Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 20/08/18, 15:41

Wrócę do ciebie, kiedy wyjdę z aresztu!
2 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 20/08/18, 15:46

Did67 napisał:Wrócę do ciebie, kiedy wyjdę z aresztu!

bądź ostrożny, napastnik został osadzony w areszcie
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez fl78960 » 20/08/18, 17:38

Moindreffor napisał:
Did67 napisał:Wrócę do ciebie, kiedy wyjdę z aresztu!

bądź ostrożny, napastnik został osadzony w areszcie


(poza tematem)
Anegdota o Didu uzbrojonym w por i Twoja dygresja nieuchronnie przywodzą mi na myśl komiks „ZAï ZAï ZAï ZAï”, który należy koniecznie przeczytać (po Potager du Paresseux : Chichot: ).
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez phil53 » 20/08/18, 23:52

Podczas wakacji na targowiskach nieustannie widywałem ogromne ząbki czosnku, około 4 razy większe od mojego największego.
Czy komuś z czytelników zdarzyło się mieć coś porównywalnego z tym, co widzimy w sklepach?
Nie jest to rywalizacja dla największych, ale przyznam, że za każdym razem, gdy obieram swoje, mówię sobie, że mimo wszystko fajnie byłoby móc radzić sobie lepiej.
To samo dotyczy mojej cebuli i szalotki, są śmieszne
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 21/08/18, 01:48

phil53 napisał:Podczas wakacji na targowiskach nieustannie widywałem ogromne ząbki czosnku, około 4 razy większe od mojego największego.
Czy komuś z czytelników zdarzyło się mieć coś porównywalnego z tym, co widzimy w sklepach?
Nie jest to rywalizacja dla największych, ale przyznam, że za każdym razem, gdy obieram swoje, mówię sobie, że mimo wszystko fajnie byłoby móc radzić sobie lepiej.
To samo dotyczy mojej cebuli i szalotki, są śmieszne


Mimo, że zbiory były dobre... Daleko mi do specjalisty.

Czy jednak zapytałeś, jaka to była odmiana?
To już może odegrać pewną rolę.

Czosnek biały i fioletowy ma większe główki niż czosnek różowy, który jest na przykład bardziej popularny.

Czosnek należy wówczas (według specjalistów) uprawiać na bardzo luźnej, żeby nie powiedzieć lekkiej glebie.

Czy to Twój przypadek?

Wreszcie, jako nasiona należy przechowywać tylko goździki wokół główki, ponieważ te znajdujące się w środku dadzą tylko małe główki.

Ale kiedy je kupisz, są na szczycie...

Osobiście zasiałem wszystko i rzeczywiście zbiory są nierówne pod względem wielkości główki.

Ale w ogóle nie oznaczyłem, żeby sprawdzić, czy duże głowy odpowiadają kamieniom na krawędziach i odwrotnie w przypadku małych głów, tych w środku...

To już całkiem sporo kryteriów.

Zdobądź listę
http://plant-certifie-ail.org/pages/car ... tiques.php
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 21/08/18, 08:38

phil53 napisał:Podczas wakacji na targowiskach nieustannie widywałem ogromne ząbki czosnku, około 4 razy większe od mojego największego.
Czy komuś z czytelników zdarzyło się mieć coś porównywalnego z tym, co widzimy w sklepach?
Nie jest to rywalizacja dla największych, ale przyznam, że za każdym razem, gdy obieram swoje, mówię sobie, że mimo wszystko fajnie byłoby móc radzić sobie lepiej.
To samo dotyczy mojej cebuli i szalotki, są śmieszne

kiedy byłem jeszcze fanem nawozów chemicznych to mogę Ci powiedzieć, że do szalotki i cebuli (ja nigdy nie używałem czosnku) wystarczy szczypta jak mój ojciec dawkował i bardzo szybko widać różnicę (nawet jeśli wiadomo, że te warzywa tego nie potrzebują) , zieleń zajęła kilka centymetrów i miała znacznie ciemniejszy kolor, zawsze miałam piękną, dużą cebulę i piękną szalotkę

Myślę, że wszyscy jesteśmy trochę „oszukani” wynikami Didiera, widzę to w moim ogródku warzywnym, siano zapewnia wszystko, co mówi Didier, ale moja lodówka była bardzo pusta, więc napełnienie jej i zapełnienie zajmie jeszcze kilka lat warunki uprawy Didiera

Uwaga Didier ciągle powtarza, że ​​te warunki są szczególne i że nie wszyscy na początku jesteśmy równi, po prostu mimo wszystko mamy nadzieję, jak mówi Phil, nie mieć największych, ale czasami trochę lepszych

pociesza mnie to, że zgodnie z obietnicą Didiera moja lodówka się zapełnia, widzę to
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez denis17 » 21/08/18, 16:13

