Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 25/05/18, 23:55

No cóż, nie wiedziałem, ale drugi temat dotyczy około 80 na drogach... W sam temat.

Nie wiem, czy mogę zadać pytanie w tym temacie, ale chciałbym, żeby matematyk przyszedł mi z pomocą....

Mam przeczucie, bez żadnych dowodów, że rentowność radaru spada z czasem.

Bądźcie ostrożni, nie skupiajmy się na tym, co zgłaszają radary.

Ale co donosi JEDEN POJEDYNCZY RADAR, umieszczony w X lokalizacji w czasie.

Moja intuicja (która może się mylić) jest taka, że ​​pewnego dnia system uderzy w ścianę nieopłacalności.

Powodem obecnego zawrotnego pośpiechu jest pomnażanie nowych radarów w celu utrzymania atrakcyjnej rentowności, ale do kiedy?

Ciekawie byłoby poznać rentowność wszystkich radarów w rachunkowości analitycznej.

Co więcej, szkoda, że ​​kierowcy nie rozumieją, że mogą łatwo zabić system.

Co by się stało, gdyby kierowcy skrupulatnie przestrzegali wszystkich przepisów, nie dając się ponownie złapać i drastycznie zmniejszając przychody z fotoradarów...

Byłoby miło, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Sen-no-sen » 26/05/18, 00:08

nico239 napisał:
Przy jakiej cenie za litr benzyny społeczeństwo zacznie podupadać...

Nie mam na myśli społeczeństwa: „przemieszczenia”, na którym opiera się nasz rozwój gospodarczy, turystyczny itd.

Uh, w tej chwili jest to temat Cdans the air (redif)… to dobrze : Mrgreen:


Cóż, rekordowa cena baryłki ropy Brent została osiągnięta 02 lipca 2008 roku przy 144 dolarach za baryłkę, dwa miesiące przed kryzysem bankowym i finansowym jesienią 2008 roku.
Więc w zasadzie od 140 dolarów zaczyna szkodzić gospodarce...


*Tzw. kryzys został zapoczątkowany trzecim szokiem naftowym, po szczycie cen ropy konwencjonalnej w 2005 roku.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 26/05/18, 00:17

A po cenie litra w euro? : Wink:
0 x
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Perseusz » 26/05/18, 08:14

Witam,

nico239 napisał:No cóż, nie wiedziałem, ale drugi temat dotyczy około 80 na drogach... W sam temat.

Nie wiem, czy mogę zadać pytanie w tym temacie, ale chciałbym, żeby matematyk przyszedł mi z pomocą....

Mam przeczucie, bez żadnych dowodów, że rentowność radaru spada z czasem.

[...]


Zadaję sobie dokładnie to samo pytanie.
Nie wchodząc w paranoiczną logikę, powiem, że to wszystko ma na celu wyciągnięcie od nas większej ilości pieniędzy, system „radarowy” kosztuje pod względem inwestycji i kosztów.
Nie tylko radar, ale wyobrażam sobie, że istnieją zakupy, konserwacja, korzystanie z dostawców usług, całe zaplecze zarządzania IT, a nawet kilku ludzi zajmujących się tym. Logika podpowiadałaby, że system powinien być zaprojektowany tak, aby był w stanie przynajmniej sam się finansować, jeśli nie przynosił pieniędzy.
Im jednak wynik (zgodność z szybkością) jest bliższy celu, tym większe ryzyko, że „rentowność” stanie się deficytem. Co się stanie, jeśli pojawi się „księgowy” i powie: „szef, biorąc pod uwagę poprawę zgodności z prędkościami, rentowność systemu się załamie, albo zmniejszymy prędkość, aby zwiększyć bazę klientów, albo zmniejszymy żagle, albo państwo finansuje system”... (trochę karykaturuję, zdaję sobie z tego sprawę)

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ruchu drogowego, przyznam, że trudno mi wyrobić sobie opinię na temat zasadności przedsięwzięcia i mam wrażenie, że brakuje mi wskaźników, które by mi w tym pomogły.
To samo dotyczy kwestii poruszonej przez pana nico239, która wchodzi w zakres wymiaru gospodarczego, lecz byłbym ciekawy, czy pewnego dnia pojawią się pełne dane liczbowe na ten temat.

@+
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Leo Maximus » 26/05/18, 09:32

nico239 napisał:... Zapewniamy, że liczba ta ponownie rośnie....

Cóż… nie, od kilku miesięcy znowu spada. Śmiertelność na drogach tutaj maleje i trend się potwierdza:

http://www.securite-routiere.gouv.fr/co ... l_2018.pdf

Konsekwencje wzrostu cen paliw? Prawdopodobnie tak, po części.

Teraz liczba ofiar na przejechany kilometr może rosnąć… :?

nico239 napisał: Pytań, które zadawałem tutaj lub gdzie indziej, nie wiem już o końcu ropy, czy pojawi się ponownie wcześniej niż oczekiwano.
Nie koniec ropy naftowej jako zasobu, ale koniec ropy ekonomicznie znośnej dla społeczeństw…
Przy jakiej cenie za litr benzyny społeczeństwo zacznie podupadać...

