Nowy 4 suwowy silnik (w języku angielskim)

Tematy na ten temat forum i ekonologia w języku angielskim dla osób, które nie są zrozumiałe w języku francuskim.
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 12/06/18, 16:28

W innych forum :
Merlyn napisała:Bardzo ciekawe Andrzeju, ale odpowiedzi na moje pytanie nie znajdziesz w instrukcji warsztatowej, znajdziesz ją jedynie dzięki doświadczeniom wyniesionym z pracy na tego typu silniku.
Było to, jak mówiłem, bardzo częste zjawisko spowodowane wyłącznie nieodkoksowaniem silnika.
Nadmierne przeciwciśnienie, które pokazał manometr na panelu sterowania, wyraźnie wskazywało usterkę.
Do wyciągnięcia uszkodzonej części silnika użyto magnesu sztabkowego. Po prawidłowym szlifowaniu ta część, wykonana ze stali węglowej, będzie doskonałym dodatkiem do skrzynki narzędziowej.
Wysięgnik dłuta poprzecznego
Ta korba, na pewno nie jest to korba do zegarka naręcznego?
Pomyśl o obciążeniu przeciwciśnieniem części spowodowanym nadmiernym nagromadzeniem się węgla podczas dwóch suwów.


Tak, Merlyn, nawet nie wiesz, jak bardzo doceniam Twoje uwagi. bo wiem, że nie znajdę ich w podręczniku warsztatowym... Dobrze, że chcesz ze mną współpracować swoim doświadczeniem. Jak wiecie nie mam za dużo, bo musiałem te kody znaleźć w muzyce.. Dlatego Wasza pomoc jest wielka.. Teraz dodaję swój kod i może coś dobrego wyjdzie...
Zauważyłeś nadmierną akumulację węgla. Teraz, gdy mamy nowy typ silnika Feliks Commer, w którym nie ma klasycznego wału korbowego, a jedynie sworznie o średnicy 30 mm, możemy podejść do tematu inaczej, niż to było dotychczas. Te małe tarcze nie wymagają takiego smarowania jak duże łożyska wału korbowego, poza tym nawet się nie obracają, a robią półobrót.., więc smarowanie mogłoby być trochę mniejsze.. nie wiem czy pamiętacie ten dwusuw silniki do motocykli, smarowane są wyłącznie olejem w paliwie i w proporcji 1:50. A te silniki zupełnie wystające.. więc pomyślałem, że mojego Felixa Commera można smarować zwykłym olejem napędowym, także z dodatkiem tego olej, powiedzmy także 1; 50 gdyż weźmiemy pod uwagę, że olej napędowy ma już dobre smarowanie w sonie.. Imonę wlewano by do silnika zamiast oleju smarowego. No cóż, gdy do smarowania potrzeba 10 litrów takiego paliwa, to ilość dodanego oleju wyniesie 0.2 litra.. Nie i myślę, że ta ilość nie zatykałaby szyb, bo reszta byłaby taka sama jak paliwa głównego, to zostałby wypalony bez koksu.. I myślę, że to powinno rozwiązać problem tego też nagaru. Po prostu nowy olej smarowy feliks czyli olej napędowy plus olej 1:50 na dwa suwy.....wlewany do silnika zamiast oleju smarowego..
Miałby takie zalety, że zimą nie byłby za gęsty, a latem za rzadki... ...i ta cena nie jest zbyt wysoka..
Czyli nawet przy dużej ilości "oleju" nie musielibyście się martwić... bo też by nie powstał koks... bo ze spalania paliwa nie powstaje...
Po prostu nie wiem, co robią koncerny naftowe…
tutaj jedna butelka wystarczy na 50 litrów „oleju Feliks” :D

https://www.mobil.com/English-PL/Passen ... -Racing-2T

A tu dryfująca część zegarka, którą osobiście zrobię na zwykłej tokarce. Materiał do wykonania tego wału korbowego ważył 80 KG, a wał wytrzymał 4 KG. Trwało to miesiąc...
Obraz
Wiesz jak widzisz problemy produkcji wałów korbowych i dlatego wiem, że to nie jest prosta sprawa...
Oto kilka przykładów jednak na to, że wał korbowy niekoniecznie jest udaną konstrukcją..i pomimo swojej grubości czasami się kończy...A ja zapytam czy widziałeś kiedyś taki uszkodzony wał sprzęgła, mimo że jest tego dużo cieńszy niż korba..

