Potager (super) leniwy w 04 (800m)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 23/05/18, 13:33

guibnd napisał:
nico239 napisał:FYI, zdjęcie jest teraz, prawda?
Na siew prowadzony kiedy?

tak, wszystkie zdjęcia zostały zrobione we wtorek rano.
Nie chcę gadać bzdur, ale musiałam siać groszek jakieś półtora miesiąca temu, może ledwie 2 miesiące, nie zauważyłam (było to po posadzeniu cebuli i szalotki).


Ok impec to było wpaść na pomysł
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 23/05/18, 13:36

guibnd napisał:
nico239 napisał:Obraz ok, nie rozumiem.... dzięki za wyjaśnienie.
Znasz odmianę?
W tym roku próbuję siewu bezpośredniego...
Zasiane... wczoraj... ale luzem na mieszance gleby, drobnej słomy i na środku trawy.
Ciąg dalszy nastąpi
Pani podniesie swoje (stare) Wierzę, że zbiorą nasiona.
Nie miała czasu się tym zająć.

Bleu de Solaise powiedział mi sprzedawcę.
to także to, co sieję, kiedy robię własną roślinę, ponieważ dobrze znoszą zimno. tu się łuszczy zimą, u nas wilgotno zimno na tyle, żeby złapać kaczkę!
bezpośredni siew porów prawdopodobnie zapewni dużo zieleni. jeśli chcesz mieć białe pory, przesadzanie (ponieważ zakopujesz je głęboko, niektóre potykają się o pory) sprawi, że będziesz mieć dłuższą białą beczkę.


Ok dzięki pamiętam nazwę odmiany.

Do siewu masz rację, ale to będzie głównie na zupy… : Mrgreen:

Z drugiej strony to przeżycie.

Nawet nie jestem pewien, czy to działa lub ze zbyt dużą ilością odpadów w porównaniu do siewu

Ciąg dalszy nastąpi
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 23/05/18, 13:37

guibnd napisał:Znalazłem film o sianiu grochu, z którym eksperymentowałem, to Carl mówił o tym 13 o 03:2018, strona 19 głównego wątku Didiera.
bardzo niesamowity film, był tak przekonujący, że spróbowałem i teraz jestem przekonany!


Ok merci.

Oto jestem pod telefonem.

Oglądam to spokojnie dziś wieczorem
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 23/05/18, 14:06

nico239 napisał:Dla krótkoterminowego zysku?


Nawet nie, stwierdzam. Moje warzywa są piękniejsze od pierwszego roku...

Myślę, że to bardziej psychologiczne i głębsze. Poważna hipoteza głosi, że otaczająca nas rzeczywistość ewoluuje szybciej niż nasze fizjologiczne i/lub psychiczne mechanizmy:

a) w czasach jaskiniowca przechowywanie cukru w ​​lecie, aby przetrwać zimę było plusem... Nadal mamy te geny. Ale Nutellę jemy latem i zimą... I przechowuj, przechowuj, nigdy nie ubywając!

b) przez długi czas "przyroda" była zagrożeniem... Kiedy między moją wsią a sąsiednią wsią szliśmy pieszo (tylko kasztelanie i żołnierze mieli konie), to rzeczywiście były wilki, niedźwiedzie itp. To było niebezpieczne. Że wtedy człowiek chciał wszystko ogolić, mieć "zaoraną, gołą ziemię...", rozumiem to... Że to była wręcz obsesja, to wydaje mi się oczywiste. Dziś sytuacja już nie taka. Ale myślę, że zawsze przekazujemy to uczucie wiary, że musimy wyczyścić konto…
0 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez guibnd » 23/05/18, 14:23

Stawiam również hipotezę, że wielu ludzi walczy ze swoją wewnętrzną pustką i wypełnia ją, aktywując się, aby stłumić ukrytą depresję, stąd trudność dla niektórych, aby się ustatkować i kontemplować…
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 23/05/18, 23:05

Główną ideą od wieków jest to, że człowiek jest istotą nadrzędną, aw szczególności nad przyrodą jako całością.

Stamtąd pochodzi prawie wszystko

Wyznaję, że nie miałem jeszcze czasu przekartkować historii rolnictwa.

Nie wiem więc, kiedy sięgają te praktyki uprawy gołej ziemi i orki.