Nie ma powodu, dla którego koniec ropy miałby oznaczać koniec samochodu. Wszyscy producenci pracują w tym kierunku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 26/05/18, 11:35

Leo Maximus napisał:
nico239 napisał:... Zapewniamy, że liczba ta ponownie rośnie....


Cóż… nie, od kilku miesięcy znowu spada. Śmiertelność na drogach tutaj maleje i trend się potwierdza:

No tak....cena paliwa znów zaczyna rosnąć... : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Adrien (były nico239) » 26/05/18, 14:46

Leo Maximus napisał:
nico239 napisał: Pytań, które zadawałem tutaj lub gdzie indziej, nie wiem już o końcu ropy, czy pojawi się ponownie wcześniej niż oczekiwano.
Nie koniec ropy naftowej jako zasobu, ale koniec ropy ekonomicznie znośnej dla społeczeństw…
Przy jakiej cenie za litr benzyny społeczeństwo zacznie podupadać...


Nie ma powodu, dla którego koniec ropy miałby oznaczać koniec samochodu. Wszyscy producenci pracują w tym kierunku.


:? :? :? W żadnym momencie nie mówię o końcu motoryzacji Obraz

Ale o „końcu ropy ekonomicznie znośnej dla społeczeństw”

Rzeczywiście koniec ropy jako zasobu fizycznego nie ma znaczenia.

Liczy się cena za litr paliwa...

O ile drastycznie zmniejszysz swoje podróże o 2 €, 3 €, 4 €, 5 € za l?

W którym momencie społeczeństwo się „zatrzyma”? 7€, 10€ za litr?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Christophe » 21/06/18, 01:06

Z 2-miesięcznym opóźnieniem Point przedstawia mniej więcej takie samo rozumowanie jak powyżej: http://www.lepoint.fr/automobile/securi ... 17_657.php

80 km/h na drogach: obciążenie ekonomiczne

Zdaniem władz publicznych przejście z 90 na 80 km/h 1 lipca będzie miało jedynie niewielki wpływ na życie Francuzów. Mieć.
Przez Jacques’a Chevaliera

Obliczenia wydają się sprytne. Zdaniem Road Safety przejście z 90 na 80 km/h miałoby jedynie wtórne skutki: „Przejazd na dystansie 45 kilometrów zajmie 10 sekund dłużej, a na dystansie 2 kilometrów – 25 minuty. Ale dzięki temu kierowcy zaoszczędzą 120 euro rocznie na paliwie – argumentuje, podkreślając, że według szacunków Agencji Zarządzania Środowiskiem i Energią (Ademe) „to spowolnienie będzie w stanie zmniejszyć emisję zanieczyszczeń o 30%. Przy 10 km/h mniej to cud. Przy 20 km/h mniej, przy 60 km/h, zgodnie z tym rozumowaniem niewątpliwie jechalibyśmy bez paliwa.

Jest to rodzaj nonsensu, który chętnie rozpowszechniają służby premiera, próbując uzasadnić środek potępiany przez trzy czwarte Francuzów. Zobaczmy, o co w tym wszystkim chodzi. Bardzo prosty pierwszy eksperyment: weź zegarek i zobacz, co oznacza dodatkowe 45 sekund, a następnie dwie minuty na krótkich dystansach. To już jest znaczne!

Kiedy jednak weźmiemy pod uwagę kierowców zawodowych, którzy spędzają całe dnie w drogach, rezultaty zamieniają się w katastrofę. Albo będą musieli poświęcić 12% więcej czasu na wykonanie tych samych zadań. Ponad ośmiogodzinny dzień to… 58 minut! Albo ich pracodawca zmniejsza swoją produkcję i odpowiednio zwiększa kwotę fakturowania dla swoich klientów. Mało wiarygodne.

Przejechane milion kilometrów
Aby wyjaśnić sprawę w bardziej naukowy sposób, musimy przypomnieć pracę Jeana Poulita, byłego dyrektora generalnego Instytutu National Geographic, byłego szefa wydziału ruchu drogowego i bezpieczeństwa oraz inicjatora operacji Bison futé. Nie można powiedzieć, że nie zna tematu. Natomiast Liga Kierowców oceniła skutki ekonomiczne ograniczenia prędkości na autostradach (ze 130 do 120 lub 110 km/h), drogach (z 90 do 80 km/h) i w mieście (50 km/h) do 30 km/h na 80% powierzchni obszarów miejskich, z zachowaniem prędkości 50 km/h w najmniej środkowej części).

Jean Poulit szacuje, że takie zmniejszenie prędkości mogłoby doprowadzić do „zmniejszenia produktu krajowego brutto o 1,94%, czyli 39,55 miliarda euro rocznie”.. Jednak przejście na 80 km/h, o którym podjęto decyzję 9 stycznia 2018 r. i ogłoszono 17 czerwca w Dzienniku Urzędowym, z pewnością dotyczy sieci drugorzędnej, ale sieci porządkującej regiony, która oficjalnie reprezentuje 400 000 kilometrów dróg. W rzeczywistości jest to znacznie więcej, co pokazały Auto Plus i TomTom, które mówią, o czym tu wspominaliśmy, miliona kilometrów.

