Na śmierć elektryczny samochód ... i szybko !!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Na śmierć elektryczny samochód ... i szybko !!




przez Christophe » 26/10/18, 16:43

Taka jest przynajmniej opinia (dobrze stronnicza… przeczytaj, co nastąpi później…) tego „analityka”: https://www.fleet.be/philippe-casse-le- ... -mensonge/

Panowanie samochodów elektrycznych: wielka iluzja czy kłamstwo?
16/08/2017

Wiadomość o zakazie samochodu z silnikiem spalinowym, a nawet zakaz jego sprzedaży, zaatakowała media. Jednak techniczne, ekonomiczne, społeczne i środowiskowe podstawy takich projektów są wątpliwe.

Opinia Philippe Casse

Od czasu wynalezienia samochodu w latach 1880. XIX wieku zawsze istniał rynek samochodów elektrycznych. W 1900 r. Połowa światowej floty samochodowej (około 20 000) składała się z samochodów elektrycznych (EV).

W tym czasie koszt silnika, skrzyni biegów i sprzęgła wyraźnie przekraczał koszt części silnikowych pojazdów elektrycznych, których jazda była przede wszystkim znacznie prostsza. Masowa produkcja samochodów „ropopochodnych” i ich nieograniczona autonomia oznaczały porzucenie pojazdów elektrycznych, z wyjątkiem bardzo specyficznych zastosowań, których najlepszym przykładem jest dostawa świeżego mleka „od drzwi do drzwi” w Wielkiej Brytanii.

Wojna 14-18, pierwsza zmotoryzowana wojna w historii, zakończyła umieszczanie pojazdów elektrycznych prawie w lochach ... na zaledwie sto lat.

Rynek pojazdów elektrycznych (EV)

Rzeczywiście istnieje rynek pojazdów elektrycznych. Główną potencjalną bazą pozostaje profesjonalne wykorzystanie w mieście, a zwłaszcza w niewoli. Niektóre osoby mogą również z niego korzystać, jeśli unikną wymienionych poniżej utrudnień.

Jeśli chodzi o hybrydy, mogą okazać się niezbędne do wjazdu do miasta w dniu, w którym dostęp do pojazdu termalnego jest zabroniony. Są jednak absurdalne z ekonomicznego punktu widzenia, a ich zużycie i emisje CO2 w powszechnym użyciu na drodze są znacznie wyższe niż ich ekwiwalentu niehybrydowego.

Ogłoszenie zakazu samochodów z silnikami termicznymi, a nawet zakaz ich sprzedaży, atakuje media, a techniczne, ekonomiczne, społeczne, a nawet środowiskowe podstawy takich projektów są wątpliwe.

Można odnieść wrażenie eskalacji bez głosu podnoszącego polityków z jakiegoś powodu. Możemy obawiać się, że nasi przywódcy w ogóle nie dostrzegają konsekwencji swoich wypowiedzi.

„Zielone pranie”

Prawdą jest, że władze tanio stosują zielone mycie, ponieważ jest to o wiele mniej ryzykowne politycznie niż zmuszanie wszystkich właścicieli do izolacji domu na przykład.

Do zakazu silników cieplnych, a zatem do „absolutnego panowania samochodu elektrycznego”, można by pokusić się o tak prowokujące wyrażenie: „wielka iluzja! "

Dlaczego Po prostu dlatego, że nie można zobaczyć wszystkich samochodów z silnikami termicznymi (1,25 miliarda samochodów pm) zastąpionych pojazdami EV. Niemożliwe z absolutną pewnością w odniesieniu do pojazdów elektrycznych z akumulatorami i prawie absolutną pewnością w odniesieniu do pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi!

1. Jest to technicznie niemożliwe

Ponieważ gdyby cała belgijska flota samochodów (5 750 000) była elektryczna, musielibyśmy zwiększyć produkcję energii elektrycznej w naszym kraju o 30%! Czy jest to możliwe wraz z ogłoszeniem zamknięcia elektrowni jądrowych?

Te przedwczesne ogłoszenia zapominają również, że nie ma jeszcze gospodarki o obiegu zamkniętym w zakresie recyklingu akumulatorów litowo-jonowych i że jedynymi dwoma wydajnymi paliwami znanymi z EV ogniw paliwowych są wodór. i metanol.

