[Obalona] Liniowiec lub frachtowiec zanieczyszcza aż 1 milion samochodów... i 1000 traktorów? Naprawdę ?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

[Obalona] Liniowiec lub frachtowiec zanieczyszcza aż 1 milion samochodów... i 1000 traktorów? Naprawdę ?




przez Christophe » 10/11/18, 18:56

Mam dość oglądania wiadomości, że jedyny duży statek towarowy lub statek wycieczkowy 1 zanieczyściłby aż milion samochodów 1! A kim są niektóre strony z błędnymi informacjami ... zobacz nawet główne media, które przekazują informacje w sposób mniej lub bardziej wyraźny!

Czytałem nawet ostatnio, że największe łodzie 20 zanieczyszczają tyle samo, co WSZYSTKIE samochody na Ziemi !!!

Mouahahahhah, ponieważ na Ziemi jest ponad miliard samochodów 1, oznaczałoby to, że łódź zanieczyszcza ponad miliony samochodów 50, tam żartuję i śmieję się na żółto!

Informacje te, te infox lub intx, są jednak szeroko rozpowszechniane w sieciach społecznościowych i nie bez powodu: ułatwia to korzystanie z samochodu! Powszechnie wiadomo, że pod względem zanieczyszczenia: to zawsze wina drugiej osoby! Jesteśmy w tym!

Ten temat ma na celu podsumowanie i pomoc tym, którzy w niego wierzą, aby lepiej widzieć!

a) 1er kłamstwo: zanieczyszczenie i zanieczyszczenie!

Ludzie, którzy przekazują i rozpowszechniają ten odurzenie, zakładają, że dotyczy to „wszystkich zanieczyszczeń”… poważny błąd!

To stwierdzenie nie dotyczy te drobne cząsteczki, i dlaczego Ponieważ nowoczesne samochody robią wszystko, aby zminimalizować tego rodzaju zanieczyszczenia.

Wyjmij filtr cząstek stałych (DPF), a katalizator i milion 1 stopią się jak słońce na słońcu !!

Uwaga:

a.1) FAP, jest tylko TRAP cząstki i musi być regularnie regenerowany oraz że w tym przypadku możliwe jest, że duża część cząstek pojawi się nagle, ponieważ regeneracja (= spalanie w FAP) nie działało poprawnie!

a.2) Katalizator jest nieaktywny na zimno (więc 30% tras francuskiego ... moue moue ...)

b) 2ieme lie: CO2. Łodzie są najbardziej ekonomicznym transportem na świecie pod względem wydajności energetycznej, a zatem zużycia energii, więc CO2

W CO2 duże łodzie są najbardziej wydajne w stosunku do transportowanej użytecznej tony!

Innymi słowy, to ci, którzy zanieczyszczają punkt w „Emisja CO2 / tona użytkowa.Km”

c) A te cząsteczki w porównaniu do ciągników rolniczych? Huh? Chodź, śmiejemy się!

Ciągniki rolnicze są znacznie mniej zanieczyszczone niż samochody, zwłaszcza stary park ... krótko mówiąc, pali czarny kolor!

Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy mogli w ten sposób zredukować stosunek do 1 łodzi do 1000 na traktorach (w rzędzie wielkości) ... Ach, to od razu sprawia, że ​​mniej "jest wolny od winy" ... i porównując z Trawnik, jak przypuszczam, to mniej niż 20 000 ... Ile kosiarek jest we Francji?

Wreszcie, niektóre łodzie wtryskują wodę i mają wydajne procesy przeciw zanieczyszczeniom (bardziej nowoczesne niż w samochodach!), Jak MAN HAM: zużywają mniej samochodów / HAM-wodne wstrzyknięcia człowieka anty-NOx w-silnikowego w morskim t14241.html

Tutaj na razie się zatrzymam, jeśli masz inne argumenty, porozmawiajmy o tym! Liczby w punkcie c) można łatwo sprecyzować ... w razie potrzeby ...

