Ale w grudniu sprawdza się równie dobrze!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 18/10/18, 10:48

Ok, działa, dzięki ::
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 15/11/18, 23:19

W ogrodzie warzywnym na świeżym powietrzu wszystko idzie dobrze, ponieważ wszystko rośnie w butelkach.

Dla szklarni to katastrofa i pani jest zdesperowana.... wszystkie sadzonki zjedzone przez ślimaki i to samo z rozsadami

Przykład: 30 przeszczepów boćwiny, pozostało 0

Myślimy o walce właśnie o ochronę, jak sadzonki w butelkach, ale nie w tej formie.

Pozostaje ustalić to dla całej szklarni: myślę o tym pytaniu



Dla twojej informacji, czy to działa, czy to tylko marketing?

Obraz


Obraz


Obraz
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Moindreffor » 16/11/18, 09:12

w przypadku ślimaków, które potrafią pełzać po żyletkach, myślę, że to marketing : Mrgreen:
moje doświadczenia w tym roku, rok z dużym ciśnieniem ślimaka, ferramol, zużyłem pół małego pudełka na 32 m2 ale jak to często powtarzam na tak małej powierzchni każda roślina musi urosnąć, więc może i czasami miałem ciężką rękę, ale rozłożony na cały rok uważam to za rozsądne

Trochę polowałem, ale bardzo mało, nie zastawiłem pułapek na piwo, nie miałem też przynęty, co mogło skłonić mnie do ograniczenia spożycia ferramolu, ale byłem zbyt zajęty gdzie indziej

możemy dodać ferramol na czas siewu, aby trochę go „oczyścić”, a następnie w ramach konserwacji zastąpić to, co zniknęło, jeśli pogoda jest sucha, pozostaje na swoim miejscu przez jakiś czas, więc w Twojej szklarni powinno to być sprawa

w mojej mini szklarni nie miałem już ferramolu, ale zaatakowane zostały sadzonki kapusty, sporo straciłem, ale nie wiem, czy to przez ślimaki, czy przez innego szkodnika, natomiast zimowe sałatki prawie nic, żadnych ataków
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez być chafoin » 16/11/18, 20:01

Jeśli chodzi o drugie zdjęcie, nie mogę powiedzieć nic o siatce, ale myślę, że „sucha” strefa przechowawcza (kamienie, plandeka) ma pewną „skuteczność”.

Moje doświadczenie: jak koszę blisko działek i dobrze pielęgnuję ten teren, to powiedzmy, że trochę niechętnie chodzą w tę stronę i mam ich mniej niż gdyby był teren trawiasty i podmokły! Niektórzy polecają też szeroki skoszony pas (powiedzmy 2m) wokół ogródka warzywnego, co mi nie wydaje się głupie...

Problem w tym, że pytanie pojawia się w szklarni, która sama w sobie jest dużym, wilgotnym obszarem, więc nie wiem, czy to może mieć wpływ. Poza tym, czy dobrze je wietrzysz (aby usunąć jak najwięcej tej wilgoci)?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 286