Koty pomocnicze rolnictwa ekologicznego

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Adrien (były nico239) » 01/12/17, 19:04

Lolounette napisał:Muzeum Historii Naturalnej i LPO prowadzą badania nad wpływem kota domowego na różnorodność biologiczną, zapraszam zainteresowanych właścicieli kotów do rejestracji w tym badaniu uczestniczącym tutaj : Wink:

badanie to jest kontynuacją innego, który miał miejsce 25 lata temu w Anglii i którego wyniki dotyczące populacji ptaków były dość niepokojące (zobacz tutaj dla tych, którzy mówią po angielsku)


Myszy, norki, ryjówki, jaszczurki i inne ptaki są dużymi konsumentami owadów, dlatego też są przydatne dla ogrodnika. Angielskie badanie było szczególnie zaniepokojone eksplozją populacji kotów i zaprosiło właścicieli kotów do wyposażenia ich w dzwonek ...

Uwielbiam koty i daleka ode mnie chęć wywołania kontrowersji: czekam na wyniki badań, aby dokładnie wiedzieć, co wróci, więc nie wahaj się zarejestrować ...


Jeśli chodzi o kretowe szczury, ich największym naturalnym drapieżnikiem jest lis, który jest niestety wszędzie eksterminowany, ponieważ jest klasyfikowany jako szkodliwy : Evil: Na przykład w Puy-de-Dôme trwa kampania eksterminacji taupiera szczura kosztem, a jednocześnie pokonane lisy trwają. Nieustanna logika!


Nie psychotycznie na kotach Obraz

Jak powiedziano powyżej, dzikie koty są jak wszystkie dzikie zwierzęta ... idą do obiektu ...

Najpierw miski restauracji w sercu ad hoc assos
Potem miski babci kota lub nasze kosze na śmieci
Potem gryzonie
I NAPRAWDĘ ptaki trwają, ponieważ jest to najbardziej skomplikowane do złapania.
Co więcej, kiedy go złapią, są głównie ranni, zmniejszeni, spadają z gniazda ... itd
Jaszczurki interesują tylko koty domowe, które je rozpraszają, ale rzadko dzikusy, które doskonale wiedzą, że nie są jadalne i dlatego nie ma sensu wydawać energii na ich schwytanie za darmo ...

Wreszcie najlepszym sposobem na zachowanie niskiego odsetka pozostałego połowu ptaków w pełnej formie jest .... zrobienie tego, co opisałem powyżej ...
Stwórz dla nich siedlisko w cichym miejscu, aby je naprawić, co uniemożliwi im wędrówkę, karmienie ich ... I ... sterylizację.

Co więcej, to nie dlatego, że uwielbiam koty, że jestem przeciwny brutalnym eliminacjom w przypadku przeludnienia, które nie jest dobre dla nikogo, a szczególnie dla kotów.
Ostatnio edytowane przez Adrien (były nico239) 01 / 12 / 17, 19: 11, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Adrien (były nico239) » 01/12/17, 19:08

Gaston napisał:
Lolounette napisał:Jeśli chodzi o kretowe szczury, ich największym naturalnym drapieżnikiem jest lis, który jest niestety wszędzie eksterminowany, ponieważ jest klasyfikowany jako szkodliwy : Evil: Na przykład w Puy-de-Dôme trwa kampania eksterminacji taupiera szczura kosztem, a jednocześnie pokonane lisy trwają. Nieustanna logika!
Lis jest także jednym z głównych drapieżników kota ... nic nie jest proste Roll:


Yaisse iw ciągu roku straciliśmy już dorosłego samca ...
Kto go zjadł, zastrzelił lub umarł z powodu jego pięknej śmierci? Nie wiemy

To znaczy, że rzadko zdarza się, aby w naturze, nawet w kontekście blisko znanego siedliska, wszystkie koty przeżyły.

Na początku roku zabraliśmy małego kota na miot (no cóż, jeśli wszystko pójdzie dobrze, bo do tego czasu może mu się dużo zdarzyć ...) i zatrzymać je wszystkie ... co nie nie mówiąc, że wszyscy przetrwają w naszym środowisku.

Moim zdaniem na 4, jeśli 2 przetrwa do dorosłości, będziemy mieli miskę, jest to twarde prawo natury.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Adrien (były nico239) » 01/12/17, 19:19

Lolounette napisał:Muzeum Historii Naturalnej i LPO prowadzą badania nad wpływem kota domowego na różnorodność biologiczną, zapraszam zainteresowanych właścicieli kotów do rejestracji w tym badaniu uczestniczącym tutaj : Wink:


Zapisałem się, zobaczymy, co się stanie.

Ale chodzi o koty domowe ... nie o dzikie ...

Będzie rozczarowany, ponieważ nie jest gwałtowny: ptaki 2 w tym roku.
Oczywiście należałoby przeprowadzić sekcję zwłok ptaków, aby dowiedzieć się, w jakim są stanie.
Byłoby miło, gdyby badanie było tak RYBORSKIE, a ja mogłem zapewnić im martwe osoby w przyszłym roku i POWRÓT ... naukowo o ich stanie zdrowia

Zobaczymy ...

Nawiasem mówiąc, koty nie jedzą kurczaków : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Did67 » 02/12/17, 09:53

Masz absolutną rację, upierając się przy różnicy między „dzikimi kotami” w znaczeniu „porzucone koty domowe”, które niekoniecznie wiedzą, jak polować, ponieważ nigdy się tego nie nauczyły, a które „grasują” ... dlatego „kręcą się” po domach. Kiedy ktoś wpadł na pomysł, aby nakarmić swoje koty na zewnątrz, postawić danie do ostygnięcia lub cokolwiek ...