Jeśli chodzi o efekt ogrodu, to lata następują po sobie i nie są do siebie podobne, w tym roku mam pomidory piękniejsze niż w zeszłym roku pod względem wielkości (użyłam tych samych nasion), ale w znacznie mniejszej liczbie, to tylko przykład .
Czosnek i cebula wyrosły lepiej, ale w niczym nie przypominają tych ze sklepu, czosnek jest bardzo mały, a cebula o połowę mniejsza...za to w zeszłym roku nie miałam nic. Wolę widzieć szklankę do połowy pełną : Wink:
Denis
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 21/08/18, 17:25

denis17 napisał:Jeśli chodzi o efekt ogrodu, to lata następują po sobie i nie są do siebie podobne, w tym roku mam pomidory piękniejsze niż w zeszłym roku pod względem wielkości (użyłam tych samych nasion), ale w znacznie mniejszej liczbie, to tylko przykład .
Czosnek i cebula wyrosły lepiej, ale w niczym nie przypominają tych ze sklepu, czosnek jest bardzo mały, a cebula o połowę mniejsza...za to w zeszłym roku nie miałam nic. Wolę widzieć szklankę do połowy pełną : Wink:
Denis

całkowicie się z Tobą zgadzam, lata następują po sobie i nie są do siebie podobne, ale producenci każdego roku muszą osiągać dobre wyniki, więc muszą to rekompensować

taki suchy rok jak ten, nawadniają się, gdy podlewamy to, co możemy, dla szczęściarzy, którzy mają przemyślany system nawadniania i tanią wodę, mogą również zrekompensować

dziobak we właściwym czasie, jak wspomniano powyżej, pomaga również, siano, które nie mineralizuje z powodu zimna i jest opóźnione, nawóz chemiczny jest gotowy do spożycia, na początku sezonu, w którym rolnicy spędzają pastwiska, aby zapewnić dobry wzrost trawy, aby móc pozostawić krowy w dobrych warunkach
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 21/08/18, 17:37

Moindreffor napisał:Myślę, że wszyscy jesteśmy trochę „oszukani” wynikami Didiera, widzę to w moim ogródku warzywnym, siano zapewnia wszystko, co mówi Didier, ale moja lodówka była bardzo pusta, więc napełnienie jej i zapełnienie zajmie jeszcze kilka lat warunki uprawy Didiera

Uwaga Didier ciągle powtarza, że ​​te warunki są szczególne i że nie wszyscy na początku jesteśmy równi, po prostu mimo wszystko mamy nadzieję, jak mówi Phil, nie mieć największych, ale czasami trochę lepszych

pociesza mnie to, że zgodnie z obietnicą Didiera moja lodówka się zapełnia, widzę to

Celowo użyłem słowa „oszukać”, a nie „zblednąć”, co też mogłoby być na miejscu, bo w oszustwo czasem można uwierzyć, widać to w niektórych komentarzach, zwłaszcza na temat książki
ale daleko mi do pomysłu powiedzenia, że ​​Didier próbuje nas „oszukać”, dlatego zawsze opowiada każdemu o swoim leniwym ogródku warzywnym i jego warunkach, w swojej chęci uczciwości, ale kiedy widzimy rezultaty, wszyscy mamy nadzieję zbliżyć się do tego i czasami mówimy sobie: „do cholery, coś w tym jest”

[po ponownym przeczytaniu chciałem to wyjaśnić]
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 21/08/18, 17:41

Moindreffor napisał:taki suchy rok jak ten, nawadniają się, gdy podlewamy to, co możemy, dla szczęściarzy, którzy mają przemyślany system nawadniania i tanią wodę, mogą również zrekompensować

dziobak we właściwym czasie, jak wspomniano powyżej, pomaga również, siano, które nie mineralizuje z powodu zimna i jest opóźnione, nawóz chemiczny jest gotowy do spożycia, na początku sezonu, w którym rolnicy spędzają pastwiska, aby zapewnić dobry wzrost trawy, aby móc pozostawić krowy w dobrych warunkach


Istnieje różnica między ogrodnikiem, który kropi, a producentem, który nawadnia ... Jeden waży kilkadziesiąt / maksymalnie kilkaset litrów na jedną deskę ... drugi waży dziesiątki lub setki metrów3 przez są !!! Oznacza to, że uzupełnia zapasy gleby, gdzie ogrodnik „utrzymuje przy życiu” ... Podłożyć pod armatkę wodną, ​​aby docenić to, co dostarcza i prędkość - raczej powoli - z jaką zaawansowane. Porównaj z podlewaniem przez ogrodnika x.

Nawadnianie na południu jest udziałem 200 w 300 mm wody. Niech 300 będzie wynosić 1 / m². 30 000 l / are. Może to być 20 mm wody (20 l na m²) co 10 dni.

W tym roku, w którym nadal nie miałem znaczącego deszczu (drzewa gubią liście w lesie!), Powinienem był coś przynieść, w dobrze prowadzonej intensywnej hodowli 300 mm o moich warzywach 500 m², albo 150 m3 o [czołgach 150 1 m3.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 199