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

http://new4stroke.com/rootes%20diesel%2 ... 0small.pdf

Andrew :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 12/06/18, 16:33

W innych forum:
Greg Locock, w dniu 09 czerwca 2018 - 06:12, powiedział:
Skoro wszystkie Twoje projekty opierają się na połączeniach przypominających korby, jak zamierzasz zapobiec tym awariom? /Cytat

Tutaj w moich rękach wał silnika z mojego nowego 4-suwowego..

Obraz


A z powodu fatalnego mechanicznego rozkładu sił wału korbowego, kilka przypadków awarii tego samego wału

[img]http://new4stroke.com/ukrecone_waly_img[1].jpg[/img]


Przy 8-krotnie większym momencie obrotowym (pierwszy bieg i przekładnia różnicowa) przenoszą się na koła półosi, co widać na zdjęciu skrzyni biegów z zwrotnicą, z której silnika pochodzi wał...
mają średnicę 25 mm i dużą długość.
Nigdy nie widziałem awarii w tych półosiach.
Oznacza to, że aby przenieść 8 razy większy moment obrotowy, wystarczy ten wymiar.
Obraz

Tytuł jest wyjaśnieniem dlaczego klasyczny wał korbowy jest konstrukcją fatalną i pomimo dużych gabarytów pęka..co widać na zdjęciach..Tutaj trochę o zgniataniu takich wałów, które nawet bez obciążenia, pod własnym ciężarem potrafią być zgiętym.

http://www.mechanik.media.pl/pliki/do_p ... 48_eng.pdf

Nazywa się to sprężynowaniem wału korbowego.
W tym linku jak mierzysz te sprężyny na postoju silnika. W wyniku tych zgnieceń wały rozpadają się w połowie swojego życia, mimo że są stosunkowo grube...
Powoduje to fatalną zasadę „wału korbowego” w samej jego konstrukcji.

http://www.full-ahead.net/Silownia/siln ... owanie.htm

Korby z pojedynczym podparciem nie mają żadnych usterek. Oto przykład z lokomotywy taka korba jednokierunkowa dodatkowo na sprężynach co powoduje dodatkowy ruch kół. Przenoszona moc wynosi kilka tysięcy koni mechanicznych...
Nigdy nie widziałem uszkodzeń...

Obraz



Nigdy nie widziałem uszkodzeń...
Zatem jednostronny wał korbowy nie jest już tak awaryjny, bo nie ma tego zginania, a jego konstrukcja musi być odpowiednio wytrzymała.

A oto moja konstrukcja dźwigni, do Feliksa Rollera, która jest w zasadzie poczwórna i może być podparta na łożysku w osi cylindra, nie powodując przy tym żadnego uginania mojego wału...
Jedynie na końcach będą pełne łożyska określające Wałek Feliks
Obraz



Andrew :D :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 19/06/18, 04:20

Jak się okazało warto poznać historię Stanów Zjednoczonych...

https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Monitor

Wojna secesyjna 1861-1865. Historia mówi o Abrahamie Lincolnie i o tym, jak przyczynił się on do znakomitego postępu techniki w wyniku momentu tej wojny, wybierając do realizacji pomysł szwedzkiego imigranta Jona Ericssona…

https://www.battlefields.org/learn/arti ... sebox-raft

chodzi o parowóz statku „Monitor”, który przyczynił się do zwycięstwa Unii, ale później zatonął przy złej pogodzie. Od tego czasu te genialne rozwiązania techniczne zostały zalane oceanem. Dopiero po 140 latach podjęto próbę wydobycia silnika „Monitora”, który został wydobyty w 2001 roku i odbudowany przez kolejne 10 lat.
Dzięki temu ujrzały światło dzienne i stały się popularne, a rozwiązania techniczne, jakie stosowano tam przez całe 150 lat, kiedy statek pokrył się oceanem, nie zostały zbytnio zapamiętane.
Tutaj historia projektu i sposób w jaki powstał ten statek i silnik parowy..tutaj też film o działaniu modelu silnika.



