Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 24/05/18, 21:59

Moindreffor napisał:w przeciwnym razie dlaczego sytuacja z sąsiadem jest zaskakująca, obrobiona ziemia, pokryta poprzednimi deszczami, nie jest już wchłaniana, a więc jest normalna


Dominującym zjawiskiem jest „uprawa motoryczna” = goła gleba = truskawka. A więc niski poziom robaków anekicznych.

Efekt rumpla wynosi kilka cm. Chodź, 15! A poniżej nikt nie pracuje. Nie wspominając już o „podeszwie ornej” (w tym przypadku o wygładzeniu gleby, którą glebogryzarka wykonuje na miejscu)…

W domu liczne chodniki, które sięgają głęboko, powierzchnia wymiany lub raczej absorpcji pomnożona co najmniej 5 (poniżej 1 m² powierzchnia „rozwinięta” chodników to 5 m²; tyle samo powierzchni, o którą woda może przedostać się do gruntu ...

I co nie mniej ważne, wypełniłeś swoje rezerwy gleby lepiej niż on... W nadchodzących miesiącach to też będzie widoczne!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Julienmos » 24/05/18, 22:40

Did67 napisał:
Julienmos napisał:z drugiej strony ani najmniejszej kałuży w warzywniku! Wiem, że moja ziemia jest bardzo przepuszczalna (dziękuję, anecics?), ale i tak jest to trochę zaskakujące, ponieważ na działce sąsiada na jego „zmotoryzowanej” działce znajdowały się naprawdę małe stawy!


Szkoda, że ​​byłeś zajęty gdzie indziej! To powinno zostać sfilmowane, dla niewierzących!


Właściwie mogłem robić zdjęcia, ale z mojego okna, trochę dalej (nie ma mowy o wychodzeniu w powodzi)! : Lol:

Cóż, po deszczu kałuże stopniowo zniknęły, woda też wdarła się do środka, bo jest stosunkowo płasko.

W domu koc z siana mógł ukryć tu i ówdzie małą kałużę? ale nie sądzę. Od kilku lat nie ma problemów ze stagnacją wody.

Uwaga, tym razem ani silny wiatr, ani grad, więc warzywa najwyraźniej nie ucierpiały, jednak spodziewam się jeszcze silniejszej plagi graników! :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 24/05/18, 22:59

Did67 napisał:
Moindreffor napisał:w przeciwnym razie dlaczego sytuacja z sąsiadem jest zaskakująca, obrobiona ziemia, pokryta poprzednimi deszczami, nie jest już wchłaniana, a więc jest normalna


Dominującym zjawiskiem jest „uprawa motoryczna” = goła gleba = truskawka. A więc niski poziom robaków anekicznych.

Efekt rumpla wynosi kilka cm. Chodź, 15! A poniżej nikt nie pracuje. Nie wspominając już o „podeszwie ornej” (w tym przypadku o wygładzeniu gleby, którą glebogryzarka wykonuje na miejscu)…

W domu liczne chodniki, które sięgają głęboko, powierzchnia wymiany lub raczej absorpcji pomnożona co najmniej 5 (poniżej 1 m² powierzchnia „rozwinięta” chodników to 5 m²; tyle samo powierzchni, o którą woda może przedostać się do gruntu ...

I co nie mniej ważne, wypełniłeś swoje rezerwy gleby lepiej niż on... W nadchodzących miesiącach to też będzie widoczne!


Dla tych, którzy wiedzą, że w dolinie Asse, pomiędzy Bras d'Asse i Oraison, znajdują się nowe, ogromne pola lawendy... na zboczu, które wylewa się na drogę....

Wszystko ocieka....

No cóż, przyznaję, lawenda nie lubi wody, ale gleba, oczywiście naga, cierpi.

Dopóki pozostawia lawendę, roślina nie przejmuje się tym.

Ale jeśli pewnego dnia będzie chciał zrobić coś innego, ryzykuje niespodzianki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 24/05/18, 23:18

Och, co to jest?

Czy słyszałeś kiedyś o platyhelmintach?

