Idealne ogrzewanie ...

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Bardal » 26/05/18, 19:30

Duplikat
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13645
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez izentrop » 26/05/18, 21:21

Duplikat można łatwo usunąć. Po prostu edytuj ponownie swoją ostatnią wiadomość i zaznacz opcję „Usuń trwale tę wiadomość (nie można jej przywrócić)” w opcjach edytora.

W przypadku kotłów kondensacyjnych opalanych olejem ulga podatkowa została obniżona do 15% i pozostały już tylko 2 lub 3 kwalifikujące się modele, których cena nie jest już konkurencyjna w stosunku do Paca (wg przedstawiciela handlowego).
0 x
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Urok » 27/05/18, 07:57

pytanie pomocnicze;
Nadal waham się między samodzielnym ogrzewaniem mojego rozszerzenia (pompa ciepła lub piec na pelety) lub podłączeniem go do istniejącej sieci grzewczej mojego domu (gaz kondensacyjny). Jeśli wybiorę pierwsze rozwiązanie, czy mogę skorzystać z różnych pomocy?
Aby przeczytać ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez thibr » 27/05/18, 08:45

znasz go forum ?
http://www.forumveranda.fr/
możesz mieć więcej informacji na temat strony administracyjnej?
Jest to temat nad którym zaczynam się zgłębiać
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez chatelot16 » 27/05/18, 10:02

zapomniałeś podać wielkość istniejącego domu... jeśli jest on wystarczająco duży jest duża szansa, że ​​istniejący kocioł wystarczy do ogrzania dodatkowych 60m2

przedłużka ta jest przyklejana do domu w ten sposób tworzy powierzchnię ściany, która nie będzie już narażona na straty ciepła, ponieważ z drugiej strony jest również nagrzana

moc ogrzania domu nie zależy dokładnie od powierzchni mieszkalnej, ale także od powierzchni ścian, co oznacza, że ​​moc wzrasta w mniejszym stopniu niż powierzchnia podłogi
1 x
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Urok » 29/05/18, 21:30

chatelot16 napisał:zapomniałeś podać wielkość istniejącego domu... jeśli jest on wystarczająco duży jest duża szansa, że ​​istniejący kocioł wystarczy do ogrzania dodatkowych 60m2

tak, oczywiście, mój kocioł jest przystosowany do ogrzewania przedłużenia, to kolejna możliwość. Ale to było moje pytanie: czy lepiej jest traktować rozszerzenie całkowicie niezależnie, czy też je zintegrować? Wiedząc jeszcze raz, że budynek będzie całkowicie autonomiczny: ostatecznie będę miał dwa bardzo różne budynki. Właśnie aspekt pomocy państwa może pomóc w wyborze... Muszę przestudiować link, który dał mi Thibr.
Aby przeczytać ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120