37 Lazy Seed warzyw

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Mca37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/07/18, 09:32
Lokalizacja: Wycieczki Indre et Loire 37
x 4

37 Lazy Seed warzyw




przez Mca37 » 17/07/18, 15:32

Witam,

Przedstawiam wam powierzchnię, którą wynajmujemy na ogród w kuchni.
To działka 200 m2 zlokalizowana w zestawie ogrodów działkowych. Ogrody te powstały na starych bagnach. Ta działka była uprawiana do listopada 2017 z: uprawą roli / nawozem / pestycydami ... obornikiem końskim jest 2 lub 3. Uprawy były ziemniakami i fasolą (razem czy nie wiem) na podstawie informacji od sąsiadów. Są drzewa owocowe: śliwka, figa, gruszka, winorośl i cabanon, miejsce na warzywa o 140 m2.

Przed naszym przybyciem sąsiad sąsiadował dwa razy z chwastami :(, Przeżył: skrzyp, powój (pola i żywopłoty) i ciecierzyca.

Pierwsza obserwacja gleby wskazuje nam, że jest ona ilasto-gliniasta, kwaśna, upakowana, zniszczona i nasycona azotem, jej zdolność do zatrzymywania wody jest dobra.

Nasze pierwsze działania polegały na: usunięciu skrzypów, rozbiciu powierzchniowej skorupy, siejeniu i sadzeniu.

Przestrzeń została obsadzona mieszanką łagodników do pokrycia ziemi i karmienia jej fauny, kolejna z dyniowatych do pokrycia ziemi, część pozostała „naga”, czekając na czas jej uprawy, pozwala nam również aby poznać chwasty, które rosną na tej glebie, resztę uprawia się na chwilę, ale czeka na pokrycie.
Dziś inne chwasty wskazują na koniec swoich liści: gęsia stopa, trawy, asteraceae ...

Widziałem reklamy sprzedaży siana na znanej i pobliskiej stronie internetowej. Są to głównie siano dla zwierząt koszonych w czerwcu. Biorąc pod uwagę kwasowość gleby, jej nasycenie azotem, czy lepiej jest umieścić siano lub słomę? i czy jest to właściwy czas, aby postawić jedno lub drugie?
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Did67 » 17/07/18, 16:18

Co sprawia, że ​​mówisz, że jest nasycony azotem ??? a prioriNie sądzę, nawet jeśli pustkowie są nadal „bogate” (płodność została przywrócona lub jest w trakcie przywracania).

Azot jest zwykle wypłukiwany i „naturalnie”, bez działania człowieka, dążymy do równowagi, która jest raczej glebą warzywną, którą będziemy uważać za „słabą” lub „słabo dostarczoną” (w odniesieniu do „wymagania” warzyw, jeśli zależy nam na „znaczącej” produktywności).

Rośliny nitrofilne, wskazujące na nasycenie azotem, to pokrzywy. Aygopoda, czosnek niedźwiedzi, tasaki, ...

Dyniowate są dość wymagające, a ich entuzjazm Cię o tym poinformuje. Jeśli przekroczą wszystko, są ciemnozielone, więc tak, być może nagromadził się azot.

Wiedza, że ​​odłogowane ziemie, które są oczyszczone, wciąż jest dość bogata w pierwszych latach 2 lub 3 poprzez mineralizację wszystkiego, co tam było.

Czy podane przez Ciebie parametry (gliniasto-ił, kwas, ...) wynikają z analiz gleby (na Twojej lub sąsiednich poletkach) ??? Ponieważ nie wspomina się o innych typowych „acidofilach” w wilgotnym środowisku niż skrzyp: paprocie, ...

