Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Exnihiloest » 14/11/18, 22:33

Remundo napisał:
Ahmed napisał:Widzę, że rościsz sobie monopol na naukę i filozofię... 8)

krasnolud, który jest daleki od odkrycia wszystkiego, nie jest tym, co można nazwać posiadaniem monopolu. W przeciwnym razie nie zajmowałbym się tutaj filozofią.

Każdy ma swoją metodę i układ odniesienia, musisz tylko zrozumieć, że nie każdy ma to samo, a kiedy to zrozumiesz, zrozumiesz, dlaczego można się rozumieć bez zgody i akceptować brak zgody bez oskarżania drugiej strony nie zrozumiewszy.
Czy to jasne? : Lol:
Zasadniczo, jeśli się nie rozumiemy, nie możemy powiedzieć, czy się zgadzamy, czy nie. A jeśli się rozumiemy, możemy powiedzieć, że się nie zgadzamy, nie myśląc, że drugi się myli. Po prostu jej siatka wartości i metod nie jest taka sama i nie podlega to dyskusji. Np. ten, który przedkłada wolność nad solidarność, będzie miał w wielu kwestiach odmienne zdanie w porównaniu z tym, który przedkłada solidarność nad wolność.

Krasnoludowi w istocie daleko do odkrycia wszystkiego, a metoda, która przyniosła owoce krasnoludom ludzkości, jest następująca: https://fr.wikipedia.org/wiki/Des_nains ... _de_géants
Ponieważ wciąż mamy niewielką przewagę nad innymi zwierzętami: nie musimy co pokolenie wymyślać ciepłej wody na nowo. Gromadzimy! Musimy jeszcze mieć dość skromności, by pomyśleć, że nasi przodkowie, którzy pracowali nad obecną sytuacją, w której ich rozpieszczone dzieci narzekają dziś na zanieczyszczenia, zrobili to z dobrych, a nawet bardzo dobrych powodów, które są nadal aktualne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Sen-no-sen » 14/11/18, 22:43

Exnihiloest napisał:Udowadniam wam coś przeciwnego: bez zniknięcia dinozaurów ssaki nie rozmnażałyby się i nie pojawiłby się człowiek.
W przyrodzie nigdy nie było równowagi. Gdyby tak było, rozwój nie byłby możliwy.


Często mówi się, że dinozaury zniknęły, jest to przesadzone sformułowanie, w rzeczywistości pewna liczba dinozaurów (tych powstałych w wyniku selekcji r) ewoluowały, aby dać nam nasze obecne ptaki.
Ewolucja jest procesem zachodzącym poprzez następujące po sobie etapy postępowe lub destrukcyjne. Twierdzenie, że równowagi nie będzie, jest prawdą tylko wtedy, gdy oprzemy się na okresach geologicznych. Na szczęście dla nas życie mogło korzystać ze stosunkowo stabilnych okresów pozwalających na adaptację gatunków bez których nie byłoby nas tutaj.
Poza tym, że ekobójstwo, przez które przechodzimy, jest konsekwencją zachwiania równowagi, do której doszło w niecałe 150 lat, i czymś bezprecedensowym, nie jest ono powiązane z upadkiem meteorytu, ale z siłą okupacyjną: rasą ludzką i wraz z nadejściem z trzecie replikatory*, czyli kultura technologiczna.
W zakresie, w jakim trwający proces destrukcyjny ma charakter endogeniczny, a nie egzogeniczny i że jesteśmy jego gospodarzami, pilnie należy zdać sobie sprawę z nieuniknionej katastrofy, a nie nakładać na siebie perspektywę możliwych „korzyści” zniszczenia.


