Używanie studni do chłodzenia pomieszczenia

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Bena Bernanke
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/06/18, 21:48

Używanie studni do chłodzenia pomieszczenia




przez Bena Bernanke » 29/06/18, 21:55

Witam,
Przede wszystkim dziękuję za Twoją stronę, którą regularnie czytam bez rejestracji, ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania.
Jesteśmy właścicielami domu w którym dobudowaliśmy dobudówkę drewnianą z okładziną cynkową, ociepleniem ścian wełną drzewną 18cm w suficie 35cm, a w tej dobudówce mamy studnię z klapą podtynkową. w płycie oraz rynna 125 biegnąca w płycie, przez którą przechodzi rura służąca do podlewania ogrodu i nie tylko.
Zastanawiałem się, czy byłaby możliwość wykorzystania tej studni (głębokości około 4 metrów) do chłodzenia nadbudówki zimą (około 40m2)?
Merci d'Avance
Thomas
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Wykorzystanie studni do chłodzenia pomieszczenia




przez izentrop » 30/06/18, 07:00

Cześć i witaj,
Odświeżać zimą? lub wykorzystać temperaturę wody do ochrony przed mrozem, jeśli nie jest ona podgrzewana?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 357