Potrzebujesz porady dla grzejników powietrznych / wodnych Altherma 14 kW

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Potrzebujesz porady dla grzejników powietrznych / wodnych Altherma 14 kW




przez izentrop » 14/10/18, 11:36

Witam,
Pierwsze testy były rozstrzygające przy całkowicie otwartych zaworach termostatycznych, ale jak tylko je ustawiłem, w kotle zabrakło przepływu wody. Zawór różnicowy podany w specyfikacji nie został zainstalowany.

Kontynuowałem testy, otwierając krany, ale ponieważ nie potrzebowałem trochę, zdałem sobie sprawę, że jest uszkodzony poniżej przepływu 15 l / min. Ponadto słyszymy hałas uliczny w grzejnikach. Nie powiedziano mi, że włożenie baterii termostatycznych do grzejników 17 jest złym pomysłem.

Innym problemem jest to, że prawo wodne jest ustawione między 15 ° i -10 dla temperatur zewnętrznych oraz między 40 i 55 ° po stronie obiegu wody. Dlaczego nadal działa przy temperaturze zewnętrznej 20 °?

Zdalne sterowanie jednostką wewnętrzną umożliwia codzienne programowanie, ale ponieważ nie wprowadzamy danych temperatury, ale poziom 1,2 lub 3 bez dalszych wyjaśnień, zastanawiam się, czy nie dotyczy to tylko opcji ECS że nie wziąłem?

Ponieważ instalator musi wrócić po zawór różnicowy, a ja nie mam jeszcze faktury, od poniedziałku poproszę go o dodanie termostatu pokojowego, który pozwoli mi naprawdę zaprogramować zakresy robocze, a tylu doda odpowiednie opcje , aby uwzględnić je w uldze podatkowej.

Czy balon nie byłby niezbędny w moim przypadku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Potrzebujesz porady dotyczącej grzejników z pompą ciepła powietrze / woda Altherma 14 kW




przez Gaston » 15/10/18, 11:33

izentrop napisał:Nie powiedziano mi, że włożenie baterii termostatycznych do grzejników 17 jest złym pomysłem.
Ogólnie (nie tylko w przypadku pomp ciepła) zawsze mówiono mi, że konieczne jest pozostawienie minimalnego przepływu w obwodzie (więc niektóre grzejniki bez zaworu termostatycznego).
Klasycznie grzejniki łazienkowe lub pokoje na północy pozostają otwarte.

izentrop napisał:Ponieważ instalator musi wrócić po zawór różnicowy, a ja nie mam jeszcze faktury, od poniedziałku poproszę go o dodanie termostatu pokojowego, który pozwoli mi naprawdę zaprogramować zakresy robocze, a tylu doda odpowiednie opcje , aby uwzględnić je w uldze podatkowej.
Wydaje mi się, że do prawidłowego działania zalecany jest termostat pokojowy.
W tym przypadku raczej grzejniki w pomieszczeniu, w którym znajduje się termostat, pozostają bez termostatu.

izentrop napisał:Czy balon nie byłby niezbędny w moim przypadku?
Jeśli chcesz termostatyczny kran na każdym grzejniku, tak myślę.

Wadą jest zastosowanie rozwiązania z termostatem pokojowym i niektórymi grzejnikami bez termostatu.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Potrzebujesz porady dotyczącej grzejników z pompą ciepła powietrze / woda Altherma 14 kW




przez izentrop » 15/10/18, 20:33

Dziękuję Gaston,
Przeprowadziłem testy i rzeczywiście potrzebny jest termostat pokojowy.
Mój instalator zapewnił mnie, że zbiornik buforowy nie był w moim przypadku konieczny.
Powiedziano mi, że 70 1 wody wystarcza na 14 kW. Moje obliczenia dają więcej 200 L rozmieszczonych w obwodzie, dzięki czemu mogę bez problemu zamknąć niektóre grzejniki, pod warunkiem, że szeroko otworzą zawory innych.
Zamierzam wyregulować baterie termostatyczne bardziej otwarte niż normalnie.

Na razie ogrzewanie jest wyłączone, a oni nadal ogłaszają upały przez cały tydzień. To jest dobry RC :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 351