Ale jest pewne, że pojęcie wysiłku i bólu, które panowało w chrześcijaństwie przez 2000 lat, nigdy nie opowiadało się za rolnictwem bez wysiłku.

Co dziwne, nie sądzę, aby siano lub cokolwiek innego stanowiło największą barierę dla ludzi przyjmujących fenokulturę.

Ale dlatego, że jest to rolnictwo bez wysiłku.

Co dla niektórych może stanowić herezję (w religijnym znaczeniu tego słowa).
Więc oczywiście wielka niemożliwość
Nawet jeśli nie są tego świadomi.

Jednak ogólna idea jest prosta: towarzyszyć biegowi natury

Gdybyśmy chcieli sobie wyobrazić, że płyniemy z prądem, dając się ponieść prądowi
Co nie znaczy, że nic nie robimy
Ale ponieważ to, co robimy, odbywa się zgodnie z kierunkiem prądu, jest to znacznie mniej męczące


I odwrotnie, „tradycyjne” rolnictwo płynie pod prąd
Wyczerpując się poskromieniem rzeki, która wysycha przez dziesięciolecia i która pewnego dnia wyschnie: stopniowo czynią ziemię coraz mniej żyzną.

I tu wracam do poprzedniego wpisu.
Nadal istnieje idea szybkiego zysku.
LUB przynajmniej bez pragnienia długoterminowej wizji.
Jednak długoterminowy zysk jest zawsze zyskiem i powinien zaostrzać apetyty
Ale nie tak bardzo, jak krótkoterminowy zysk

Czy można to skontrastować jako ekstensywne kontra intensywne?

Nie wiem, ale w duchu tradycyjnych ludzi, bez wątpienia.

O ile na dłuższą metę produktywność się równoważy i im więcej lat mija, to rzeczywiście nasz tryb kultury okazuje się najbardziej opłacalny (zwłaszcza poprzez redukcję niepotrzebnych wydatków), nie mówiąc już o uwolnionym czasie wolnym

Krótko mówiąc, handlarze azbestem obliczyli w latach pięćdziesiątych, że bardziej opłacalne jest wypłacanie odszkodowania rodzinom zmarłych, niż zaprzestanie produkcji i sprzedaży azbestu.

Trochę tak samo jest z rolnictwem.
Lepiej jest zrekompensować kilku chorym rolnikom rozpowszechnianie produktów chemicznych przez całe ich życie (i być może jutro konsumentów), niż zaprzestać dystrybucji tych samych produktów: ponieważ przez cały ten czas będą się napychać naszym zdrowiem i oczywiście ziemią. ..

Agris boją się zrezygnować z chemii tylko dlatego, że boją się (lub nie stać ich) na produkowanie mniej.

System (wszyscy interesariusze razem wzięci) dobrze ich dusi.
Poluzowanie pętli dla profesjonalisty nie jest łatwe.

Nie licząc atawizmu, który panuje w tym medium iw ogóle we wszystkim, co dotyczy gruntu.

Nie ma wielu sponsorów ani mecenasów, którzy finansują badania w różnych kierunkach.
W każdym razie nie na poziomie obozów przeciwnych, które są bogatsze i potężniejsze.

Krótko mówiąc, między kultem wysiłku, kultem szybkiego zysku, nieokiełznanej produkcji a potęgą pieniądza nie da się narzucić innego rolnictwa.

Ilu młodych ludzi jest na tzw forum?
Powiedzmy poniżej 30 roku życia, którzy są przekonani, że ta droga jest właściwa.

Czy doczekamy się następcy?
nie jestem pewna i pewna

Jednak to przez nią przechodzi pogoń za tymi ideami
2 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez guibnd » 24/05/18, 00:50

nico239 napisał:
1) Ale jest pewne, że pojęcie wysiłku i bólu, które panowało nad chrześcijaństwem przez 2000 lat, nigdy nie opowiadało się za rolnictwem bez wysiłku.

