Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Grelinette » 17/07/18, 12:13

nico239 napisał:Nie ekstrapoluj tego, czego nie powiedziałem, nie ma kwestii pozostania w domu, ale ROLL LESS ...

Więc, więc… jaka prędkość byłaby idealna dla ciebie? Obraz Obraz Obraz

Aby odpowiedzieć na to pytanie w bardzo pragmatyczny sposób, powiedziałbym, że zależy to od kontekstu.
Jeśli kontekst pozwala na jazdę w 130 kmh z ograniczonym ryzykiem, dlaczego nie? Z drugiej strony, jeśli kontekst sugeruje, że jazda na więcej niż 80 kmh spowoduje nieuzasadnione dodatkowe ryzyko, ufam tym, którzy ocenili ryzyko i akceptuję ten limit.

Należy pamiętać, że to ograniczenie prędkości XHUMX kmh dotyczy tylko odcinków dróg, które spełniają określone kryteria oceny ryzyka: drogi dwukierunkowe bez separatora centralnego (55% śmiertelności drogowej) (źródła)

Po tym, jak będziemy mogli omówić godziny dotyczące niezawodności twojego samochodu i opon, twoich cech dobrego kierowcy, zużycia paliwa itp., Ale taki środek należy wziąć pod uwagę przy wszystkich czynnikach, które pozwoliły na jego utworzenie, nawet jeśli niektóre wydają się wątpliwe.

Parę razy męczę się, kiedy muszę jeździć na 30 kmh w niektórych obszarach miejskich (nawet zdarza mi się to na rowerze), a nawet, że 130 kmh na autostradzie może być w niektórych przypadkach przekroczony ... a potem kilka tygodni temu Moje dziecko zostało śmiertelnie przewrócone w mojej okolicy przez kierowcę, a nawet kierowcę, który myślał, że może jechać trochę szybciej niż wskazany limit XHUMX kmh ... ustawia rekord prosto.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 17/07/18, 17:01

Grelinette napisał:
nico239 napisał:Nie ekstrapoluj tego, czego nie powiedziałem, nie ma kwestii pozostania w domu, ale ROLL LESS ...

Więc, więc… jaka prędkość byłaby idealna dla ciebie? Obraz Obraz Obraz

Aby odpowiedzieć na to pytanie w bardzo pragmatyczny sposób, powiedziałbym, że zależy to od kontekstu.



Twoja odpowiedź jest dla mnie bardzo istotna.

I tak często ćwiczę.

Chyba że sprawię, że mój uparty emm ... mój sąsiad. : Mrgreen: lub przez zwykły strach przed możliwym maréchaussée.

Zwłaszcza, że ​​mówi się, że droga i droga bez separatora niekoniecznie mówią ... ruch i to często zapominamy.

Bez wątpienia odruch rowerzysty, który wysyła gaz, gdy jest sam i podejrzliwy wobec KAŻDEGO, gdy tylko zostanie otoczony.

W wielu okolicznościach ograniczenia są niewłaściwe w taki czy inny sposób, nie wspominając o warunkach pogodowych, w których w wielu przypadkach większość kierowców, którzy obserwują ograniczenia prędkości, jeździ zbyt szybko.

ALE załóżmy czapkę kierownika masowego: jak to zrobić?

W części autostradowej byłoby to całkiem proste, ponieważ czasami panele VARIABLE prędkości zależą od ruchu i warunków pogodowych.

Zmienna prędkość, która może bardzo mocno oscylować, oprócz zapobiegania korkom, pozwala nam jeździć głupio 130 podczas 50km przed czapką, która zmusi nas do zatrzymania się, jeśli WSZYSTKIE pojazdy spadną na 80 na autostradzie do z (na przykład) 70km PRZED stoperem ... wtedy wszystkie te pojazdy NIE zostaną uderzone korkiem zamiast rzucać go głową w dół.

Ale ponieważ firmy autostradowe niczego nie inwestują i są tylko po to, by podnieść maksimum ... Myślę, że to myślenie życzeniowe

Na otwartej drodze jest bardziej złożona i oprócz głupiego i paskudnego przymusu (jak pestycydy, które rozpraszają wszystko bez rozeznania) nie widzę .... chociaż

Z chęcią kupiłbym tani samochód, którego maksymalna prędkość technicznie byłaby… 140… która kosztowałaby mnie mniej w ubezpieczeniu, które zużywałoby bardzo mało, tylko z koniecznym odzyskiwaniem, ale nie więcej, by podwoić i kto ograniczyłby (ale czy jest to ograniczenie?) do planu lotu na otwartej drodze ...

