Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 21/09/18, 12:21

Sen-no-sen napisał:
nico239 napisał:Ale dopiero się okaże, KTO naprawdę chce działać, skoro żadna alternatywna energia nie jest „zielona”…

Nagle wszyscy toną wesoło.


W mniejszym stopniu chodzi o rodzaj energii, a bardziej o jej ilość.
Możemy bardzo dobrze uogólnić konstrukcję pojazdów termicznych zużywających 2l/100km i uogólnić car-sharing, nie ma większego wyzwania technologicznego, tylko reedukacja naszego stosunku do podróżowania.
Multimodalność, decentralizacja, rozwój kolei, car-sharing, wszystko jest kwestią reorganizacji.


A co do auta masz oczywiście całkowitą rację...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Christophe » 16/10/18, 12:06

Gaston znalazł nam symulator ruchu, cudo do sprawdzenia czy zmiana z 90 km/h na 80 km/h jest rozsądna czy nie...

Gaston napisał:
nico239 napisał:Oto pytanie czysto matematyczne: jeśli w szeregu 10 samochodów na normalnej drodze (ani szczególnie krętej, ani prostej) numer 1 jedzie z prędkością 80... Ciekawe, czy pozostałe jadą z prędkością 80, czy raczej z niższą prędkość.

Jeśli masz trochę czasu, ten symulator jest fascynujący...


Moje komentarze: transport-elektryczny/transport-samochodowy-i-elektryczny-le-fil-des-news-t14813-460.html#p346433

Szkoda, że ​​brakuje wskaźników zanieczyszczenia (dźwięku, powietrza) i zużycia pojazdów... A byłoby idealnie :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 20/12/18, 22:08

nico239 napisał:Bardzo przydatne jest spojrzenie na liczby… nawet jeśli są niekompletne

https://www.preventionroutiere.asso.fr/ ... accidents/


Dowiadujemy się więc, że na 3464 zabitych w 2015 roku 499 to... piesi (którzy jechali za szybko???)

Że wypadki samochodowe stanowią tylko 50% zgonów

Ta prędkość interweniuje tylko przez 26%

Drugi jest „niewinny”, a jednak uwzględniony w statystykach dotyczących śmierci lub rannych, co sugeruje winę

Że 50% jest bez osób trzecich: pieszych i innych pojazdów.
A co z osobami trzecimi zajmującymi się zwierzętami?

Dobry 625 zabitych przez motocykl + 1663 przez samochód + 143 przez lekkie samochody dostawcze + 56 ciężarówek i transport publiczny = 2487

25% jazdy za szybko to 621, przy założeniu, że statystyki dotyczące nadmiernej prędkości dotyczą wszystkich typów pojazdów

Ilu zbyt szybkich KIEROWCÓW dotyczyło tych wypadków?
Tego nie wiemy.
Bo jeśli kierowca jedzie za szybko, to jego pasażerowie, którzy zginęli w wypadku, nie jechali za szybko

Dobra z chochlą zdejmuję trochę a mianowicie pasażerowie lekkomyślni jadąc od 621 do 550
Do tego trzeba dodać kolizje wywołane nadmierną prędkością jakie też zabijają ludzi zupełnie niewinnych najmniejszego przekroczenia prędkości.
Mówi się, że 1 na 4 zostaje dotkniętych kolizją czołową = 413

Jeśli weźmiesz pod uwagę różne wpływy: alkohol, marihuana 23 i 28%
I nie liczę śmierci ze zwierzętami ani tzw. przekroczenia prędkości, ale poniżej dozwolonego limitu i ofiary okoliczności: deszcz, śnieg, lód, błoto, winobranie, kamienie, olej, przedmiot na drodze… itp.

Pozostaje, jak mi się wydaje, nawet jeśli jestem dość kiepski z matematyki, całkiem sporo KIEROWCÓW przekraczających prędkość z pełną znajomością faktów i jasnością.

Czyli krajowe ograniczenie prędkości dla 2 do 300 niebezpiecznych kierowców?

Czy jestem zdezorientowany?



Powinienem poprosić o prawa autorskie : Mrgreen:

Cóż, jest trochę szerszy ode mnie i liczy 5 lub 600, ale zagłębiłem się trochę w szczegóły...


nico239 napisał:
Tak, oczywiście, że IK pozostaje IK w oparciu o LICZBĘ kma

ALE

W niektórych firmach czas podróży jest WLICZONY w czas pracy.