*pierwszy replikator: gen, drugi replikator meme, trzecie replikatory techno-mem.
Ostatnio edytowane przez Sen-no-sen 14 / 11 / 18, 22: 59, 1 edytowany raz.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Ahmed » 14/11/18, 22:49

Remundo, Twoja wiadomość trafiła między moją a wiadomościąeksnihiloest, na co odpowiedziałem...
Zatem jest błąd...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Exnihiloest » 14/11/18, 22:51

Christophe napisał:Przypomina mi to HCCi: https://www.econologie.com/telechargeme ... oallumage/

(w każdym razie ponad 10 lat)

Ciekawe, nie słyszałem o tym. Ponad 10 lat?! Być może są zatem problemy z realizacją?
Czytam ich pdf po przekątnej, jest bardzo techniczny. Czy są jakieś porównania z silnikami konwencjonalnymi pod względem mocy w stosunku do masy, zużycia, niezawodności?...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Exnihiloest » 14/11/18, 22:54

Ahmed napisał:Remundo, Twoja wiadomość trafiła między moją a wiadomościąeksnihiloest, na co odpowiedziałem...
Zatem jest błąd...

Dla mnie też pogarda, ale moja odpowiedź na Remundo pozostaje aktualna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Sen-no-sen » 14/11/18, 22:58

Exnihiloest napisał:Nie winię Cię za ten wybór, o ile nie chcesz go narzucać innym, którzy powiedzą „nie”.
Ale czy to praktykujesz?

Co? Trzeźwość?

Ponieważ zauważyłem, że ekologów o słabej woli jest sporo, mamy wrażenie, że czekają, aż społeczeństwo narzuci im i wszystkim innym utopie, które głoszą, ale których nie praktykują (dlatego mówię nazwać to „utopią”, a nie „sposobem życia”).

Stwierdzenie, że powinniśmy jeść mniej, nie jest większą utopią niż nakazanie otyłej osobie przejścia na dietę.
To, co zdaje się pan uważać za formę ekologii słabej woli, ja nazywam środkiem gwarantującym globalne bezpieczeństwo.
Ponieważ jeśli nie skręcimy we właściwą stronę (i nie zrobimy jej...), cóż, przetrwamy okres, w którym nie będziemy zbytnio troszczyć się o prawa człowieka, a wtedy ekologia będzie naszym ostatnim zmartwieniem.

Nie sądzę, że naszym celem powinna być wegetacja na tej planecie lub organizowanie niedoboru, ale iść do przodu i wydostać się z niego, kontynuując wysiłek i podejmując ryzyko.

To znowu bardzo wątpliwe sformułowanie, krótko mówiąc, możliwości są tylko dwie: z jednej strony świat malejących ludzi, złożony z jaskiniowców żywiących się zimnymi ślimakami (no cóż, ogień wytwarza co2!), z drugiej strony świat nasycony technologią i ukształtowany przez Raymond Kurzweildlatego nie byłoby alternatywy między nimi! : Lol:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Exnihiloest » 14/11/18, 23:01

Sen-no-sen napisał:
Exnihiloest napisał:Udowadniam wam coś przeciwnego: bez zniknięcia dinozaurów ssaki nie rozmnażałyby się i nie pojawiłby się człowiek.
W przyrodzie nigdy nie było równowagi. Gdyby tak było, rozwój nie byłby możliwy.


Często mówi się, że dinozaury zniknęły, jest to przesadzone sformułowanie, w rzeczywistości pewna liczba dinozaurów (tych powstałych w wyniku selekcji r) ewoluowały, aby dać nam nasze obecne ptaki.
...

Wydaje mi się, że przedostały się tylko ptaki. Wszystkie wielkie dinozaury zniknęły i stały się panami planety, uniemożliwiając panowanie ssaków. Formuła nie jest wcale przesadzona, jeśli spojrzymy na skalę uderzenia, jakie otrzymali...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Exnihiloest » 14/11/18, 23:18

Sen-no-sen napisał:
Exnihiloest napisał:Nie winię Cię za ten wybór, o ile nie chcesz go narzucać innym, którzy powiedzą „nie”.
Ale czy to praktykujesz?

Co? Trzeźwość?

