Potager (super) leniwy w 04 (800m)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Moindreffor » 25/09/18, 13:06

Będę bardziej zniuansowany
marchew Nantes dobrze rośnie na glebie piaszczystej, ale marchewka nie pochodzi z Nantes
dzieje się tak dlatego, że człowiek znalazł ziemię bardzo odpowiednią do uprawy, glebę piaszczystą, aby skalibrować beczki i uniknąć rozwidleń, region dość deszczowy, więc przepuszczalna gleba niekoniecznie stanowi problem, blisko morza, łagodny klimat i (ja załóżmy, że glony, które mogą służyć jako źródło MO)
więc jest to raczej spotkanie czynników optymalizujących, co oznacza, że... ale marchewka będzie rosła równie dobrze gdzie indziej, w naturze można ją znaleźć wszędzie

twoja paproć nie umiera tam, gdzie ją umieścisz, ale ponieważ płonie latem, nie wytworzy zarodni, więc nie da się jej rozmnażać, więc jest tam, ponieważ ją tam umieściłeś, ale nie rozwinie się jako gatunek, jeśli pozwolisz jednej z marchwi siać, nawet na glebie gliniastej, wydadzą nasiona i resztki, to jest duża różnica

to prawda, że ​​chcemy zebrać w tym samym miejscu różne warzywa, ale dlatego możemy wysiać te, które potrzebują cienia za wysokim warzywem, kalibrujemy uprawy, cebulę sadzimy wcześnie lub późno w sezonie, pomidory trzeba cieplej czekamy, ładujemy w MO miejsce gdzie będziemy sadzić chciwe, dla tych co potrzebują więcej ciepła postawimy szklarnię, tunel do ochrony przed deszczem itp...

ale nie zmienia się to zbytnio jeśli chodzi o siew, bo jak mówi Didier jak już wzejdzie to rośnie prawie wszędzie, więc nie ma jakiejś szczególnej techniki czy to na marchewkę czy na coś innego.

po uszlachetnieniu gleby może to być tylko plus, oczywiste jest, że będzie lepiej rosła w żywej glebie niż w bloku gliny garncarskiej : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Moindreffor » 25/09/18, 13:09

nico239 napisał:Oto zdjęcie dnia...

Pierwsze pędy roszponki, które wychodzą po siewie, to te, które przez cały dzień prawie nie widzą słońca.

Oczywiście nie mogę, bo nie mam żagla cieniującego, ale widząc to, możemy zasadnie zastanowić się, czy...IDEALNIE...cała deska nie powinna być zacieniona?


ADR_5575.JPG

według Didiera i mnie udało nam się to zweryfikować, do wyrośnięcia sałaty potrzebny jest raczej zimny trzask, cień = chłodniej, a zatem nie woalka narzucająca, ale deska, która rzuci rzucany cień, aby nie przynosić ciepło
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 25/09/18, 14:49

Moindreffor napisał:twoja paproć nie umiera tam, gdzie ją umieścisz, ale ponieważ płonie latem, nie wytworzy zarodni, więc nie da się jej rozmnażać, więc jest tam, ponieważ ją tam umieściłeś, ale nie rozwinie się jako gatunek, jeśli pozwolisz jednej z marchwi siać, nawet na glebie gliniastej, wydadzą nasiona i resztki, to jest duża różnica

to prawda, że ​​chcemy zebrać w tym samym miejscu różne warzywa, ale dlatego możemy wysiać te, które potrzebują cienia za wysokim warzywem, kalibrujemy uprawy, cebulę sadzimy wcześnie lub późno w sezonie, pomidory trzeba cieplej czekamy, ładujemy w MO miejsce gdzie będziemy sadzić chciwe, dla tych co potrzebują więcej ciepła postawimy szklarnię, tunel do ochrony przed deszczem itp...

ale nie zmienia się to zbytnio jeśli chodzi o siew, bo jak mówi Didier jak już wzejdzie to rośnie prawie wszędzie, więc nie ma jakiejś szczególnej techniki czy to na marchewkę czy na coś innego.

po uszlachetnieniu gleby może to być tylko plus, oczywiste jest, że będzie lepiej rosła w żywej glebie niż w bloku gliny garncarskiej : Mrgreen:


Jak za każdym razem, gdy ilustruję, nie wchodź w szczegóły ilustracji : Mrgreen: inaczej będziemy się tego trzymać i nie damy sobie rady Obraz

Jeśli więc roślina lub kwiat w cieniu i zaroślach zostanie umieszczona w pełnym słońcu, spali się, ale nie umrze.
To powiedziawszy, będzie wygodniej w zacienionym i zarośniętym miejscu.

Oznacza to zatem, że istnieją optymalne warunki.
I wcale nie dlatego, że nalega, że ​​jest to dla niej koniecznie dobre.

