W ogrodzie leniwy my sporadycznie.

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez Adrien (były nico239) » 02/07/18, 22:44

Did67 napisał:Werdykt jest prosty: podbić!

Jeśli jest sucho, to dlatego, że warstwa jest niewystarczająca!

Jeśli dno, w kontakcie z ziemią, jest mokre, nie ma problemu.

Niuansować zgodnie z czasem trwania bez deszczu. I Wielka Brytania z ziemi (gdzieś o tym rozmawialiśmy).

W domu jest jeszcze wilgotno.

Jeśli masz miejsce, w które na szczęście położysz grubszą, to poinformuje Cię, czy jest to warstwa, która jest niewystarczająca, czy też jest to RU, który jest wyczerpany!


I odwrotnie, moja nieszczęście z tą bardzo deszczową wiosną i moimi ziemniakami ...

Tej nocy poszedłem położyć rękę pod siano (bardzo grube, jak na ziemniaki), to jest ... rozmoczone ...

Chodzi o to, że nie zawracam sobie głowy wycofaniem się ... Pozwolę, aby tak się stało i zobaczymy

Ale nagle jest to mała wada przy złej pogodzie, ponieważ wilgotność utrzymuje się pomimo 30 ° w ciągu dnia i jak jutro zapowiadają burze ... Obraz

Faktem jest, że podcinam podlewanie dla strefy ziemniaków do odwołania i moim zdaniem przez długi czas.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez być chafoin » 04/07/18, 16:38

Ponieważ z tej deszczowej wiosny wciąż podlewałeś?
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez być chafoin » 04/07/18, 17:00

olivier75 napisał:Witam,
Oto intrygująca obserwacja, która się powtarza, w zeszłym roku zdarzały się również przypadki poczwarek i robaków.
Uważaj, to przypomina mi alium liściaste (por, czosnek ...). Diptera zwana Phytomyza, dość nowa. Czy liście się deformują, rośliny wegetują, cebulki pękają? Do tkanek rośliny przyczepione są małe brązowe poczwarki (kilka milimetrów). W ten sposób te poczwarki mogą spędzać zimę pod ochroną. Larwa jest bladożółtawym robakiem o średnicy 6 mm, dorosły to mała szarawa mucha o średnicy 3 mm. 2 pokolenia rocznie (najgorsza wiosna, jesień). Samica składa jaja np. W miąższu zewnętrznych liści porów i szczypiorku. Wykonuje również nacięcia wyrównane z osią liści. Robaki następnie kopią proste i suche miny w miąższu pnia i „zielonego”.

Wszystkie te informacje, ponieważ ten pasożyt zniszczył moje zbiory czosnku w zeszłym roku po wspaniałym pierwszym roku czosnku. Od tego czasu nie mogę umieścić alliumów bez ataku. Więc sprawdź i monitoruj bardzo uważnie, ponieważ myślę, że pasożyt pozostaje w glebie przez kilka lat (może 5, ale musisz to sprawdzić). Porzuciłem więc w domu kulturę allium! :płakać:
Osobiście zidentyfikowałem pasożyta dzięki poczwarkom, które wydają mi się wyglądać jak twoje ostatnie zdjęcie! Nawet jeśli pupa wydaje się sucha, byłbym ostrożny ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez Adrien (były nico239) » 05/07/18, 01:11

być chafoin napisał:Ponieważ z tej deszczowej wiosny wciąż podlewałeś?


Nie oczywiście, ale tam się zatrzymało i lejąc na południe uderza mocno ...

Ale ziemniaki wkrótce nie zobaczą sztucznego podlewania ... : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez Did67 » 05/07/18, 09:44

Wlewasz "spryskiwanie", jeśli dobrze pamiętam! A tam ciepło + zwilżenie liści = wybuchowy koktajl z punktu widzenia pasożytniczych grzybów [Myślałem, że cię ostrzegałem?]!

W przeciwnym razie było to dość dobrze widoczne: ziemniak wymaga floty, gdy tylko zacznie bulwować.

Jeśli upierasz się, po prostu połóż wąż na ziemi i przesuwaj go co kilka minut. Woda będzie dystrybuowana przez działanie kapilarne. Grzyby zajmą się resztą.
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez olivier75 » 14/11/18, 20:16

Dobry wieczór!

Wracając do tego wątku, w końcu znajduję czas, aby nadrobić opóźnienie w publikacji wynikami drugiego roku badań fenokultury i ogrodnictwa na żywej glebie.
Musimy zacząć od przypomnienia sobie, że to dzięki części fenokultury uwolniono czas na próby, a przede wszystkim na zarządzanie konsekwentnym wzrostem powierzchni.
Z 4 działek warzywnych 2 zostały opróżnione bez ponownego sadzenia tego lata, z powodu braku przygotowania, czasu, a zwłaszcza siana, osobistych zbiorów, jak zakupiono, przybył zbyt późno na spieczonej ziemi, małe bele pokryły jedną łatę warzywną Czekałem na burze ... a reszta jest nadal przechowywana. Plantacje powracają tam na początku jesieni.
Pomimo suszy i związanych z nią niepowodzeń, sukcesy, nauka i zbiory były wystarczające, aby pozostać zmotywowanym.