Jednak wodór potrzebuje więcej energii do jego wytworzenia, niż może dostarczyć. Jest to również jedyne znane paliwo wybuchowe i jest obecnie produkowane głównie przez kraking cząsteczki CH4 metanu (gazu ziemnego). A metanol silnie konkuruje z potrzebami ludzkiej żywności.

Wreszcie silny argument, że do tej pory nie ma elektrycznej alternatywy dla ciężkich ciężarówek. Nie wspominając o tym, że w wielu miejscach na świecie nie ma dostępnej energii elektrycznej lub odległości są zbyt duże, a czas podróży między dwiema stacjami ładowania jest niepewny. Oprócz tego niepewność zużycia znacznie się różni w zależności od jazdy, temperatury i nachylenia drogi.

2. Nie jest to możliwe z punktu widzenia ochrony środowiska

Pomimo wysiłków naszego kraju w wytwarzaniu odnawialnej energii elektrycznej, efektywność energetyczna pojazdów elektrycznych zasilanych bateryjnie, a tym samym produkcja CO2, spowodowana jego budową, wykorzystaniem i recyklingiem pod koniec okresu użytkowania („od studni do koła”) ), są co najwyżej równoważne z porównywalnym samochodem z silnikiem Diesla.

Poza Norwegią produkcja energii elektrycznej w żadnym kraju europejskim nie pozwala pojazdowi EV zasilanemu akumulatorem wykazywać wyższą wydajność paliwową niż porównywalny samochód z silnikiem Diesla. Przeniesienie produkcji CO2 samochodu z miejsca, w którym jest on używany do elektrowni, jest więc złudzeniem korzyści! Pojazdy elektryczne wytwarzają około połowy drobnych cząstek z równoważnych samochodów z silnikiem Diesla (zużycie hamulców, opony itp.) Lub samochodów benzynowych wyposażonych w silniki z wtryskiem bezpośrednim.

3. Jest to socjologicznie niemożliwe

Po pierwsze, 2/3 belgijskiej floty samochodowej „śpi” na publicznej autostradzie (lub 3 800 000 jednostek). Komisja Europejska prosi Belgię o zainstalowanie tylko 21 000 stacji ładowania na publicznej autostradzie.

Następnie połowa belgijskich gospodarstw domowych chce lub może mieć tylko jeden samochód, który musi zatem zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny w zakresie mobilności ruchowej. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku podróży bez modalnej alternatywy, takich jak wiele dalekich podróży dla kilku osób z bagażem. Nie można również wyobrazić sobie jednoczesnego ładowania tysięcy pojazdów elektrycznych na tej samej wakacyjnej trasie.

I wreszcie, jest znacząca liczba dużych profesjonalnych jeźdźców, których działania powodują, że jeżdżą cały dzień i nie mają czasu potrzebnego na zatrzymanie i naładowanie akumulatorów.

4. Jest to niemożliwe do celów podatkowych

Chociaż wyobraźni naszych liderów nie brakuje ... energii w tym obszarze! Ale jak długo potrwa dar podatkowy z tytułu amortyzacji powyżej 100% EV, kiedy znamy sagę zielonych certyfikatów w Walonii?

Ponadto każde dodatkowe EV we flocie pojazdów odpowiada jednemu pojazdowi o mniejszej temperaturze! W jaki sposób państwo zrekompensuje utratę akcyzy i podatków od paliwa (pm 5 mld euro), które nie są już zużywane przez pojazdy elektryczne? Liczne korzyści, które są oferowane lub obiecane użytkownikom pojazdów elektrycznych (na przykład w Norwegii: korzystanie z pasa autobusowego, zwolnienie z opłat miejskich i parkingowych) szybko staną się niemożliwe, jeśli liczba pojazdów elektrycznych wzrośnie zgodnie z życzeniem naszych liderów.

W momencie zawarcia ...

Wreszcie, nigdy nie rozmawiamy o różnicy w zużyciu energii między mądrym kierowcą a innym, który nie jest. Łatwo wykazać, że różnica ta wynosi najwyżej 50% oleju napędowego. Jeździ w 100% samochodem benzynowym. Ale w EV może wzrosnąć nawet do 200% (tj. Potroić zużycie), nie licząc dodatkowego zużycia ogrzewania lub klimatyzacji, a zwłaszcza ponownego uruchomienia na wzgórzach.