To samo w ogrodzie warzywnym

Chodzi mi tylko o to, że

- Zwracam uwagę na układanie kwiatów

podczas gdy z drugiej strony

- Warzywa układam w stosy na niewielkiej powierzchni gleby, wystawiam, na razie równomierne podlewanie i żądam, żeby wszystkie dobrze rosły. Obraz

To znaczy, że w części roślinnej robię to, co nigdy by mi nie przyszło do głowy w części dotyczącej przyjemności.

To tyle, dalej nie idzie.

TEORETYCZNA sekwencja logiczna nie jest zbyt trudna do zauważenia....

Chodzi o to, aby lepiej rozprowadzać warzywa, które im odpowiadają.

Pozostaje 1. przekonać Panią żeby miała (mówię WSZYSTKO, żeby nie cytować : Mrgreen: ) pomidory pośrodku krzaków róż Obraz oraz rzodkiewki i marchewki w krokusach, cyklamenach, pierwiosnkach lub orlikach.

2. przetestować to wszystko trochę tak jak w zeszłym roku, kiedy posiałem czosnek w 3 różnych miejscach, w tym konkretnym przypadku bez zauważalnych różnic.
Rosło: tak
Tak, „zadziałało”.
Tak, miałem więcej niż przyzwoite zbiory
Niemniej jednak moja ocena karty raportu pozostaje: „można zrobić lepiej” :D
Powód, dla którego w tym roku siew zostanie przeprowadzony co najmniej w jednym innym miejscu.

3. nie spiesz się... Obraz
Ostatnio edytowane przez Adrien (były nico239) 25 / 09 / 18, 14: 58, 5 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 25/09/18, 14:51

Moindreffor napisał:
nico239 napisał:Oto zdjęcie dnia...

Pierwsze pędy roszponki, które wychodzą po siewie, to te, które przez cały dzień prawie nie widzą słońca.

Oczywiście nie mogę, bo nie mam żagla cieniującego, ale widząc to, możemy zasadnie zastanowić się, czy...IDEALNIE...cała deska nie powinna być zacieniona?


ADR_5575.JPG

według Didiera i mnie udało nam się to zweryfikować, do wyrośnięcia sałaty potrzebny jest raczej zimny trzask, cień = chłodniej, a zatem nie woalka narzucająca, ale deska, która rzuci rzucany cień, aby nie przynosić ciepło


Uważaj, mówiłem o żaglach SHADE... NIE o forsowaniu.

Dokładnie, aby przechylić warunki wzrostu w stronę tych wskazanych przez zacieniony pas chroniony przez but

Jeśli chodzi o chłód, noce są bezproblemowe, spada do około 10, nawet jeśli w ciągu dnia gwałtownie wzrasta.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 25/09/18, 15:23

Roszpunka bardzo dobrze reaguje na 2 rzeczy:

a) gleba zwięzła: po siewie we wrześniu „depczę” glebę, gleba jest wtedy sucha

b) wilgotność, w tym kondensacja; będziesz mógł zaobserwować, że w cieniu Twoja gleba jest wilgotna na powierzchni w wyniku prostego efektu kondensacji o godzinie 9 lub 10 rano....

Niektórzy używają mokrych worków lub geotekstyliów... Ale trzeba patrzeć jak mleko płonie: jeśli się podniesie i będziesz czekać, aby go usunąć, łodygi będą zbyt długie, a sadzonka będzie „unosić się” nad ziemią. Skrzynie są mniej radykalnym rozwiązaniem.

Ja ze swojej strony posadziłam kwitnącą pietruszkę na gołej sadzonce: tam wschody były bardzo szybkie. Nie próbowałem tego, ale ta obserwacja dała mi do myślenia, że ​​bardzo małe odkurzenie siana prawdopodobnie załatwi sprawę! Próbować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 25/09/18, 15:27

nico239 napisał:
Pozostaje 1. przekonać Panią żeby miała (mówię WSZYSTKO, żeby nie cytować : Mrgreen: ) pomidory pośrodku krzaków róż Obraz oraz rzodkiewki i marchewki w krokusach, cyklamenach, pierwiosnkach lub orlikach.



Zrobię Ci zdjęcie sadzonek pomidorów, papryki, bakłażanów w środku kwietników, krzewów róż itp. Bo miałam rośliny i więcej miejsca gdzie indziej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 25/09/18, 15:56

Did67 napisał:Roszpunka bardzo dobrze reaguje na 2 rzeczy:

a) gleba zwięzła: po siewie we wrześniu „depczę” glebę, gleba jest wtedy sucha

b) wilgotność, w tym kondensacja; będziesz mógł zaobserwować, że w cieniu Twoja gleba jest wilgotna na powierzchni w wyniku prostego efektu kondensacji o godzinie 9 lub 10 rano....

Niektórzy używają mokrych worków lub geotekstyliów... Ale trzeba patrzeć jak mleko płonie: jeśli się podniesie i będziesz czekać, aby go usunąć, łodygi będą zbyt długie, a sadzonka będzie „unosić się” nad ziemią. Skrzynie są mniej radykalnym rozwiązaniem.

