Walcz skutecznie przeciwko ślimakom!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Slug




przez Did67 » 23/05/18, 17:32

monidura napisała:jeśli chodzi o ślimaki, zauważyłem, że podczas sadzenia cukinii, jeśli rozsypałem kompost wokół rośliny w okręgu o średnicy około 10 cm, ślimaki były znacznie mniej przyciągane...


Bez wątpienia zapach staje się wtedy raczej odrażający?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Slug




przez Christophe » 23/05/18, 20:33

Did67 napisał:Interesuje mnie to, „jak bardzo” są kanibalami lub mięsożercami!


Mmmm, myślę, że przeprowadzenie kilku „ofiarnych” testów w zamkniętym środowisku dałoby odpowiedź na pytanie…

Pozostaje zdefiniować protokoły testów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: Slug




przez denis17 » 23/05/18, 22:24

Dziś mała wycieczka do warzywniaka, dziś rano na świeżym powietrzu, około 20 ślimaków, a wieczorem o zachodzie słońca, około 15 (ogród trochę niecałe 50m2)...
Denis
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: Slug




przez oli 80 » 23/05/18, 23:03

Dobry wieczór, kiedyś będąc dzieckiem widziałem sąsiadów rozsypujących popiół z grilla (węgiel drzewny) wokół sadzonek pomidorów czy innych sałatek itp., w miejscach „popiołowych” znaleźliśmy suszone ślimaki

kolejna dziwna rada dla palących, niedopałki moczą się na kilka dni w wodzie, a potem podlewają ogródek warzywny lub kwietniki, czy wydziela zapach odstraszający ślimaki, nie wiem
http://www.certiferme.com/jardin/consei ... s-364.html

o cholera, to był sok z niedopałków papierosów na mszyce : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Slug




przez Adrien (były nico239) » 23/05/18, 23:09

Szczerze mówiąc, dla mszyc biedronki sieją spustoszenie, robi to wrażenie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Slug




przez być chafoin » 24/05/18, 00:28

Christophe napisał:Jedynym prawdziwym rozwiązaniem biologicznym jest posiadanie rodziny jeży ... Wiem, że łatwiej powiedzieć, niż znaleźć ...

Drozdy również żywią się ślimakami, ale z pewnością mniej niż jeż, a nawet gorzej jest jeszczyć niż jeże! : Chichot:


Nadal jestem sceptyczny co do pomysłu z jeżem. Rzeczywiście, jeśli zjada ślimaki, jest także (podobnie jak drozd) drapieżnikiem dżdżownic, naszych wiernych i cennych pomocników pełnych białka. Dlatego często niepokoi mnie „utylitarna” technika „wyspecjalizowanego” drapieżnika. Nigdy nie bierzemy pod uwagę wpływu na całą faunę lub florę, a przynajmniej nigdy o tym nie wspominamy. Zawsze i tylko mówimy: takie niepożądane zostaną zasiedlone przez takiego a takiego drapieżnika. Powiemy na przykład: masz problem ze ślimakami, pomyśl o biegaczach! To jak reklama. Co więcej, kontrola biologiczna jest obecnie często bardzo droga wśród panów z Gamm Vert czy Jardiland. A jednak małe badania naturalistyczne szybko ujawniają, że biegacz ziemny żywi się również dżdżownicami. Tak więc nawet w publikacjach znajdziemy w tym samym rozdziale całe przemówienie na temat znaczenia dżdżownic, a kilka stron dalej liczne porady, pomysły konstrukcyjne sprzyjające... biegaczom, jeżom, ptakom!!! Ten człowiek jest szalony, prawda?
1 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Slug




przez być chafoin » 24/05/18, 00:39

oli 80 napisał: popiół z grilla


Ta sama historia, wyznaczeni wydawcy zgodnie z etykietą będą mogli sprzedać Ci książki, w których znajdziesz kilka stron dalej: porady dotyczące uznanego sposobu na walkę ze ślimakami (ale trzeba go odnowić po deszczu!) ze znakomitym czterokolorowe zdjęcie przedstawiające obfity krąg popiołu wokół wspaniałej cukinii... i znaczenie nie zakłócania równowagi gleby przez zbyt dużą ilość popiołu!
Jak uniknąć schizofrenii?
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Slug




przez Christophe » 24/05/18, 01:21

być chafoin napisał:Nadal jestem sceptyczny co do pomysłu z jeżem. Rzeczywiście, jeśli zjada ślimaki, jest także (podobnie jak drozd) drapieżnikiem dżdżownic, naszych wiernych i cennych pomocników pełnych białka.


Dobra uwaga: ale dla jeży kolonia ślimaków jest z pewnością łatwiej dostępna na powierzchni niż dżdżownice...

A skoro natura zawsze wybiera rozwiązanie o minimalnej ilości energii... czy jest szansa, że ​​jeż, który znajdzie pod dostatkiem ślimaki, nie będzie polował na dżdżownice?

Potem, pod względem smakowym i odżywczym, robak może być lepszy niż ślimak... : Chichot: (Zapewniam, że nigdy nie próbowałem żadnego z nich... : Chichot: )
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Slug




przez Did67 » 24/05/18, 09:30

oli 80 napisał:kolejna dziwna rada dla palących, niedopałki moczą się na kilka dni w wodzie, a potem podlewają ogródek warzywny lub kwietniki, czy wydziela zapach odstraszający ślimaki, nie wiem
http://www.certiferme.com/jardin/consei ... s-364.html

o cholera, to był sok z niedopałków papierosów na mszyce : Mrgreen:


E tam, nie ma żadnej tajemnicy. Jednym z pierwszych „insektycydów” wycofanych z rynku w latach 70. (prawdopodobnie z pamięci) była nikotyna! Wciąż mam w pamięci szopę ogrodową mojego ojca, z metalową puszką z czerwoną etykietą i dużą czaszką, która była niczym innym jak roztworem nikotyny.

To zniknęło z rynku za moich młodszych lat.

I jest „odkrywany na nowo” przez palących ekologów. Ci sami ludzie, którzy prowadzą kampanię przeciwko glifosatowi, znacznie mniej niebezpiecznemu. Albo którzy są zaniepokojeni, ponieważ siano, którego używam, nie jest „ekologiczne”!

Przykro mi, palaczom, jeśli tacy są: jedzcie cokolwiek, z trucizną, którą połykacie na co dzień, przez jedzenie nic wam się nie stanie! [to żart, ponieważ skutki różnych substancji toksycznych kumulują się, a pomiędzy substancjami zanieczyszczającymi może wystąpić nawet synergia]

Należy pamiętać, że nowe środki owadobójcze stosowane w przypadku pszczół (Gaucho itp.) to… NEO-NIKOTYNOÏDES... Wyraźnie w tekstach: „nowe cząsteczki podobne do nikotyny”
2 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: Slug




przez Julienmos » 24/05/18, 11:42

dziwne, od dwóch lat mam w domu niewiele, bardzo niewiele prawdziwych ślimaków (dużych).

Z drugiej strony małe bochenki są wszędzie i również powodują szkody!

jeż od czasu do czasu wyrusza na nocny spacer, zeszłego lata regularnie widziałem jednego grasującego wieczorem... ale zawsze tylko przelotnie i eksplorował znacznie większy obszar.

ale przede wszystkim pod ścianą z bloczków betonowych, pod sianem lub w starym kompostowniku do połowy wypełnionym suchymi odpadami, łodygami bluszczu itp., w szczelinach ziemi, małych ściankach z kamienia naturalnego, cały czas spotykam jakichś powolne robaki.
Myślę, że musiał też zjeść trochę ślimaków...
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 391