+ Słonecznego wiatru (związek pytanie)

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/11/08, 13:13

Pętla napisał:Bardziej powszechne jest znajdowanie urządzenia alarmowego lub bezpieczeństwa na przetwornicy DC / AC (falownik), która wyzwala się na progu rozładowania.

Powinieneś dobrze pamiętać, że dotknął mnie przez pewien czas za pomocą falowników regeneracyjnych do zarządzania bateriami.

Wiele firm odrzuca swoje falowniki, gdy akumulatory (ołów AGM) są HS. Mój szwagier odzyskał jeden dla swojego serwera, za mniej niż 60 € baterii, wrócił do służby. 8)

Świetny pomysł na uzyskanie prądu przeciążeniowego w zbiorniku CWU, Mój przyjaciel, który nie jest podłączony do sieci, za każdym razem, gdy go widzę, jego turbina wiatrowa obraca się na nic, ponieważ jego baterie są pełne ... Więc dzięki dodatkowemu panelowi zaoferował sobie tego lata, aby zrekompensować słabszy wiatr niż zimą ... 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/11/08, 21:26

Oto typ kontrolera, o którym wspomniałem
Posiada funkcję „bypass” na wypadek pełnego naładowania akumulatorów.

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/11/08, 23:26

Rzeczywiście uważam, że uzyskanie nadwyżki w ECS jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mówiłem o tym wiele razy forums niemniej jednak, robiąc cytaty dla moich klientów, zauważyłem (wstydliwy) paradoks:

jedna noc ogrzewania dla 150 l CWU w 60 °: 1,10 €
taka sama ilość ciepłej wody przez kocioł z bojlerem: 0,7 do 0,9 €, dzień i noc;

Zgubna konsekwencja:
kiedy masz gorącą wodę elektryczną, uważaj, aby nie opróżnić balonu.
gdy masz paliwo ECS, system kompensuje i nie obchodzi cię to ....

poszukaj błędu : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
fidobedo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/09/18, 13:33

Re: Solar + turbina wiatrowa (pytanie o połączenie)




przez fidobedo » 05/09/18, 17:49

Matx napisał:Bonjour.

Unikalny forum wydaje się być wypełniony kompetentnymi ludźmi, więc właśnie się zarejestrowałem i przychodzę zadawać moje pytania, mając nadzieję na wyjaśnienie.

Pytanie 1
Mam panele słoneczne 5 z bateriami / falownikiem i chciałbym postawić turbinę wiatrową, aby móc wytwarzać energię w nocy i / lub przy złej pogodzie. Moje pytanie brzmi: jak podłączyć turbinę wiatrową do moich akumulatorów? Ile potrzeba regulatora? Czy potrzebny jest regulator dla paneli i inny dla turbiny wiatrowej, czy też możemy połączyć te dwa źródła energii jednocześnie czas i na tym samym regulatorze? Widziałem modele regulatorów słonecznych MPPT, które oszczędzają jeszcze kilka watów, czy można łączyć panele i turbinę wiatrową w modelach takich jak te prezentowane na tej stronie? http://www.enr-boutique.com/boutique/li ... =34&num=16

Pytanie 2
Mam tylko panele 5 i chciałbym dodać kilka.
Czy mogę dodać instalację paneli słonecznych markowych lub o różnej intensywności. Czy należy umieścić inny regulator dla każdej baterii paneli

Dziękuję za uwagę
mATX


Powodzenia i dziękuję wszystkim za to piękne forum(Administrator, modo, członek). :D

cześć, zacząłem od 3 i kupiłem we Francji w Lille4 inni dałem 3 i nie ma problemu z regulatorem. Muszę powiedzieć, że mam jedno po drugim, ponieważ są dla nich pliki mistrz super, a ponadto jest anty powrotny do biegu i burze super dobre problem, który pozostaje dla mnie te turbiny wiatrowe, których jeszcze nie wiem, jak to zrobić, może być elektryk, który przychodzi przywitać się z moim zyskiem zapytać go powiedziałbym, jaki dobry wieczór fidobedo
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96