Pierwsze pociągi wodorowe

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Pierwsze pociągi wodoru




przez Bardal » 25/09/18, 10:18

geo444 napisał:Cześć wszystkim ! ;)

Wow, co za pesymizm, zamiana energii na gaz jest wtryskiwana bezpośrednio do sieci gazowej: spójrz na Dunkierkę!
https://www.qwant.com/?q=GRHYD+Power-To-Gaz+Dunkerque
https://www.google.fr/search?q=GRHYD+Po ... +Dunkerque

: Wink:


Cóż… Tak, ale to nie zmienia mojej krytyki; jest jeszcze gorzej, bo w konwencjonalnym silniku cieplnym sprawność nie przekracza 0,25 (ja naliczyłem 0,5 dla ogniwa paliwowego), co oznacza, że ​​sprawność końcowa wynosi ledwie 0,12, XNUMX...

Zatem na 4 produktach wyrzucamy 5 kWh prądu!!!

Naprawdę, rozkładanie szlachetnej energii, jaką jest prąd, na gaz, którego produkcja jest również kosztowna, nie wydaje mi się dobrym pomysłem… Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę emisję gazów cieplarnianych, niewiele mniej znaczącą w przypadku wodoru produkowanego w tych warunkach, jak w przypadku naturalnego gaz…

Pomijam bardziej techniczne aspekty, które stanowią właściwości fizykochemiczne wodoru, które stwarzają wszelkiego rodzaju problemy uniemożliwiające czyste i proste zastąpienie metanu wodorem: wodór łatwo przechodzi przez praktycznie wszystkie polimery (bardzo stosowane w dystrybucji gazu ziemnego) i degraduje różne materiały (szczególnie metale), co zapobiega przekroczeniu dość małej zawartości tego gazu. Co zabrania jednocześnie jego ostatecznego wykorzystania w ogniwie paliwowym (zastosowanie zarezerwowane dla czystego wodoru, a zatem dystrybuowanego w specyficzny sposób). Nawiasem mówiąc, wodór w tej samej objętości zawiera o trzy mniej energii niż metan...

Tak naprawdę wybór wodoru jako wektora energii wydaje mi się przede wszystkim wyborem łączącym trudności i straty oraz dodając je do i tak już znaczących trudności związanych z magazynowaniem energii elektrycznej.

Uwaga: Należy zauważyć, że inicjatorzy tego projektu w swojej broszurze w żaden sposób nie rozwodzą się nad tymi obskurnymi historiami dotyczącymi przebiegu operacji...
0 x
geo444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 24/09/18, 18:49
Lokalizacja: Mars.
x 3

Re: Pierwsze pociągi wodorowe...




przez geo444 » 25/09/18, 19:35

Cześć wszystkim ! ;)

Myślałam, że znajdę tu wsparcie dla dużego projektu gospodarczego... :(
- w kraju, w którym od 44 lat nie rozpoczęto żadnego projektu -
Oczywiście, mieszając wszystko razem, prawie udaje Ci się udowodnić swój sceptycyzm!

bardal napisał:... w konwencjonalnym silniku cieplnym sprawność nie przekracza 0,25... 0,5 dla ogniwa paliwowego

we współczesnym świecie, gdzie Turbosprężarki są w 100% niezawodne, temperatura wzrasta do 0,3, zwłaszcza autobusy-ciężarówki!
Honda-Hyundai-Suzuki-Toyota, wkrótce wszystkie Kia wyposażone w ogniwa paliwowe będą miały wydajność 0,6 !

bardal napisał:...degradacja szlachetnej energii, takiej jak elektryczność, na gaz, którego produkcja jest również kosztowna, nie wydaje mi się dobrym pomysłem...

Zatem jeszcze nie zauważyłeś, że Nuclear nim nie jest Nie zmienne natychmiast!
=> Wind-Solar wytwarza maksimum przy niskim zużyciu godzin, zatem bez elektrolizy Power2Gas jest po prostu STRATY,
tyle Przechowuj to H2...lub po metanizacji w CH4...
zamiast płacić je Demokratom?

bardal napisał:... jeśli weźmiemy pod uwagę emisję gazów cieplarnianych, niewiele mniej znaczącą w przypadku wodoru produkowanego w tych warunkach niż w przypadku gazu ziemnego...