Edytuj ważny dodatek: tlenki siarki ograniczają globalne ocieplenie (poprzez zwiększenie albedo atmosferycznego), patrz: changement-climatique-co2/1-paquebot-pollue-autant-qu-1-million-de-voitures-et-1000-tracteurs-t15837-40.html#p348984

Edytuj w dniu 13

Potwierdza się ostatni punkt, tlenki siarki w dużej mierze przyczyniają się do obniżenia efektu cieplarnianego, dziękuję Izy: co2-zmiana-klimatu / najnowsze-dane-i-pogodowe-konsekwencje-globalnego ocieplenia-t13878-1480.html # p460649

Obraz
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: [Focus] wkładka 1 zanieczyszcza tyle, ile 1 milionów samochodów ... i ciągników 1000!




przez Forhorse » 10/11/18, 19:36

Jeśli chodzi o ciągniki rolnicze (i inne zmotoryzowane maszyny rolnicze), mogę powiedzieć, że są one bardzo czyste, przynajmniej tak samo jak samochody, i że flota francuska jest stosunkowo nowa. Obecnie obowiązująca norma nazywa się „Tier 4 final”, prawdopodobnie łatwo można znaleźć wymagania tej normy w zakresie zrzutów. Rolnicy mają dużo pomocy i zachęt do regularnej zmiany sprzętu.
Jest znacznie mniej „starych” traktorów niż „starych” samochodów.
Stare ciągniki były często sprzedawane na eksport (Europa Wschodnia, Afryka), ale nawet w tych krajach rynek używanych towarów zaczyna się kończyć (ale standardy nie są tak wymagające jak w Europie. często Thirds 3)
We Francji jedynymi pozostałymi ciągnikami są ciągniki używane przez osoby indywidualne lub kilka bardzo małych gospodarstw, które nie ewoluowały od lat 30.

Silnik maszyny rolniczej najczęściej obraca się do maksymalnej wydajności (jest to maksymalny poszukiwany moment obrotowy), ponadto deski rozdzielcze tych maszyn wyświetlają teraz prawie całe obciążenie silnika. Obecne systemy kontroli zanieczyszczeń zapewniają, że temperatura silnika (a tym samym spalin) wzrośnie tak szybko, jak to możliwe, aby system kontroli zanieczyszczeń mógł uruchomić się jak najszybciej.

Tak więc, te maszyny, które mogą połykać litry oleju napędowego 1000 dziennie, zanieczyszczają środowisko, jest jasne, ale na obrazie tych statków, które są oskarżane, wątpię, aby mogły być odpowiedzialne za większość zanieczyszczeń.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: [Focus] wkładka 1 zanieczyszcza tyle, ile 1 milionów samochodów ... i ciągników 1000!




przez Sen-no-sen » 10/11/18, 20:45

Christophe napisał:Mam dość oglądania wiadomości, że jedyny duży statek towarowy lub statek wycieczkowy 1 zanieczyściłby aż milion samochodów 1! A kim są niektóre strony z błędnymi informacjami ... zobacz nawet główne media, które przekazują informacje w sposób mniej lub bardziej wyraźny!


Wszystko zależy od tego, co oznacza zanieczyszczenie.
Nie jest to kwestia emisji gazów cieplarnianych, ale emisji siarki poprzez spalanie ciężkiego oleju opałowego.
W tym przypadku i tylko w tym oraz biorąc pod uwagę niektóre statki towarowe i drzwi kontenerów, informacja jest raczej poprawna.
W rzeczywistości ta plotka opiera się na badaniu James J. Corbett co wskazuje, że gdyby największe na świecie statki kontenerowe 15 stosowały ciężki olej opałowy zawierający najwięcej siarki, wówczas emitowałby tyle samo tlenku siarki, co wszystkie samochody na ziemi oparte na nowej flocie.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: [Focus] wkładka 1 zanieczyszcza tyle, ile 1 milionów samochodów ... i ciągników 1000!




przez izentrop » 11/11/18, 01:09

Christophe napisał:[b] Mam dość oglądania wiadomości, że jedyny duży statek towarowy lub liniowiec oceaniczny 1 może skazić ...
Nigdy o tym nie słyszałem, aż do wczoraj, kiedy czekałem, aż pref weźmie pod uwagę rozbiórkę mojej starej fiesty ...

To sprzedawca biletów, który powiedział mi, że przepraszam, że muszę podnieść aplikację 4 razy przez Internet, to jedyny możliwy teraz sposób dialogu z administracją.