Może istnieje gdzie indziej?

Miałem kilka i nadal mam i moją wiarę na autostradzie, gdzie nie trzymali 130. Nie widzę, gdzie jest troska.

Tylko dla informacji ten artykuł w tonie dyskusji

https://www.journaldunet.com/economie/e ... encementvo
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Leo Maximus » 28/07/18, 15:59

Właśnie stworzyłem 750 km pod rząd, około 50% na drogach drugorzędnych, teraz ograniczonych do 80.

Początkowo podałem swój cel GPS, a on powiedział mi czas przybycia do 21: 30.

Mój GPS nie jest aktualny, więc zawsze mówi mi, że prędkość jest ograniczona do 90 na częściach dróg do 80.

Szanowałem wszystkie ograniczenia. Dziękujemy za przeczytanie paneli, ponieważ 80 jest wyświetlany na czerwono na desce rozdzielczej, podczas gdy GPS wyświetla 90 na biało. Więc to nie jest bezużyteczny gadżet.

Zatrzymałem godzinę 1. GPS dał mi nowy czas przybycia na 22: 30 i dotarłem do ... 22: 30!

Odkryłem więc, że ograniczenie do 80 nie miało wpływu na czas podróży.
2 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2479
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 355

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Forhorse » 29/07/18, 11:48

Kiedyś pracowałem w 200km z domu, zrobiłem podróż powrotną w tygodniu, średni czas 3 godzin. Próbowałem już jechać z 80km / h zamiast 90km / h, aby zaoszczędzić paliwo.
Nie pamiętam poczynionych oszczędności, nie było to znaczące, ale bardzo realne mimo wszystko. Poziom czasu podróży, myślę, że średnio zwiększył 10mn (na ścieżce 3h, którą sobie przypominam), więc nie bardzo znaczący.
Nie robiłem tego przez długi czas, ponieważ uważałem, że niebezpieczne jest posiadanie przyczep, które przyklejają się do twojego tyłka.

Z nowym ograniczeniem, przetaczam się w 80km / h od początku czerwca (aby przyzwyczaić się do dnia, ponieważ musisz dostosować swoje nawyki) Pracuję znacznie mniej daleko (30km) i nie zauważyłem żadnej różnicy w czasie. podróż, zawsze wyjeżdżam w tym samym czasie i nie przyjeżdżam późno.
Istnieje większa zmienność w zależności od natężenia ruchu (np. W przypadku upadku za maszyną rolniczą lub samochodu bez licencji) niż w przypadku dozwolonego ograniczenia prędkości.
Poziom konsumpcji, przeszedłem od 5.7l / 100km 5.3l / 100km lub aktualnej ceny oleju napędowego o 43ct / 100km, więc z grubsza 4 € przez pełne
1 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Grelinette » 01/08/18, 14:51

Witam,

Sprzężenie zwrotne jest zawsze bardzo interesujące, w każdym razie więcej niż przewidywania teoretyczne, które rzadko są weryfikowane w terenie, a nawet jeśli fakt, że bardzo uważnie porównujesz sytuacje 2 (90 i 80 km / h) nieuchronnie zmienia jego zwyczaje i wpływa na wyniki. W życiu codziennym mamy instynktowne i nieświadome zachowanie (w tym sensie, że nie kontrolujemy wszystkiego, ale niekoniecznie niebezpieczne), a uczucie rzeczy jest często bardzo subiektywne.

