Generator ciekłego azotu

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Generator ciekłego azotu




przez moinsdewatt » 22/05/18, 22:09

Eric Dupont napisał:tak, planuję solidwork.


Ładne widoki 3D z Solid Works nigdy nie zastąpią brakujących obliczeń termodynamicznych.

Widzieliśmy także wspaniałe maszyny perpetuum mobile pracujące nad syntezą.

Oczywiście w rzeczywistości to nie mogło się udać. : Mrgreen:
0 x
Geo Trouvetou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 03/04/18, 22:54

Re: Generator ciekłego azotu




przez Geo Trouvetou » 22/05/18, 23:06

moinsdewatt napisał:
Eric Dupont napisał:tak, planuję solidwork.


Ładne widoki 3D z Solid Works nigdy nie zastąpią brakujących obliczeń termodynamicznych.

Widzieliśmy także wspaniałe maszyny perpetuum mobile pracujące nad syntezą.

Oczywiście w rzeczywistości to nie mogło się udać. : Mrgreen:

Czy sugerujesz, że USS Enterprise nie istnieje i że klingoński to tylko język wymyślony przez artystów?
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 23/05/18, 22:53

ale widzieliśmy je tutaj w obliczeniach termodynamicznych. wynalazek dotyczy maszyny w 100% odwracalnej, która nie istniała. Debata dotyczy mojej zdolności do zbudowania tej maszyny i moich umiejętności. Dowodem dostarczonym przez Geo... na moją rzekomą niekompetencję byłoby to, że debata otwarta na temat futury została zamknięta.

Wyjaśniłem, że w tej chwili jestem bardziej zajęty rozszerzaniem mojego wynalazku za granicę niż tworzeniem demonstratora, co wymaga czasu i pieniędzy. Ale mam mnóstwo czasu!

niektóre kraje tego nie robią. znikną z powodu globalnego ocieplenia, a geo jest tam tylko po to, żeby się reklamować, płacimy mu za to.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Generator ciekłego azotu




przez Ahmed » 23/05/18, 23:01

Przed rozszerzeniem praw rozsądnie byłoby sprawdzić ich treść... Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 23/05/18, 23:28

Rzeczywiście dyskusja jest otwarta. tak naprawdę musimy się przyjrzeć, jaką sprawność termodynamiczną uzyskamy dzięki patentowi i jaką wydajność uzyskamy, jeśli nie będziemy mieli patentu.
0 x
Geo Trouvetou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 03/04/18, 22:54

Re: Generator ciekłego azotu




przez Geo Trouvetou » 24/05/18, 10:50

Eric Dupont napisał:ale widzieliśmy je tutaj w obliczeniach termodynamicznych. wynalazek dotyczy maszyny w 100% odwracalnej, która nie istniała. Debata dotyczy mojej zdolności do zbudowania tej maszyny i moich umiejętności. Dowodem dostarczonym przez Geo... na moją rzekomą niekompetencję byłoby to, że debata otwarta na temat futury została zamknięta.

Wyjaśniłem, że w tej chwili jestem bardziej zajęty rozszerzaniem mojego wynalazku za granicę niż tworzeniem demonstratora, co wymaga czasu i pieniędzy. Ale mam mnóstwo czasu!

niektóre kraje tego nie robią. znikną z powodu globalnego ocieplenia, a geo jest tam tylko po to, żeby się reklamować, płacimy mu za to.

Czy mi za to płacą? Powinienem skonsultować się ze swoim bankierem, nie powiedział mi wszystkiego : Chichot:
Twoja zdolność do czego? Ignorujesz wszystko, zadajesz głupie pytania lub czekasz, aż praca zostanie wykonana. Co gorsza, przyznajesz sobie autorstwo wyników na innych forums. Wszystko, co tu mówisz, pochodzi z forum FS.
Jesteś proszony o prototyp, odpowiadasz, że ubieganie się o patent międzynarodowy pochłania wszystkie Twoje zasoby. Zajmuje to 1 godzinę, a w międzyczasie znowu koszę ogród.
4 lata za to? W pewnym sensie za nic. Spekulacje, niejasne teorie. Wiatr.
I ośmielasz się prosić za to o pieniądze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Generator ciekłego azotu