W tych warunkach możemy powiedzieć, że ogłoszenie dominującego lub absolutnego panowania samochodu elektrycznego i całkowitego zniknięcia oleju napędowego jest albo iluzją, albo kłamstwem. Ale w każdym razie będą dwiema ofiarami: konsumentem i środowiskiem! Dzieje się tak tym bardziej, że postęp w silnikach cieplnych przyspiesza.

Kto będzie miał policzek, śmiałość, a zwłaszcza wiarygodność, aby rzucić wyzwanie władzom w tej sprawie? Istnieje obawa, że ​​nie pochodzi on z przemysłu. Jeśli chodzi o producentów energii elektrycznej, prawdopodobnie zacierają ręce. Więc one też nie będą pochodzić! Kiedy grupa profesorów uniwersyteckich podejdzie do tablicy?

Od redakcji: kim jest Philippe Casse?

Z wykształcenia inżynier handlowy, Philippe Casse był odpowiedzialny za public relations w D'Ieteren od 1991 do 2012 roku. Dziś jako emeryt określa się jako historyk motoryzacyjny. I nie bez powodu nasz współpracownik zasiada w różnych komisjach i federacjach związanych z samochodem i jego historią.


Psychorigidność to choroba, o której myślisz? W każdym razie lobbing to zawód ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Samochód elektryczny zmarł ... i szybko !!




przez Ahmed » 26/10/18, 18:52

Mała uwaga formalna w tytule: wielkie litery nie są zwolnione z akcentowania (A można bardzo łatwo uzyskać, naciskając klawisz Alt i tworząc liczbę 183).

Ten artykuł zawiera wiele nierównych roszczeń dotyczących wartości. Na dole to, co szkodzi wiarygodności całości, to obrona bez niuansów tego, co istnieje. Wymienione argumenty, które często są istotne, są zatem fałszywe. Pojazd elektryczny byłby bzdurą głównie w porównaniu z jego ekwiwalentem cieplnym.
Ta niefortunna stronniczość nie powinna zapominać o trafności krytyki środowiskowej przeciwko VE (na pewno wrócimy do tego! :D ).
Wreszcie zaniedbuje jakąkolwiek analizę ekonomiczną pojawienia się tej mutacji: nie jest to środek „bezbolesny”, ale planowana na dużą skalę dezaktualizacja w celu ożywienia konsumpcji.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Perseusz » 26/10/18, 22:18

Witam,

Żeby było jasne, nie jestem dobrym koneserem tego tematu, ale przemawia do mnie i interesuje mnie, ponieważ może to być konkretyzacja wyboru, którego mógłbym dokonać w przyszłości i nie jestem pewien całkowicie gdzie się oprzeć, a to naprawdę nasuwa moje pytanie. Jednak dla jasności jestem przekonany, że priorytetem jest dekarbonizacja.
Równie dobrze mogę wyjść z lasu, kiedy będziemy rozmawiać na ten temat, więc składam deklarację o „dziedzictwie” i zainteresowaniu. Jeżdżę 30 000 do 40 000 rocznie na oleju napędowym. Czy do pracy, czy ze względu na moje wiejskie środowisko, prawie nie mogę zrobić mniej. W domu na wsi nie mam problemu z przejściem 1 lub 2 km tylko po to, żeby przejść do sklepu spożywczego czy na pocztę, nigdy nie brałem samochodu na tego typu wyjazd ...

Ale ten artykuł trochę mnie łaskocze (zresztą nie tak bardzo), krótko mówiąc:

Opinia Philippe Casse

Od czasu wynalezienia samochodu w latach 1880. XIX wieku zawsze istniał rynek samochodów elektrycznych. W 1900 r. Połowa światowej floty samochodowej (około 20 000) składała się z samochodów elektrycznych (EV).


To mnie najbardziej denerwuje. Wprowadzenie do okresu, w którym żadna z omawianych technologii nie była dojrzała, ani infrastruktura, ani mentalność, ani zastosowania ... Rodzaj wstępu, który - obfituje w sieć i forums- pokazać na wstępie stronniczość autora i zdyskredytować wszystkie późniejsze uwagi, zwłaszcza gdy widzę dalszą część artykułu.


