A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez eclectron » 25/09/18, 10:03

Moindreffor napisał:ponieważ nigdy nie wszystko jest całe czarne lub całkowicie białe, techniki przejść są być może właśnie „TEGO”
czy pomiędzy produktywną, ale lekceważącą konwencją a „prawdziwym organicznym” szacunkiem, ale niewystarczająco produktywnym, byłby już postęp, prawda?

Może gdybym był rolnikiem, nie zrobiłbym tego pierwszy.
Chciałbym wiedzieć, czy można obejść się bez pestycydów.
Nabyto dla mnie bez syntetycznego nawozu
Czasami potrzebne są przerwy, aby przejść dalej.
klasyczny przykład: „to nie ulepszanie świecy stworzyło żarówkę” : Lol:
W tym przypadku, z naciskiem na „zdrowe i zrównoważone”, chodzi bardziej o zbliżenie się do tego, co robi natura, która jest bardzo produktywna, bez nawozów i pestycydów. poza tym, że jego produkcja niekoniecznie nas interesuje, wszystko jest dalekie od bycia jadalnym.

Ale przyznaję, że czasami mam poszukiwanie absolutu, który służy przejściu do działania.
Tak długo, jak mam na myśli (bez dowodu w ten czy inny sposób), że możemy uprawiać bez pestycydów *, rolnictwo zwane „uzasadnionym” mnie nie przekona.
* prawdopodobnie bardzo skomplikowany pod względem środków zaradczych dla każdej uprawy i powiązanych z nią szkodników: owadów, grzybów, wirusów ...
pokryta gleba widocznie zmniejsza ryzyko, ale go nie anuluje.
Pamiętam inwazyjną meligethe, uciekając z sąsiednich „tradycyjnych” pól rzepaku, tak potraktowanych ... i nagle pustosząc moje kwiaty kapusty, które chciałem odzyskać nasiona. Odmawiając jakiegokolwiek leczenia, nie miałem nic. : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez Moindreffor » 25/09/18, 10:13

aby przejść ze świecy do żarówki, potrzebna była bateria woltowa, ale między nami była lampa naftowa i gazowa
więc z pewnością psuje się, ale z pomocą strony trzeciej i tymczasowych rozwiązań pośrednich

znalezienie właściwej przerwy zajmuje trochę czasu, a zatem zmniejsz ten lub inny wkład podczas oczekiwania, że ​​nie byłoby tak źle
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez eclectron » 25/09/18, 11:59

Moindreffor napisał:aby przejść ze świecy do żarówki, potrzebna była bateria woltowa, ale między nami była lampa naftowa i gazowa
więc z pewnością psuje się, ale z pomocą strony trzeciej i tymczasowych rozwiązań pośrednich

znalezienie właściwej przerwy zajmuje trochę czasu, a zatem zmniejsz ten lub inny wkład podczas oczekiwania, że ​​nie byłoby tak źle

Nakłady, czy to pestycydy, czy nawozy syntetyczne, szkodzą naturalnym rozwiązaniom, które w jakiś sposób się dostosowują.
Zgadzam się, że „zdrowego i zrównoważonego” nie można zrobić od razu i że wymaga to przejścia, ale absolutnie konieczne jest złamanie pionierów, którzy eksperymentują i podciągają, w przeciwnym razie nie będzie się ruszać ,
Musimy przedstawić uwodzicielskie rozwiązania, które pozwolą odejść starym rozwiązaniom. Następujące rozwiązania z pewnością nie będą działać.
Bardziej interesują mnie pionierzy, osoby przenoszące są równie ważne, ponieważ w międzyczasie musimy dobrze jeść. : Wink:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez Moindreffor » 25/09/18, 12:45

eclectron napisał:
Moindreffor napisał:aby przejść ze świecy do żarówki, potrzebna była bateria woltowa, ale między nami była lampa naftowa i gazowa
więc z pewnością psuje się, ale z pomocą strony trzeciej i tymczasowych rozwiązań pośrednich

znalezienie właściwej przerwy zajmuje trochę czasu, a zatem zmniejsz ten lub inny wkład podczas oczekiwania, że ​​nie byłoby tak źle

