Nowy Lazy Potager w 37

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez Did67 » 12/06/18, 09:15

Diabolorent napisał: uwolnij swój umysł, analizuj problemy tylko wtedy, gdy się pojawią i nie przewiduj ich za pomocą „kurwa”, dla reszty leżak (lub hamak) pozostaje najlepszym narzędziem : Lol:



Lubie to

W swoich wyznaniach posługuję się formułą: „Zacznij od zadania sobie pytania, czego nie robić, żeby to działało lepiej!”, Czyli zaufać żywemu, zamiast pozostać w jego schizofrenii ” Ale jeśli nie zrobię wszystkiego dobrze, to nigdy nie zadziała! ”

Sobota grupa zwiedzających. Przed linią eradis dobrze zaatakowaną przez "wciornastki" ("dziury" w liściach), pani pyta mnie, co robię. Moja odpowiedź: „Nic, rzodkiewki są piękne!” (i odrywam jedną, żeby je pokazać).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez Adrien (były nico239) » 12/06/18, 12:22

Did67 napisał:
Diabolorent napisał: uwolnij swój umysł, analizuj problemy tylko wtedy, gdy się pojawią i nie przewiduj ich za pomocą „kurwa”, dla reszty leżak (lub hamak) pozostaje najlepszym narzędziem : Lol:



Lubie to

W swoich wyznaniach posługuję się formułą: „Zacznij od zadania sobie pytania, czego nie robić, żeby to działało lepiej!”, Czyli zaufać żywemu, zamiast pozostać w jego schizofrenii ” Ale jeśli nie zrobię wszystkiego dobrze, to nigdy nie zadziała! ”

Sobota grupa zwiedzających. Przed linią eradis dobrze zaatakowaną przez "wciornastki" ("dziury" w liściach), pani pyta mnie, co robię. Moja odpowiedź: „Nic, rzodkiewki są piękne!” (i odrywam jedną, żeby je pokazać).


Myśleliśmy z Panią trochę na ten sam temat piękna liści warzyw korzeniowych ...

Mam jednak pytanie pomocnicze

W przypadku tych warzyw: rzodkiewki, rzepy, buraków, a nawet kapusty, w skrócie wszystkich warzyw, których liści nie spożywa się, degradacja liści w procesie wzrostu może zaszkodzić rozwojowi wspomnianych warzyw ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez Did67 » 12/06/18, 14:15

„Uszkodzenie” może być mniej lub bardziej istotne… Tak, poważny atak niewątpliwie znacznie szkodzi. Mniej poważny atak prawdopodobnie również ...

Ale jeśli na końcu mamy dość ????

„Handlową” kapustę (którą można znaleźć w supermarketach) celowo kroi się zbyt wcześnie, w przeciwnym razie jest zbyt duża i ... nie można jej sprzedać!

Rzodkiewki, jeśli potrwają jeszcze kilka dni ... ????
0 x
pheno37
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 25/03/18, 19:21
Lokalizacja: Indre-et-Loire
x 2

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez pheno37 » 29/01/19, 10:23

@ Nico239:
"Uważam to za świetne dla strony PRAKTYCZNEJ.
Zrobiłem to w zeszłym roku, ale jak zwykle w złych warunkach ... (uwaga i czujność).
Praktyczne, ponieważ butelka chroni niewiele niż mało
Możesz łatwo przykryć welonem
Jest łatwy do transportu
Nie musisz dużo czasu podlewać, jeśli położysz kilka centymetrów żwiru, który wypełnisz wodą.
Chroni błędy, jeśli je usuniesz
Zimno też
Aby posadzić chmiel nożem w dolnej części butelki, żwir się obraca i kładzie się bezpośrednio na ziemi dobrze zaklinowanej sianem
Robisz to bez przesadzania w wiadrze pośrednim, ponieważ pojemnik jest pierwotnie duży
Uważam więc, że daje to raczej mniej pracy niż wysiewanie deski do przesadzania w doniczkach 9 takich jak w tym roku
"

Cześć i dziękuję za odpowiedź.
Ja także eksperymentuję na dwa lata na małą skalę, oczywiście ze szczęściem, nieszczęściem i próbą i błędem. :?
w 2017 roku udało mi się tylko kilka łodyg pomidorów (metoda 100% Blec_G): sadzenie w donicy na balkonie.
W zeszłym roku zakręciły się. Przez wady poprawny wynik z cukinii, dyni i ogórków następnie przesadzanych do siana (patrz kontekst na początku tego wątku)
Biorąc pod uwagę odpowiedzi uzyskane na „Fil-boulevard” zauważam, że poza a priori nie eksperymentowano, ta metoda - moim zdaniem atrakcyjna - jest jednak mało używana. To był punkt mojego pytania.
To mi odpowiada tym bardziej, że mój PP_37 jest 7 km od mojego mieszkania; dlatego łatwiej jest mi monitorować moje butelki bez poruszania się. To dla mnie duża zaleta. Następnie przeszczepiamy bezpośrednio, tak jak to opisałeś. Ostatnia kwestia: szukam bardziej przyjemności niż samowystarczalności i wydajności; nagle punkt widzenia i „przekonania” nie są takie same ... W zeszłym roku zadowoliło mnie 8 stóp pomidorów. To jest do powiedzenia...
Planuję kontynuować to doświadczenie w tym roku, zwłaszcza, że ​​poszedłem z 50 do 75 m2 siana.
Z poważaniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez Did67 » 29/01/19, 10:58