Kolejna fałszywa droga: w szczególności skamieniałość gazowo-natowa Z frackingiem jest podwójnie niebezpieczny
= powoduje duże wycieki metanu podczas ekstrakcji + CO2 podczas spalania! :x
odnotowujemy wskaźniki metanu atmosferycznego. niewiarygodne w niektórych stanach USA na czele wydobycia gazu łupkowego...
>>> Przypomnienie: PRG metanu w ciągu ~12 ~ 13 lat jest prawie 100 !

bardal napisał: wszelkiego rodzaju problemy uniemożliwiające czyste i proste zastąpienie metanu wodorem: wodór z łatwością przenika przez praktycznie wszystkie polimery (szeroko stosowane w dystrybucji gazu ziemnego) i degraduje różne materiały...

Tysiące ogniw paliwowych Hondy, Hyundaia, Suzuki i Toyoty sprawia znacznie mniej problemów niż diesle! : Chichot:
...w każdym razie " Reformowanie na pokładzie „posuwaj się z pełną prędkością: metan lub etanol w zbiorniku
zobacz Nissana i jego pojazd na rok 2020, który ma być zasilany czystym lub rozcieńczonym etanolem...
energia zużyta do reformy etanolu i metanu to 40% tracona przez stos SOFC: para o temperaturze 900°C

bardal napisał:...Nawiasem mówiąc, wodór w tej samej objętości zawiera o trzy mniej energii niż metan...

Nieważne, -> Przeczytaj powyżej! Typ pojazdu zadecyduje o H2, CH4 lub C2H6O
-- CH4 ma już ~50 stacji obsługi autobusów i ciężarówek = CNG, LNG, CNG
-- C2H6O ma już ~500 stacji paliw = E85

Teraz, jeśli porównamy H2 Power2Gas elektrolizy = wydajność 70% Dzisiaj - Przed kompresją...
-vs-
Olej z piasków bitumicznych - przepraszam, nie mam więcej francuskojęzycznych - R = 70% Dzisiaj - Przed rafinacją!

uzysk Power2Gas z elektrolizy wzrośnie do ~90% do 2030 roku...
-vs- w przypadku piasków bitumicznych spadnie do ~50%...
Nie wspominając już o bardzo negatywnych efektach zewnętrznych tej ropy: dewastacji miejsc, różnych zanieczyszczeniach, emisji CO2...
nie ma zdjęcia !

: Wink:

Power2GasEffic.png
Postęp w PowerToGas
Power2GasEffic.png (19.61 KiB) Przeglądano 4113 razy
1 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Pierwsze pociągi wodoru




przez Bardal » 26/09/18, 08:04

Ale nie złość się Geo, to tylko dyskusja...

A wszystko, co mówisz, tylko potwierdza to, co powiedziałem:

- sprawność silnika cieplnego jest znacznie ponad połowę mniejsza niż sprawności ogniwa paliwowego; potem nie ma znaczenia, czy będzie to 2, czy 0,25

- energia jądrowa jest zmienna, ale nie natychmiastowa; ale bądźcie spokojni, instalacje do elektrolizy i metanizacji też nie...

- z pewnością metan ma wiele wad i wcale nie uważam go za alternatywę; jednak energia elektryczna fotowoltaiczna emituje również gazy cieplarniane, a przy tak niskiej wydajności końcowej w sektorze wodoru nie jesteśmy daleko od emisji metanu; To wszystko, co chciałem powiedzieć...

- czy wolisz „Reformowanie na pokładzie”? Życzę dobrej zabawy na pojedynczym pojeździe... Ale Twoje osiągi ponownie spadną; jeśli chodzi o emisję CO2... i zawsze będziemy musieli produkować te paliwa...

