Nowa emulsja woda / olej

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Nowa emulsja woda / olej




przez abyssin3 » 19/10/06, 17:54

Na bazie oleju rycynowego:

„Wiedzieliśmy z aktualnej wiedzy chemicznej, że dodanie wody do oleju napędowego umożliwi bardziej wydajne spalanie. Nie było jednak technologii, która to umożliwiła” - wyjaśnia profesor Kazuo Tajima. Woda i olej napędowy to dwie substancje, które zwykle się nie mieszają. O ile nie emulgator (środek łączący dwie substancje), środki powierzchniowo czynne, pozwalają na połączenie wody i oleju. Ale ponieważ te środki mogą być szkodliwe, zespół z Uniwersytetu w Kanagawie zastąpił je olejem rycynowym, olejem roślinnym z rośliny Ricinus Comunis i uprawianej głównie w Indiach i Brazylii ... "


Kontynuacja tutaj:
http://www.japanbar.net/index.php?rub=c ... &ficheN=46
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 19/10/06, 21:48

Bardzo ciekawe! Jeszcze większe zapotrzebowanie na Pantone lub katalizator! Co myślą firmy naftowe?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 19/10/06, 22:08

:? Wątpliwości mnie napadają.
Ten przekształcony olej rycynowy może poważnie zanieczyścić i na dłuższą metę!

Rzeczywiście, gdy występuje zanieczyszczenie olejami, lekki produkt unosi się na wodzie, a ciężki agreguje i tonie. Na zanieczyszczonych plażach zbiera się je łopatą.
Niezależnie od tego, czy puszka magicznego rycynowego wpada do wody, czy na ziemię, a następnie do wód gruntowych, osiągana woda będzie skłonna do dokładnego mieszania się ze wszystkimi brudnymi węglowodorami, które mogłyby tam przepłynąć…
Trucizna zostałaby rozcieńczona, delikatnie, delikatnie, bez dowodów, ale po dziesięcioleciach stężenia pogorszyłyby się, a woda, źródło życia planety, byłaby nieodwracalnie niewłaściwa?
Ostatnio edytowane przez gegyx 19 / 10 / 06, 22: 50, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 19/10/06, 22:42

Olej rycynowy był od dawna używany w konkurencji (przed przybyciem olejów syntetycznych?) Kiedy byłem dzieckiem, wymieszałem go z eterem i odrobiną nitrometanu, aby zasilić mikrosilnik samozapłon (nie jest już używany, ponieważ dużo wibruje) modelu samolotu.
Jest również stosowany jako środek przeczyszczający.
Nigdy nie słyszałem o zanieczyszczeniach z tego oleju. O ile pochodna tego produktu sprawia, że ​​węglowodory mieszają się z wodą, wymaga to oczywiście środków ostrożności. Czy nie ma mikroorganizmów, które biogradują węglowodory nawet po zmieszaniu z wodą?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 19/10/06, 23:50

Osobiście zastanawiałem się nad zrobieniem emulsji rycynowej do mojego oleju napędowego, ponieważ znalazłem na to patent.

25% etanolu można wprowadzić do oleju rycynowego bez ryzyka przesunięcia fazowego.

wydaje mi się jednak, że olej rycynowy powoduje problemy z usuwaniem segmentów, jeśli dobrze pamiętam ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/10/06, 02:12

Witam,
Dla mnie nie cofnąłeś się o cenę oleju rycynowego, na przeżycie, ale wydałeś 50 litrów ...
Tak, olej rycynowy usuwa segmenty, a także oleje roślinne, jeśli użyjesz ich jako smaru, ale jeśli użyjesz ich jako paliwa w silniku, gorący, wtryskiwacz w dobrym stanie, nie stanowi to żadnego problemu, (I Dodałem (Klotz) do mojego arachidowego oleju roślinnego bardzo niewielką ilość, która całkowicie zmienia zapach na wydechu)

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 20/10/06, 10:10

Czym dokładnie jest Klotz?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/10/06, 15:26

Halo
abyssin3 napisał:Czym dokładnie jest Klotz?


Marka 2-suwowego oleju na bazie oleju rycynowego
Wszyscy zawodnicy skuterów śnieżnych, którzy ciągną lub ścigają się
ogólnie używaj tego oleju.
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111