Zwalczanie azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Adrien (były nico239) » 10/07/18, 01:03

izentrop napisał:Wersja DY http://mielleriedesgraves.over-blog.com ... tique.html

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory naukowcy z INRA powiedzmy, że to bzdury, ale hej, biznes to biznes
Wbrew powszechnemu przekonaniu skupienie się na łapaniu założycielek nie daje realnych rozwiązań w walce z ekspansją i drapieżnictwem szerszenia żółtonogiego.


Jeśli dobrze zrozumiem zasadę, wszystkie owady, które wchodzą przez stożek i mogą wyjść przez otwory w kratce, są bezpieczne. Tak więc duże owady, które tam idą, są zjadane przez szerszenie, a pszczoły nie są wystarczająco szybkie. To darmowa masakra.
Ilość w kagaku jest znaczna. Następnie powiemy, że owady znikają. :zaszokować:


Każda pułapka łapie bez wyjątku... czy to fantazyjna rzecz, czy przewrócona butelka z dżemem i miodem na dnie, czy też niebieska lampka na inne owady.

W pewnym sensie to głupie, że przypomina tak zwane sieci rybaków, które mają sortować Obraz

Nie umniejsza to problemów, jakie szerszenie azjatyckie stwarzają pszczołom.

Wydaje mi się, że są ciekawsze rozwiązania, ale nie chce mi się szukać... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Adrien (były nico239) » 10/07/18, 01:05

Janic napisał:

Następnie wybór polega na utracie niektórych owadów niebędących celem


Więc to nie jest mądry pomysł

Owady niedocelowe docenią Obraz
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Adrien (były nico239) » 10/07/18, 01:38

nico239 napisał:Wydaje mi się, że są ciekawsze rozwiązania, ale nie chce mi się szukać... : Mrgreen:



Ok, w każdym razie poszukałem. Obraz

Dobry już na ślepe pułapki… ale czy to było naprawdę konieczne, ponieważ wydaje się być ekologicznie głupie

https://www.terraeco.net/Pourquoi-il-ne ... 58870.html

Do ochrony uli jeden z systemów o nazwie „kaganiec” (o takim słyszałem) wydaje się dużo mądrzejszy

To nie jest idealne, jest wiele stron i pszczelarzy, którzy o tym mówią i którzy donoszą o sukcesie lub połowicznym sukcesie i którzy próbują udoskonalić sztuczkę.

https://www.terraeco.net/Pour-proteger- ... 58880.html
link jest interesujący, ponieważ jest komentowany z różnymi opiniami

pdf rozbudowanej konstrukcji (na papierze)
https://www.frosaif.fr/REPOSITORY/Musel ... il2017.pdf

Jest mnóstwo filmów o „kagańcach”

Istnieje również wykorzystanie kurczaków (wydaje się, że zamiast kur)
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Janic » 10/07/18, 07:48

cześć nico
Janic napisał:
Następnie wybór polega na utracie niektórych owadów niebędących celem

Więc to nie jest mądry pomysł
Owady niedocelowe docenią

Masz absolutną rację co do meritum, ale nie jestem pszczelarzem, więc problem widzę tylko z zewnątrz. Ideałem byłoby dotykanie tylko szerszeni azjatyckich, a ty wskazujesz inne środki, które pszczelarze testują (czytałem nawet gdzieś, że pewne rośliny posadzone w ich pobliżu ograniczają ich rozmnażanie).
W rzeczywistości to właśnie wtedy, gdy pierwsze szerszenie zaczęły dziesiątkować kilka pszczół, problem trzeba było rozwiązać bezpośrednio, a nie czekać, aż stanie się poważnym problemem. Pożar trzeba ugasić na początku, a nie wtedy, gdy pali się cały budynek, a tym gorzej, zdaniem strażaków, dla cennych dóbr, które są w budynku i które również zostaną spalone.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez phil53 » 03/08/18, 17:05

