Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Service Code, aby wyczyścić 2000h Maintenance

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Service Code, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Christophe » 14/11/17, 14:58

Szukam instalacji piecyka Pellets ... Wyglądam bardzo dobrze na rynku i obejrzałem kilka marek. I znalazłem następujące ... (może istnieć u innych producentów)

Piece na pellet Palazzetti są dostarczane z obowiązkowym cyklem konserwacji co 2000 godzin, konserwacja ta musi być wykonywana przez „zatwierdzonego” instalatora, oczywiście jest to fakturowane, co utrzymuje klienta w niewoli (komercyjnie nie jest fajne dla użytkowników ...).

Uwaga Nie mówię, że nie powinniśmy wykonywać tej czynności konserwacyjnej: ale prawdopodobnie jest to możliwe samemu, czyszczenie kuchenki i kominka nie jest też morzem do picia. Ponadto 2000h jest mało ciepła ... w wielu przypadkach wymaga kilku rocznych konserwacji!

Widocznie piec wydaje sygnał dźwiękowy, gdy konserwacja nie jest wykonywana, co sprawia, że ​​jego użycie jest prawie niemożliwe ...reset tych 2000h jest chroniony kodem, który nie jest podany w instrukcji ...

Szukałem więc trochę w sieci, aby znaleźć ten kod i znalazłem to:

Palazzetti_SAV.jpg
Palazzetti_SAV.jpg (210.75 Kio) Dostęp do czasów 221862


Aby uzyskać kod SAV, dodaj moc pieca do cyfr 4 kodu, który pojawia się na ekranie, gdy chcesz wejść do menu serwisowego.

Następnie wykonaj tę procedurę, aby zresetować licznik konserwacji:
Palazzetti_SAV_2.jpg
Palazzetti_SAV_2.jpg (68.14 KIO) Dostęp do czasów 221862



Źródło:
Palazzetti_maintenance_SAV.pdf
(3.92 mln) Pobrane razy 14621
et http://palazzetti-lola.blogspot.be/2013 ... bible.html

Ta procedura przymusowej konserwacji schładzała mnie, aby wybrać piec Palazzetti, który wygląda całkiem dobrze na resztę ... A instalatorzy rzadko o tym wspominają ... niektórzy nawet nie wiedzą, o czym czytałem inny forums...

Czy okaże się, czy to działa (lub nadal działa, ponieważ pochodzi z 2013 ...)? Może nawet Palazzetti dokonał przeglądu tego, ponieważ komercyjnie jest to trochę niedopuszczalne ...

Krótko mówiąc, czy ktokolwiek mógłby przetestować swój piec Palazzetti i dać nam wynik?
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Christophe » 14/11/17, 16:28

Procedura w wideo: https://www.youtube.com/watch?v=5WKVoEX_Bf0

SAV.jpg
SAV.jpg (65.46 KIO) Dostęp do czasów 221845
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Ahmed » 14/11/17, 19:05

Testy porównawcze „Que Choose” klasyfikują model „Palazzetti Ecofire Nadia 9” na średniej pozycji… Według nich byłby lepszy i tańszy: na pierwszym miejscu znalazłby się „Freepoint Pretty”. Oczywiście nie wszystkie modele wszystkich producentów zostały zbadane ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Sebsebdu25
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/01/17, 20:42

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Sebsebdu25 » 18/02/18, 21:50

bonjour,

Mam piecyk na pelet ekologiczny GINGER 12kw palazzetti, procedura ta działa tylko w przypadku resetowania.

czy masz inne rozwiązanie?

co do mnie, jestem w godzinach ogrzewania 4480.
0 x
philippe L.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/10/18, 07:04

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez philippe L. » 30/10/18, 07:12

Halo

Mam piec PALAZZETIE ECOFIRE 12 KG

Mam zamiatanie 2 raz w roku (średnio po każdej palecie (= 70 SACS) średnio

w tę wiarę kominiarz (nowy dzieciak) nie resetuje mnie: nadzwyczajna konserwacja

Umieszczam czas itp. ... ale tej manipulacji nie mogę znaleźć!

Jeśli ktokolwiek wie jak obsługiwać ten rower; dziękuję bardzo

Philippe lacadresse@gmail.com
0 x
CH.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/11/18, 17:31

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez CH. » 04/11/18, 17:38

Witaj Philippe
Mam piec PALAZZETTI ECOFIRE MINNI 6Kw.
Panel sterowania składa się z wyświetlacza LCD - klawiszy ON / OFF po lewej stronie ekranu i strzałek przewijania 2 po prawej stronie.
Oto procedura (jeśli panel sterowania jest taki sam) w celu zresetowania wyjątkowej konserwacji:

-Utrzymaj klawisz ON i górną strzałkę przewijania wciśniętą w tym samym czasie przez kilka sekund.
- Następnie pojawi się menu konserwacji (instalator), w którym należy wprowadzić kod resetowania.
-Ostatnia odpowiada pierwszym trzem cyfrom godziny wyświetlanej przez piec. (przykład: jeśli jest to 17H38, musisz wprowadzić 173)
-Zweryfikuj, a następnie poddaj pytanie wyjątkowej konserwacji (dodatkowy człowiek)

Mając nadzieję, że wyjaśnienia mogą ci pomóc.
Claude
0 x
CH.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/11/18, 17:31

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez CH. » 05/11/18, 10:26

Witaj Philippe

Znalazłem coś innego w sieci: jeśli moje rozwiązanie wczoraj nie rozwiązało problemu, spróbuj kodu 201 lub 184.
Claude
0 x
marion5
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/11/18, 00:02

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez marion5 » 12/11/18, 00:06

Nie mam tego modelu pieca na pelet, ale sam wykonałbym konserwację, to nie nauka fizyki kwantowej, dlaczego technik zatwierdził? Uważam to za praktykę handlową niezbyt czystą.
0 x
nie trzeba być mechanikiem do naprawy
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Christophe » 12/11/18, 01:40

marion5 napisał:Uważam to za praktykę handlową niezbyt czystą.


Oczywiście, dlatego zbojkotowałem Palazzetti przy wyborze pieca na pellety, ponieważ sprawia, że ​​użytkownik jest „zniewolony” ... Trochę, coraz bardziej, z konserwacją samochodu: w przypadku elektronizacji jesteśmy „zobowiązani” (cóż, w to wierzy i robi 95% ludzi), aby pójść i zrobić to w salonie marki ...

ps: nie jestem pewien, czy sam możesz wykonać konserwację Palazzetti, mechanicznie tak, ale elektronicznie nie, ponieważ istnieje licznik czasu, który blokuje użycie, jeśli konserwacja nie jest wykonywana ... cóż, jeśli kod konserwacji n nie wszedł ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Philippe Schutt » 14/11/18, 19:18

Właściwie dla ludzi myślących, że obowiązkowa konserwacja przez autoryzowanego technika jest prawdopodobnie bezużyteczna. Jednakże zasada ostrożności producenta zakłada uwzględnienie innych osób, które zachowują się niebezpiecznie, i ochronę ich pomimo siebie. Instalator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy, jeśli konserwacja nie zostanie wykonana. Producent również.
Teraz, w związku z szalonymi ludźmi, których spotkałem, nie potępiam tej metody.
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 167