- czy to ty sugerowałeś skorzystanie z sieci gazowej? Teraz potrzebujemy stacji z trzema paliwami, w tym dwoma węglowymi... Dokąd jedziemy?

Wreszcie, jeśli chodzi o piaski bitumiczne, widocznie trafiłeś pod złe drzwi...

Uwaga: Uważaj, aby nie pomylić danych laboratoryjnych z rzeczywistymi wynikami; w produkcji przemysłowej wydajność produkcji wodoru w drodze hydrolizy nie przekracza 0,5; dlatego jest rzadko używany (za drogi)... jutro pewnie ogolimy się za darmo, ale to będzie jutro...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Pierwsze pociągi wodoru




przez izentrop » 26/09/18, 09:08

Witam,
Czy istnieje poważna alternatywa dla platyny w ogniwach paliwowych, pozwalająca na ich uogólnienie? nie tylko obiecujące :)
Klasyczne wartości potencjałów ogniw przemysłowych są rzędu 1.7 do 2.1 V, co
odpowiada wydajności elektrolizy od 70 do 85% http://www.afhypac.org/documents/tout-s ... %20ThA.pdf
Teoretyczne, Bardal?
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Pierwsze pociągi wodoru




przez Bardal » 26/09/18, 13:20

izentrop napisał:Witam,
Czy istnieje poważna alternatywa dla platyny w ogniwach paliwowych, pozwalająca na ich uogólnienie? nie tylko obiecujące :)
Klasyczne wartości potencjałów ogniw przemysłowych są rzędu 1.7 do 2.1 V, co
odpowiada wydajności elektrolizy od 70 do 85% http://www.afhypac.org/documents/tout-s ... %20ThA.pdf
Teoretyczne, Bardal?



Tak, oczywiście teoretycznie, ponieważ nie liczy się przypadkowych, ale obowiązkowych operacji niezbędnych do realizacji takiego procesu; jest to różnica między wynikami laboratoryjnymi a praktycznymi wynikami produkcji przemysłowej.

Teoretycznie osiągamy nawet „wydajność” na poziomie 90% w bardzo wysokich temperaturach, ale faktycznie zebrana energia jest daleka od pokrycia 90% faktycznie zużytej energii (i nie mówię o kosztach). Nie jest to specyficzne dla sektor wodorowy...

Pozostaje sprężanie tego wodoru, transportowanie go i przekształcanie z powrotem w energię elektryczną; ogniwa paliwowe staną przed problemem podobnym do elektrolizerów, choć będą całkowicie wykonalne, a nawet wydajne; ale z innymi dodatkowymi problemami do rozwiązania.

Artykuł, który nam przekazujesz, Izentrop, jest również bardzo dobrze zrobiony i nie unika żadnych pytań. Utworzenie ex nihilo sektora wodorowego wydaje mi się stwarzać wystarczająco poważne problemy i niewątpliwie bardzo kosztowne w rozwiązaniu, że nie można go przedstawiać jako rozwiązania koniecznego...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Pierwsze pociągi wodoru




przez izentrop » 27/09/18, 13:40

bardal napisał:Artykuł, który nam przekazujesz, Izentrop, jest również bardzo dobrze zrobiony i nie unika żadnych pytań. Utworzenie ex nihilo sektora wodorowego wydaje mi się stwarzać wystarczająco poważne problemy i niewątpliwie bardzo kosztowne w rozwiązaniu, że nie można go przedstawiać jako rozwiązania koniecznego...
Wydaje mi się, że pochodzi od CEA, ale jest hostowany na stronie http://www.afhypac.org/, ich celem nie jest oczernianie tej ścieżki, ponieważ jest to powód ich istnienia. :)
0 x
geo444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 24/09/18, 18:49
Lokalizacja: Mars.
x 3

... Pierwsze pociągi wodorowe




przez geo444 » 13/10/18, 14:07

bardal napisał:Ale nie złość się Geo, to tylko dyskusja...