2) Jednak ogólna idea jest prosta: towarzyszyć naturze
Gdybyśmy chcieli sobie wyobrazić, że płyniemy z prądem, dając się ponieść prądowi
Co nie znaczy, że nic nie robimy
Ale ponieważ to, co robimy, odbywa się zgodnie z kierunkiem prądu, jest to znacznie mniej męczące

3) Krótko mówiąc, między kultem wysiłku, kultem szybkiego zysku, nieokiełznanej produkcji i potęgi pieniądza nie da się narzucić innego rolnictwa.
Ilu młodych ludzi jest na tzw forum?
Powiedzmy poniżej 30 roku życia, którzy są przekonani, że ta droga jest właściwa.
Czy doczekamy się następcy?
nie jestem pewna i pewna
Jednak to przez nią przechodzi pogoń za tymi ideami


1) chleb i igrzyska, aby zniewolić lud rzymski. Czy nie zawsze tkwilibyśmy w tych schematach: praca, która oszałamia tych, którzy ją mają, uniemożliwiając im myślenie przez cofnięcie się o krok, wypoczynek i gry, aby uśpić tych, którzy jej nie mają (praca) i marzą o byciu przyszłych zwycięzców teleturnieju, który bardziej przypomina papugę niż prawdziwe umiejętności rozumienia i analizy

2) Bardzo podoba mi się to, co tam mówisz, przypomina mi to medytację...

3) Jestem rozdarty: czasami jest mi przykro, a nawet desperacko z powodu braku perspektywy czasu, analizy niektórych (obawiam się większości)
Wydaje mi się też, że istnieje fundamentalny ruch młodych ludzi w wieku 30-40 lat, którzy „wracają”; po „błyskotliwych studiach” i „obiecujących karierach” (handel, prawo, finanse, informatyka itp.), nie odnajdują tego, czego szukają, sensu i wracają do zawodów „prawdziwego świata” (piekarz, chłop… ) .
Może to następne pokolenie? To ludzie, którzy szybko się uczą...
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 24/05/18, 09:21

Potwierdzam, że młodzi ludzie istnieją!

Mam kilku, którzy przyjeżdżają z wizytą. Zawsze mam jej niewielką część na moich wykładach.

Niektórzy w rzeczywistości są genialni: z Sciences Po lub uniwersytetu tego i genialnych studiów tamtego, zrozumieli, że jesteśmy w impasie i chcemy „zmienić świat”… Jeden z młodych ludzi, z którym Jestem w kontakcie i kto zaczyna zawodowo jest tego kalibru. Odwiedził. On zrozumiał. Uformował się. A on się stabilizuje.

W różnych „ruchach”, stowarzyszeniach itp. zawsze jest pewna proporcja.

Niestety, błądzą inni, zwiedzeni postawą źle zakończonego „nastoletniego buntu”. Zbyt „uzależnieni” od internetowych bredni, obawiam się, że daleko nie zajdą… Nadmierny idealizm, rodzaj odmowy przyznania, że ​​prawdziwy świat nie jest i nigdy nie będzie doskonały, i że w konsekwencji wszystko jest tylko kwestią kompromisu (który nie jest kompromisem), idą w stronę skrajnych rozwiązań, które nieuchronnie ich rozczarują... Niektórzy dostosują swoje poglądy i mocni z tego doświadczenia, dostosują się i dołączą do tych pierwszych. Inni, od odrzucenia idealnego w ich umysłach rozwiązania A, a potem nagle „zerowego”, pozostaną jo-jo i utkną w „konspiracyjnych” myślach i odrzucą A na rzecz rozwiązania B, które jest równie idealne (na papierze lub w sieci).. A potem C… A potem D… Dla mnie są łatwe do zidentyfikowania: opowiadam trochę prymitywnie, jak łapię kretoszczury i widzę grymasy… Mój fragment w książce o uproszczonych, binarnych myślach: 0 lub 1, to jest idealne lub zero, został zainspirowany tymi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 24/05/18, 18:10

nico239 napisał:
Bleu de Solaise powiedział mi sprzedawcę.



To jest ten, który widzisz na jednym z moich filmów. U mnie zimował bez problemu.

Ale na początku wydaje mi się to bardzo powolne. Więc próbuję tam różnych wczesnoletnich porów. I zrobię ser pleśniowy Solaise w terrinie, do późniejszego przesadzania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 24/05/18, 22:54

Did67 napisał:
nico239 napisał:
Bleu de Solaise powiedział mi sprzedawcę.



To jest ten, który widzisz na jednym z moich filmów. U mnie zimował bez problemu.

Ale na początku wydaje mi się to bardzo powolne. Więc próbuję tam różnych wczesnoletnich porów. I zrobię ser pleśniowy Solaise w terrinie, do późniejszego przesadzania.


Obraz Nie powiedziałem tego, ale to nieważne Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188