Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 21/08/18, 18:06

Did67 napisał:
Moindreffor napisał:taki suchy rok jak ten, nawadniają się, gdy podlewamy to, co możemy, dla szczęściarzy, którzy mają przemyślany system nawadniania i tanią wodę, mogą również zrekompensować

dziobak we właściwym czasie, jak wspomniano powyżej, pomaga również, siano, które nie mineralizuje z powodu zimna i jest opóźnione, nawóz chemiczny jest gotowy do spożycia, na początku sezonu, w którym rolnicy spędzają pastwiska, aby zapewnić dobry wzrost trawy, aby móc pozostawić krowy w dobrych warunkach


Istnieje różnica między ogrodnikiem, który kropi, a producentem, który nawadnia ... Jeden waży kilkadziesiąt / maksymalnie kilkaset litrów na jedną deskę ... drugi waży dziesiątki lub setki metrów3 przez są !!! Oznacza to, że uzupełnia zapasy gleby, gdzie ogrodnik „utrzymuje przy życiu” ... Podłożyć pod armatkę wodną, ​​aby docenić to, co dostarcza i prędkość - raczej powoli - z jaką zaawansowane. Porównaj z podlewaniem przez ogrodnika x.

Nawadnianie na południu jest udziałem 200 w 300 mm wody. Niech 300 będzie wynosić 1 / m². 30 000 l / are. Może to być 20 mm wody (20 l na m²) co 10 dni.

W tym roku, w którym nadal nie miałem znaczącego deszczu (drzewa gubią liście w lesie!), Powinienem był coś przynieść, w dobrze prowadzonej intensywnej hodowli 300 mm o moich warzywach 500 m², albo 150 m3 o [czołgach 150 1 m3.

na tym polega różnica między amatorskim ogrodnikiem, który może produkować więcej (zainstalować większą liczbę roślin, nawet jeśli są mniejsze), aby zrekompensować brak nawadniania, a profesjonalistą, który produkuje tylko dla sprzedać i musi przedstawić produkt, który odpowiada standardom sprzedaży

dlatego użyłem nawadniania dla profesjonalistów i podlewania dla nas : Mrgreen: nie jesteśmy w tej samej skali i tej samej użyteczności
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez denis17 » 21/08/18, 18:20

Niemniej jednak podlewanie jest prawdziwym przedmiotem dyskusji w okresach wysokiej temperatury (i wiatru), podniosłem cienką warstwę siana pozostającą w miejscu, gdzie był czosnek, a ziemia jest suszyć około 5 cm, potem czuję trochę wilgoci, no cóż, nie poszedłem dalej : Chichot:
Denis
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 21/08/18, 19:24

Ja przeżyłem burzę tak gwałtowną, że zmusiłem mnie na znanej drodze do zatrzymania się po powrocie ze Szkocji. 5 km od mojego domu.

Moja stacja pogodowa w moim domu wskazała 4,5 mm: Myślałem o awarii.

Ale niestety wszystko jest suche. I rośliny umierają. Wzdłuż lasu młody urok traci liście. Częściowo na talerzach łąka jest wycieraczką.

A więc tak, w zależności od lokalizacji dochodzimy do granic. I jak wskazano, gdybym miał „profesjonalnie nawadniać”, bez użycia kranu, potrzebowałbym 100 lub 150 kubików! Mam ... 8 (zarezerwowane dla kilku letnich sadzonek). I niewątpliwie na dodatek wyciek w połączeniach, który muszę wykryć podczas kolejnego deszczu!

Kapusta, która nie jest mikoryzą, nie porusza się!

Gdybym miał 5 minut, zrobiłbym film, żeby nikogo nie zwabić!
1 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez być chafoin » 21/08/18, 22:16

Jak ci profesjonaliści wciąż nie mają tych wszystkich kubitainerów ... Podlewają wodą z kranu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 22/08/18, 02:02

Did67 napisał:Ja przeżyłem burzę tak gwałtowną, że zmusiłem mnie na znanej drodze do zatrzymania się po powrocie ze Szkocji. 5 km od mojego domu.

Moja stacja pogodowa w moim domu wskazała 4,5 mm: Myślałem o awarii.

Ale niestety wszystko jest suche. I rośliny umierają. Wzdłuż lasu młody urok traci liście. Częściowo na talerzach łąka jest wycieraczką.



Lata mijają i nie są takie same ...

Ale można to zobaczyć każdej nocy przy krajowej pogodzie.

W zeszłym roku miał nie więcej niż kwiecień do września

W tym roku mieliśmy śnieżną zimę, deszczową wiosnę i falę upałów tego lata do 15 lub 16:1, ALE potem co wieczór przez 2-XNUMX godziny pada deszcz, a potem znów jest ładna pogoda ...

Nie mówię ci, że jest idealny, ale tak to wygląda.

Szkoda, że ​​nie miałem więcej czasu na poświęcenie się ogrodowi warzywnemu na świeżym powietrzu, ale były jeszcze inne priorytety.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 22/08/18, 08:34

być chafoin napisał:Jak ci profesjonaliści wciąż nie mają tych wszystkich kubitainerów ... Podlewają wodą z kranu?


