Nowy, zupełnie [nie] rewolucyjny osioł

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez Adrien (były nico239) » 14/10/18, 18:41

Did67 napisał:
Jak napisałem w moich „małych pobieżnych obliczeniach”, stawką nie jest energia kinetyczna: SUR osioł wrócił


Jestem dobry w obliczeniach, ale w układach jest trochę inaczej, dlatego poza wszelkimi obliczeniami zainteresowałby mnie opis układu mechanicznego (myślenie życzeniowe). Obraz)

Wydaje mi się też, że to ciężar w (bardzo krótkim) momencie przejazdu pojazdu powoduje wypychanie progu zwalniającego.

Zastanawiam się też, czy czas „ważenia” na progu wystarczy, aby próg pokonał wystarczający przejazd.

Nie mam jednak wystarczającej wiedzy, aby obliczyć liczbę cm depresji na podstawie oporu progu zwalniającego, masy (średniej) i prędkości (średnio 15 km/h?) pojazdów w momencie uiszczenia opłaty.

Pewne jest, że żaden pojazd nie zaparkuje na progu zwalniającym, a jedynie przejedzie po nim każdą osią przez ułamek sekundy.

Z technicznego punktu widzenia utrzymanie mechanizmu w dobrym stanie jest piekielnym wyzwaniem w każdych warunkach pogodowych: gorąco, zimno, wilgoć, spływ, infiltracja, sól, mróz, lód itd., a wszystko to przy tych samych parametrach ciągu, tonięcia i podnoszenia niezależnie od temperatury podłoża, która może wahać się od około 0 do 60 stopni
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez Did67 » 14/10/18, 21:13

nico239 napisał:
Wydaje mi się też, że to ciężar w (bardzo krótkim) momencie przejazdu pojazdu powoduje wypychanie progu zwalniającego.

Zastanawiam się też, czy czas „ważenia” na progu wystarczy, aby próg pokonał wystarczający przejazd.

Nie mam jednak wystarczającej wiedzy, aby obliczyć liczbę cm depresji na podstawie oporu progu zwalniającego, masy (średniej) i prędkości (średnio 15 km/h?) pojazdów w momencie uiszczenia opłaty.



To kolejny punkt, który oznacza, że ​​pobór energii będzie znacznie niższy niż obliczyłem: aby układ opadał wystarczająco szybko, „zebrane” ciśnienie będzie musiało być znacznie niższe niż to wynikające z masy pojazdu (w przeciwnym razie , jest równowaga i nic nie tonie). Więc ciśnienie powinno być niższe.

I wreszcie konieczne będzie podniesienie mechanizmu: albo nie sprężyn, co jeszcze bardziej zmniejszy „gromadzenie” energii (energia tracona podczas ściskania sprężyn nie będzie w sprężonym powietrzu); lub jest częścią sprężonego powietrza, które zostanie wykorzystane do „podniesienia” progu zwalniającego. W zależności od ciężaru drążka, który należy podnieść, i ciężaru samochodu, oszacowamy straty. Jeśli drążek i cały mechanizm ruchomy (tłok itp.) ważą 200 kg, a pojazd 1, to 000% teoretycznej energii zostanie zużyte na podniesienie układu do pozycji wyjściowej...

Im wolniej poruszają się pojazdy, tym więcej powietrza może zebrać się pod wysokim ciśnieniem, zbliżonym do teoretycznego ciśnienia wywieranego przez ciężar pojazdu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez Did67 » 14/10/18, 21:16

nico239 napisał:
Z technicznego punktu widzenia utrzymanie mechanizmu w dobrym stanie jest piekielnym wyzwaniem w każdych warunkach pogodowych: gorąco, zimno, wilgoć, spływ, infiltracja, sól, mróz, lód itd., a wszystko to przy tych samych parametrach ciągu, tonięcia i podnoszenia niezależnie od temperatury podłoża, która może wahać się od około 0 do 60 stopni


Nie wspominasz o ograniczeniach bocznych (pojazdy gwałtownie hamują na progu zwalniającym), siłach bocznych, ponieważ jeśli niektórzy przejdą środkiem, inni będą próbowali nagle przejechać na bok, chyba że bardzo wyrafinowane wskazówki (ale które będą obciążać i zwiększać bezwładność) , istnieje ryzyko, że system utknie w „krzywym” miejscu...

