Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Żółte kamizelki: Czy uzasadnione jest wezwanie 17 z listopada? #GiletsJaunes




przez izentrop » 04/11/18, 16:43

Czytamy więc w sieciach społecznościowych, że obecny wzrost cen benzyny i benzyny jest najgorszym atakiem na obywateli od czasów wojny światowej XNIXXe i najciemniejszych godzin w historii ludzkości.

I prawdą jest, że w przeciwieństwie do fauny i flory, które znikają bez poruszenia nikogo, zobacz pełny koszt Dacii Duster 25% droższy to szok odczuwalny przez każdą osobę z IQ większy niż 48.

„siła do kupowania oleju napędowego” jest wyższa w 2018 niż 1982 i jest obecnie na mniej więcej tym samym poziomie, co w latach 2011.
MAŁY PRZEWODNIK ODPOWIEDZI NA DEBILES LISTOPADA 17 CALL. CENY PALIWA NIE WYBUCHAJĄ

Wzrost ceny ropy naftowej może przynieść korzyści wyłącznie odnawialnym źródłom energii.
1 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez thibr » 04/11/18, 18:35

to dobre podsumowanie : Wink:
ale dlaczego Francuzi mieliby okazję jęczeć i manifestować się : Mrgreen:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Ahmed » 04/11/18, 18:52

Wybrane kryteria nie są jedynymi istotnymi; dobrze byłoby również wziąć pod uwagę ewolucję różnych źródeł wydatków, a także zróżnicowanie społeczne. Wyższy SMIC przy stałym euro nie oznacza wszystkiego i ukrywa w szczególności względny spadek siły nabywczej w porównaniu z paliwami, ale z innymi klasami społecznymi, których przychody rosną szybciej.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Forhorse » 04/11/18, 22:08

Jak wszyscy inni, boli mnie serce, kiedy idę zatankować samochód, co jest niezbędne, aby w tej chwili zarobić na życie. Jednak obiektywnie rzecz biorąc, to bardzo dobrze, że „konwencjonalne” paliwa są drogie, oferują pewną opłacalność alternatywnych rozwiązań, które, miejmy nadzieję, będą bardziej zrównoważone.
Nie odpowiem więc na to wezwanie, zwłaszcza że będzie bezużyteczne.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Ahmed » 04/11/18, 22:33

Niestety będzie to bardziej alternatywne zużycie niż rzeczywiste rozwiązania ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez moinsdewatt » 04/11/18, 23:22

Jeśli o mnie chodzi, wcale nie popieram tego ruchu.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez phil53 » 05/11/18, 06:53

Wskazuje na ignorancję większości ludzi. Ten wzrost paliw mobilizuje tysiące, może miliony, a zniknięcie gatunku pozostaje niezauważone.
Dowodzi to, że gdyby narzucono nam prawdziwe rozwiązania w celu uniknięcia chaosu, byłaby to rewolucja.
1 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Piotr » 05/11/18, 19:41

Powodem tej mobilizacji jest niepokojący kaprys konsumenta, który wścieka się, widząc, że jego święte prawo do konsumpcji jest nieco zmniejszone.
Ale hej, nawet jeśli ta mobilizacja zakończy się sukcesem, nic się nie wydarzy. Zablokowanie dróg w sobotę utrudni tylko kilku żebrakom. Protestujący będą spokojnie pracować w następny poniedziałek, aby zapłacić za paliwo, które spalili w zatyczkach, które sam stworzył, miły kawałek zabawy dla szermierzy sznurków ,
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Bardal » 05/11/18, 21:18

Mój Boże, ludzie mogą być oszukani !!!

A populiści tak !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Odp .: Listopadowe wezwanie 17 jest uzasadnione?




przez Sen-no-sen » 05/11/18, 22:13

Apel z 17 listopada dołącza do ruchu czerwonych czapek przeciwko „podatkowi środowiskowemu”.
Ten rodzaj oburzenia jest typowy dla naszego społeczeństwa, ponieważ krystalizuje głębokie sprzeczności:
- Z jednej strony chęć zachowania środka transportu, konkretnego samochodu i poprzez rozszerzenie siły nabywczej (to znaczy siły działania / modyfikacji w środowisku), podczas gdy warunki konieczne do utrzymania tego zmniejsza się (osiągnij maksimum oleju).
-Z drugiej strony napisanie tego ruchu w całości w okresie "kroki klimatyczne".

Tak jak powiedziałem Jean Yann:„Każdy chce ocalić planetę, ale nikt nie chce wyrzucać śmieci”, to znaczy, że zmiany są pożądane ... dla innych i dla innych pod warunkiem, że nie zakłócają nawyków konsumpcyjnych, krótko mówiąc, nie zmieniaj niczego, aby wszystko było na swoim miejscu! : Lol:

Mimo wszystko traktowanie obrońców tego typu ruchu jako idiotów lub populistów wynika z niezrozumienia kwestii „socjoenergetycznych” w naszym kraju (i innych uprzemysłowionych krajach).
Od kilku lat obserwujemy względny spadek siły nabywczej i spadek tzw. Klas średnich (inflacja na poziomie 2,2%).
Poza klasą społeczną jest przede wszystkim klasa energii, to znaczy grupa jednostek rozpraszających daną ilość energii, która gwarantuje ich ułożenie w kolejności pierwszeństwa.
Skłanianie zatem grupy osób do sformułowania konsumpcji wykładniczej nieodwracalnie prowadzi do niezadowolenia, stąd pojawienia się napięć społecznych,więc jest to bardzo normalna rzecz.


Co budzi sprzeciw w zakresie podjętym przez rząd,jest to całkowity brak kontrahentów.
Ten podatek *, który przynosi 3,9 miliarda rocznie, nie zostanie przeznaczony na transport publiczny, ale na bardzo mglistą „transformację energetyczną”, a zatem zaliczony do kieszeni monopoli przemysłowych.
W rzeczywistości tylko 19% przepisu zostanie wykorzystany na tę sprawę, a reszta to przede wszystkim sposób na ratowanie rozpaczliwie pustych skrzynek państwa i zatrutych prezentów prezydenta Macrona.

Wskazane byłoby podniesienie ceny paliwa zgodnie z kalendarzem czytelnym co trzy lata i subsydiowanie transportu publicznego, aby stał się bezpłatny, aby zagwarantować barana i rozwój małych linii kolejowych.
Za pomocą środków rządu przejdziemy w kierunku kolejnego niewłaściwego zarządzania podatkami, które napędzą nas, gdy nadejdzie czas kryzysu, który bardzo trudno będzie wyjść z braku dostosowania, jak to się mówi:Zarządzanie planuje! : Lol:

* uwzględnione w TICPE, który płaci miliard 37 rocznie.
4 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 269