Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez Christophe » 28/10/18, 11:00

To bardzo względna eksplozja ... kiedy zaczynasz od 0, zawsze robi to większe wrażenie ... w kategoriach względnych ...

Voiture_electriques_ventes_2017.jpg
Cars_electric_sales_2017.jpg (97.88 KIO) Oglądane razy 5179


„Przyszłością mobilności jest samochód elektryczny” - ogłosił wczoraj Carlos Ghosn w przeddzień targów motoryzacyjnych w Paryżu. Szef Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi przyspiesza swoją strategię elektryczną, wprowadzając na rynek model K-ZE, dostosowany do chińskiego rynku, największego na świecie rynku w tym segmencie.

Dane z programu Mobility Market Outlook firmy Statista 2018 odnotowuje również silny wzrost liczby pojazdów elektrycznych w UE w ostatnich latach, z samochodów 24 737 sprzedawanych w 2013 do 97 733 w 2017. Pięć krajów o największej sprzedaży w ubiegłym roku to Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i Austria. Większość z tych krajów odnotowała gwałtowny wzrost 2017 z powodu wprowadzenia nowych modeli samochodów elektrycznych.

Niemcy odnotowały największy wzrost dzięki dwukrotnemu wzrostowi sprzedaży pomiędzy 2016 i 2017 (z 11 449 do 24 912). Prawie łapie Francję, która jest liderem rynku w sprzedaży pojazdów 26 135. Chociaż liczba sprzedanych pojazdów znacznie wzrosła, pojazdy elektryczne typu plug-in nadal stanowią niewielki udział w rynku. Holandia prowadzi z 2,08%, a następnie z Austrią (1,54%) i Francją (1,16%).


Źródło: https://fr.weforum.org/agenda/2018/10/l ... 8f1bf07a6/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Re: Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez Forhorse » 28/10/18, 21:25

Więc nie wiem, czy to dlatego, że interesuje mnie więcej niż przedtem, czy to naprawdę dlatego, że zaczyna mieć więcej niż wcześniej, ale na przykład dość regularnie przekraczam zoe.
Mam też szansę mieszkać w dziale, który nie boli za sprawą mobilności elektrycznej, we wszystkich wioskach departamentu znajduje się co najmniej jedna stacja ładowania (w końcu wioski przynajmniej mieszkańców 500 nie wolno nadużywać) .) W przeciwieństwie do sąsiedniego działu, w którym pracuję i który nie ma tej polityki, no i częściej przekraczam VE w domu. Co więcej, terminale zaczynają być używane ... nie ma już miejsca na puste parkingi. Od czasu do czasu odpowiedzialne są pojazdy elektryczne.
Moim zdaniem, infrastruktura ładująca stanowi zachętę do przejścia na EV. Wydaje się, że ludzie czekają, aż terminale zostaną wszczepione, aby przejść na elektryczność
Inna uwaga, to też tylko moja opinia ... ale mam wrażenie, że teraz producenci naprawdę wierzą w EV i aktywnie czynią je konkretnymi użytkowymi i komercyjnie „interesującymi”, podczas gdy wcześniej robili dobrze sabotowane prototypy, których celem było pokazanie, że pojazdy elektryczne nie mają przyszłości, w trybie „widzisz, że je robimy, ale ludzie ich nie chcą”
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez Adrien (były nico239) » 29/10/18, 02:55

Przepraszam, że jestem trochę księgowym, ale czy możemy znaleźć porównawczą kalkulację opłacalności zakupu tego rodzaju w porównaniu z konserwacją pojazdu termicznego i od tego, jak długi jest zwrot z inwestycji?

Odkryłem, że ....
https://www.automobile-propre.com/dossi ... lectrique/

Nie wiem, czy obliczenia są prawidłowe ....

Dzień 100km do pracy
50km my (nie do końca zrozumiałe, ale dobre)
Zwrot z inwestycji elektrycznych następuje po latach 8 : Oops:
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez jean.caissepas » 11/11/18, 11:12

3700 € używany Autolib, jest kuszący, ale jest więcej ....

https://www.20minutes.fr/societe/236923 ... rs-matinee
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez Adrien (były nico239) » 11/11/18, 11:30

Jeśli są w stanie dojeżdżać do pracy (niekoniecznie doładowania w ciągu dnia, ponieważ w zależności od przypadku nie jest to możliwe) w najgorszych warunkach energetycznych, np. Z latarniami morskimi do iz w zimie, ogrzewanie zawsze i od zimy, ewentualnie wycieraczki przedniej szyby i ewentualnie, ale opcjonalnie, radio jest najlepszym rozwiązaniem dla kupujących ...

Jednak nawet jeśli kupujący zasadzi, odsprzeda swoje palce w nosie i więcej dzięki zyskom kapitałowym, więc to wszystko będzie korzystne : Mrgreen:
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez moinsdewatt » 11/11/18, 20:51

Europa: sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła o 35% w trzecim kwartale


Jeśli walczą o lot samolotem sześciokątnym, sprzedaż samochodów elektrycznych radzi sobie całkiem dobrze w Europie. Według ACEA, samochody elektryczne 43.733 zostały zarejestrowane w Europie w ostatnim kwartale, co stanowi wzrost o prawie 35% w porównaniu z trzecim kwartałem 2017.