Nakłady, czy to pestycydy, czy nawozy syntetyczne, szkodzą naturalnym rozwiązaniom, które w jakiś sposób się dostosowują.
Zgadzam się, że „zdrowego i zrównoważonego” nie można zrobić od razu i że wymaga to przejścia, ale absolutnie konieczne jest złamanie pionierów, którzy eksperymentują i podciągają, w przeciwnym razie nie będzie się ruszać ,
Musimy przedstawić uwodzicielskie rozwiązania, które pozwolą odejść starym rozwiązaniom. Następujące rozwiązania z pewnością nie będą działać.
Bardziej interesują mnie pionierzy, osoby przenoszące są równie ważne, ponieważ w międzyczasie musimy dobrze jeść. : Wink:

oczywiste, że nikt nie szuka nowych rozwiązań, nie spadną z nieba, ale musimy wiedzieć, jak postawić na dobro, ile dobrych pomysłów na początku okazało się gorszych niż przedtem, więc czujność

ale tak, eksperymentujmy!
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez izentrop » 25/09/18, 19:06

eclectron napisał:Pamiętam inwazyjną meligethe, uciekając z sąsiednich „tradycyjnych” pól rzepaku, tak potraktowanych ... i nagle pustosząc moje kwiaty kapusty, które chciałem odzyskać nasiona. Odmawiając jakiegokolwiek leczenia, nie miałem nic. : Lol:
Cały problem już istnieje. Przychodzi czas, kiedy fito produkt jest niezbędny, a uzasadnione użycie sugeruje, że dana osoba wie, jaki produkt, kiedy, z jaką ilością i jak długo, a zatem osoba musi być wykwalifikowana.
zrównoważone rolnictwo nie może obejść się bez przetwarzania produktów, zarówno konwencjonalnych, jak i biologicznych.
Poleganie na naturalnych drapieżnikach nie zawsze działa, ponieważ nie działają na żądanie, mają również swój cykl życia.

Miałbyś mniej, gdyby zabiegi były skuteczne na rzepaku, ponadto wydaje mi się, że po pewnym rozwoju roślin nie mogą wejść z toną do leczenia.

Moje jabłonie nie są leczone i widzę w tym roku, że jest o wiele więcej złych jabłek i gniją, gdy jest mało deszczu, a reszta mojej ziemi jest tak dzika, jak to możliwe.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez izentrop » 01/10/18, 08:13

Aktywiści, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby uciszyć tych, którzy nie myślą tak jak oni, ale to nie zadziałało, Vélot, Foucart, Guyon i żniwiarze-ochotnicy ponosili swoje wydatki. http://imposteurs.over-blog.com/2018/09 ... roces.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez Adrien (były nico239) » 02/10/18, 00:12

izentrop napisał:Aktywiści, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby uciszyć tych, którzy nie myślą tak jak oni, ale to nie zadziałało, Vélot, Foucart, Guyon i żniwiarze-ochotnicy ponosili swoje wydatki. http://imposteurs.over-blog.com/2018/09 ... roces.html


To jak bycie na placu zabaw Obraz
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez Moindreffor » 02/10/18, 08:25

nico239 napisał:
izentrop napisał:Aktywiści, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby uciszyć tych, którzy nie myślą tak jak oni, ale to nie zadziałało, Vélot, Foucart, Guyon i żniwiarze-ochotnicy ponosili swoje wydatki. http://imposteurs.over-blog.com/2018/09 ... roces.html


To jak bycie na placu zabaw Obraz

+1 : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez izentrop » 04/01/19, 23:30

Rolnictwo ekologiczne może mieć bardzo niekorzystny wpływ na klimat, przyczyniając się do wzrostu CO2 w atmosferze. https://amp.lefigaro.fr/sciences/2019/0 ... lanete.php

To nie jest dla mnie miarka, a wyniki badań są poważne https://www.nature.com/articles/s41586-018-0757-z
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: A jeśli BIO był LURE ..... euuuuuh!

przez Adrien (były nico239) » 05/01/19, 02:21

izentrop napisał:Rolnictwo ekologiczne może mieć bardzo niekorzystny wpływ na klimat, przyczyniając się do wzrostu CO2 w atmosferze. https://amp.lefigaro.fr/sciences/2019/0 ... lanete.php

To nie jest dla mnie miarka, a wyniki badań są poważne https://www.nature.com/articles/s41586-018-0757-z



Brzęczyk zwrotny

Jest to interesujące, ale wydaje się, że za ACQUIT uważają niższą produktywność organiczną w porównaniu do konwencjonalnej, z której wynikałoby zapotrzebowanie na dodatkowe oczyszczanie.

- Możemy się im sprzeciwić, że z upływem lat można zmniejszyć różnicę w wydajności między ekologiczną a konwencjonalną.

- Że konwencjonalne rolnictwo ma doświadczenie kulturowe, które nie ma jeszcze rolnictwa organicznego: pod mianowaniem na stanowisko po 100 latach praktyk rolnictwa ekologicznego.

Cytuję ten link, ale w tym obszarze jest to absurdalne, ponieważ możemy cytować ze wszystkich stron, to tylko dla zachowania dobrej odpowiedzi w odpowiedzi na Twój post.
https://www.lemonde.fr/planete/article/ ... _3244.html

- Że wiele gruntów zostało niewykorzystanych z powodu braku rentowności ... w konwencjonalnych, ale może znów stać się rentownych w ekologicznych, lub że są już jak w mojej dolinie, gdzie ogrodnik (bio) jest zainstalowany kilka lat temu i wszyscy się z niego wyśmiewali, ale wciąż tam jest i żyje bez problemu ze swojej pracy.