Oliwkowy
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez olivier75 » 14/11/18, 21:41

Fenokultura, stałe deski, zielony nawóz.

Te ostatnie miesiące były bogate w refleksje i informacje, zwłaszcza na youtube i kilka lektur, mogłem zebrać kilka wskazówek, informacji i wskazówek do naśladowania, ale każdy z nich ma swoje pragnienia, imperatywy, wizje, mój system wciąż musi zostać zbudowany, sprecyzuj główne linie, przetestuj i zatwierdź ... lub nie.
W znacznych postępach w końcu mam niszczarkę, która powinna pozwolić na znaczny wkład (prawdziwego) brfa.

Będę zatem kontynuował fenokulturę na stałych deskach z maksymalną ilością żywych koców, nadal będę próbować nowych warzyw w celu dalszej poprawy naszych potraw poprzez ograniczenie pracy do odpowiedniego minimum.

Oliwkowy
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez olivier75 » 14/11/18, 22:26

Buty Faca.

Test zadziałał dobrze, było tylko kilka odrostów, trochę prostowania, w ogrodnictwie bardzo łatwe do opanowania. Pół-bezpośredni w locie w zdeptanym baldachimie był mniej udany, ale susza nie pomogła, zaczęła rosnąć w połowie września, ponad 2 i pół miesiąca później. Buraki zasiane z facelią i pozostające w stanie sadzonek w koronie zaczęły ponownie rosnąć.
Półzimowa rzodkiewka w sierpniu tą samą techniką, po której nastąpiło ręczne „mieszanie”, wyrwanie okrywy, aby umożliwić lepszy kontakt z ziemią, działała dobrze.

W tej chwili technika ogrodnicza wydaje mi się bardziej odpowiednia do sadzenia. Pokryty sianem poprawia glebę poprzez żywy system korzeniowy i produkuje część biomasy. Zainstalowana jesienią lub wczesną wiosną jego przydatność wydaje mi się uzasadniona na warzywach późno sadzących, które lubią świeżą materię organiczną, taką jak pomidory lub kabaczek.

Oliwkowy
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez olivier75 » 14/11/18, 22:39

Małe porównanie ....

Zdjęcia wykonane 21 października w ogrodzie warzywnym stawu rybnego przedstawione na stronie 43/44. Na pierwszym planie typowy ogród wioski i za kopalnią we mgle.
IMG_6541.JPG
IMG_6543.JPG
IMG_6544.JPG
0 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: W ogrodzie leniwy my sporadycznie.




przez olivier75 » 15/11/18, 20:41

Ogród warzywny stawu,

Ponieważ jest na zdjęciu, zaczynam od niego.
Dziś jest jeszcze pełna, zobaczę w tym tygodniu, czy wzrosły ostatnie sadzonki (groch i żyto / owies).
Dla mnie początek roku warzywnego zaczyna się od sadzenia przypraw (czosnku, cebuli i szalotki), więc zakończyli napełnianie tego po warzywach jesienno-zimowych, zasianych w tym roku wcześniej, między w połowie sierpnia i na początku października, za każdym razem w czasie poprzednich zbiorów, z wyrywaniem roślin i siewem w glebie oczyszczonej przez system korzeniowy. Albo rzodkiewki (z Chin, fiołki gournay, czarne z Alzacji i minowases), szpinak, marchew, rzepa (z rogalika, długa pez czarna i żółta złota kula), koper włoski, pory, sałata z kapusty i jagnięciny.
Z pierwszych kultur pochodzą kapusta, buraki, boćwina.
Jednak zebrano zieloną fasolę, nasiona grochu, nasiona sorgo, dyniowate, ziemniaki, wiosenną żółtą cebulę, buraki, liście kapusty i niektóre pomidory.
To mój pierwszy sposób ogrodnictwa, w którym nie mam już miejsca na zielony nawóz.
Siano umieszczone późno na suchej glebie zapewniało jedynie funkcję ściółkowania, co jednak uratowało rok dzięki obfitemu podlewaniu przy każdym z moich przejść. Rozprowadzając talerze na plantacje przypraw, wyraźnie widać, że siano jest prawie nowe, a zbyt grube talerze zostały podzielone.
Małe buty są bardzo praktyczne do pokonania już założonego ogrodu i łatwe w obsłudze.

Krótko mówiąc, pomimo suszy, ten mały ogród udowadnia, że ​​możemy uprawiać ogródek (i zbierać plony) bez przebywania na miejscu, bez nawozów, bez pestycydów (kiedyś był jeszcze ferramol, ale prawdopodobnie źle) i to nawet w przypadku konwencjonalnej podłogi klubowej, a nawet zanim zostanie przywrócona do życia. To bardzo zachęcające.

Siew podwójny / gorczyca ponownie pokazał swoją skuteczność pod koniec lata, ale tym razem chroniąc rzepy przed chrząszczami pcheł, bardzo trudne dla mnie pół, które tym razem wspierało presję dzieląc ją z musztardą , Ślimaki jeszcze nie powróciły.
IMG_6595.JPG
IMG_6591.JPG
Oliwkowy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 381