Te wymiany pokazują jedną rzecz, o której cały czas zapominamy: „każdy ma swój leniwy ogród warzywny”… W zależności od jego sytuacji i „warunków”. Cele, które również sobie stawiamy ... I nasze pragnienia ...

Dlatego „myśli normatywne” typu „Musimy…” nie mają znaczenia!

Ze swojej strony na około 500 m² przygotowuję setki roślin wszelkiego rodzaju. Poza tym mam zwyczaj robienia za dużo. Na przykład „kto może więcej, może mniej”. A najtrudniejsze jest rozpoczęcie. Po wyjęciu talerzy, ziemi i worków zrób 10 roślin lub 25, to jest kif-kif. Następnie wypełniam warstwę 1 mi kilka x 2 mi kilka. To jest moja „jednostka”. Podlewam fajką i jabłkiem. Wentyluję zgodnie ze słońcem. Niezależnie od tego, czy jest 200 roślin, czy 500, nie ma różnicy!

Więc chodzę tam przemysłowo, z talerzami. Nie kupuję wody butelkowanej - mam szczęście, że mam wodę podgórską, którą moglibyśmy tak dużo butelkować, że jest dobra (z wyjątkiem czasami konf, nawet jeśli tam też - napełnij butelki, które próbuję zachować!). Tak więc butelki byłyby dla mnie ogromnym zmartwieniem!

Potem, kiedy jest przedstawiany jako „wspaniały system”, jak każdy „wspaniały system”, śmieję się! Nawet jeśli przyznam, że drutem do krojenia masła trzeba było pomyśleć, świetnie nadaje się do krojenia plastrów foie gras, nie ma nic lepszego!
0 x
pheno37
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 25/03/18, 19:21
Lokalizacja: Indre-et-Loire
x 2

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez pheno37 » 29/01/19, 11:16

Ach, teoria względności ...
Albert powiedział, aby zilustrować swoją teorię:czas wydaje się znacznie dłuższy, jeśli siedzisz na gorącym grzejniku, a nie na kolanach ładnej dziewczyny."
Co mogę powiedzieć lepiej ...
Nie wiem, czy ta metoda jest „świetna”; Nie użyłem tego kwalifikatora. Wydaje mi się, że autor też. Ale z moimi ograniczeniami i słabymi ambicjami nie mam nic przeciwko niej. Uważam to nawet za całkiem praktyczne. Więc zamierzam dalej z nim eksperymentować, podejrzewając, że prawdopodobnie nie dotyczy to żadnego rodzaju sadzonki.
Z poważaniem,
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez Did67 » 29/01/19, 11:54

Och, zobaczyłem - w końcu zobaczyłem i kliknąłem - „systemy” z butelkami udającymi rewolucyjne… To była bardzo ogólna uwaga.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez Adrien (były nico239) » 29/01/19, 13:04

Did67 napisał:Och, zobaczyłem - w końcu zobaczyłem i kliknąłem - „systemy” z butelkami udającymi rewolucyjne… To była bardzo ogólna uwaga.


Obraz och tak, jest coś innego niż rewolucyjny ... tylko inny pojemnik, to nie idzie dalej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez Did67 » 29/01/19, 13:17

Chodź, weźmiemy mnie na ocet (to musi boleć, prawda ????). Trochę badań, dwa kliknięcia, to „NIESAMOWITE” już niedaleko. Spójrz na licznik: przekracza większość moich filmów !!! To znaczy, że ludzie domagają się czegoś niesamowitego!

2019-01-29_13h15_09 siew w butelce.png
2019-01-29_13h15_09 siew w butelce.png (333.73 KiB) Konsultowano 3653 razy



Dlatego jęczę!
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Nowy Lazy Potager w 37




przez phil53 » 29/01/19, 16:30

Jestem jak Didier, nigdy lub prawie bez wody butelkowanej. Makaroniki, które potrzebują pieniędzy, powinny opodatkować wszystkie te pojemniki jednorazowego użytku.
Jeszcze bardziej szokujące jest to, że często ci, którzy używają butelek do ogrodnictwa, wyrzucają je lub pozostawiają na wolności po użyciu. To samo dotyczy sznurków do wiązania pomidorów.
To właśnie robią niektórzy z zielonych bobo lub ja uprawiam ogród na działce lub w mieście Nantes.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 347