Ja ze swojej strony posadziłam kwitnącą pietruszkę na gołej sadzonce: tam wschody były bardzo szybkie. Nie próbowałem tego, ale ta obserwacja dała mi do myślenia, że ​​bardzo małe odkurzenie siana prawdopodobnie załatwi sprawę! Próbować.


Dlaczego nie.

Dziś wieczorem się tym zajmę. ::
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 25/09/18, 15:58

Did67 napisał:
nico239 napisał:
Pozostaje 1. przekonać Panią żeby miała (mówię WSZYSTKO, żeby nie cytować : Mrgreen: ) pomidory pośrodku krzaków róż Obraz oraz rzodkiewki i marchewki w krokusach, cyklamenach, pierwiosnkach lub orlikach.



Zrobię Ci zdjęcie sadzonek pomidorów, papryki, bakłażanów w środku kwietników, krzewów róż itp. Bo miałam rośliny i więcej miejsca gdzie indziej!


Chętnie będzie częścią pliku prezentacji Obraz
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Moindreffor » 25/09/18, 18:35

nico239 napisał:
Moindreffor napisał:twoja paproć nie umiera tam, gdzie ją umieścisz, ale ponieważ płonie latem, nie wytworzy zarodni, więc nie da się jej rozmnażać, więc jest tam, ponieważ ją tam umieściłeś, ale nie rozwinie się jako gatunek, jeśli pozwolisz jednej z marchwi siać, nawet na glebie gliniastej, wydadzą nasiona i resztki, to jest duża różnica

to prawda, że ​​chcemy zebrać w tym samym miejscu różne warzywa, ale dlatego możemy wysiać te, które potrzebują cienia za wysokim warzywem, kalibrujemy uprawy, cebulę sadzimy wcześnie lub późno w sezonie, pomidory trzeba cieplej czekamy, ładujemy w MO miejsce gdzie będziemy sadzić chciwe, dla tych co potrzebują więcej ciepła postawimy szklarnię, tunel do ochrony przed deszczem itp...

ale nie zmienia się to zbytnio jeśli chodzi o siew, bo jak mówi Didier jak już wzejdzie to rośnie prawie wszędzie, więc nie ma jakiejś szczególnej techniki czy to na marchewkę czy na coś innego.

po uszlachetnieniu gleby może to być tylko plus, oczywiste jest, że będzie lepiej rosła w żywej glebie niż w bloku gliny garncarskiej : Mrgreen:


Jak za każdym razem, gdy ilustruję, nie wchodź w szczegóły ilustracji : Mrgreen: inaczej będziemy się tego trzymać i nie damy sobie rady Obraz

Jeśli więc roślina lub kwiat w cieniu i zaroślach zostanie umieszczona w pełnym słońcu, spali się, ale nie umrze.
To powiedziawszy, będzie wygodniej w zacienionym i zarośniętym miejscu.

Oznacza to zatem, że istnieją optymalne warunki.
I wcale nie dlatego, że nalega, że ​​jest to dla niej koniecznie dobre.

To samo w ogrodzie warzywnym

Chodzi mi tylko o to, że

- Zwracam uwagę na układanie kwiatów

podczas gdy z drugiej strony

- Warzywa układam w stosy na niewielkiej powierzchni gleby, wystawiam, na razie równomierne podlewanie i żądam, żeby wszystkie dobrze rosły. Obraz

To znaczy, że w części roślinnej robię to, co nigdy by mi nie przyszło do głowy w części dotyczącej przyjemności.

To tyle, dalej nie idzie.

TEORETYCZNA sekwencja logiczna nie jest zbyt trudna do zauważenia....

Chodzi o to, aby lepiej rozprowadzać warzywa, które im odpowiadają.

Pozostaje 1. przekonać Panią żeby miała (mówię WSZYSTKO, żeby nie cytować : Mrgreen: ) pomidory pośrodku krzaków róż Obraz oraz rzodkiewki i marchewki w krokusach, cyklamenach, pierwiosnkach lub orlikach.

2. przetestować to wszystko trochę tak jak w zeszłym roku, kiedy posiałem czosnek w 3 różnych miejscach, w tym konkretnym przypadku bez zauważalnych różnic.
Rosło: tak
Tak, „zadziałało”.
Tak, miałem więcej niż przyzwoite zbiory
Niemniej jednak moja ocena karty raportu pozostaje: „można zrobić lepiej” :D
Powód, dla którego w tym roku siew zostanie przeprowadzony co najmniej w jednym innym miejscu.

3. nie spiesz się... Obraz

Zrozumiałem tylko, że jak powiedział Didier, warzywa są mniej specyficzne niż rośliny ozdobne
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez być chafoin » 25/09/18, 19:51

Zacień… lub podlewaj najbardziej nasłonecznioną część nieco częściej?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 289