Ja oczywiście sam wymyśliłem Felix Roller do silnika wielocylindrowego, zastępując klasyczny wał korbowy, ale zauważyłem, że w silniku „Monitor” też była część mojego Felis Rollera i to rozwiązanie sprawdziło się dobrze, w silniku o mocy 250 KW. Oczywiste jest, że posiada dwa takie wały z dźwigniami, do wzdłużnego przesuwania mocy.Koło odbioru mocy jest także podparte z jednej strony (z drugiej tylko napęd rozrządu).
Po zakryciu silnika "Monitora" bardzo się ucieszyłem, że mój związek został już sprawdzony praktycznie, ale tylko na dwa cylindry.. Przeleżał te 150 lat pod wodą.. ale teraz już wszyscy o tym wiedzą i widzą, że rozwiązanie działa...przez 150 lat nikt tego nie brał pod uwagę..Mój system Feliks Roller zaprojektowałem na 8 cylindrów i 16 tłoków ((Feliks Commer TS4)..z odbiorem mocy głównej, na wale korbowym -stronnie podparte.. Z drugiej strony może to być mała korba napędzająca wał idący na przód silnika, napędzająca pompę wody, wentylator, generatory i sprężarkę, ale elastycznie sprzężona... (jak w napędzie „Monitor” rozrządu) Oto animacja, którą zrobiłem, pokazująca, jak działał główny układ silnika The Monitor.

Obraz

Tak, ta historia powraca i dlatego warto ją poznać.. Taka jest historia Stanów Zjednoczonych..

Andrew :D :D
1 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 21/06/18, 18:39

[quote=JAW post_id=772750 czas=1529471448 user_id=27109]
F/A, wszystko w porządku… „rosnący liryczny” – o technologii wojny domowej w USA… ale nie mówcie „dobrzy, starzy chłopcy z CSA z południa”.
Oto CSS Hunley... Pierwszy sukces bojowy łodzi podwodnej... i co z tego... w przypadku mechanizmu korbowo-korbowodowego.
[/ Quote]

No cóż, to dalsza część tej wojny...
Obraz

A tu Monitor silnika po ekstrakcji, ale nadal nie zakonserwowany..
Obraz


Oto elegancki pierwszy prototyp Monitora..krótkiego Feliksa Rollera.
Obraz

Andrew : Chichot:
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 23/06/18, 08:39

Kelpiecross, w dniu 20 czerwca 2018 - 08:16, powiedział:

Cytat /Wciąż wydaje mi się, że jest to silnik z wałem korbowym - nie działałby bez części z kołem korbowym./ Cytat

Nie bądź purytański jeśli chodzi o korby... jedno koło korbowe może być zamiast 16 korb. Szczególnie przyszedł czas na wymianę tej najdroższej części obrotowej silnika..







Andrew :D
1 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 23/06/18, 21:03

Oto wersja podstawowej animacji You Tube Monitor..




Andrew
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 24/06/18, 18:06

Oto obraz, jak wyobrażam sobie mój Feliks Roller. Jest to wersja Felix Commer4 oczywiście wersja dwusuwowa. w którym główne siły skręcające przenoszone są przez maksymalnie duże powierzchnie „korbowodu”, przenoszone w miejscu pracy i nie powodują zginania, jak w klasycznym wale korbowym. Dlatego nie ma tendencji do zmęczenia matariału. i stosunkowo długa bezawaryjna praca.. I trochę niższe koszty wykonania....
Obraz

No oczywiście masy w ruchu posuwisto-zwrotnym trochę mniejsze.. :)

Andrew :D :D
1 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 28/06/18, 02:44

Tutaj trochę o działaniu tego wielopaliwowego silnika..




oczywiście zamiast wału korbowego moje dodatkowe 4 (3) cylindry,

Obraz


które podwajają moc i dzięki lekkości mas myślę, że może to być 500 koni mechanicznych...

http://new4stroke.com/ts3%20technical%20data.pdf

Andrew : Chichot:
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 07/07/18, 04:03

Teraz, kiedy zaskoczył mnie polski wynalazca Tadeusz Tański z 1925 roku, ale w moim nowym spojrzeniu Feliksa Rollera powstał ten prosty układ silnika......

https://en.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Ta%C5%84ski

Obraz

Jest to silnik 12 cylindrowy dual boxer lub silnik H..nazwij silnik Feliks-Tański..
Jego ruchome części to podwójny tłok, pojedynczy sworzeń tłokowy oraz wałek Feliks z dźwignią...

Obraz


Teraz nie ma też siły bocznej tłoka i poprzeczki...

Andrew :D :D
1 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 20/07/18, 12:42

Zasada działania Silnik Feliksa-Tańskiego z wałem rolkowym

Obraz


Andrew :D :D
1 x
Andrzej Feliks

Powrót do "Econology forum w języku angielskim »

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 54