Minimalna instalacja solarna z bateriami i falownikiem

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Minimalna instalacja solarna z bateriami i falownikiem




przez Piotr » 27/05/18, 15:24

Biorąc pod uwagę ewolucję sytuacji w zakresie zużycia / produkcji / dystrybucji energii elektrycznej (wzrost zużycia, starzenie się elektrowni, prywatyzacja tam hydroelektrycznych, „inteligentne” liczniki) jest całkiem przewidywalne, że dostawy energii elektrycznej będą mniej wiarygodne w najbliższej przyszłości.

Nagle zastanawiam się nad zainstalowaniem małego układu słonecznego z bateriami, które pozwoliłyby mi zasilić minimum, aby nie znaleźć się jak idiota zapalający świecę, nie mogąc nawiązać połączenia telefonicznego i gorzej, bez możliwości oglądania najnowszych filmy z czatu na youtube : Chichot:
Celem byłaby zatem możliwość zasilania oświetlenia (diody LED), skrzynki internetowej, laptopa i kilku małych urządzeń, takich jak telefon i ładowarka, w obwodzie izolowanym od sieci.

Nie zrealizuję tego projektu od razu, mam inne priorytety dla majsterkowiczów.
Po pierwsze, muszę już zmierzyć moje potrzeby energetyczne, potem mogłem zmierzyć rozmiar systemu i kupić sprzęt (z drugiej ręki, jeśli to możliwe) w tempie dobrych ofert.

Czy inni ludzie mają taką instalację? Jeśli tak, jaki jest model paneli / ładowarki / baterii / falownika? Czy jesteś z tego zadowolony? Ile cię to kosztowało?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Minimalna instalacja solarna z bateriami i falownikiem




przez chatelot16 » 27/05/18, 18:18

jeśli edf nie jest niezawodny, bezużyteczne do zasilania twojego pudełka przez baterię ... jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu, internetowy bazar w centrali telefonicznej nie działa długo ... to już czas, kiedy były grupy generator w centralach telefonicznych: teraz mają tylko baterie o bardzo krótkiej autonomii

jeśli chcesz obejść się bez komunikacji EDF, musisz zacząć hodować gołębie pocztowe
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Minimalna instalacja solarna z bateriami i falownikiem




przez Piotr » 27/05/18, 18:48

W celu utrzymania łączności internetowej szczególnie myślałem o zapobieganiu lokalnemu przecięciu przez „inteligentny” licznik, który zainstalowałem na siłę, który odcina mnie przez pomyłkę, awarię, włamanie lub w przypadku odłączanie obciążenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Minimalna instalacja solarna z bateriami i falownikiem




przez chatelot16 » 27/05/18, 19:21

nie słuchaj wszystkich bzdur, które są na linkach ... może odciąć złego płatnika, ale nie wyciśnie nic

jeśli łącznik przecina się, ponieważ jest zepsuty, można naruszyć uszczelnienie bezpiecznika przed miernikiem i wykonać połączenie awaryjne ... jest to zabronione, ale w przypadku siły wyższej będzie to dopuszczalne

Zdarzyło się, że naruszyłem uszczelnienie wyłącznika EDF, który cały czas podskakiwał ... Zadzwoniłem do EDF, zanim to zrobiłem, i wymieniłem zepsuty wyłącznik na stary, niekoniecznie zgodny ze standardami ale który nie został zepsuty ... przyszedł następnego dnia, aby założyć nowy wyłącznik i nie miał żadnych problemów z tą dziką naprawą ... to był EDF ... ERDF lub ENEDIS jeszcze nie wynaleziono

normalnie ryś skacze w przypadku przeciążenia z taką samą tolerancją prądu szczytowego jak konwencjonalny wyłącznik ... ale są tacy, którzy mają klasyczny wyłącznik tak stary, że prawie utknął i nie skacze, kiedy powinien, więc możemy zużywać więcej niż prąd autoryzowany przez jego subskrypcję, a kiedy dodają link, zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zwiększenie subskrypcji ... ale to nie link, który domyślnie jest stary wyłącznik robiąc prezent
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Minimalna instalacja solarna z bateriami i falownikiem




przez Piotr » 27/05/18, 20:23

chatelot16 napisał:to był EDF ... EFRR lub ENEDIS jeszcze nie wynaleziono

To jest dno PB, to była inna era.
Czy byliby dzisiaj tak pojednawczy, ani przez chwilę nie wierzę.
Kiedy po zakupie koszar musiałem podpisać umowę w moim imieniu, naliczono mi opłaty za przyłączenie, gdy dom był już podłączony. Więc jeśli mogą sprawić, że zapłacisz grzywnę, to zrobią.

Potem celem nie jest być całkowicie niezależnym. Lodówka / zamrażarka, zbiornik ciepłej wody i inne duże odbiorniki zawsze będą podłączone do sieci. Celem jest po prostu zminimalizowanie niedogodności związanych z cięciem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Minimalna instalacja solarna z bateriami i falownikiem




przez thibr » 27/05/18, 20:45

w takim przypadku nie powinniśmy lepiej kupować generatora?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Minimalna instalacja solarna z bateriami i falownikiem




przez chatelot16 » 27/05/18, 21:52

przypomina mi grudniową burzę 1999 ... moc wyszła na kilka tygodni! koniec telefonu stacjonarnego po dniu przerwy w dostawie prądu i telefon komórkowy

Zrobiłem chrapanie jakimś generatorem, aby zaoszczędzić trochę zamrażarek ... i więcej gazu na małych stacjach serwisowych, ponieważ nie było prądu do uruchomienia pompy ... na szczęście duże supermarkety miały ich duży generator: stacja benzynowa i sklep były pełne ... podczas gdy mały handlowiec nie mógł nic więcej zrobić ... piekarze nie robili już chleba ... mały handlowiec stracił cały zapas zepsuta lodówka

był sąsiad, który robił bardzo dobry chleb na zakwasie, jedną partię tygodniowo ... nie mógł już używać elektrycznego ugniatacza ... Znalazłem rozwiązanie, wiercąc dziurę w ścianie, aby przekazać gimbal jazda petrin ciągnikiem na zewnątrz ... piec na drewno nie potrzebował prądu
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Minimalna instalacja solarna z bateriami i falownikiem




przez Piotr » 27/05/18, 22:05

Generator przydałby się od czasu do czasu w zamrażarce, a także w zimie.
Ale ciągłe prowadzenie grupy dla 100W (lampa LED: 20W, laptop PC: 70W, skrzynka internetowa: 10W) nie jest bardzo skuteczne. A potem interesują mnie systemy produkcji / konwersji energii elektrycznej, byłaby to dla mnie okazja do eksperymentowania w tej dziedzinie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 302