Uważam, ale to nie jest religia, że ​​siano ma wszystkie zalety słomy, bez swojej głównej wady, „głodu azotowego”. Dużo lepiej odżywia organizmy glebowe ... ponieważ jest bardziej zbilansowana. Jego główna wada: znalezienie / wyznaczenie trasy może być trudne. A potem trzeba wspierać szyderstwa sąsiadów, na początku nieprzekonanych (eufemizm)! Ale niekoniecznie dobrzy agronomowie. Czasami religijnie „wyznawcy” „metod”!
0 x
Mca37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/07/18, 09:32
Lokalizacja: Wycieczki Indre et Loire 37
x 4

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Mca37 » 05/08/18, 22:30

Błąd z mojej strony to glina piaszczysta i nie gliniasta, chociaż jest muł, strona proporcjonalna, której nie znam, proste testy wykonane modelowanie ziemi i złoża. Jest to stary ogród targowy i zalany przez Loarę, który przez dziesięciolecia przynosił konwertory w ogrodach działkowych.

Obok chwastów, skrzypów, traw i astrowatych pojawiają się teraz chwasty boczne: chenopodium, amarant i portulaka. Wszystko jadalne, ale zła reputacja u naszych sąsiadów ... i muszę uznać za inwazyjne, nawet jeśli na razie doceniamy osłonę i ochronę gleby, którą ona wytwarza.

Pytania, początkujący, wiele się pojawia ...
Strona Cucurbitaceae (cukinia, potimarrons, buternut): pomimo upału / suszy i faktu, że nie podlewamy, kwitną szeroko. Wydaje mi się, że zaczyna wyglądać na mączniaka prawdziwego (białawe, porowate, okrągłe plamy, które stopniowo pokrywają cały liść, przez co stają się żółte). Jeśli dobrze rozumiem, jest to grzyb, który potrzebuje zarodników, minimalnej temperatury (w dużej mierze osiągniętej, jak sądzę w tej chwili ...) i wilgoci lub wody. Od kilku dni nie podlewamy (zgodnie ze stanem liści, rozwoju roślin, wydaje się to bezużyteczne) pomimo upału. Jaka by to była wilgoć / woda? gleba? Jakie są warunki rozwoju mączniaka prawdziwego (jeśli tak jest), takiego samego w temperaturze zbliżonej do pleśni? Jak ograniczyć rozprzestrzenianie się mączniaka prawdziwego bez stosowania różnych środków grzybobójczych? Po wysiewie późnym rośliny te są w trakcie kwitnienia / tworzenia owoców. Czy to może zagrozić uprawom?

Mamy dwie długie, nie biegnące rośliny cukinii rosnące obok siebie i zauważ: jedna ma więcej liści, większe i więcej męskich kwiatów proporcjonalnie do stopy, a druga stopa, druga ma więcej kwiatów samice i cukinia;) chociaż z wyglądu bardziej mizerne (mniej liści). Są to plany tej samej odmiany, wysiane tego samego dnia, w odległości mniejszej niż metr między roślinami. Czy to zbieg okoliczności, czy też gdy kilka roślin znajduje się obok siebie, „specjalizują się”?

Pytanie (nie pytania ...) dotyczące truskawek ... Mówisz o słomkach z BRF zamiast siana, wyjątek. Jeśli podążę za tym, BRF jest szczególnie bogaty w składniki odżywcze, z żywego drewna, wycinanego po opadnięciu liści, a następnie kruszonego. Używasz BRF, ponieważ truskawki są potomkami dzikich truskawek, a to przybliża im jedzenie bliższe początkowym warunkom życia niż siano. Dla mnie w lesie liście i martwe gałęzie docierają do ziemi, jak sądzę (bez sprawdzania), że niewiele żywego drewna dociera do ziemi. Dlaczego więc umieszczać BRF zamiast gałązek, gałęzi i martwych liści? Chociaż rozumiem, że BRF jest bogatszy w składniki odżywcze, wydaje mi się, że jest nieco oddalony od pierwotnego środowiska. Czy więc ten wybór wynika z faktu, że w ogrodzie kuchennym fauna / flora gleby jest inna i bardziej zdolna i skuteczna do szybkiego uczynienia składników odżywczych pochodzących z BRF niż gałązki / martwe liście mniej bogate? Potrzebujesz szybciej karmić glebę, jej mieszkańców, a tym samym rośliny? Kwestia ilości do wniesienia (przypuszczam, że przyniesienie tyle, ile BRF wymagałoby więcej materiałów, a nawet że nie można przynieść tyle z tymi materiałami)? Wybór ze względu na łatwość dostaw (wielkość i ponowne wykorzystanie sadzonek drzew owocowych)?
1 x
mosw
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 29/10/17, 21:03
x 6

