Nowy leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez Did67 » 27/05/18, 08:48

U mnie też w zeszłym roku dość szybko się uspokoiło, po dobrych pół tuzinie nocnych polowań.

W tym roku ja też mam ataki bardzo dużej ilości „pomarańczy/brązów”... Wczoraj wieczorem po raz pierwszy kolekcja była znacznie mniejsza, wydaje mi się, że zbliżamy się do końca... Ale muszę polowałem przez około dwa tygodnie, z kilkoma wieczorami bez tego!

Z drugiej strony niewielkie szkody, dzięki taktyce polegającej na nęceniu ich moim zwiędłym osetem lub sałatą ozimą i rozpoczęciu rozkładu. Tak naprawdę straciłem tylko kilka roślin, z może stu, jeśli policzę seler, kapustę, fasolę, marchewkę - z wyjątkiem rzędu batawii przesadzonych z gołym korzeniem...

Wczoraj wieczorem zaobserwowałem, że po 2-3 dniach osty lochy są zbyt suche (jak w sianie!) i nie są już atrakcyjne! Ślimaki występowały w 80% na dyniowatych! Dlatego należy odnawiać przynętę co 2 dni...

Wczoraj podczas przypadkowego spotkania podczas sesji podpisywania książek „fenokulturysta” poinformował mnie, że był zszokowany, gdy zobaczył, jak pół tuzina ślimaków ignoruje jego rośliny i rzuca się na… .kocie kupy! [Nie pytałem, czym karmi swojego kota!]
0 x
potok
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 09/12/17, 17:55
Lokalizacja: Bas Rhin
x 11

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez potok » 27/05/18, 09:27

Wczoraj podczas przypadkowego spotkania podczas sesji podpisywania książek „fenokulturysta” poinformował mnie, że był zszokowany, gdy zobaczył, jak pół tuzina ślimaków ignoruje jego rośliny i rzuca się na… .kocie kupy! [Nie pytałem, czym karmi swojego kota!]


Ze swojej strony zauważyłem to samo zjawisko w przypadku psich odchodów. Podbiegli.
Być może jest to droga do odkrycia, ale wdrożenie może być „dziwaczne”.
Ponieważ nie wyobrażam sobie zbierania psich odchodów na przynętę na ślimaki i umieszczania ich w ogrodzie warzywnym, nie wybrałem tej metody --> niekopanie i ściółkowanie sianem nadal pozostaje w gestii ludzi, ale jeśli przyjdę z moimi psimi odchodami jestem gotowy na krótki bezpłatny pobyt w domu spokojnej starości : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez guibnd » 27/05/18, 09:28

Did67 napisał: Wczoraj podczas przypadkowego spotkania podczas sesji podpisywania książek „fenokulturysta” poinformował mnie, że był zszokowany, gdy zobaczył, jak pół tuzina ślimaków ignoruje jego rośliny i rzuca się na… .kocie kupy! [Nie pytałem, czym karmi swojego kota!]

Cóż, trzeba wierzyć, że ślimaki są jak ludzie, są tacy, którzy lubią jeść gówno Roll:
1 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez Did67 » 27/05/18, 22:05

torrent napisał:
Ze swojej strony zauważyłem to samo zjawisko w przypadku psich odchodów. Podbiegli.
Być może jest to droga do odkrycia, ale wdrożenie może być „dziwaczne”.
Ponieważ nie wyobrażam sobie zbierania psich odchodów na przynętę na ślimaki i umieszczania ich w ogrodzie warzywnym, nie wybrałem tej metody --> niekopanie i ściółkowanie sianem nadal pozostaje w gestii ludzi, ale jeśli przyjdę z moimi psimi odchodami jestem gotowy na krótki bezpłatny pobyt w domu spokojnej starości : Mrgreen:


Założyłeś „puszki”, aby pomagać ludziom! I będziesz bohaterem!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez Did67 » 27/05/18, 22:06

guibnd napisał:...ktoś lubi jeść gówno Roll:


Przy okazji, mały hołd dla Jean-Pierre’a Coffe’a?
1 x
Max67300
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 25/05/18, 10:48
x 5

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez Max67300 » 28/05/18, 17:23

Witam,

Docieram do wiadomości, na razie nadal nie widać ataku na moje ogórki i zboża, myślę, że ekstremalny upał i granulki robią swoje. Dziś po południu zacząłem przesadzać inne rzeczy, a nawet podawałem małą garść u każdej stopy... Mam nadzieję, że burza i deszcz nie sprowadzą ślimaków i ślimaków, aby zachować strategię i moje rośliny... Zrobię to resztę przeszczepiaj trochę co tydzień aż do końca czerwca. nawet gdybym się pewnie spóźniła myślę, że to się opłaci... Teraz idę robić bruzdy, żeby w niedługim czasie wsadzić fasolę, mam nadzieję, że cienia ślimaka już nie będzie, bo inaczej mniam, mniam, te maleńkie roślinki. ..