Kontynuacja i coraz częściej stosuję to podejście do tego rodzaju krytycznych komentarzy: brak propozycji rozwiązania lub alternatywy odpowiadającej tematowi (nalegam na to) = brak zainteresowania. Zasadniczo:
- „Twoje nowe rozwiązanie jest do bani”
- "OK, ok, więc co zrobimy, zanim będzie lepiej, żebyśmy nic nie zmienili? Masz inną alternatywę na ten temat?"
- „…”

To tylko moja opinia

:)
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Ahmed » 26/10/18, 22:48

W odniesieniu do wstępu bardziej wybaczam niż wam: widzę to raczej jako przypomnienie historyczne, z pewnością nieco retoryczne, ale które ma znaczenie, by wywoływać rozwidlenia rozwiązań technicznych.
W kwestii alternatywnych propozycji, która jest poważniejszym aspektem, pojawia się kwestia metodologii: czy sensowne jest sprowadzenie problemu tylko do strony technicznej, czy też powinniśmy bardziej ogólnie oceniać sytuację? Rodzaj odpowiedzi zależy od odpowiedzi na to pytanie.
W pierwszym przypadku (co można zrozumieć) pytający wyraźnie przedstawia się jako konsument: dowiaduje się, że taki a taki produkt nie byłby „dobry”, jego reakcją jest zapytanie o lepszy produkt ...
Jesteśmy jednak w okresie głębokich przemian, nie mam tu na myśli „trwałych złudzeń” i innych bzdur, ale zbiorowych wyzwań, które nie miały sobie równych w przeszłości. W tym przypadku (co w żaden sposób nie odzwierciedla wizji autora artykułu!), Jednoznaczna odpowiedź nie jest możliwa, ponieważ zbiorowy problem można rozwiązać tylko zbiorowo (zaczynając jednak od prostych pomysłów i zdrowy rozsądek (o którym wspominałem niedawno na „Przygotuj się na wycieczkę... ”).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Perseusz » 26/10/18, 23:05

Witam,

Ahmed napisał:[…] ponieważ zbiorowy problem można rozwiązać tylko zbiorowo (zaczynając jednak od prostych pomysłów i zdrowego rozsądku (o którym wspominałem niedawno w sieci)Przygotuj się na wycieczkę... ”).


Wprawdzie się zgadzam, ale z drugiej strony moje doświadczenie w rolnictwie (produkcyjnym) związkowym nauczyło mnie, że kolektyw stara się zgodzić na ustalenia, a jeszcze bardziej na środki działania. Z drugiej strony świeci w pręgierzu dla każdej formy struktury decyzyjnej z powodu jej braku działania lub nieodpowiednich proponowanych środków. W rzeczywistości rzeczy się nie zmieniają i nie zawsze z powodu wpływu lobby (wyobrażonego lub rzeczywistego), ale ze strachu przed niezadowoleniem z dominującej ekspresji kolektywu.
Powiedziawszy to, jestem dość powściągliwy w kwestii „zdrowego rozsądku”, a czasami nie ma nic bardziej subiektywnego niż zdrowy rozsądek. :-)

W przeciwnym razie, aby nakarmić dyskusję zainicjowaną przez inicjatora postu, natknąłem się na:
https://www.20minutes.fr/economie/2360899-20181025-oui-patron-psa-bien-exprime-reserves-essor-voiture-electrique-fabrique?xtor=RSS-176
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez izentrop » 27/10/18, 00:18

Le Point podsumował z góry przyjęte pomysły i postępy w zakresie energii elektrycznej. https://www.lepoint.fr/automobile/innov ... 91_652.php
Dziś przy zakupie samochód elektryczny jest droższy niż samochód z silnikiem spalinowym, głównie ze względu na koszt jego akumulatora. Koszt ten jednak stale spada: z 600 euro za kWh w 2010 r. Wzrósł do około 200 obecnie. Rezultat: według Renault samochód elektryczny w segmencie B (Clio) nie powinien kosztować więcej niż ciepło do 2020 roku(tak już jest), aw 2025 r. dla segmentu C (Megane). Zatem obecne subsydia mogą być stopniowo zmniejszane, dopóki nie zostaną wyeliminowane.

