Miejskie opłaty za przejazdy do 5 € lub 10 € we Francji już wkrótce?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Ahmed » 19/10/18, 11:41

Moje zdanie na temat tych, którzy są brani za dupków, było przerabiane kilka razy i wynik nie jest szczęśliwy, żałuję tego.
Chciałem krótko powiedzieć, ale może nie było to takie proste, że jeśli zbiorowo okazujemy obiektywną pogardę jakiejś kategorii ludzi, to nie powinniśmy się dziwić, że reagują oni wtedy z pewną agresywnością, o którą łatwo uwolnić się od głównej odpowiedzialności...

ZrobiłPiszesz:
Przestańmy czuć się winni z powodu karnej ekologii i w końcu zapukajmy! Ale mocne!!!

Chcesz poprosić państwo, aby zamiast zwykłych oszustw zrobiło prawdziwą ekologię i narzuciło ją ludności, jeśli tak zrozumiałem?
Jeśli tak, to czy sądzisz, że państwem kierowałaby realna chęć zmiany, a to ludność byłaby niechętna i powstrzymywałaby ją w jej innowacyjnych impulsach?
Ta analiza jest, jakby to powiedzieć... : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Christophe » 19/10/18, 12:10

Ok, to błędne koło... ale kto został zainicjowany przez kogo? Znieważeni czy znieważeni? : Chichot:

I wybaczcie, ale w większości przypadków obrażeni nie mają absolutnie nic wspólnego ze swoim wizerunkiem… więc kategoryzowanie ich niczego nie zmieni…

Tylko spójrz... na polityków : Chichot:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Ahmed » 19/10/18, 12:22

Nie mówię o bezpośredniej zniewadze, ale o wykluczeniu społecznym, o tym, że jest się powszechnie uważanym za wyrzutka... Myślę, że lepiej rozumiesz...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Christophe » 19/10/18, 12:34

Zapewniam, że bardzo dobrze widzę tę ideę, ponieważ jako inżynier-dysydent jestem jednym z pariasów... : Chichot:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Ahmed » 19/10/18, 12:48

...względny wyrzutek, ponieważ jest więcej wyrzutków niż ty! : Wink:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Christophe » 19/10/18, 13:12

Zawsze jest gorzej... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Did67 » 19/10/18, 14:19

Ahmed napisał:ZrobiłPiszesz:
Przestańmy czuć się winni z powodu karnej ekologii i w końcu zapukajmy! Ale mocne!!!

Chcesz poprosić państwo, aby zamiast zwykłych oszustw zrobiło prawdziwą ekologię i narzuciło ją ludności, jeśli tak zrozumiałem?
Jeśli tak, to czy sądzisz, że państwem kierowałaby realna chęć zmiany, a to ludność byłaby niechętna i powstrzymywałaby ją w jej innowacyjnych impulsach?
Ta analiza jest, jakby to powiedzieć... : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:


Od jakiegoś czasu wiecie, że nie rozmawiam z państwem inaczej niż z obywatelami. Państwo nie jest bardziej cnotliwe niż obywatele. Której większość jest niewiele większa niż państwo!!! Nawet jeśli możemy tego żałować.

Więc tak, bądźmy na tyle liczni, by przyznać bez narzekania, że ​​karne opodatkowanie tego, co obiektywnie jest pięknym brudem, jest sposobem na zmianę sytuacji. To będzie, w państwie prawa, państwo, które wyda dekret. Koniecznie. Wiesz, że nie sądzę, aby „rewolucjoniści”, poza ramami prawa, zrobili coś innego niż dyktatury.

Więc tak, myślę, że ci, którzy mają „wrażliwość ekologiczną”, muszą przestać ociągać się w imię różnych wspomnianych „wymówek” (bogaci nie zostaną dotknięci, karalne podatki zostaną odrzucone...). Zacznijmy Tam.

To nie wystarczy, zgadzam się.

Ale co jeszcze???? Sznurkowe perły typu „bogaci…”, „to jeszcze tylko po to, żeby nas opodatkować” itp. A przede wszystkim zapewnić, takimi barowymi kontrargumentami, że nic się nie rusza? Albo marzyć o n-tej rewolucji, która skończy się dyktaturą (która na gruncie ekologii mogłaby się udać - ekologiczny dyktator - ale za cenę, której nie jestem skłonny zapłacić)?

To, co piszę, może być bardzo śmieszne! W każdym razie sprawia, że ​​​​bardzo się śmiejesz, biorąc pod uwagę liczbę małych rzeczy, które wkładasz. To twoje prawo. Lubię rozśmieszać ludzi.

Ale co robimy??? Po raz kolejny jesteśmy przeciw. Bo nie jest tak idealnie, jak bycie rewolucjonistą, „czystym” jak Che, Mao, Castro czy jakikolwiek inny wybrany przez ciebie…

I tak kontynuujemy. I śmiejemy się z tych, którzy zadowalają się małym krokiem naprzód, oszałamiającym...