Niezależnie od kwestii „produktywności” energii elektrycznej, kwestie produkcji / trwałości / zużycia będą w rzeczywistości trudne!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez Adrien (były nico239) » 14/10/18, 21:29

Did67 napisał:Nie wspominasz o ograniczeniach bocznych (pojazdy gwałtownie hamują na progu zwalniającym), siłach bocznych, ponieważ jeśli niektórzy przejdą środkiem, inni będą próbowali nagle przejechać na bok, chyba że bardzo wyrafinowane wskazówki (ale które będą obciążać i zwiększać bezwładność) , istnieje ryzyko, że system utknie w „krzywym” miejscu...

Niezależnie od kwestii „produktywności” energii elektrycznej, kwestie produkcji / trwałości / zużycia będą w rzeczywistości trudne!


Zakładałem (w mojej głowie : Mrgreen: ) szerokość odpowiadająca rozmiarowi jezdni dla uproszczenia.

Poprosiłem PW o wyjaśnienia techniczne, zobaczymy czy przyjdzie odpowiedź...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez Did67 » 15/10/18, 10:17

Tak, ale nawet w tym przypadku, zakładając, że układ przesuwa się pionowo na przykład na dwóch cylindrach, nie zapobiega to występowaniu działania „pochylającego”, które układ będzie musiał „wytrzymać”…

Fizycznie, siła przyłożona z boku do układu oscylującego pionowo, tworzy moment obrotowy, oprócz składowej pionowej przenoszonej na cylinder...

Zgadzamy się, że wszystko to można rozwiązać za pomocą odpowiednich mechanizmów. Ale to komplikuje system, czyni go cięższym, droższym i bardziej delikatnym... Kwestionuję tutaj „praktyczną” wykonalność: koszt, trwałość, konserwację...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13701
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1517
Kontakt :

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez izentrop » 15/10/18, 12:26

Generalnie hamujemy wcześniej, ale zwalniamy hamulec, aby pokonać próg zwalniający przy prędkości około 20 km/h.
Myślę, że Christophe ma rację, licząc niewielką ilość energii kinetycznej na podstawie bezwładności pojazdu. W tym przypadku płyta przechyla się, a pojazd pozostaje na tym samym poziomie.

Aby móc to zmierzyć, możemy wykonać mały zespół z generatorem z zębnikiem, przymocowanym do zębatki jak w przypadku bramek zębatkowych. Generator ten był podłączony do akumulatora wystarczająco dużego, aby wytrzymać maksymalną moc dostarczaną przez generator, która według Christophe’a wynosiłaby około 3600 W w ciągu 1 sekundy.

W tym miejscu zobaczylibyśmy, że skuteczność takich punktualnych mocy w czasie jest znacznie niższa, niż nam się wydaje.

dodaneschema.gif
Jest jasne ?
dodaneschema.gif (7.5 KiB) Przeglądano 3106 razy
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez Adrien (były nico239) » 15/10/18, 12:35

Did67 napisał:Fizycznie, siła przyłożona z boku do układu oscylującego pionowo, tworzy moment obrotowy, oprócz składowej pionowej przenoszonej na cylinder...


Zgadza się. ::
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez Christophe » 19/10/18, 16:00

Tak, to jasne :)

izentrop napisał:maksymalna moc dostarczana przez generator, która według Christophe’a wynosiłaby około 3600 W w ciągu 1 sekundy


Mmm, nie traktuj moich domysłów jako prawdy.

Oszacowałem, że CAŁKOWITA ilość surowej energii możliwej do odzyskania była rzędu 1 Wh (może to być tylko 0.5 Wh) na przejazd, ale to nie znaczy, że odbywa się to w ciągu 1 sekundy… Tutaj będzie to zależeć od rzeczywistej prędkości pojazdu i długość progu zwalniającego, wreszcie szerokość, ale w kierunku długości samochodu, czy to jasne? : Chichot: A układ sprzęgania i transformacja energii...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez Ahmed » 19/10/18, 17:30

19 stron na coś takiego! :zaszokować:
Nie sprzeciwiając się tego typu wątkom, tytuły uważam za oburzające i zawierające tak ewidentnie nieproporcjonalne kwalifikatory (czy to wpływ strony pneumatycznej? : Chichot: ) powinien być przedmiotem nie cenzury, ale rady, aby przywrócić im sprawiedliwszą ocenę rzeczywistości... to jeśli autor pozostanie na swoim stanowisku, nie ma to znaczenia: kpina jest dozwolona.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Nowa rewolucyjna prędkość




przez Christophe » 19/10/18, 17:39

Przynajmniej można powiedzieć, że temat ogarnęliśmy dobrze... a 19 stron, żeby zdusić rewolucję w zarodku to wcale nie drogo, powiedzą niektórzy : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197