A koty dziko hodowane przez matkę, która nauczyła je polować ...

Te, które od czasu do czasu widzę, są prawdopodobnie w kategorii 1.

Przywiozłem koty z Namibii (były to koty dzieci). Chociaż byli oswojeni i bardzo milutcy, byli prawdziwymi łowcami, ponieważ kiedy byli młodzi, tak przetrwali. Nauczyli się! Choć dobrze odżywione, zamierzali polować ...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Leo Maximus » 15/08/18, 15:50

Kot spędza dużą część dnia drzemiąc między rzędami marchwi: :)

DSCN2764.JPG

Raz widziałem, jak chwyta robaka kapuścianego. :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Adrien (były nico239) » 15/08/18, 16:34

Wszyscy mają różne nawyki ...

Kot ma swoje terytorium większe lub mniejsze.

Kto śpi pod paletami w pełnym słońcu: nawet pod paletami jest BARDZO gorąco.

Kto na krześle ogrodowym, kto w krzakach pod drzewami.

Kto w pudełku lub na kanapie ...

W końcu rozprasza się zgodnie z jego gustami

A nad wodą zabija popielicę i szczury ... : Mrgreen: co jest niezbędne.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Leo Maximus » 15/08/18, 16:43

O kotach, które spędzają cicho drzemki, jest teraz ten film dość dobrze znany, ale może nie wszyscy:


: Lol:

Biorąc pod uwagę uśmiechy na początku, a zwłaszcza kadrowanie, wydaje się, że to była zaplanowana akcja. Ale cóż, kot nie był w to zamieszany, on : Lol: ...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Leo Maximus » 07/01/19, 18:10

Lolounette napisał:Muzeum Historii Naturalnej i LPO prowadzą badania nad wpływem kota domowego na różnorodność biologiczną, zapraszam zainteresowanych właścicieli kotów do rejestracji w tym badaniu uczestniczącym tutaj : Wink:

badanie to jest kontynuacją innego, który miał miejsce 25 lata temu w Anglii i którego wyniki dotyczące populacji ptaków były dość niepokojące (zobacz tutaj dla tych, którzy mówią po angielsku)

Potwierdzam Powiedziałbym jeszcze więcej ... :) kiedy karmię ptaki (wydaje się, że to katastrofa dla środowiska, oczywiście ... : Mrgreen: Mój ogród to miejsce spotkań ptaków i najechane przez koty z sąsiedztwa. Ptaki ginęły dziesiątki każdego roku.

W końcu znalazłem skuteczne rozwiązanie, umieściłem ogrodzenie wokół głównego miejsca zbiórki ptaków, dużej wiśni i w tym roku zabiłem tylko jednego ptaka. Sukces

Jest to siatka 100 mm x 76,2 mm. To nie jest bardzo ładne, ale bardzo skuteczne i tanie.

Siatka chroniąca przed ptakami. JPG
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Moindreffor » 07/01/19, 18:40

Leo Maximus napisał:
Lolounette napisał:Muzeum Historii Naturalnej i LPO prowadzą badania nad wpływem kota domowego na różnorodność biologiczną, zapraszam zainteresowanych właścicieli kotów do rejestracji w tym badaniu uczestniczącym tutaj : Wink:

badanie to jest kontynuacją innego, który miał miejsce 25 lata temu w Anglii i którego wyniki dotyczące populacji ptaków były dość niepokojące (zobacz tutaj dla tych, którzy mówią po angielsku)

Potwierdzam Powiedziałbym jeszcze więcej ... :) kiedy karmię ptaki (wydaje się, że to katastrofa dla środowiska, oczywiście ... : Mrgreen: Mój ogród to miejsce spotkań ptaków i najechane przez koty z sąsiedztwa. Ptaki ginęły dziesiątki każdego roku.

W końcu znalazłem skuteczne rozwiązanie, umieściłem ogrodzenie wokół głównego miejsca zbiórki ptaków, dużej wiśni i w tym roku zabiłem tylko jednego ptaka. Sukces

Jest to siatka 100 mm x 76,2 mm. To nie jest bardzo ładne, ale bardzo skuteczne i tanie.

Siatka chroniąca przed ptakami. JPG

Ben musi powiedzieć, że grupowanie ptaków w jednym miejscu dla leniwego kota jest dobre ...
Właśnie zarejestrowałem swój ogród warzywny jako schronienie dla LPO i mam kota : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Koty pomocnicze w rolnictwie ekologicznym




przez Adrien (były nico239) » 07/01/19, 22:13

To zabawne, że rozważaliśmy ten sam program tego popołudnia.

Ptaki obżerające się grubymi kulkami i nasze koty w pobliżu: mamy 5 / 6.

Tak jak jest na co dzień, może nasze (ptaki i koty) są wyczerpane, ponieważ nawet z kotem leżącym na leżaku u podnóża drzewa, gdzie jest część kul, które się nie zatrzymały święto.

Masz już koty lub psy, które ograniczają inwazję dzikich kotów w twoim schronieniu / ogrodzie.

Jest pewne, że jeśli go nie masz, jest to uczciwe dla żbików i one, ponieważ mają tylko pazury, aby przetrwać ...

Wracając do naszej piou piou, w każdym razie przychodzą jeść kukurydzę kur i tam jest na poziomie gruntu, nie ma znaczącej masakry do ubolewania.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122