Jeszcze raz dziękuję za wysłuchanie i radę i przepraszam, że „wątpiłem”, niewątpliwie naprawdę dostrzegłem ten negatywny punkt pomimo wszystkich innych pozytywów, ale byłem naprawdę rozczarowany, że cała praca mojego partnera i mnie została rozbita na kawałki przez to cholerne ślimaki i towarzystwo... Zostawiam Wam zdjęcie naszego ogródka warzywnego w leniwym "trybie".

Bien à vous
załączniki
IMG_7783.jpg
Ogród warzywny 2018
1 x
Max67300
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 25/05/18, 10:48
x 5

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez Max67300 » 28/05/18, 19:00

guibnd napisał:
Did67 napisał: Wczoraj podczas przypadkowego spotkania podczas sesji podpisywania książek „fenokulturysta” poinformował mnie, że był zszokowany, gdy zobaczył, jak pół tuzina ślimaków ignoruje jego rośliny i rzuca się na… .kocie kupy! [Nie pytałem, czym karmi swojego kota!]

Cóż, trzeba wierzyć, że ślimaki są jak ludzie, są tacy, którzy lubią jeść gówno Roll:


Pewna pani, którą znam za pośrednictwem strony na Facebooku (amatorka zajmująca się ogrodnictwem warzywnym) stawia karmę dla kotów, aby przyciągnąć ślimaki, prawie wszędzie poza swoim ogrodem, aby ją zachować... Więc tak, myślę, że jest w niej karma, która sprawia, że ​​ją lubi. ..

Jeśli chodzi o mnie, mój pies też uwielbia jeść kocie odchody, weterynarz powiedział mi, że dzieje się tak dlatego, że koty nie trawią całego jedzenia, przez co pozostają w nim „pozostałości lub nieprzyjemny zapach”... Może to zadziała. na ślimaki, spróbować... Nie mogę, bo inaczej mój pies na pewno pójdzie przed ślimaki...

Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez być chafoin » 29/05/18, 14:27

Did67 napisał:Wczoraj podczas przypadkowego spotkania podczas sesji podpisywania książek „fenokulturysta” poinformował mnie, że był zszokowany, gdy zobaczył, jak pół tuzina ślimaków ignoruje jego rośliny i rzuca się na… .kocie kupy! [Nie pytałem, czym karmi swojego kota!]


Czy sądzicie, że kocie odchody i żwirek można „kompostować” na zimnej powierzchni siana? Wiem, że możemy je poddać recyklingowi w kompostowniku, jeśli dobrze poradzimy sobie ze wzrostem temperatury kompostu, aby zniszczyć zarazki chorobotwórcze, ale co z rozkładem tlenowym?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez Did67 » 29/05/18, 15:13

być chafoin napisał:
Czy sądzicie, że kocie odchody i żwirek można „kompostować” na zimnej powierzchni siana? Wiem, że możemy je poddać recyklingowi w kompostowniku, jeśli dobrze poradzimy sobie ze wzrostem temperatury kompostu, aby zniszczyć zarazki chorobotwórcze, ale co z rozkładem tlenowym?


Należy zauważyć, że „indywidualne” kompostowniki prawie nigdy nie nagrzewają się wystarczająco, aby można było przeprowadzić sanitację. Powinno być przynajmniej 65°: jest gorąco (nie można tam zostawić ręki)... Widziałeś to kiedyś w indywidualnym kompostowniku???

Od tego momentu jest to dla mnie kif kif...

Osobiście bym tego unikała, choć z pamięci nie ma wielu chorób wspólnych dla ludzi i kotów...

We wszystkim, co wiąże się z odpadami ludzkimi, zdecydowanie zalecam przejście przez etap pośredni, a zatem „przerwę” w cyklu: uprawę z nim zielonego nawozu i jego recykling w produktywnym ogrodzie warzywnym. Składniki odżywcze pójdą tą samą drogą, ale nie zarazki (dziś, ponieważ jesteśmy przedawkowani, przedawkowani i nadmiernie leczeni, ryzyko jest bardzo ograniczone, ale w młodości wszyscy mieliśmy robaki – glisty, tasiemce itp.. Gdybyśmy nie będziemy ostrożni, choroba powróci, jak odra, gruźlica itp.). Stwarza to również przerwę dla wszystkich innych pochodnych naszego metabolizmu: pochodnych leków, pigułek itp.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Nowa leniwy ogródek kuchenny (Schiltigheim 67300)




przez Did67 » 29/05/18, 15:16

Max67300 napisał:Witam,

Docieram do wiadomości, na razie nadal nie widać ataku na moje ogórki i zboża, myślę, że ekstremalny upał i granulki robią swoje.


Więc Ferramol????

[Rzadko widziałem to tak skuteczne! Tym lepiej!!!

Ale to wiąże się z już wysuniętym pomysłem: leczenie Ferramolem, gdy nie ma na miejscu warzyw; głodne, ślimaki wydają się wtedy zadowolone; lepiej zmarnować 10 dni na „odkurzanie pełzające”, niż stracić wszystkie te rośliny i pogorszyć problem = jeszcze więcej ślimaków, dobrze odżywionych]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 256