O czym rozmawialiśmy:
Czy wolisz chować się w domu, zamiast mieć 20°?
Czy wstajesz codziennie 20 minut wcześniej, aby dojechać rowerem do pracy, czasem w deszczu lub na mrozie, podczas gdy w samochodzie byłoby Ci wygodnie ciepło, słuchając radia i nie odczuwając zmęczenia?
Czy rezygnujesz z publikowania postów na econologie.com, aby oszczędzać energię elektryczną na swoim komputerze? [to oczywiście „nie”]
Czy zamiast mięsa jesz soję i topinambur, bo jest bardziej ekologiczne?
Czy kompostujesz zamiast wyrzucać do śmieci?...

Ponieważ zauważyłem, że ekologów o słabej woli jest sporo, mamy wrażenie, że czekają, aż społeczeństwo narzuci im i wszystkim innym utopie, które głoszą, ale których nie praktykują (dlatego mówię nazwać to „utopią”, a nie „sposobem życia”).

Stwierdzenie, że powinniśmy jeść mniej, nie jest większą utopią niż nakazanie otyłej osobie przejścia na dietę.
To, co zdaje się pan uważać za formę ekologii słabej woli, ja nazywam środkiem gwarantującym globalne bezpieczeństwo.
Ponieważ jeśli nie skręcimy we właściwą stronę (i nie zrobimy jej...), cóż, przetrwamy okres, w którym nie będziemy zbytnio troszczyć się o prawa człowieka, a wtedy ekologia będzie naszym ostatnim zmartwieniem.

Mówienie innym nie ma dziś sensu, słyszymy ten dźwięk wszędzie. Powtarzanie myślenia życzeniowego jest utopią. Ponieważ to, co powtarzasz, jest obecnie w wielu punktach wykonalne dla tych, którzy to popierają, więc dlaczego nie widzę, że robi to więcej? Uniknąłeś kwestii praktyki. Jeśli nie ma u nich praktyki, to dlatego, że albo nie jest to wykonalne lub uogólnialne (utopia), albo mamy do czynienia z głupcami. Albo wyjaśnij, dlaczego głoszą dobre słowo, zamiast dawać przykład.

Nie sądzę, że naszym celem powinna być wegetacja na tej planecie lub organizowanie niedoboru, ale iść do przodu i wydostać się z niego, kontynuując wysiłek i podejmując ryzyko.

To znowu bardzo wątpliwe sformułowanie, krótko mówiąc, możliwości są tylko dwie: z jednej strony świat malejących ludzi, złożony z jaskiniowców żywiących się zimnymi ślimakami (no cóż, ogień wytwarza co2!), z drugiej strony świat nasycony technologią i ukształtowany przez Raymond Kurzweildlatego nie byłoby alternatywy między nimi! : Lol:

No cóż, trudno to nazwać karykaturą.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Adrien (były nico239) » 15/11/18, 00:05

Exnihiloest napisał:
Sen-no-sen napisał:Czy wolisz chować się w domu, zamiast mieć 20°?
Czy wstajesz codziennie 20 minut wcześniej, aby dojechać rowerem do pracy, czasem w deszczu lub na mrozie, podczas gdy w samochodzie byłoby Ci wygodnie ciepło, słuchając radia i nie odczuwając zmęczenia?
Czy rezygnujesz z publikowania postów na econologie.com, aby oszczędzać energię elektryczną na swoim komputerze? [to oczywiście „nie”]
Czy zamiast mięsa jesz soję i topinambur, bo jest bardziej ekologiczne?
Czy kompostujesz zamiast wyrzucać do śmieci?...


Hej, to zabawne

Czy wolisz chować się w domu, zamiast mieć 20°?
Zimę spędzałem przez długi czas w temperaturze pokojowej, około 4 stopni poniżej i około dziesięciu na antresoli.

