Wybór łopat turbin wiatrowych?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
claudelemonnier
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/05/16, 12:45

Wybór łopat turbin wiatrowych?




przez claudelemonnier » 13/08/16, 11:46

Bonjour a tous
Szukam informacji o łopatach turbin wiatrowych, jaka średnica jest potrzebna do generatora 1 kw 24v 400 tours mn ma magnesy stałe
Jeśli ostrza są pod napięciem, lub użyj przekładni zwielokrotniających
Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Wybór łopat turbin wiatrowych?




przez Obamot » 13/08/16, 15:34

Witam,

Dobre pytanie.
Średnica nie wiem, ale jeśli okaże się, że są zbyt blade, czy nie wystarczy pomalować je na biało?

(Pokazuje tyle, że nic o tym nie wiem? : Lol: )

Kilka pomysłów w poniższym dokumencie, ale są one „ciężkie”:

https://moodle.insa-toulouse.fr/pluginfile.php/14081/mod_resource/content/0/DIMENSIONNEMENT_D_UN_ROTOR_D_EOLIENNE.pdf

(Patrz strona 7 itp.)

„Prostą” drogą do określenia rozmiaru łopatek i ich średnicy w stosunku do siły wiatru i ich zakotwiczenia na turbinie / alternatorze (tj. Ich rozmiar koniecznie z nią związany) jest to, że łopatki muszą wytrzymać „moment"wywierany na nich przez wiatr:

Zgodnie z podstawową formułą [F x ramię dźwigni] albo siła „F” wiatr wywierany na ostrza mnoży się przez długość ostrzy „ramię dźwigni” (ale trochę bardziej skomplikowane jak we wzorze .pdf, ponieważ łopatki obracają się i rozkładają siłę wiatru, którego nacisk na łopatki nie jest jednorodny na całej łopatce [i to w zależności od odległości między oś i każdy punkt pomiaru „siły” wywieranej przez wiatr na całej długości] krok po kroku na całej długości, ale jeśli ta prosta formuła nie daje wyniku, pozwala zrozumieć zasadę równań .pdf)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Wybór łopat turbin wiatrowych?




przez Obamot » 13/08/16, 16:07

PS. stamtąd można uzyskać pomysł, postępując empirycznie, zachowując się tak, jakby wiatr wywierał maksymalne stałe ciśnienie na dysk. Tutaj ramię dźwigni jest promieniem tarczy, który odpowiada połowie średnicy ostrza rysującego na niebie wyobrażony okrąg, obracający się w jednym obrocie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Wybór łopat turbin wiatrowych?




przez chatelot16 » 13/08/16, 19:00

nie trzeba wchodzić w szczegóły, ponieważ szczegółowe obliczenia zbyt przybliżone dają cokolwiek

zacznij od wzoru betza, aby określić, jaka średnica jest potrzebna dla określonej prędkości wiatru i pewnej mocy

formuła betz daje moc idealnej turbiny wiatrowej ... aby mieć szansę, aby 1KW z prawdziwą turbiną wiatrową wybrał średnicę, która daje 2KW

następnie wybierzesz krok, aby uzyskać prędkość obrotową 400

obliczenie siły wiatru na ostrza nie jest pierwszym, które wykonuje: siła odśrodkowa często sprawia, że ​​wysiłki są większe niż wiatr, gdy ostrze opiera się sile odśrodkowej, wiatr jest tylko żartem więcej

zobacz przypadek helikoptera: łopaty są bardzo elastyczne! jeśli podnosimy śmigłowiec za łopaty bez obracania, pękłby, ale gdy się obróci, siła odśrodkowa powoduje, że się trzymają

jeśli turbina wiatrowa nie obraca siły wiatru na łopaty jest słaba: tylko słaba powierzchnia łopaty jest tak słaba ... kiedy turbina wiatrowa obraca się z odpowiednią prędkością i właściwym krokiem, wysiłek jest znacznie większy tak, jakby wiatr pchał dysk o średnicy spirali opadającej z powrotem do prędkości obliczonej przez betza

betz umożliwia zatem obliczenie siły ogólnej na maszcie całej helisy, która obraca się z optymalną prędkością: po prostu moc = siła x prędkość
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Wybór łopat turbin wiatrowych?




przez lilian07 » 14/10/16, 22:12

Dobry wieczór,
Empirycznie na wymiar można rozpocząć od pozornego wiatru powierzchniowego 200w / m² (omiatanego przez łopatki) dla osi poziomej.
Następnie znajdujemy prędkość obrotową z Lambda wokół równą 7 (wierzchołek ostrza = 7 razy prędkość wiatru).
W przypadku turbiny wiatrowej 1 Kw mamy bladą 1.3 wokół m .... i prędkość obrotową 21 r / s 90 km / h
Zwykle w tego typu turbinach wiatrowych unika się przełożenia przekładni, a farbowanie musi być ważne w przypadku rud, które są wysokie, chodzi o ciąg poziomy, który jest problematyczny ... uwaga jest już niebezpieczna przy tej mocy. Dobry projekt
0 x
Pierre820
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 09/11/18, 17:39
x 1

Re: Wybór łopat turbin wiatrowych?




przez Pierre820 » 09/11/18, 18:47

Dzień dobry. Nie jestem specjalistą, ale bardzo interesuje mnie turbina wiatrowa do uzupełnienia moich paneli fotowoltaicznych. Podczas moich badań natknąłem się na stronę soupl'éole. Wystarczy wpisać wyszukiwarkę, aby ją znaleźć.
Proponuje produkcję turbiny wiatrowej z welonem. Zwiększenie wydajności dzięki pustym ostrzom, które dają im efekt Magnusa.
Chodzi o to, że jest naprawdę dostępny dla wszystkich majsterkowiczów i oczywiście bardzo elastyczny i wydajny!
Powodzenia dla twojego projektu
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 234