The Potager du Sloth: książka

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Mca37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/07/18, 09:32
Lokalizacja: Wycieczki Indre et Loire 37
x 4

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Mca37 » 17/07/18, 10:36

Dziękuję Didierowi za tę książkę odnalezioną „przypadkiem” we właściwym czasie. Ciekawy kultury, starałem się zrozumieć, jak działa gleba i jak najlepiej ją pielęgnować. Słyszałam o „leniwym ogródku warzywnym”, obejrzałam kilka filmów, ale na ekranie szybko się męczyłem i łatwiej było zabrać mnie do ogródka warzywnego, liczyłam na książkę i tak, udało się! :) Dzięki wstępnemu (niebiologicznemu) przygotowaniu naukowemu i Waszej wspaniałej pracy popularyzatorskiej rozumiem (wreszcie!) jaki jest sens siewu siana, dlaczego nie uprawiać gleby i niebezpieczeństwa z tym związane, lenistwo, jak działa gleba i łańcuch pokarmowy, którym się karmi, zanim nakarmi nas warzywami uprawnymi. Dla mnie ekscytujące. Wynajmując na miesiąc z kolegą ogródek w stowarzyszeniu ogrodów działkowych pozostaje nam tylko wdrożyć je w życie :) W najbliższej przyszłości zdecydowano się oczywiście na uprawę bez przewracania ziemi, ale i tak „otwierając” ją, trzeba było usunąć skrzyp... Roll:, musimy tylko znaleźć siano i je tam przynieść.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 17/07/18, 10:48

Dziękuję za świadectwo.

Przyjrzyj się trochę obecności tych skrzypów. Jeśli jest ich bardzo dużo, może to wskazywać na gleby wilgotne, prawdopodobnie z tendencją krzemionkową (piaszczystą). Może to również iść w kierunku gleb o tendencjach kwaśnych...
0 x
Mca37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/07/18, 09:32
Lokalizacja: Wycieczki Indre et Loire 37
x 4

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Mca37 » 17/07/18, 15:45

Zdecydowanie: gleba gliniasto-gliniasta o tendencji kwaśnej. Aby nie zaśmiecać posta stworzyłem taki, który bardziej opisuje fabułę. Tam rolnictwo/nasiona-warzyw ogród-leniwych-37-t15727.html
0 x
Mike12721
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 10/10/13, 14:35

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Mike12721 » 18/07/18, 13:28

Drogi Didierze,


Dziękuję bardzo za wasze arcydzieło. Gdzieś (strona 12) napisałeś, że TANA (?) Przetłumaczyłbym to na angielski.

Wybacz, że jestem ignorantem, czy możesz mi powiedzieć, gdzie i jak mogę otrzymać kopię w języku angielskim?


Dziękuję bardzo


Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 18/07/18, 14:19

Nie, przetłumaczyli tylną okładkę na angielski, mając nadzieję, że uda się ją przetłumaczyć na angielski i/lub sprzedać prawa angielskiemu wydawcy… Ale tak się nie stało. Nie bardziej niż dla języka niemieckiego. To są „projekty”…

Mam nadzieję, że to wszystko kiedyś zaowocuje!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 18/07/18, 14:26

Nagle widzę, że w rankingu „wszystkich kategorii” Amazona jest na 357. miejscu. Która poza sezonem na książki ogrodnicze jest „fenomenalna”! Następna książka o ogrodnictwie, „Garden-Forest” Crawforda, zajmuje 1. miejsce, a „Petit jardin en permaculture” Chauffreya – 976.

Zrzut ekranu 07-18-18 o 02.21:XNUMX Ocena.PNG
Zrzut ekranu 07-18-18 o 02.21:76.68 Klasyfikacja.PNG (3657 KiB) Wyświetlono XNUMX razy
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Adrien (były nico239) » 18/07/18, 15:41

Jesteśmy mistrzami... jesteśmy mistrzami Obraz Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 19/07/18, 15:06

A oto „fałszywa nauka”

Zostaniesz ostrzeżony!

Fragment artykułu opublikowanego w Le Monde:

Globalny fałszywy alert naukowy

Dziesiątki czasopism naukowych opracowują i publikują pozbawione skrupułów badania, które następnie znajdują się w bazach danych stanowiących podstawę dla ekspertów.

Lista „gazet drapieżnych” jest kontrowersyjna: istnieje szara strefa pomiędzy gazetami o złej reputacji a publikacjami oszukańczymi.

Wiedza również nie unika fałszowania. Udział „fałszywej nauki” w światowej produkcji naukowej znacznie wzrósł w ciągu ostatnich dziesięciu lat i nie wydaje się, aby na horyzoncie było widać przełom.