Nie, nie zły, smutny! :(
ponieważ jesteś gorszy od pesymisty, jesteś wręcz sceptykiem BioMasse!

i to tam jest 2Zasób dostępny we Francji = 4 do 500 Miliony ton bioodpadów!
= reprezentuje 10 superczołgowców = AmocoCadiz biomasy do waloryzacji każdego dnia roboczego: Znaczna!...
we Francji czasami trzeba 10 roku uruchomić 1 Jednostka metanizacji

Ale to wykracza daleko poza : jeśli nie uratujemy lasów (pożary), stracimy planetę,
et Waloryzacja Biomasy ceną dobra wspólnego to jedyny sposób, aby szybko się tam dostać:

> Usuwanie zarośli > Zbiórka > Metanizacja > Sieć gazownicza!

bardal napisał:...z wydajnością finał również niski w przypadku sektora wodorowego

Gdybyśmy więc zatrzymali się przy Miserable Yield of 3% Pojazdy cieplne na paliwa kopalne w 1898...
...nie musielibyśmy już wkrótce doświadczyć niszczycielskiego ocieplenia Ziemi?
Widzisz, jak twój Rédzwonienie : Mrgreen: jest w 100% stronniczy!
na est Przed rokiem zerowym H2

bardal napisał:- czy wolisz „Reformowanie na pokładzie”? Życzę dobrej zabawy, na indywidualny pojazd [ :( ] ...

Ale tak, oczywiście, zacznie się w pojazdach przemysłowych!
o to właśnie chodzi, aby mieć kilka paliw dostępnych przy wejściu do ogniw paliwowych:
= Dostosowanie do różnych typów pojazdów!

izentrop napisał:Witam, Czy istnieje poważna alternatywa dla platyny w ogniwach paliwowych, pozwalająca na ich uogólnienie? nie tylko obiecujące

Cześć jesteśmy Przed rokiem zerowym H2 = wymyślimy i udoskonalimy tysiące aspektów...
> to samo dotyczy silników termicznych na paliwa kopalne w 1898 !

: Wink:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pierwsze pociągi wodoru




przez Ahmed » 13/10/18, 14:36

Jestem „wręcz sceptyczny wobec biomasy!” W jaki sposób jakikolwiek proces, zakładając, że jest cnotliwy z punktu widzenia COXNUMX (co jest bardzo dalekie od wykazania, chyba że poprzestaniemy na spojrzeniu na palec wskazujący na Księżyc) wpływa na ekobójstwo planety, skoro wykorzystanie tej energii służyłoby te same cele co obecnie?
Biomasa jest jednym z celów składających się na to delirium pseudotransformacji energetycznej i oczywiście jest przedstawiona w kuszący sposób, marketing zobowiązuje. Zapobieganie pożarom to jedna z tych metafor: to drzewo dobrych intencji kryje w sobie las prawdziwego drapieżnictwa; po uruchomieniu projektów te kotłownie przemysłowe będą musiały zostać odpowiednio zaopatrzone, a zwykli szczekacze odpowiednio dostosują swoje argumenty.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
geo444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 24/09/18, 18:49
Lokalizacja: Mars.
x 3

... Pierwsze pociągi wodoru




przez geo444 » 13/10/18, 14:47

Ahmed napisał:Jestem "wręcz sceptykiem biomasy!" W jaki sposób proces cokolwiek to jest i założenie, że jest on cnotliwy z punktu widzenia CO² ...

To bardzo proste :
la biomasa - szczególnie jeśli nic nie robisz = bieżąca sprawa ...
i tak zakończ, zostając zdegradowanym CO2 i CH4 = GHG 100 razy mocniejszy!

Trawienie beztlenowe to quasi-wolne pytanie produkcyjne GES
... i całkowicie bezpłatne a ropa + gaz importowane z „Demokratur / Autokracji”
i opłacone z ~ 40 à ~ 80 Miliardy $ rocznie!

la biomasa jest odnawialny do nieskończoności ...
-you- Oil + Gas to kopalne energie, które zwiększają GHG!

: Wink:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pierwsze pociągi wodoru




przez Ahmed » 13/10/18, 16:39

Przede wszystkim jest niezwykle prosty... 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 246