To jest wybór.

ja swoje podtrzymuję. Śmiech innych nigdy do mnie nie dotarł. Kiedy zacząłem uprawiać ogród z sianem, rolnik, który mi je przyniósł, i inni, najpierw się śmiali... Więc, wiesz, śmiech może ukryć wiele rzeczy.
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Did67 » 19/10/18, 14:21

Ahmed napisał:
Chciałem krótko powiedzieć, ale może nie było to takie proste, że jeśli zbiorowo okazujemy obiektywną pogardę jakiejś kategorii ludzi, to nie powinniśmy się dziwić, że reagują oni wtedy z pewną agresywnością, o którą łatwo uwolnić się od głównej odpowiedzialności...



Czy nie dotyczyłoby to również śmiechu, którego nie widzę w kontekście innego znaczenia niż kpina???

Mam nadzieję, że nie zareagowałem agresywnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Sen-no-sen » 19/10/18, 16:06

Od klasy politycznej nie można wiele oczekiwać w tym sensie, że pełni ona rolę łącznika między systemem gospodarczym a światem konsumentów.
Naturalnie oczekujemy, że państwo zdecyduje się na działania idące we właściwym kierunku, podczas gdy jest zdeterminowane, aby wszystko pozostało na swoim miejscu, oczekujemy liderów, gdy są tylko naśladowcami.
Dlatego podczas ostatniego marszu dla klimatu widzieliśmy, jak ludzie ze społeczeństwa obywatelskiego pytali E.Macron podjąć działania, jakby ten biedny prezydent stał się wszechpotężnym bóstwem z dnia na dzień… Przeciętny obywatel wydaje się ignorować fakt, że w miarę jak ktoś wznosi się w sferach władzy, zdolność do działania na społeczeństwo… maleje!
W końcu polityk jest tylko przykrywką dla przemian społecznych inicjowanych przez procesy, które są poza nami.
To samo dotyczy „partnerów społecznych” (związków zawodowych), od których oczekuje się przekroczenia swoich możliwości działania: związek nie ma na celu uwolnienia pracownika, ale wręcz przeciwnie, sprawienie, by zaakceptował on swój stan. przedsiębiorstwo) jest trwałe.
Nie chcę opowiadać się za politykami czy działaczami związkowymi, ale nie można się po nich wiele spodziewać, tak samo jak oczekiwanie nagłego skoku w kierunku wegetarianizmu od żarłacza białego!

To bardzo smutne, ale jedyną naprawdę skuteczną dźwignią działania jest energia, problem polega na tym, że jesteśmy kulturowo predysponowani do tego, aby chcieć zawsze mocniej naciskać pedał przyspieszenia, kiedy to ten jest wektorem wszystkich naszych współczesnych nieszczęść.
W rzeczywistości tylko spowolnienie gospodarcze może wywołać głębokie zmiany w mentalności, z tego prostego powodu, że jest to jedyne wydarzenie, które może wpłynąć na wszystkie psychiki.
Ale tutaj znowu pojawia się nowy problem: nagłe wycofanie się gospodarki systematycznie wywołuje ruch reakcyjny o tendencjach faszystowskich, z tego powodu ludzkość jest skazana jak Syzyf na ciągłe cierpienie...
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Opłaty miejskie po 5 lub 10 € wkrótce we Francji?




przez Ahmed » 19/10/18, 16:46

Oto odpowiedź, którą napisałem wcześniej i myślałem, że wysłałem... Wiadomość od Sen-no-sen doskonale to uzupełnia!

Zbiorowa pogarda, o której wspomniałem powyżej, nie ma nic wspólnego z kpiną, bardziej przypomina ostracyzm lub segregację. Jeśli chodzi o moje śmiechy, twierdzą one jedynie, że podkreślają złudne założenia pańskich uwag...

To, co chciałem w sposób aluzyjny wyrazić, to absurdalność żądania od państwa stosowania wobec powoda środków przymusu (!), które są dokładnym przeciwieństwem jego rzeczywistych celów (nie mówię tu oczywiście o celach stawianych w swoim planie komunikacji*). Oczywiście chlebem błogosławionym byłoby skorzystanie z okazji do narzucenia „przejścia ekologicznego” w kierunku trwałych złudzeń, a więc ogromnych możliwości inwestowania mas kapitału w bardzo opłacalny (bo dotowany) sposób, z wielką szkodą dla sprawiedliwości społecznej i zachowanie warunków życia na Ziemi.
Zdominowani muszą być bardzo szaleni lub zbyt dobrze rozumieć logikę swoich panów, by mieć nadzieję na uzyskanie od nich jakiejś miary, która nie obróci się przeciwko nim samym! Roll:

* Uwaga dla nieporozumień: to wyrażenie oznacza „propagandę”
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 297