Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez izentrop » 12/11/18, 19:40

kV to kilowolty, a liczy się moc dostarczana dla danej prędkości.
Masz pojęcie o liczbie biegunów silnika 15 kv, aby nie dyskutować w próżni?

Dałem link do realizacji, zaczynając od silnika VAE o mocy 500 W. http://reso-nance.org/wiki/projets/velo_energie/accueil
Uzyskują moc 200 W przy dość dużej prędkości, ponieważ jest to koło wrotkowe napędzane przez koło rowerowe. Obraz

Pierre820, jeśli silnik wychodzi z 2 przewodów, możesz użyć tego samego regulatora, który kosztuje tylko kilka euro.
Obraz
0 x
Pierre820
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 09/11/18, 17:39
x 1

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Pierre820 » 12/11/18, 20:15

Myślę, że to normalne, że musieli dużo pedałować, to silnik o prędkości 2500 obr./min. Jest to silnik skokowy, ale nie silnik kołowy. Ten silnik jest z pewnością podłączony do kół zębatych, aby obrócić koło roweru, które wtedy będzie miało moment obrotowy.
Silnik, który kupię, i silnik koła, więc kwestia prędkości obrotowej jest mniej ważna. Przez minusy nie wyjdzie w dwóch wątkach, ale w trzech fazach. Potrzebuję więc mostka diodowego prostownika przed regulatorem.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez izentrop » 12/11/18, 22:16

W takim przypadku potrzebujesz tego rodzaju regulatora Obraz
Nie widziałem silnika koła o mocy mniejszej niż 150 E. W tej cenie są małe turbiny wiatrowe o mocy 500 W.

Jeśli chcesz zbudować swoją turbinę wiatrową od A do Z, stowarzyszenie organizuje kursy samodzielnej budowy https://www.tripalium.org/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Christophe » 12/11/18, 22:26

Dajesz tam złe rady ... AMHA ... :? :? :?

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest bezszczotkowy silnik koła z bezszczotkowym regulatorem, który umożliwia regenerację podczas hamowania i który w trybie regeneracji trwałby 100% czasu ...

Powiedziałem to powyżej.

Potrzebujesz tylko 1 śmigła + 1 silnik w trybie regeneracyjnym + 1 regulator + ewentualnie 1 przetwornica DC-DC, jeśli napięcie regulatora nie jest kompatybilne z akumulatorami ...
0 x
Pierre820
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 09/11/18, 17:39
x 1

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Pierre820 » 13/11/18, 16:12

Ok, dziękuję raz jeszcze za to wyjaśnienie.
Spojrzałem na wiele typów silników i trochę informacji na temat regeneracji i zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie silniki mogą to zrobić, przynajmniej w przypadku montażu silnika na rowerze. To znaczy, że jeśli silnik jest wyposażony w wolnobieg i nie ma bezpośredniego napędu, regeneracja nie jest możliwa. I nie mówię o wolnym wybiegu połączonym z korbą.
Czy więc silnik vae może być wykorzystywany jako generator, czy muszę znaleźć napęd bezpośredni lub silnik z napędem bezpośrednim?
dziękuję
0 x
Pierre820
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 09/11/18, 17:39
x 1

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Pierre820 » 13/11/18, 16:44

Ach i inny problem, nie mogę znaleźć regulatora silnika rowerowego, który ma funkcję regeneracji ...
0 x
Christophe68
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 27/06/15, 12:55
Lokalizacja: Alzacja

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Christophe68 » 13/11/18, 21:05

Pierre820 napisał:Więc mostek prostowniczy ok nie jest zbyt skomplikowany. Zatem regulator jest ostatecznie niezbędny?
Za wykonanie testu na bezprzewodowym silniku śrubokrętowym, kiedy pracuję pusty, otrzymuję dość wysokie napięcie, aż do 50V. W przeciwieństwie do tego postawiłem ładunek, na przykład napięcie nie przekracza 14V przy tej samej prędkości obrotowej. Więc jeśli podłączę baterie na żywo (która suma 750Ah), nie będą one absorbować całej mocy poprzez zwiększenie natężenia prądu zamiast napięcia?