W ramach współpracy o nazwie „Fake science”, w skład której wchodzi piętnaście międzynarodowych mediów, w tym Norddeutscher Rundfunk (NDR), Süddeutsche Zeitung, The New Yorker i Aftenposten, „Le Monde” zbadał zasięg i wpływ tego zjawiska, co nie oszczędza Francji.

Jak może wyglądać fałszywa nauka? W ciągu dekady dziesiątki pozbawionych skrupułów wydawnictw, takich jak Omics and Science Domain (Indie), Waset (Turcja) czy Scientific Research Publishing (Chiny), stworzyło setki czasopism w otwartym dostępie o dobrze brzmiącej nazwie, ze wszystkimi cechami prawdziwego czasopisma naukowe.

Jednak w przeciwieństwie do tych ostatnich, czasopisma te nie mają komitetu redakcyjnego, pobierają od badaczy honoraria – rzędu kilkuset euro za artykuł – i publikują „dzieło” bez kontroli i bardzo szybko. Nie poddają manuskryptów otrzymanych raportów badawczych do „peer review”. Ten proces kontroli jakości, poprzedzający jakąkolwiek publikację naukową, jest jednym z kluczowych etapów konstruowania nauki.

Ten sam mechanizm istnieje w przypadku konferencji naukowych: często na prośbę e-maila badacze rejestrują się za opłatą, aby zaprezentować swoje prace. Ale bardzo często nie ma nikogo – lub niewiele osób – aby słuchać tych symulakr wykładów.


Należy zauważyć, że jest to jeden ze sposobów stosowanych przez agrobiznes w celu „utopienia” poważnych badań powodujących problemy z cząsteczkami stosowanymi w pestycydach...

Weźmy przypadek cząsteczki A, której 7 poważnych badań wykazuje, że jest rakotwórcza.

Producent współpracuje z wysoko opłacanymi „pseudonaukowcami”, którzy prowadzą fałszywe badania, których nikt nie sprawdza, publikowane w płatnych czasopismach, o których tu mówimy [ich to nie obchodzi, bo są wysoko opłacani].

A kiedy przeprowadzamy „metaanalizę”, ponieważ 7 badań kończy się toksycznością, a 127 nieszkodliwością, dochodzimy do wniosku, że: „cząsteczka A jest potencjalnym czynnikiem rakotwórczym”… A potem lobbyści producenta rzucają światło na tę informację… Możliwe nie znaczy pewne... Są takie i takie badania, które "dowodzą" [nie cudzysłowu, są lobbystami, a nie ludźmi miłującymi prawdę], że cząsteczka jest nieszkodliwa... Badania, które " udowodnić”, że jest rakotwórcze, są aktywistami… Itd. Kłopoty się zasiewają… Nikt już nie wierzy, że to niebezpieczne…

Dla ścisłości zauważmy, że działa to także w drugą stronę. Badania bojowe mało uzasadnione lub w ogóle niepotwierdzone, z których wynika, że ​​taka nietoksyczna cząsteczka jest niebezpieczna!!!

W świecie, w którym nie przestrzega się żadnych zasad, wszystko jest możliwe! A także jego przeciwieństwo!
2 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Moindreffor » 21/07/18, 12:32

ile książek wydałeś?
z pamięci 5000 za pierwszym razem, potem 3000, czy była trzecia edycja?
Od ilu planowana jest kontynuacja?
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 21/07/18, 12:45

1) Były 3 losowania: 5 000 + 3 000 + 3 000. Czyli 11 000. Ale nie wiem, ile zostało sprzedanych!

2) Mój wydawca wywiera na mnie presję, abym wydał następny w lutym przyszłego roku! Termin nadsyłania manuskryptu: początek grudnia.

W świecie wydawniczym sukcesem jest książka, która sprzedała się w nakładzie ponad 3 egzemplarzy. Zdecydowana większość wydanych książek nie osiąga takiego wolumenu sprzedaży.

3) Bylibyśmy w tym przypadku a priori na „odpowiedziach na pytania / uzupełnieniach”. Ale na razie mam taki mętlik w głowie: jak uniknąć powtórzeń, z czym sobie poradzić… „Przepisy”, nie czuję się ani trochę bezradny, będąc, powtarzam, „przeciętnym rynkiem” ogrodnik”...

„Tour de France Potagers du Paresseux” będzie wymagał jeszcze co najmniej jednego roku… Ale chcę.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : LudoThePotagiste i goście 305