Konfiguracja falownika Windmaster z turbiną wiatrową HYE 48V

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Delerue
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/04/14, 10:57

Konfiguracja falownika Windmaster z turbiną wiatrową HYE 48V




przez Delerue » 19/04/14, 11:04

Halo
Tutaj zainstalowałem turbinę wiatrową HYE 1000W 48V przez firmę
ale niestety dla mnie musiałem zrobić szarlatantu
Straciłem 9600 €, podczas ostatniej burzy turbina wiatrowa oderwała mnie od sprzętu domowego.
Zainwestowałem 1000 € w matę, aby naprawić to gdzie indziej niż w domu.
Teraz się obraca, ale zdałem sobie sprawę, że nic nie wytworzyło.
Po kilku badaniach zauważyłem, że falowniki nie są zaprogramowane dla turbiny wiatrowej.
Dlatego zawsze po kilku badaniach wiem, że muszę wrócić do konfiguracji wiatru i wprowadzić kilka różnych danych.
Ale nie wiem co umieścić i nie mogę znaleźć niczego w Internecie.
Więc idę do ciebie po informacje
wszystkim z góry dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 21/04/14, 09:39

Witam,

Twoja sprawa niestety nie jest odizolowana.
Cena samego sprzętu prawie nie przekracza 2500 3000 euro (spójrz na sprzedawców internetowych).
Jak wyjaśnić, że tego rodzaju oszuści mogą sprzedawać sprzęt po tej cenie, nigdy nie gwarantując zwrotu z inwestycji?

Zacznij od przeczytania tego tematu:

https://www.econologie.com/forums/comment-parametrer-un-windmaster-pour-une-black-600-t11982.html

A+
0 x
Delerue
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/04/14, 10:57




przez Delerue » 21/04/14, 12:34

Witam ponownie

I tak niestety nie jestem jedyny
Dlaczego przeszedłem przez „oszusta” tylko z kilku powodów:
Niestety mu zaufałem
Korzystałem z obniżonej kadzi
Mógłbym dokonać odliczenia podatkowego (ulgi podatkowej)
Byłem w stanie skorzystać z bardzo przystępnego kredytu
i sam nie musiałem go instalować
Ale ze wszystkim, co się wydarzyło, powinienem to zrobić sam, byłbym zwycięzcą
Poszedłem zobaczyć link, który mi dałeś, ale ten jest dla czarnej turbiny wiatrowej 600, która nie ma tego samego, co ja (hye 1000w 48V)
Mój działa z falownikami 2 i nie wiem, czy podane konfiguracje będą działać z moimi
dlatego o tym napisałem forum nadzieja na znalezienie kogoś, kto ma taką samą turbinę wiatrową i chce się nią podzielić, to parametry.
Rozmawiałem z profesjonalistami i muszę liczyć 100 € na programowanie + wysyłanie falowników i jak powiedziałem w moim pierwszym poście, dałem już wystarczająco dużo na turbinę wiatrową.
Jeszcze raz dziękuję
Bonne journée
0 x
Delerue
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/04/14, 10:57




przez Delerue » 24/04/14, 07:54

Bonjour à tous
Nikt nie jest właścicielem turbiny wiatrowej 48V, aby móc dzielić parametry falowników?
z góry dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Erwan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 09/09/14, 12:01
Lokalizacja: Breizh na zawsze




przez Erwan » 10/09/14, 06:00

Witam,

Mam również tę konfigurację, turbiny wiatrowe HYE 1000 + 2 inwertory mastervolt, i nie sądzę, że te dwa falowniki zostały skonfigurowane.
Kupiłem używany sprzęt w prawym rogu. Nadal muszę to wszystko wspiąć i znaleźć odpowiednią konfigurację!
W przypadku Infos firma MADEP, w której zamówiłem regulator hamulca, może wykonać podstawową konfigurację (dostosowywać indywidualnie w zależności od miejsca instalacji turbiny wiatrowej), ale jest to usługa płatna.
W sieci nie znalazłem nic oprócz tego, że mówię o konfiguracji tych falowników z tą turbiną wiatrową.
Moja instalacja:
- równina, z wiatrem panującym na południowym zachodzie, bez drzew i innych konstrukcji (z wyjątkiem mojej szopy).
- średnia roczna prędkość wiatru na mojej działce (statystyki z amatorskiej stacji meteorologicznej na 200 m od domu): 7,2 m / s
- montaż na stalowej macie, na szczycie południowo-zachodniej części mojej szopy (h = 3m) o 50 m wszystkich domów lub innej naturalnej przeszkody
- Autor maty = 6 m na początku i chciałbym ją podnieść zgodnie z produkcją, ale im wyższa!

Mam już panele słoneczne 1 kWc z mimowolnym wkładem Mo, dają pełną satysfakcję, a produkcja jest zgodna z moimi oczekiwaniami.
W tej chwili patrzę tylko na punkt progowy, ponieważ zostawiam każdą instalację, której RI wynosi więcej niż 7 lat (teoretycznie), eksperymentuję przede wszystkim i staram się znaleźć sprzęt dobry rachunek za uczciwą cenę (co rzadko ma miejsce we Francji).
Moje panele są objęte gwarancją 15 lat przez producenta (niemiecki), a ten producent montuje od jakiegoś czasu, inwertor mikroinwerterowy jest wyborem strategicznym, pozwalają mi rozwinąć moją małą instalację w najbliższej przyszłości i są bardzo łatwe umieścić na miejscu.
Turbina wiatrowa (teoretycznie) zwiększy produkcję zimą i nocą, aby być możliwie najmniej zależnym od EDF. Wstrzykuję bezpośrednio produkcję w mojej instalacji (po zachowaniu środków ostrożności przy stosowaniu materiału i mężczyzn).

Tutaj przygotowuję temat poświęcony prezentacji mojej kompletnej instalacji, ze szczegółami technicznymi, Twoje komentarze dotyczące ULEPSZENIA będą mile widziane.

Z poważaniem,
Erwan
0 x
balandar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/10/12, 23:26
x 1

Re: konfiguracja falownika windmaster z turbiną wiatrową HYE 48V




przez balandar » 26/11/17, 23:25

cześć Nie wiem, czy znalazłeś rozwiązanie dla swojego sprzętu, ale dopóki turbina wiatrowa się obraca, wytwarza energię, jeśli nic nie wychodzi z napięcia głównego UPS, jest to awaria sterownika, oba falowniki muszą migać na pomarańczowo dla produkcja, jeśli nie mruga, nie otrzymuje prądu podczas programowania, jest wykonywana na komputerze za pomocą kabla sieciowego, ale ma wiedzieć, ile falowników wytwarza prąd, ale niczego nie zmienia lub nie zmienia w związku z tym należy jeszcze sprawdzić produkcję, ten rodzaj materiału działa bardzo dobrze, pod warunkiem, że jest prawidłowo zainstalowany, serdecznie :D
0 x
gprovoos
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 03/06/18, 17:33

Re: konfiguracja falownika windmaster z turbiną wiatrową HYE 48V




przez gprovoos » 03/06/18, 17:43

Witam,
Konfiguracja moich falowników jest prawidłowa. Raczej szukam bladości, ponieważ spadł mi wiatr, a jedna blada jest zepsuta. Nie mogę znaleźć tego samego rozmiaru do kupienia w sieci. Są blade 95 cm. Jestem gotów kupić używane. Jeśli masz rozwiązanie, dziękuję.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 273