Czy to kwestia dziennikarza, czy rzeczywistość?

https://www.20minutes.fr/planete/227591 ... odiversite

https://www.jardinier-amateur.fr/report ... terre.html

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 24/05/18, 23:46

To tyle, wiem od kogo Didier czerpie inspiracje.....Pani Granier... Obraz

Przyznaj, że znałeś ją, kiedy „tam” byłeś… Obraz

1 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez guibnd » 24/05/18, 23:55

:zaszokować: wow, Nico, nie strasz mnie tak... Już jestem zniesmaczony zbieraniem lepkich ślimaków, przynajmniej 100 z nich tego wieczoru! i znowu się zatrzymałem, bo już ich nie widziałem, robiło się ciemno. Tak zniesmaczony, że biorę szczypce do marynat, żeby je złapać (tak, wiem, to moja strona cheucheute Roll:
Tylko 12 wokół całkowicie pożartej rośliny papryki, 2 pokrojone pomidory, moja kapusta maślana to koronka z Calais, to samo dotyczy słodkich ziemniaków i fasolki szparagowej, chrupiącego selera, z drugiej strony nie dotykają czerwonej kapusty ani brukselki ani rave, ani Mediolan w Pontoise

PS: och, Nico! Twój ostatni post pojawił się tuż przed moim, gdy go pisałem.
Bałem się złowrogiego ślimaka-hybrydy pijawki... nie tej kobiety... Nieważne... : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez guibnd 25 / 05 / 18, 00: 05, 1 edytowany raz.
1 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 25/05/18, 00:01

guibnd napisał::shock: wow Nico, nie strasz mnie tak...


Mówisz o platyhelmintach czy o pani Granier? Obraz Je sors Obraz
Ostatnio edytowane przez Adrien (były nico239) 25 / 05 / 18, 00: 08, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez być chafoin » 25/05/18, 00:06

nico239 napisał:Czy słyszałeś kiedyś o platyhelmintach?

Czy to kwestia dziennikarza, czy rzeczywistość?

Nie, wydaje się to rzeczywistością. Dzisiaj też odkryłem tę wiadomość: inwazyjny, egzotyczny gatunek gigantycznych płazińców, być może przenoszony przez rośliny przekraczające granice. Podobno jest ich tu na południowym zachodzie całkiem sporo (osobiście żadnego nie zauważyłem). Są poważnymi drapieżnikami robaków (m.in.) i według naukowych analiz przyrodniczych należy zachować ostrożność, są w pewnym sensie nieśmiertelne i silniejsze od górali! Obok niego ślimak będzie nam wydawał się bardzo miły.

https://www.francetvinfo.fr/sante/envir ... 65609.html

https://sites.google.com/site/jljjustin ... re-invasif
0 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez guibnd » 25/05/18, 00:09

nico239 napisał:
guibnd napisał::shock: wow, Nico, nie strasz mnie tak... Już jestem zniesmaczony zbieraniem lepkich ślimaków, przynajmniej 100 z nich tego wieczoru! i znowu się zatrzymałem, bo już ich nie widziałem, robiło się ciemno. Tak zniesmaczony, że biorę szczypce do marynat, żeby je złapać (tak, wiem, to moja strona cheucheute Roll:
Tylko 12 wokół całkowicie pożartej rośliny papryki, 2 pokrojone pomidory, moja kapusta maślana to koronka z Calais, to samo dotyczy słodkich ziemniaków i fasolki szparagowej, chrupiącego selera, z drugiej strony nie dotykają czerwonej kapusty ani brukselki ani rave, ani Mediolan w Pontoise


Mówisz o platyhelmintach czy o pani Granier? Obraz Je sors Obraz

Myślę, że oboje pójdziemy do komisji dyscyplinarnej lol
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 26/05/18, 14:59

na filmie widać, że tam, gdzie jest problem, uruchamiamy szarą materię
Didier odpowiedział na swoje problemy zdrowotne
tutaj reagujemy na problemy nawożenia gleby innymi niż bardzo drogimi nawozami syntetycznymi
wideo do ponownego przesłuchania i zrobienia notatek
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125