Wracając do frachtowców nie zanotowałem, ale tak jak Ty w głowie wyliczyłem wagę towaru / wagę CO2 i powiedziałem sobie: "to się nie klei", kolejna plotka przeciwdziałanie globalizacji i zbyt drogim paliwom.
Daleki ode mnie pomysł przytłoczenia tej biednej kobiety zamkniętej i owiniętej w jej źle rozgrzany algeco „prowizorycznie od ... Ohhh ...” : Chichot:
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: [Focus] wkładka 1 zanieczyszcza tyle, ile 1 milionów samochodów ... i ciągników 1000!




przez moinsdewatt » 11/11/18, 22:55

Standardy zawartości siarki w ciężkim morskim oleju opałowym zmienią się na 2020:

Soutes: Maersk współpracuje z Vopak w Rotterdamie dla 2020

Wysłany na 20 / 08 / 2018 lemarin.fr

Duński Maersk zdecydował się na współpracę z holenderskimi specjalistycznymi terminalami magazynowymi Vopak w bunkrowej instalacji paliwowej o niskiej zawartości siarki.

Zgodnie z umową między obiema grupami infrastruktura ta zostanie rozbudowana w terminalu Vopak Europoort w Rotterdamie, poinformował Maersk w poniedziałek sierpnia 20.

Powiedział, że „pokryje około 20% światowego popytu Maerska, umożliwiając AP Møller-Maersk dostarczanie około 2,3 milionów ton rocznie” bunkrów. Obiekt pozwoli również innym firmom na zaopatrywanie statków w paliwo zgodnie z nowymi przepisami IMO, które będą wymagały użycia bunkrów o zawartości siarki mniejszej niż 0,5% z 2020.

„Wierzymy, że nasza inicjatywa rozwiąże niektóre obawy branży dotyczące dostępności paliw (uwaga: niska zawartość siarki) i zapewni naszą konkurencyjność na rynku” - powiedział Niels Henrik Lindegaard, dyrektor Maersk Oil Trading, specjalistycznej spółki zależnej. bunkry AP Møller-Maersk.

Vopak powiedział w piątek 17 sierpnia, że ​​dostosuje pojemność pamięci masowej 500 000 m3 w Rotterdamie w świetle nowych przepisów 2020. „Ta inwestycja oparta jest na zobowiązaniach klientów i powinna zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2019” - powiedział.

„Nasze terminale Fujairah, Rotterdam i Singapur będą w pełni gotowe na nowe wymagania rynku” w 2020, zapewnił również Vopak.


http://www.lemarin.fr/secteurs-activite ... ue-de-2020
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: [Focus] wkładka 1 zanieczyszcza tyle, ile 1 milionów samochodów ... i ciągników 1000!




przez Christophe » 12/11/18, 01:59

Forhorse napisał:Jeśli chodzi o ciągniki rolnicze (i inne zmotoryzowane maszyny rolnicze), mogę powiedzieć, że są one bardzo czyste, przynajmniej tak samo jak samochody, i że flota francuska jest stosunkowo nowa. Obecnie obowiązująca norma nazywa się „Tier 4 final”, prawdopodobnie łatwo można znaleźć wymagania tej normy w zakresie zrzutów. Rolnicy mają dużo pomocy i zachęt do regularnej zmiany sprzętu.


Że nowoczesne są wyczyszczone ok ... że park jest dość nowy, nie zgadzam się, przynajmniej nie w moim kącie (Ardeny belgijskie i francuskie): więcej ciągnika 1 na 2 wydaje mi się więcej 20 lat (szczególnie w leśnictwie ... no cóż, teraz są choinki ...)

Nie wszyscy rolnicy to wielomilionowi hodowcy zbóż ...

Forhorse napisał:Jest znacznie mniej „starych” traktorów niż „starych” samochodów.


Część tego infox przez wszystkie samochody na świecie ... więc nie możemy go porównać z nowoczesnym parkiem ciągników, ale flotą ciągników reprezentatywnych dla całego świata ... i tutaj myślę, że średni wiek 25-30 lat ... zobacz jeszcze więcej.

Tak, nie ma CT na ciągnikach rolniczych !! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: [Focus] wkładka 1 zanieczyszcza tyle, ile 1 milionów samochodów ... i ciągników 1000!




przez Christophe » 12/11/18, 02:01

izentrop napisał:To sprzedawca biletów, który powiedział mi, że przepraszam, że muszę podnieść aplikację 4 razy przez Internet, to jedyny możliwy teraz sposób dialogu z administracją.

Wracając do frachtowców nie zanotowałem, ale tak jak Ty w głowie wyliczyłem wagę towaru / wagę CO2 i powiedziałem sobie: "to się nie klei", kolejna plotka przeciwdziałanie globalizacji i zbyt drogim paliwom.