Co więcej, często jesteśmy oszukani przez nasze postrzeganie rzeczy, a precyzyjne środki pozwalają naprawić otrzymane pomysły. Na przykład, w innym obszarze, znam najlepszego sportowca, mistrza krajowego i międzynarodowego w swojej dyscyplinie. Niedawno startup zaoferował mu nowe urządzenie do pomiaru w czasie rzeczywistym wszystkich danych fizycznych i biochemicznych związanych z wysiłkiem fizycznym w zawodach: pomiary wykazały, że sportowiec miał błędne wyobrażenie o większości danych, które on został stworzony zgodnie z jego uczuciami ... a jednak nie ma nic do udowodnienia w świetle jego wyników!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Christophe » 11/08/18, 15:39

Pierwsza recenzja po 1 miesiącach aplikacji:

0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13625
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1499
Kontakt :

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez izentrop » 19/08/18, 23:18

W celu ułatwienia rozpoznawania automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych przez automatyczne radary wzdłuż naszych dróg, Żandarmeria Narodowa zaleca, aby kierowcy regularnie czyścili swoje tablice rejestracyjne.

Czy wiesz, że brudny i / lub nieczytelny talerz nie jest na ogół rozpoznawany przez optyczny system rozpoznawania i wymaga interwencji agenta w celu potwierdzenia identyfikacji? Ma to silny wpływ na rentowność finansową naruszeń. Regularne czyszczenie talerza pozostaje aktem obywatelskim.

Żandarmeria Narodowa zaprasza do masowej wymiany tych praktycznych informacji na portalach społecznościowych.

Obraz
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 20/08/18, 01:10

Christophe napisał:Pierwsza recenzja po 1 miesiącach aplikacji:



O radarach bardzo interesujące byłoby posiadanie bilansów spółek zarządzających dla tej działalności.

Ponieważ poza aspektem emocjonalnym, zarządzanie radarami jest chłodne ani bardziej, ani mniej niż firma z jej stratami i zyskami

Chciałbym pewnego dnia opublikować rachunek kosztów radarowych.

Zawsze myślałem, być może niesłusznie, że radary coraz rzadziej raportują: ponieważ zwykli kierowcy znają je i dlatego są ostrożni i nie czuję, że nowe błyski, przypadkowe a nieostrożne błędy zwykłych kierowców rekompensują stały spadek.

Byłoby więc bardzo interesujące poznać próg rentowności każdego radaru.

Na przykład: nasze, zagubione w pampasach (w porównaniu do tych z miast), są regularnie oznaczane, dlatego wymagają interwencji 50 ale rocznie, jeśli nie więcej .....

W rezultacie nie ma rozwiązania 36, które zwiększyłoby ogólną rentowność:
- zwiększyć liczbę radarów, ale to trochę przeskok do przodu
- Zmniejsz efekt progu: to, czego właśnie doświadczyliśmy przy przejściu na 80.

Jak długo wpływ tego spadku spowoduje ożywienie produkcji?

Rentowność systemu opiera się w dużej mierze na orgueuil kierowców, który chce być mądrzejszy od systemu, a co za tym idzie, mniej lub bardziej regularnie krzyczy

Dzień lub inteligencja kierowcy będą miały pierwszeństwo przed jego dumą i zrozumie, że najlepszym sposobem na zabicie systemu jest NIGDY nie dostanie się tam, może to być hala systemu ,

Och, jeśli z dnia na dzień automatyczne radary nic nie zapłacą: szczyt

Jeśli chodzi o rachunkowość, powinniśmy również wiedzieć, jak bardzo spadek rentowności system może zacząć się łamać, nawet jeśli ... pieniądze podatnika mogą również pomóc utrzymać głowę z dala od wody ...

Na razie wciąż jesteśmy w fazie ekspansji ... ale do kiedy?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13625
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1499
Kontakt :

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez izentrop » 20/08/18, 07:15

Nie ma zbyt wiele oznaczonego radaru. Muszę powiedzieć, że nie rzucam zbyt wiele, z drugiej strony wiele kamer na czerwonym świetle w dużym mieście i coraz bardziej dyskretnych.

Nie umieściłem linku, ale to był żart http://www.scienceinfo.fr, strzały brudne talerze : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 21/08/18, 01:59

izentrop napisał:Nie ma zbyt wiele oznaczonego radaru. Muszę powiedzieć, że nie rzucam zbyt wiele, z drugiej strony wiele kamer na czerwonym świetle w dużym mieście i coraz bardziej dyskretnych.

Nie umieściłem linku, ale to był żart http://www.scienceinfo.fr, strzały brudne talerze : Mrgreen:


Ale wydaje mi się jednak, że trzeba mieć czyste talerze.
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106