Obraz

Miałem dostępny piec, ale kiedy wracasz do domu o 20:23 i kładziesz się spać o XNUMX:XNUMX, szybko stajesz się leniwy, aby rozpalić ogień.
Przyjemny, gorący prysznic, ciepłe ubrania i to naprawdę nie był problem
Żyjemy bardzo dobrze i czujemy się znacznie zdrowiej, gdy żyjemy na zimnie.
Potem się przyzwyczajasz i to samo przechodzi
Trudno to zrozumieć, ale tak właśnie jest


Czy wstajesz codziennie 20 minut wcześniej, aby dojechać rowerem do pracy, czasem w deszczu lub na mrozie, podczas gdy w samochodzie byłoby Ci wygodnie ciepło, słuchając radia i nie odczuwając zmęczenia?
Nie było to możliwe ze względu na odległości

Podjąłem jednak ryzyko i jako że było to ryzyko absurdalne, poddałem się
Przykład pewnego wczesnego poranka w grudniu 2005 roku. Przez lata byłem w 100% motocyklem

Obraz


Czy rezygnujesz z publikowania postów na econologie.com, aby oszczędzać energię elektryczną na swoim komputerze? [to oczywiście „nie”]
No cóż, nie, oczywiście :zaszokować:

Czy zamiast mięsa jesz soję i topinambur, bo jest bardziej ekologiczne?
No tak i nie później niż dzisiaj ale to przede wszystkim smak...

Obraz


Czy kompostujesz zamiast wyrzucać do śmieci?...
Jestem leniwy, każę kurczakom pracować... : Mrgreen:
Kiedy już dobrze zadziałają, zamykam, kultywuję i wysyłam ich do pracy gdzie indziej : Lol:

Obraz

Obraz

Obraz

To dzieło artystów :) dziękuję rudzielcom
Ostatnio edytowane przez Adrien (były nico239) 15 / 11 / 18, 00: 10, 1 edytowany raz.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Sen-no-sen » 15/11/18, 00:09

Exnihiloest napisał:O czym rozmawialiśmy: Czy zamiast 20°C w domu marzniesz?
Czy wstajesz codziennie 20 minut wcześniej, aby dojechać rowerem do pracy, czasem w deszczu lub na mrozie, podczas gdy w samochodzie byłoby Ci wygodnie ciepło, słuchając radia i nie odczuwając zmęczenia?
Czy rezygnujesz z publikowania postów na econologie.com, aby oszczędzać energię elektryczną na swoim komputerze? [to oczywiście „nie”]
Czy zamiast mięsa jesz soję i topinambur, bo jest bardziej ekologiczne?
Czy kompostujesz zamiast wyrzucać do śmieci?...

Nie ma potrzeby ogrzewania całego domu do 20°C, wystarczy jeden pokój, średnia temperatura w moim domu zimą wynosi 15°C, w każdym razie koszty ogrzewania są zdecydowanie za wysokie i nie jestem w tym przypadku osamotniony we Francji.
Na podróż do domu do pracy wybieram rower (a nie mam 2 km drogi, ale mam doświadczenie jako sportowiec wyczynowy).
Właściwie jem dużo soi i soczewicy, bo jestem wegetarianinem, nie z ideologii, ale dlatego, że nie lubię mięsa.. i przepraszam, ale kompostuję i sortuję i nie dadzą mi za to medalu!
I tutaj wciąż jesteśmy bardzo dalecy od uniknięcia najgorszego.
Jednak poza pewnymi środkami wstrzemięźliwości bardzo trudno jest zainicjować przejście w stronę samego społeczeństwa egzergijskiego, do tego stopnia, że ​​dominująca ideologia opiera się w całości na wykładniczym wzroście gospodarczym, a ludzie, którzy nie podążają za tym trendem, są szybko wypierani społecznie.


Exnihiloest napisał:Ponieważ to, co powtarzasz, jest obecnie w wielu punktach wykonalne dla tych, którzy to popierają, więc dlaczego nie widzę, że robi to więcej? Uniknąłeś kwestii praktyki. Jeśli nie ma praktyki wg im, jest to, że albo nie jest to wykonalne i nie daje się uogólnić (utopia), albo mamy do czynienia z bzdurą.

Ale kim są im? Ekologiczne błędy? Cecile Duflot,Nicolas Hulot czy matka Denis?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 239