... dwa rozwiązania nie walczą, lecz współistnieją z różnymi, ale uzupełniającymi się rodzajami funkcjonowania ...

... Zoe ZE40 już dziś twierdzi, że na nierealistycznym cyklu certyfikacji NEDC ma zasięg 400 km, co odpowiada około 300 km w rzeczywistych sytuacjach na drodze. O wiele droższy model, taki jak model Tesla S P100D, twierdzi już, że ma oficjalną autonomię wynoszącą ponad 600 km (w rzeczywistości ponad 400 km). Nie ma zatem wątpliwości, że wkrótce osiągnięty zostanie prawdziwy zasięg ponad 600 km ...

... Konsorcjum firm Volkswagen, Daimler, BMW i Ford już pracuje nad rozwojem sieci ultraszybkich stacji ładowania o mocy 350 kW. Umożliwi to przywrócenie zasięgu 100 km w cztery minuty, a nawet 400 km w 15 minut .... Ext Ext ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Christophe » 27/10/18, 02:29

Czy masz źródło lub badanie potwierdzające ten spadek ceny (klient a priori) przechowywanej kWh?

Ponieważ 200 € / kWh wydaje mi się mało, bardzo mało ...

a) jest znacznie tańszy niż chińskie ceny ... bez podatku od transportu i ceł (patrz Alibaba ...)

b) czy to znaczy, że cena baterii Tesli sprzedawanej za 120 000 € z 80 kWh baterii wynosi tylko 80 * 200 = 16 000 €?
oraz samochód elektryczny o mocy 30 kWh (autonomia 150 km) o mocy 30 * 200 = 6000 € ...

c) Jak się tam dostają producenci? Czy mają teraz fabrykę baterii? Uwaga: mówię o fabryce ogniw, a nie o możliwym montażu ogniw (ten sam problem, co w przypadku paneli fotowoltaicznych)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez Ahmed » 27/10/18, 09:12

@ Perseus
Zgadzam się z twoimi komentarzami. Rzeczywiście troska kolektywu polega na tym, że rzadko funkcjonuje on jako taki i że jego kontrolę przeważają głównie aparatcy *; w praktyce konieczne jest powiązanie demokracji i wspólnych działań.
Jeśli chodzi o „zdrowy rozsądek”, przyznaję, że wahałem się przed napisaniem tego wyrażenia z powodów, które przytaczasz bardzo rozsądnie i zrobiłem to tylko dlatego, że odnosiło się ono do bardzo precyzyjnych słów w mojej głowie (zdefiniuj na przykład dobro wspólne zbiorowo).

* Wysokość polega na tym, że jest to reprodukcja struktur władzy, na których stoi!

Uwaga: apparatchik = członek aparatu zarządzania.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez ne 44 » 27/10/18, 09:17

Witam,

Ach, szybkie ładowanie (nawet bardzo szybkie ...)

Niektórzy producenci, na przykład nx, podają dokładne cechy swoich produktów, a w szczególności ich żywotność ...

Lifepo4 jest ogłaszany przy 1500 cyklach dla obciążeń w C / 5 i 300 cyklach dla obciążeń w 10C.

Więc wybierz ... Załaduj ultra szybko jak nag (z instalacjami szczotkowymi do obsługi wzmacniaczy barjo), czy nie.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Na śmierć samochód elektryczny ... i szybko !!




przez ne 44 » 27/10/18, 10:22

Christophe napisał:Czy masz źródło lub badanie potwierdzające ten spadek ceny (klient a priori) przechowywanej kWh?

Ponieważ 200 € / kWh wydaje mi się mało, bardzo mało ...




kiedy to zobaczysz (tylko mały przykład przy 112 € za kWh), nic nie wydaje się zaskakujące co do cen:

https://www.ebay.fr/itm/20000mAh-Rechar ... 2602982812

Potem pozostaje litowo-jonowy z 500 ładowaniami w najlepszym przypadku (jeśli nie zaśmiecimy zbytnio prądu ładowania), jeśli ładowanie jest bardzo szybkie, 500 motocykli na pewno już nie ma ... 300? 200?
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : sicetaitsimple i goście 169