- Że plony konwencjonalnego rolnictwa, podobnie jak „drzewa nie wznoszą się do nieba”, mogły osiągnąć swoje granice i że mogą zacząć osiągać wartości szczytowe lub nawet spadać, podczas gdy plony rolnictwa ekologicznego dopiero się zaczynają, gdzie konwencjonalne rolnictwo miało miejsce w latach 50 lub 60.

- Że konwencjonalne rolnictwo stopniowo wyczerpuje glebę (lub już ją trwale zubożało) i chemikalia nie mogą już nic z tym zrobić.

- że marże w rolnictwie ekologicznym są znacznie wyższe niż w konwencjonalnym rolnictwie.

- Należy wziąć pod uwagę marnotrawstwo żywności i ponownie umieścić je w centrum tego rodzaju debat i badań.

- Co z gospodarką wodną między różnymi praktykami rolniczymi

- Że ziemie wielu słabiej rozwiniętych krajów nie są już skolonizowane na rzecz upraw nieżywnościowych przeznaczonych dla krajów bardziej rozwiniętych, ale wykorzystywane na szczególne potrzeby żywnościowe tych mniej rozwiniętych krajów ...



Ich początkowy postulat nie jest pozbawiony zdrowego rozsądku, ale ekstrapoluje teorię od momentu T, niekoniecznie biorąc pod uwagę zmieniające się otoczenie i MOŻE być fazą stagnacji lub nawet obniżenia wydajności konwencjonalne rolnictwo, podczas gdy rolnictwo ekologiczne znajduje się w fazie wstępnej (lub nie).

Być może dlatego badanie to zostało przeprowadzone (sponsorowane) w celu zdyskredytowania rolnictwa ekologicznego (czy nie)?


Ale może konwencjonalne rolnictwo i rolnictwo ekologiczne są w tym samym koszyku: jednym z nich jest ...Obraz lub przynajmniej równie destrukcyjne modele w różnych dziedzinach, jeśli chcemy podążać za ich wnioskami i przyznać, że rolnictwo ekologiczne jest destrukcyjne dla planety.


W takim przypadku konieczne byłoby poszukiwanie innego sposobu ..........


Byłoby całkowicie absurdem sprzeciwić się tym dwóm rodzajom rolnictwa, ponieważ byłyby to dwa modele, które są już przestarzałe lub martwe.


Te dwa tryby mogłyby połączyć się w jedno: rolnictwo konserwatorskie
Jeszcze więcej późnych doświadczeń i praktyk kulturowych, zarówno konwencjonalnych, jak i ekologicznych, z niezłym marginesem postępu.

Niektóre linki między innymi
http://seppi.over-blog.com/2016/11/bio- ... ilite.html
https://journals.openedition.org/economierurale/4247
http://www.fao.org/conservation-agricul ... -of-ca/fr/


Nie twierdzę, że ekologia wpadnie w pułapkę, ale kto wie ... debata już trwa między konwencjonalnym a ekologicznym, ale między konwencjonalnym a ochroną


Profesjonalna debata ... tak ożywiona jak tutaj Obraz
https://www.terre-net.fr/observatoire-t ... 35670.html



Podsumowując, dlaczego debaty te odbywają się między tradycyjnym a ekologicznym lub między tradycyjnym a ochroną.
Ponieważ zwroty konwencjonalne nie postępują zgodnie z ich postępem.

Wracamy do reklamy giełdowej: drzewa nie wznoszą się do nieba

Plony pszenicy i kukurydzy już nie rosną, wystarczy przeczytać zdanie sprzed 10 sprzed lat, aby wywołać uśmiech, ponieważ przed Leniwcem i przed MSV istniały prekursory (w myśli).
Brak orki rozwija się i dotyczy jednej trzeciej głównych upraw. Ale bardziej niż orka, jego głębokość zaszkodzi
materia organiczna na powierzchni.


https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... zwNf8My-sr


Ponieważ plony osiągają szczyt w gospodarce opartej (teoretycznie) na stałym wzroście wydajności, marży i zysku, otrzeźwiają ...

Szkoda, że ​​badacze marnują czas na walkę (moim zdaniem) z rearguardem zamiast patrzeć na rozwiązania przyszłości.


Badanie podstawowe niekoniecznie w debacie, ale interesujące
ANALIZA PORÓWNAWCZA CZTERECH TRYBÓW ROLNICTWA PSZENICY W QUEBEC: INTENSYWNA, KONWENCJONALNA, UZASADNIONA I BIOLOGICZNA
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... P1b3UHQfRf
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 351