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez mosw » 07/08/18, 22:00

Tylko dla informacji: mam działkę w tym samym miejscu i już drugi rok obejmuję większość siana.
PH nagiej ziemi to 7.0. Pod sianem zszedł do 5.0.
0 x
Mca37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/07/18, 09:32
Lokalizacja: Wycieczki Indre et Loire 37
x 4

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Mca37 » 09/08/18, 23:47

Witaj Mosw,

W Tours i wokół jest wiele miejsc ogrodów działkowych. Czy zgadzasz się określić, gdzie jest twój? Nasz jest po stronie La Riche.
Korzystam z tego również w przypadku innych pytań : Wink: Gdzie znajdujesz wystarczającą ilość siana i jak go dostać do ogrodów? Jak oceniłeś pH (dokładne analizy w laboratorium?)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Did67 » 10/08/18, 23:24

mosw napisał:Tylko dla informacji: mam działkę w tym samym miejscu i już drugi rok obejmuję większość siana.
PH nagiej ziemi to 7.0. Pod sianem zszedł do 5.0.


Niesamowite.

Kopać

Czy dobrze zabrałeś glebę, a nie górną warstwę rozkładającej się materii organicznej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Did67 » 10/08/18, 23:26

mca37 napisał:
Obok chwastów, skrzypów, traw i astrowatych pojawiają się teraz chwasty boczne: chenopodium, amarant i portulaka. Wszystko jadalne, ale zła reputacja u naszych sąsiadów ... i muszę uznać za inwazyjne, nawet jeśli na razie doceniamy osłonę i ochronę gleby, którą ona wytwarza.

Pytania, początkujący, wiele się pojawia ...
Strona Cucurbitaceae (cukinia, potimarrons, buternut): pomimo upału / suszy i faktu, że nie podlewamy, kwitną szeroko. Wydaje mi się, że zaczyna wyglądać na mączniaka prawdziwego (białawe, porowate, okrągłe plamy, które stopniowo pokrywają cały liść, przez co stają się żółte). Jeśli dobrze rozumiem, jest to grzyb, który potrzebuje zarodników, minimalnej temperatury (w dużej mierze osiągniętej, jak sądzę w tej chwili ...) i wilgoci lub wody. Od kilku dni nie podlewamy (zgodnie ze stanem liści, rozwoju roślin, wydaje się to bezużyteczne) pomimo upału. Jaka by to była wilgoć / woda? gleba? Jakie są warunki rozwoju mączniaka prawdziwego (jeśli tak jest), takiego samego w temperaturze zbliżonej do pleśni? Jak ograniczyć rozprzestrzenianie się mączniaka prawdziwego bez stosowania różnych środków grzybobójczych? Po wysiewie późnym rośliny te są w trakcie kwitnienia / tworzenia owoców. Czy to może zagrozić uprawom?

Mamy dwie długie, nie biegnące rośliny cukinii rosnące obok siebie i zauważ: jedna ma więcej liści, większe i więcej męskich kwiatów proporcjonalnie do stopy, a druga stopa, druga ma więcej kwiatów samice i cukinia;) chociaż z wyglądu bardziej mizerne (mniej liści). Są to plany tej samej odmiany, wysiane tego samego dnia, w odległości mniejszej niż metr między roślinami. Czy to zbieg okoliczności, czy też gdy kilka roślin znajduje się obok siebie, „specjalizują się”?