Czasami rzeczywiście (dla małych ogrodników) jest to publiczny obwód wodny.

Ale ogólnie rzecz biorąc, rolnicy i ogrodnicy (lub izolowani), którzy nawadniają, mają odwierty i grupy pompujące (elektryczne lub termiczne). Czasami odliczenia na wzgórzu.
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 22/08/18, 11:06

Did67 napisał:A więc tak, w zależności od lokalizacji dochodzimy do granic. I jak wskazano, gdybym miał „profesjonalnie nawadniać”, bez użycia kranu, potrzebowałbym 100 lub 150 kubików! Mam ... 8 (zarezerwowane dla kilku letnich sadzonek). I niewątpliwie na dodatek wyciek w połączeniach, który muszę wykryć podczas kolejnego deszczu!

Kapusta, która nie jest mikoryzą, nie porusza się!

Gdybym miał 5 minut, zrobiłbym film, żeby nikogo nie zwabić!

wszyscy wiemy, że masz rację i że w przeciwieństwie do innych filmujesz od siewu do zbiorów, czy to dobrych, czy złych,
ale powiedz sobie, że śnisz więcej niż jeden z niektórymi wynikami
„często mówisz bez podlewania” w tym roku, czy myślisz, że bez podlewania niektórych warzyw, takich jak stojąca kapusta, odzyska wiśnię zimą z deszczami pod koniec sezonu, czy też podlewanie może trochę uratować sezon
na przykład mój celeriac, nie będzie zachwycony w tym roku i u ciebie?
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 22/08/18, 11:08

nico239 napisał:
Did67 napisał:Ja przeżyłem burzę tak gwałtowną, że zmusiłem mnie na znanej drodze do zatrzymania się po powrocie ze Szkocji. 5 km od mojego domu.

Moja stacja pogodowa w moim domu wskazała 4,5 mm: Myślałem o awarii.

Ale niestety wszystko jest suche. I rośliny umierają. Wzdłuż lasu młody urok traci liście. Częściowo na talerzach łąka jest wycieraczką.



Lata mijają i nie są takie same ...

Ale można to zobaczyć każdej nocy przy krajowej pogodzie.

W zeszłym roku miał nie więcej niż kwiecień do września

W tym roku mieliśmy śnieżną zimę, deszczową wiosnę i falę upałów tego lata do 15 lub 16:1, ALE potem co wieczór przez 2-XNUMX godziny pada deszcz, a potem znów jest ładna pogoda ...

Nie mówię ci, że jest idealny, ale tak to wygląda.

Szkoda, że ​​nie miałem więcej czasu na poświęcenie się ogrodowi warzywnemu na świeżym powietrzu, ale były jeszcze inne priorytety.

szczęśliwy, mieliśmy burze z piorunami, niektóre przynoszą deszcz, za mało, ale nic złego, a potem znowu wysychają, nie tak gorąco, ale sucho
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 22/08/18, 11:14

Myślę, niestety, że za daleko przesunąłem czapkę! Mówiąc dokładniej, zdecydowałem, z etyki, aby nie używać wody pitnej do podlewania mojego ogrodu, bez łatwego dostępu do lustra wody, bez studni, bez wiercenia, nie miałem wybór!

Jest mało prawdopodobne, że niektóre kapusty wiele wyprodukują. Prawdopodobnie nie ma kiszonej kapusty ...

Celeriac: ???????????????????

Wciąż siedziałem trochę późnej marchewki ...

Cucurbitaceae pokrywają się bardzo szybko mączniakiem prawdziwym ... To odczuwa koniec. Paradoksalnie, w mojej ojczyźnie, nadmiar ciepła w ciągu dnia towarzyszy jasnego nieba, ważnego nocnego obniżenia temperatury. I wilgotne masy powietrza, samo te, które wywołują deszcz nico, nie są wystarczające do qu'éclatent tutaj burze, ale wystarczająco dla jednego przejścia w tryb kondensacyjny w dolinie otoczonej lasami, w którym znajdź mnie. Każdego ranka, znowu do 9 lub 10 h, buty mokre, kiedy idę do ogrodu kuchennego. Wysokość: za mało deszczu i wody / za dużo kondensacji !!!!!!!!!!!!!

I zbyt rozproszone i niezorganizowane, po prostu zdałem sobie sprawę, że nie mam rośliny pora zimowego (Solaize niebieski lub równoważny) !!!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 22/08/18, 11:16

Moindreffor napisał:
ale powiedz sobie, że śnisz więcej niż jeden z niektórymi wynikami



Rozumiem to I dlatego twoje zdanie wcale mnie nie zszokowało!

I to jest powód, dla którego próbuję turbo zadawać pytanie „pokaż, co nie działa” [= zdekonstruuj rodzący się mit] ...

Moim marzeniem jest wywołanie reakcji, która nie brzmi: „Lubię to”, ale „rozumiem i myślę tak, jak zrobiłem”.
3 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 336