W internecie niektórzy twierdzą, że chronią swoje ule kurami. Doradziłam tę technikę sąsiadom i cóż, są szerszenie, a kury żyją swoim życiem bez zainteresowania. Widziałem nawet jedną pozę w zasięgu ręki, patrzyła na nią nie robiąc nic innego, wcale nie kusiła.
Czy masz jakieś uwagi w tym temacie?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Ahmed » 03/08/18, 17:17

Po tym, jak trochę odwiedziłem szarlatanów, wątpię w powszechność „gwarancji przeciwko szerszeniom”: daleko im do tego samego zachowania. Każde ze zwierząt ma swoją niepowtarzalność, chociaż można zaobserwować ogólne trendy...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez phil53 » 03/08/18, 23:04

Ahmed, tak samo sobie pomyślałem, poszukałem w internecie i nikt nie podaje odmiany ani nawet nie rozróżnia czy to kury czy młode.
Jako dziecko na farmie z przyjacielem mieliśmy okrutną rozrywkę, ale w tamtym czasie nie budziło to we mnie wątpliwości sumienia. : Evil: , daliśmy myszy kurom na podwórku. Najpierw łapaliśmy martwe myszy, potem szukaliśmy gniazd, aby dać żywe młode. Kurczaki wszystko żarłocznie pożerały, dla nas najśmieszniejsze było to, że gdy jedna z kur nagle połknęła mysz i wystawał jej ogon z dzioba, pozostałe rzuciły się, by ją zastrzelić.
Jak to, jakie kurczaki na małym obszarze w dużych ilościach zjadają wszystko, co stanie im na drodze.
To może być rozwiązanie.
Z drugiej strony, czy pozwolą pszczołom latać bez ich połykania????
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Adrien (były nico239) » 04/08/18, 02:39

Zgodnie z tym, co mówi się o szerszeniach, byłyby to raczej kury, a nie kury. (i nie pytaj mnie dlaczego) :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Christophe » 04/08/18, 14:55

Natknąłem się na ten film przez przypadek... imponujące! Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak powstaje (duże) gniazdo szerszeni:



Autor ma dużo innych filmików i jest bardzo sympatyczny... Czasem nawet zostaje ugryziony mimo profesjonalnych zabezpieczeń...



0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Adrien (były nico239) » 08/08/18, 00:35

Christophe napisał:Natknąłem się na ten film przez przypadek... imponujące! Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak powstaje (duże) gniazdo szerszeni:



Autor ma dużo innych filmików i jest bardzo sympatyczny... Czasem nawet zostaje ugryziony mimo profesjonalnych zabezpieczeń...





Kilka lat temu w wynajmowanym domu, w którym mieszkałem, podniosłem drewnianą tablicę, która umożliwiała wejście na strych... wszystko było normalnie poza tym, że NA tej drewnianej płycie było... ogromne gniazdo szerszeni... porzucone oczywiście jak wielka koszykówka.

Musiał tam być przez jakiś czas i był pusty, inaczej usłyszelibyśmy brzęczenie.

To piekielna konstrukcja Gwiazdy Śmierci w stylu Gwiezdnych Wojen… brrrr

Zawsze w tym samym miejscu osy budowały sterty gniazd pod krawędzią dachu.

Wtedy nie chciałem mieć wokół siebie zbyt wielu os.
Pierwszym odruchem było zniszczenie kilku, do których można było dotrzeć bez wspinania się po drabinie strażackiej.

Ale następnego lata zdałem sobie sprawę, że utorowałem im drogę do powrotu i zbudowania NOWYCH gniazd: grrrrr

Więc pod koniec lata zostawiłem nowe gniazda na miejscu.

Rezultatem jest więcej miejsca na budowę nowych, a więc coraz mniej gniazd.

Więc jeśli masz konstrukcje gniazd os, zawsze możesz zabić osy, jeśli ci przeszkadzają, ale przede wszystkim pozostaw gniazda na miejscu.

Od tego czasu zmieniłem kąty i chciałbym mieć więcej os: nigdy nie jesteśmy szczęśliwi : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 246