Podczas gdy większość krajów odnotowała wzrost liczby rejestracji, niektóre odnotowały silniejszy wzrost. Z prawie sprzedanymi samochodami elektrycznymi 6.000, Holandia odnotowała wzrost 143%, podczas gdy Szwecja wzrosła o 62% ze sprzedaży 1739. Nadal będąc liderem rynku europejskiego, Norwegia odnotowuje rejestracje 11261, reprezentując 25% rejestracji europejskich w kwartale i odnotowując wzrost 33% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W pierwszych dziewięciu miesiącach roku samochody elektryczne 132.944 zostały zarejestrowane na ziemi europejskiej, co oznacza wzrost 37.4% w porównaniu do ubiegłego roku.

https://www.automobile-propre.com/europ ... trimestre/
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez ENERC » 13/11/18, 01:09

Dla ex Autolib, dbałość o zużycie w celu utrzymania baterii na stałe w 80 ° (około 10 kWh / dzień, 580 € rocznie bez jazdy). Ale jeśli 4000 €, nadal może być bardzo dobrą ofertą dla bezobsługowego samochodu, który może nadal 100 000 km.

Zwrot z inwestycji elektrycznych następuje po latach 8 : Oops:

Dla tych, którzy będą musieli jechać samochodem do dużych miast, konieczne będzie zaakceptowanie płacenia więcej: por. Rozszerzenie strefy niskiej emisji wewnątrz A86 w Ile de France. Więcej oleju opałowego w 2024 i więcej paliwa w 2030. 2030, to nie jest jutro, ale w tym przypadku cena benzyny / benzyny nieuchronnie spadnie. Uwaga na zakup, jeśli zamierzamy odsprzedać. Cena samochodów elektrycznych jest podobna do ceny płaskich ekranów w początkowym okresie. Widzimy, ile kosztuje dzisiaj. I podobnie jak w elektronice, ciągle się poprawia: robimy 3x więcej km z opłatą dzisiaj niż w przypadku 4 za tę samą cenę zakupu.

Niektóre modele elektryczne są sprzedawane w liczbie (najwyżej kilka tysięcy rocznie), a inne są dostępne z czasem oczekiwania przekraczającym 6 miesięcy. Bez liczenia reklamy koncesji, którą odrzucasz za olej napędowy, aby zapłacić maksymalnie za utrzymanie.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13702
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1518
Kontakt :

Re: Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez izentrop » 14/11/18, 23:39

Dzięki takim wiadomościom będziemy raczej uczestniczyć w implozji :zaszokować:
Aby wymienić, akumulator samochodu elektrycznego był droższy niż cena zakupu pojazdu! Lokalne stowarzyszenie UFC-Que Choisir ostrzega. https://www.quechoisir.org/action-local ... rix-n46396
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez jean.caissepas » 15/11/18, 00:10

izentrop napisał:Dzięki takim wiadomościom będziemy raczej uczestniczyć w implozji :zaszokować:
Aby wymienić, akumulator samochodu elektrycznego był droższy niż cena zakupu pojazdu! Lokalne stowarzyszenie UFC-Que Choisir ostrzega. https://www.quechoisir.org/action-local ... rix-n46396


Na początku sierpnia 2012, widziałem tę promocję na 11000 €. Po przeczesaniu wszystkich forums mówiąc o tym aucie zrezygnowałem z 3 powodów:
- Brak stacji ładowania w Lyonie, gdzie często pracuję, co uniemożliwiło mi zrobienie AR zimą (+ 80, autonomia 75km na autostradzie w zimowej baterii nowy ...)
- 100 km * 500 cykle = 50 000 km przed akumulatorem w 80%, co jest dla mnie zdecydowanie za małe (25000 km / rok)
- 17000 € ogłosił na forum, przez kogoś, kto poprosił dealera Peugeot, o koszt wymiany baterii.

Wszystko to zniechęciło mnie do zakupu tego modelu z powodu mojej misji zawodowej zbyt daleko dla tego typu samochodu.

Miałbym CDI mniejszy niż 20km, kupiłbym go nawet, gdyby został złomowany, gdy tylko akumulator był HS.

Na szczęście nowe modele, a zwłaszcza nowe generacje akumulatorów (ogniwa 811 do cykli 1800), pozwolą mi, mam nadzieję, wykonać krok w 2019 ...
1 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,

ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Sprzedaż samochodów elektrycznych "eksploduje" ...




przez moinsdewatt » 20/01/19, 20:28

1.43% francuskiego rynku samochodowego 2018 w wersji elektrycznej.

Samochód elektryczny: rejestracje 31.059 we Francji w 2018

Automotive own.com

Z rejestracją prawie 4500 zarejestrowaną w grudniu, samochód elektryczny ma rekordowy 2018 rok i jest o prawie 25% wyższy niż w ubiegłym roku.

Jeśli nie przyniosło to tyle korzyści ze spadku oleju napędowego, samochód elektryczny odnotował w ubiegłym roku dobry postęp. Kierując się doskonałymi wynikami kwartału, segment wzrósł o prawie 25% w porównaniu z ubiegłym rokiem, łącznie z rejestracjami 31.059 zgodnie z najnowszymi danymi dostarczonymi przez CCFA.

Rok 2018 zakończył się rekordowym grudniem! Po wyprzedaniu 4434, w zeszłym miesiącu samochód elektryczny zanotował historyczną wydajność, zdobywając 2.68% nowego rynku pojazdów. Trend wzrostowy skoncentrował się w ostatnim kwartale i oczekuje się, że będzie kontynuowany w 2019 wraz z pojawieniem się coraz bardziej elektrycznej oferty 100%.

54% sprzedaży Zoe
Jeśli trzeba będzie poczekać kilka dni i opublikować dane liczbowe AVERE France, aby poznać szczegółowo rejestracje każdego modelu, już znamy te z Renault Zoé.

Według raportu rocznego grupy diamentów, kopie 17.038 elektrycznego samochodu miejskiego zostały zarejestrowane w ubiegłym roku, 54.9% segmentu elektrycznego VP.
......



https://www.automobile-propre.com/voitu ... -2018/amp/
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 173