Przykład: wybierasz się na spotkanie oddalone o 90 km (lub po prostu jedziesz do pracy)
Robisz dobrze 90km
Zanim wziąłeś 1 godzinę
Teraz wstawisz 1h07
To 15 minut więcej w obie strony.
Jeśli robisz to 4 razy w tygodniu, to 1 godzina na regenerację pomnożona przez 45 tygodni (pracy rocznie z chochlą) to daje 45 godzin, co daje 5.6 dnia na regenerację, czyli dodatkowy tydzień urlopu rocznie za kroplę 10km/godz

A twój pracodawca jest zachwycony Obraz



Denerwuje mnie to, że nie zapomniałem ile kosztuje stracony czas.... pfff za dużo dziadku Obraz


Kwestionuję jednak twierdzenie „mniej ofiar śmiertelnych na autostradzie, gdy jedziemy szybciej”.

Z całą pewnością przypisałbym to brakowi ruchu dwukierunkowego.

Dobrze widać natomiast środek gabinetu ministerialnego a życie prowincji z wynikającymi z tego konsekwencjami w postaci resentymentu...

Czy zostanie wysłuchany na wysokich stanowiskach?
Możemy w to wątpić, ale możemy mieć nadzieję

W rozmowie z Moto-Net.Com ekonomista Rémy Prud'homme, członek Niezależnej Komisji Oceniającej dla 80 km/h, ujawnia pierwsze wyniki swojej wstępnej analizy kosztów i korzyści tego środka.

0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Exnihiloest » 22/12/18, 20:58

nico239 napisał:...
Kwestionuję jednak twierdzenie „mniej ofiar śmiertelnych na autostradzie, gdy jedziemy szybciej”.

Z całą pewnością przypisałbym to brakowi ruchu dwukierunkowego.

Nawet nie musisz tego kwestionować. Nie powiedział „mniej ofiar śmiertelnych na autostradach”. ponieważ„jedziemy szybciej”, ale „mniej ofiar śmiertelnych na autostradzie”. chwila„jedziemy szybciej”. Nie oznacza to zatem związku przyczynowego.
Tak, jest mniej zgonów ORAZ idziemy szybciej. Jak to, że liczba zgonów nie jest TYLKO proporcjonalna do prędkości, o czym mówi się nam za każdym razem, gdy obniżamy limity, aby je usprawiedliwić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 22/12/18, 23:16

Exnihiloest napisał:
nico239 napisał:...
Kwestionuję jednak twierdzenie „mniej ofiar śmiertelnych na autostradzie, gdy jedziemy szybciej”.

Z całą pewnością przypisałbym to brakowi ruchu dwukierunkowego.

Nawet nie musisz tego kwestionować. Nie powiedział „mniej ofiar śmiertelnych na autostradach”. ponieważ„jedziemy szybciej”, ale „mniej ofiar śmiertelnych na autostradzie”. chwila„jedziemy szybciej”. Nie oznacza to zatem związku przyczynowego.
Tak, jest mniej zgonów ORAZ idziemy szybciej. Jak to, że liczba zgonów nie jest TYLKO proporcjonalna do prędkości, o czym mówi się nam za każdym razem, gdy obniżamy limity, aby je usprawiedliwić.



Musiałem przegapić to „mniej zgonów na autostradzie, gdy jedziemy szybciej”.

Czy możesz mi podać czas?
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez thibr » 23/12/18, 09:27

z drugiej strony, gdyby był również ograniczony do 80 na autostradzie, z pewnością byłoby jeszcze mniej zgonów : Mrgreen:
Czy ruch GJ obniżył lub podniósł statystyki z 10 zabójstwami :(
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Janic » 23/12/18, 09:53

Czy ruch GJ obniżył lub podniósł statystyki z 10 zabójstwami
na autostradach prawie nie ma rond. 8)
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez thibr » 23/12/18, 15:14

nie, ale są opłaty... : Mrgreen:
ale autostrada jest bezpieczniejsza, wydaje się, że nie ma żadnych w punkcie poboru opłat
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Janic » 23/12/18, 15:57

nie, ale są opłaty...
W rzeczywistości dużo, dużo mniej! :D
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 27/12/18, 23:39

nico239 napisał:
Exnihiloest napisał:
nico239 napisał:...
Kwestionuję jednak twierdzenie „mniej ofiar śmiertelnych na autostradzie, gdy jedziemy szybciej”.

Z całą pewnością przypisałbym to brakowi ruchu dwukierunkowego.

Nawet nie musisz tego kwestionować. Nie powiedział „mniej ofiar śmiertelnych na autostradach”. ponieważ„jedziemy szybciej”, ale „mniej ofiar śmiertelnych na autostradzie”. chwila„jedziemy szybciej”. Nie oznacza to zatem związku przyczynowego.
Tak, jest mniej zgonów ORAZ idziemy szybciej. Jak to, że liczba zgonów nie jest TYLKO proporcjonalna do prędkości, o czym mówi się nam za każdym razem, gdy obniżamy limity, aby je usprawiedliwić.



Musiałem przegapić to „mniej zgonów na autostradzie, gdy jedziemy szybciej”.

Czy możesz mi podać czas?


Jakieś wieści???
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 206