Ale co robi policja? :zaszokować: : Mrgreen:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: [Focus] wkładka 1 zanieczyszcza tyle, ile 1 milionów samochodów ... i ciągników 1000!




przez Christophe » 12/11/18, 02:05

Sen-no-sen napisał:Wszystko zależy od tego, co oznacza zanieczyszczenie.
Nie jest to kwestia emisji gazów cieplarnianych, ale emisji siarki poprzez spalanie ciężkiego oleju opałowego.


Oczywiście jest to przedmiotem mojego punktu a) ...

Obawa polega na tym, że zwykli obywatele czytają „zanieczyszczaj tak samo” (nawet bez klikania) i nie szukają dalej, aby zmienić swoje zachowanie ... ponieważ inni zanieczyszczają tak samo jak oni ...

ps: Nigdy nie czytałem siarki w witrynie 2 lub 3 infox, którą widziałem, ale cząstki - wszystkie krótkie (ale nie wskazane w tytule)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Spica.57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/05, 18:25
Lokalizacja: Moselle
x 1

Re: [Focus] wkładka 1 zanieczyszcza tyle, ile 1 milionów samochodów ... i ciągników 1000!




przez Spica.57 » 12/11/18, 09:59

Cześć
Według WWF Oxfam

Łódź = 10-15kg CO2 / tonę / km
Pociąg = 19-41 kg CO2 / tonę / km
Ciężka waga = 51-91 kg CO2 / tonę / km
Samolot = 673-867 kg CO2 / tonę / km

Emisje wkładki dla przejechanych kilometrów 1 15kg NOx 1kg PM 10 i 400g SO2

@+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: [Focus] wkładka 1 zanieczyszcza tyle, ile 1 milionów samochodów ... i ciągników 1000!




przez Christophe » 12/11/18, 11:52

Spica.57 napisał:Według WWF Oxfam

Łódź = 10-15kg CO2 / tonę / km
Pociąg = 19-41 kg CO2 / tonę / km
Ciężka waga = 51-91 kg CO2 / tonę / km
Samolot = 673-867 kg CO2 / tonę / km

Emisje wkładki dla przejechanych kilometrów 1 15kg NOx 1kg PM 10 i 400g SO2

@+


Dziękuję bardzo Spica (i witam ponownie tutaj) za te badania, które potwierdzają mój powyższy argument dotyczący CO2 i wydajności energetycznej łodzi!

Mówisz dobrze w Przydatna tona przeniesione?

Ponieważ jestem dość zaskoczony dużym zużyciem samolotu, ponieważ nowoczesny samolot wypełnia się (rodzaj A380 ma zużycie pasażerów niższe niż 4L / 100km.passager)

Z drugiej strony nie trafia w samochód, szybko szacuje emisję na użyteczną tonę wypartą i na tonę wypartą

a) Przeciętny samochód przy 120-150 gr / km
b) średnia ładowność: 1,3 do pasażera 1,6 + jakiś wyścig, przyjąć najkorzystniejsze założenie dla samochodu: 80 * 1,6 + 20 kg przejazdów = 148 kg ładunku = 0,148 Ton
c) Otrzymujemy 0,120 / 0,148 do 0,150 / 0,148 = 0,8-1 kg CO2 / Przydatna ton.km
e) W rzeczywistej tonie przeniesionej, dla 1,8 Ton przeniesionej będzie to 0,12 / 1,8-0,15 / 1,8 = 0,07-0,08 kg CO2 / Ton przeniesiony. km

Więc, jeśli się nie mylę, samochód jest mistrzem świata ekologii dzięki węglowemu KO !!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Ale wcale nie trzyma się rzędu wielkości, więc gdzieś jest (duży) beug! Podobnie jak zawsze przydatne jest obliczanie narożnika tabeli na liczbach ...

Więc coś jest nie tak z danymi Oxfam, to nie byłby 100 km raczej ???

Tutaj byłoby to spójne: mielibyśmy 80-100 kg CO2 / Tonne. 100 km dla samochodu tak mniej dobry niż ciężarówka, ma sens ... (ale nadal bardzo dobrze na korzyść samochodu: ciężarówka powinno być znacznie lepsze niż samochód ...)


A ja nadal nie zgadzam się z samolotem ... albo to dla kurierów (A380, który koniecznie dobrze znasz, został "sprzedany" jako tańszy niż samochód w km .pasażer...).

Krótko mówiąc, masz link do cytowanego badania?
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173