Nadal masz swoje 50 woltów. Są po prostu rozproszone w uzwojeniu. Można to postrzegać jako dzielnik napięcia, którego dioda LED to pierwsza rezystancja, a rezystancja miedzi druga. Więc jeśli masz 1 amper w obiegu, masz 14 watów pochłoniętych przez diodę LED i 36 watów przez silnik. Wydajność jest zła.
Jeśli zrobiłbyś to samo z dużym silnikiem, cewka stopiłaby się, ponieważ jej opór jest słabszy i nie mógł rozproszyć całego ciepła.

Teraz w przypadku twojej turbiny wiatrowej wiatr nie będzie na to wystarczająco silny (z wyjątkiem burzy, jeśli nie będzie chroniona).
Po prostu, gdy koło osiągnie około 100 obr / min, silnik zostanie mocno zahamowany i pozostanie na tej prędkości, a dla idealnej wydajności jego prędkość powinna pozostać proporcjonalna do prędkości wiatru.
Akumulatory 750 Ah będą wystarczająco mocne, aby pochłonąć prąd, ale po naładowaniu prąd będzie nadal płynąć i spowoduje destrukcyjne przepięcie akumulatorów, które się przegrzeją, ponieważ przekształcą nadmiar mocy w ciepło.

Pierre820 napisał:Jeśli chodzi o silniki poduszkowców, czy są lepsi kandydaci, ponieważ napędzają je z prędkością mniejszą niż motocykl i nagle potrzebują mniejszej prędkości obrotowej na minutę, aby wygenerować ten sam prąd?
Ponieważ dodatkowo wydają się tańsze niż koło o równoważnej mocy.

Silnik poduszkowca ma moc 15 kV. Istnieją hoverboardy HS (prawie zawsze karta lub bateria) za około 30 €.

Pierre820 napisał:Spojrzałem na wiele typów silników i trochę informacji na temat regeneracji i zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie silniki mogą to zrobić, przynajmniej w przypadku montażu silnika na rowerze. To znaczy, że jeśli silnik jest wyposażony w wolnobieg i nie ma bezpośredniego napędu, regeneracja nie jest możliwa.

Każdy silnik elektryczny może działać jako generator. Jeśli występuje mechaniczne wolne koło, po prostu obróć silnik do góry nogami. Kierunek obrotu jest odwracalny.

Pierre820 napisał:Ach i inny problem, nie mogę znaleźć regulatora silnika rowerowego, który ma funkcję regeneracji ...

Nie wiem, według mojej wiedzy nie istnieje lub jest bardzo mało znana.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez izentrop » 14/11/18, 01:52

Nie wiem, czy to dobra rada, ale zamiast majstrować przy silniku i nie odbywając stażu w Tripalium, możesz kupić instrukcję i postępować zgodnie z nią https://www.la-terre-des-survivalistes. ... video.html
0 x
Pierre820
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 09/11/18, 17:39
x 1

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez Pierre820 » 14/11/18, 09:31

@christophe.
Dziękuję, więc będę musiał znaleźć regulator turbiny wiatrowej lub spróbować zmodyfikować go z regulatora vae. Mówię sobie, że jeśli znajdę schemat elektroniczny, ktoś może mi powiedzieć, czy jest to wykonalne, czy nie.
W przypadku silników prawdopodobnie ruszę w stronę hoverboardów, ponieważ są one faktycznie tańsze i łatwiejsze do znalezienia dla równoważnych mocy, zwłaszcza że mój plan koła vae wpadł do wody.

@izentrop.
Tak, mam dużo uwagi na samodzielną budowę generatora, ale jest on czasochłonny i drogi w porównaniu do silnika hoverboard. A jeśli mój prototyp zadziała, będzie łatwo go odtworzyć, aby zwiększyć moc produkcyjną.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Samobieżna turbina wiatrowa z elektrycznym silnikiem do rowerów




przez izentrop » 14/11/18, 10:03

Tutaj silnik hoverboard używany jako generator.
Widzimy, że wykorzystuje mostek diodowy odzyskany z alternatora samochodowego i regulatora słonecznego, regulator wiatru, jak na zdjęciu, które umieszczam, nie powinien być droższy.
Pokazuje, że przy około 580 obr./min zapewnia 10 A przy 14 V lub około 140 W. Jeśli jest obsługiwany, będzie zainteresowanie chłodzeniem : Wink:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 169