Obawia się samodzielnej instalacji

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
YannBZH
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 27/08/18, 15:14

Obawia się samodzielnej instalacji




przez YannBZH » 27/08/18, 15:16

Witam,

Zaczynam od autonomicznej fotowoltaiki.

Moja instalacja:
Panele: 2x100w mono i 2x100w poli, szeregowe / równoległe okablowane
Regulator: Epever Tracer 40A, ze zdalnym modułem MT50
Konwerter: 12v / 230v czysty sinus 2500w
Baterie: 2 x 12v 85Ah (C5), sól fizjologiczna.

W lipcu i regularnie orientując swoje panele, udało mi się wyprodukować 1,4Kwh
Ale tego dnia to prawie kot ...

Wiem, że słońce nie jest takie samo ... Ale w tym momencie musi być gdzieś problem.
Moja potrzeba jest niska: laptop 1 14h: dzień i niektóre diody LED.

Kiedy piszę te linie (15h), mam słońce. Ale:
Mój regulator wyświetla tylko moje PV: 41.7v i ... 1.3w.
Tam, gdzie często widziałem 200w, a czasem 300w, rzadko zdarza się, że dostaję więcej 20w ... Moje baterie, które kiedyś przechodziłem na 13,5v, są dziś raczej na 11v.

Moja zdolność inwestycyjna wynosi około 150 € / miesiąc. Zamierzam kontynuować zakup paneli i baterii. Ale chciałbym wcześniej zrozumieć, gdzie jest, jak sądzę, problem. Regulator, baterie?

Dziękuję za pomoc w zidentyfikowaniu niepowodzenia.
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Martwi się o samodzielną instalację




przez Bardal » 27/08/18, 16:10

To bardzo przypomina błąd okablowania w panelach fotowoltaicznych i / lub bateriach.
Nie mówisz nam, przy jakim napięciu pracujesz, 12 czy 24 V? Chyba 12 V.
W każdym razie nie powinieneś znaleźć 41 V na swoich panelach. Jest prawdopodobne, że przy tym napięciu regulator i / lub konwerter będą regulować i zapobiegać ładowaniu akumulatorów; chyba że jedna lub druga została uszkodzona ...


Spróbuj umieścić tutaj schemat elektryczny instalacji; pozwoli to zobaczyć trochę jaśniej. Zwykle panele fotowoltaiczne sprzedawane w 12 V (czasami w 24 V); dlatego nie ma powodu, aby łączyć je szeregowo w celu instalacji w 12 V.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Martwi się o samodzielną instalację




przez ne 44 » 27/08/18, 16:59

Witam,

bardal napisał: Zwykle komercyjne panele PV ładują się w 12 V (czasami w 24 V)


Och dobrze? !!?!?!?
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Martwi się o samodzielną instalację




przez Bardal » 27/08/18, 19:13

Jest to najczęstszy przypadek paneli konsumenckich; oczywiście nikt nie zapobiega okablowaniu dla różnych napięć, ale jest to mniej powszechne w przypadku dużych paneli.

Co więcej, nie oznacza to, że ich napięcie produkcyjne to wolty 12 (gdyby tak było, nie byłoby możliwe ładowanie akumulatora tego napięcia), ale po prostu, że są one zaprojektowane dla obwodu działającego w 12 V ...

Ale dlaczego to pytanie? Czy jest jakiś powód (to wciąż banalna sprawa), czy moje sugestie byłyby błędne? Czy masz inną, bardziej stosowną odpowiedź? Czy inny?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13692
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Martwi się o samodzielną instalację




przez izentrop » 27/08/18, 22:13

Witam,
Wartości PV w // mogą być problematyczne, jeśli nie są dokładnie sparowane i jeśli nie ma żadnych diod obejściowych.
Prawdopodobnie uszkodzona komórka. Pomiar napięcia należy wykonać na zaciskach każdego panelu.

Jak zapytał Bardal, pomoże nam schemat z charakterystykami każdego elementu.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Martwi się o samodzielną instalację




przez ne 44 » 27/08/18, 22:48

Przepraszam za odpowiedź tak późno ...

Nie bierz tego zbyt bardal, moje pytanie tylko czekało na odpowiedź, to wszystko!

Nie będąc elektrykiem (jeszcze mniej elektronicznym ...) wcale nie jestem uprawniony do udzielania odpowiedzi (i przepraszam) dla yannBZH. Co więcej, zdalnie bez wiedzy o instalacji.

Z drugiej strony, w jedynym punkcie, który zadał mi pytanie, wydaje mi się (ale może się mylę), że napięcie wyjściowe paneli nie jest regulowane ani w 12, ani w 24 ...

Random Balthazar, niewielka aktualizacja dotycząca działania panelu słonecznego: http://www.energiedouce.com/content/14- ... x-solaires

w ekstrakcie:

„Na kartach produktów na naszej stronie znajdziecie nazwy 12 V i 24 V, w rzeczywistości napięcie dostarczane przez te panele słoneczne jest znacznie wyższe (odpowiednio 18-20 V i 36-40 V); nazwa ta jest„ spopularyzowana ”, aby szybko zorientujesz się, czy dany produkt nadaje się do systemu akumulatorów podłączonego do napięcia 12 V lub 24 V ”


na dobranoc.
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157