Pytanie (nie pytania ...) dotyczące truskawek ... Mówisz o słomkach z BRF zamiast siana, wyjątek. Jeśli podążę za tym, BRF jest szczególnie bogaty w składniki odżywcze, z żywego drewna, wycinanego po opadnięciu liści, a następnie kruszonego. Używasz BRF, ponieważ truskawki są potomkami dzikich truskawek, a to przybliża im jedzenie bliższe początkowym warunkom życia niż siano. Dla mnie w lesie liście i martwe gałęzie docierają do ziemi, jak sądzę (bez sprawdzania), że niewiele żywego drewna dociera do ziemi. Dlaczego więc umieszczać BRF zamiast gałązek, gałęzi i martwych liści? Chociaż rozumiem, że BRF jest bogatszy w składniki odżywcze, wydaje mi się, że jest nieco oddalony od pierwotnego środowiska. Czy więc ten wybór wynika z faktu, że w ogrodzie kuchennym fauna / flora gleby jest inna i bardziej zdolna i skuteczna do szybkiego uczynienia składników odżywczych pochodzących z BRF niż gałązki / martwe liście mniej bogate? Potrzebujesz szybciej karmić glebę, jej mieszkańców, a tym samym rośliny? Kwestia ilości do wniesienia (przypuszczam, że przyniesienie tyle, ile BRF wymagałoby więcej materiałów, a nawet że nie można przynieść tyle z tymi materiałami)? Wybór ze względu na łatwość dostaw (wielkość i ponowne wykorzystanie sadzonek drzew owocowych)?


Podnieś mnie wkrótce.

Dzisiaj piszę kilka wiadomości, siedząc na podłodze z niefrancuską klawiaturą ...
0 x
Mca37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/07/18, 09:32
Lokalizacja: Wycieczki Indre et Loire 37
x 4

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Mca37 » 23/08/18, 09:17

Dziękuję Didier za poświęcenie czasu na przeczytanie i udzielenie odpowiedzi pomimo warunków.

Po stronie kapustnej nadal kwitną pomimo mączniaka prawdziwego (?), Bez leczenia i spożycia wody. Cukinia nadal dostarcza (w końcu tak długo, jak stopa rund ... po pięknej cukinii 4, wydaje się, że chce zrobić sobie przerwę ...). Powstałe potimarrony stopniowo przybierają kolor pomarańczowy lub zielony zgodnie z ich odmianą, a my nadal przekierowujemy łodygi tych biegaczy do wnętrza ogrodu, aby uniknąć inwazji na sąsiadów;) Produkcja wydaje się obojętna na obecność grzybów na liściach, a nawet łodygach, które nadal rosną. Który odpowiada na niektóre moje pytania na ten temat. Czasem wystarczy poczekać i obserwować ...

Odpowiem na pytania po spotkaniach permakultury.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez phil53 » 23/08/18, 10:50

Jeśli chodzi o dynie, uwagę w domu w 44, moje stopy biegają swobodnie. Kiedy przybywają na wysoką trawę, nie wydają owoców. Stopa dotarła na poziom jeżyn i wspięła się na 50cm 2 powstały duże owoce. O 2kg każdy.
Czy to oznacza, że ​​murawa jest potrzebna do produkcji na 3m, który działa na trawie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: 37 Leniwe nasiona warzyw




przez Did67 » 23/08/18, 11:02

Dobra obserwacja.

Pierwsze, co spróbuję, to zmusić ich do wspinaczki: 3 słupy w „indiańskim namiocie”; mocna siatka druciana taka jak te, które umieszczamy w płytach betonowych ????

Może wspinanie się zmienia przepływ hormonów, a to „odblokowuje” kwitnienie / owocowanie. Tylko pomysł ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 412