Aby uzyskać tę liczbę, wystarczy usunąć z całej sieci autostrady i drogi czteropasmowe, oczywiście z drogami małymi, lokalnymi, ale na których również obowiązuje zasada 80 km/h. Dlatego mierzymy konsekwencje inicjatywy Édouarda Philippe'a, która powinna była uwzględnić pracę Jeana Poulita. A oto jego demonstracja, którą powtórzył Pierre-Olivier Cavey, dyrektor ds. badań i kampanii Ligi Obrony Kierowców.

Zasięg podróży
„Wbrew intuicyjnemu założeniu zmniejszenie prędkości na drogach i autostradach nie prowadzi statystycznie do wydłużenia czasu podróży, ale do zmniejszenia średniej odległości pokonywanej w trakcie przejazdu, czyli tego, co nazywamy zasięgiem przejazdu. Prowadzi to do utraty efektywności ekonomicznej. […] Zmniejszenie średniej prędkości o 12,5% powoduje zmniejszenie dostępnego terytorium o 23,44%, przy stałym czasie podróży. Oznacza to, że rynek pracy dostępny w ciągu godziny spada o 23,5%, a liczba łatwo dostępnych sklepów i placówek również spada o 23,5%. »

W ten sposób obniżenie prędkości do 80 km/h jest zwrotem w historii transportu, czyli wszelkich wysiłków, jakie podjęto, aby „zbliżyć” terytoria poprzez skrócenie czasu transportu. Pojęcie, którego obawiają się już regiony, które są pod wiatr przy prędkości 80 km/h. Będzie to w rzeczywistości zagrażało przedsiębiorstwom i przedsiębiorstwom, których obszar zasięgu będzie się zmniejszał w zależności od tego „zakresu podróży” i zanikał jak nic innego.

Wszyscy, którzy dojeżdżają do pracy i tak już bardzo długimi podróżami, pod pozorem ograniczenia ruchu w sezonie letnim, przygotowują się do kafkowskiego rozpoczęcia roku szkolnego 2018. A więcej czasu spędzonego na drogach oznacza większe narażenie na ryzyko wypadku, co po raz kolejny zostało zaniedbane przez premiera.

Cudowne spożycie?
I wreszcie rzekoma redukcja zużycia paliwa, a tym samym emisji zanieczyszczeń o 30%, nie jest tym, co przewidują specjaliści. Laboratorium Auto Plus przeprowadziło pomiary porównawcze w Montlhéry z Renault Kadjar dci 130. W tym samym teście torowym, na pojeździe nienarażonym na zagrożenia w ruchu drogowym, uzyskał wynik pozytywny od zużycia 5,4 l do 4,9 l, czyli 10% oszczędności, a nie 30%. Daleko od optymizmu rządu. Natomiast 120 euro zaoszczędzonych rocznie, o których wspominają władze publiczne, zostanie zaoszczędzonych pod warunkiem przejechania 20 000 kilometrów w ciągu roku, czyli znacznie powyżej średniej krajowej wynoszącej 12 800 kilometrów.

Co gorsza, jeśli nie są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która sama wykona zadanie, właściciele mechanicznych skrzyń biegów będą musieli stosować niższe przełożenie, aby zachować rozsądny czas reakcji ze względów bezpieczeństwa podczas przyspieszania. I dlatego konsumuj więcej.

Zatem łatwo weryfikowalne negatywne skutki prędkości 80 km/h znacznie przewyższają przypisywane jej pseudozalety, które są kwestionowane przez wszystkie strony. Nowoczesność firmy ocenia się pod kątem wydajności, a wśród nich jest szybkość realizacji. Spowolnienie ruchu drogowego spowalnia także wymianę gospodarczą kraju.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Christophe » 21/06/18, 01:26

I kolejny krytyczny artykuł: https://www.lesechos.fr/idees-debats/ce ... 185310.php

KOŁO/NASTRÓJ - Rozsądniej byłoby, gdyby prezydent Macron zrezygnował z ograniczenia prędkości do 80 km/h na sieci drugorzędnej.


Głupotą jest reagowanie na mniej niż 10 dni przed zastosowaniem środka... : Chichot: : Chichot: : Chichot: : Chichot:

A może to wszystko jest częścią „wielkiego planu”… :zaszokować:
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Odp .: Analizy ekonomiczne dotyczące przejścia z 90 km / h do 80 km / h we Francji ...




przez Leo Maximus » 21/06/18, 08:38

Ograniczenie do 80 km/h dotyczy tylko niektórych dróg drugorzędnych, ponieważ na drogach 3-pasmowych prędkość nadal będzie ograniczona do 90 km/h, gdzie są 2 pasy ruchu. Jest to pojedynczy pas ruchu, którego długość będzie ograniczona do 80. Zatem w 90 strefach wyprzedzania będziemy mogli nadal wyprzedzać ciężarówki przy prędkościach 120~130, tak jak wszyscy.
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79