przez chatelot16 » 24/05/18, 11:39

mówisz tylko o wydajności... ale całkowicie zapominasz o kosztach

zacznij od sprawdzenia ceny normalnej sprężarki przy ciśnieniu 300 barów jest ona już droższa niż dobra bateria litowa o tej samej mocy... aby Twój system miał choć najmniejszą nadzieję na rentowność musiałbyś jakimś cudem wynaleźć typ sprężarki lepszy niż wszystkie istniejące sprężarki

i to nie dzięki twojemu błędowi polegającemu na osiągnięciu 300 barów w jednym etapie odniesiesz sukces

przy wystarczającej liczbie stopni stopień niskiego ciśnienia ma dużą pojemność skokową, ale nie musi być gruby, aby wytrzymać wysokie ciśnienie... a stopień wysokiego ciśnienia ma grubość odpowiednią dla wysokiego ciśnienia, ale ma małą pojemność cylindra... każdy stopień jest zoptymalizowany pod kątem jego zastosowania, a waga całości jest niższa niż pojedynczego cylindra... jest też lepsza pod względem ceny i wydajności

magazynowanie energii za pomocą ciekłego powietrza być może kiedyś się przyda, ale tylko u producenta gazu, gdzie maszyny opłacają się głównie do produkcji gazu i gdzie magazynowanie energii będzie jedynie funkcją dodatkową

u producenta gazu jest już niezbędny know-how i gdy wzrost cen energii uzasadnia magazynowanie energii zrobią to bez konieczności posiadania Twojego patentu
1 x
Geo Trouvetou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 03/04/18, 22:54

Re: Generator ciekłego azotu




przez Geo Trouvetou » 25/05/18, 08:00

chatelot16 napisał:mówisz tylko o wydajności... ale całkowicie zapominasz o kosztach

Oczywiście nie bierze pod uwagę żadnych innych parametrów, widzi tylko swój "silnik".
„Kiedy mądry człowiek wskazuje na księżyc, głupi patrzy na palec”.
W przypadku pojazdu silnikowego jego stosunek masy do mocy musi być zbliżony do słonia na motorowerze. Dobrze jest mówić o wydajności wewnętrznej za pomocą teoretycznych danych, ale jest to tysiąc mil od rzeczywistości.
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 25/05/18, 10:15

Geo Trouvetou napisał:
chatelot16 napisał:mówisz tylko o wydajności... ale całkowicie zapominasz o kosztach

Oczywiście nie bierze pod uwagę żadnych innych parametrów, widzi tylko swój "silnik".
„Kiedy mądry człowiek wskazuje na księżyc, głupi patrzy na palec”.
W przypadku pojazdu silnikowego jego stosunek masy do mocy musi być zbliżony do słonia na motorowerze. Dobrze jest mówić o wydajności wewnętrznej za pomocą teoretycznych danych, ale jest to tysiąc mil od rzeczywistości.



w przypadku motoryzacji sam silnik jest lżejszy od silnika 4-suwowego, gdyż działa na zasadzie silnika 2-suwowego. ale przyjrzyjmy się, jaki jest koszt sprężarki przemysłowej przy 300 barach i mocy 100 kw przy wydajności 50% i akumulatorze 100 kw? 100 kW Myślę, że chciałeś porozmawiać o pojemności akumulatora, a nie o jego mocy, akumulatorze, który wytwarza 100 kW przez 1 godzinę, tak jak w Tesli. obecnie mamy 200 euro za kWh za baterie, czyli 20000 XNUMX euro
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 25/05/18, 10:17

Geo Trouvetou napisał:
chatelot16 napisał:mówisz tylko o wydajności... ale całkowicie zapominasz o kosztach

Oczywiście nie bierze pod uwagę żadnych innych parametrów, widzi tylko swój "silnik".
„Kiedy mądry człowiek wskazuje na księżyc, głupi patrzy na palec”.
W przypadku pojazdu silnikowego jego stosunek masy do mocy musi być zbliżony do słonia na motorowerze. Dobrze jest mówić o wydajności wewnętrznej za pomocą teoretycznych danych, ale jest to tysiąc mil od rzeczywistości.


Gdzie na futurze znajdę obieg termodynamiczny przedsiębiorstw gazowniczych, które nie magazynują energii w ciekłym azocie, bo nie są tym zainteresowane?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 58