poważne badania nad Pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 13/10/06, 19:15

Cóż, wyślij informację prywatnie... przyjrzyjmy się temu bliżej, ale szczerze... jestem pesymistą...
0 x
Popaul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 16/10/05, 17:48
Lokalizacja: Na północ od Lyonu> Villefranche




przez Popaul » 13/10/06, 22:06

to się robi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/10/06, 09:36

Cześć
Po prostu czegoś nie rozumiem.
Nawet jeśli badania, które zajmie Ci trochę czasu, dlatego nie można nawet montażu na 206.
Większość ludzi tutaj na forum mieć pracę lub mieszkać za daleko, więc niekoniecznie dużo wolnego czasu.
To Ty znalazłeś tę okazję, dziękuję za myślenie o innych, ale jak mówią „nigdy nie jesteśmy lepiej obsługiwani niż my sami”.
Z czego składa się Twój zestaw Pantone?
Domieszkowanie wodą systemu G czy Pantone (100%) z wodą i benzyną przechodzącą przez reaktor?
0 x
Popaul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 16/10/05, 17:48
Lokalizacja: Na północ od Lyonu> Villefranche




przez Popaul » 14/10/06, 13:13

Montaż Pantone robiłem ze znajomymi w ramach stowarzyszenia zajmującego się kolejami turystycznymi. Mają do zrobienia nie tylko Pantone. Nie jestem kompetentny mechanicznie, żeby samemu coś takiego zrobić.
Studiuję w Paryżu i zwykle mieszkam na północ od Lyonu. Więc naprawdę nie mogę tego zrobić.

Prace do wykonania polegają na odzyskaniu ze złomowiska zaworów ssących i wydechowych w celu umieszczenia tam dolotu spalin i umożliwienia wprowadzenia tam produktu wychodzącego z rektora. Myślę, że lepiej byłoby zrobić jeden reaktor na cylinder. Jeśli jesteś zainteresowany, nie wahaj się! Gra warta świeczki
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/10/06, 13:47

Problem w tym, że szukasz kogoś, kto produkuje działające reaktory. A dla mnie reaktor, który działa, to reaktor, który pozwala zaoszczędzić pieniądze. Na moim R5 najlepsze, co uzyskałem, to 12% oszczędności.
Nie mogę powiedzieć, że to dzięki mojemu reaktorowi uzyskałam tę oszczędność.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 14/10/06, 15:59

Popaul napisał:Myślę, że lepiej byłoby zrobić jeden reaktor na cylinder. Jeśli jesteś zainteresowany, nie wahaj się! Gra warta świeczki
dziękuję


powitanie

dla silnika poniżej 3 litrów tylko jeden reaktor inaczej nie uda Ci się ich podłączyć.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 14/10/06, 16:06

PITMIX napisał: Na moim R5 najlepsze, co uzyskałem, to 12% oszczędności.


cześć PITMIX

12/100 na benzynie używanej jest nieźle, lepiej radzimy sobie tylko na dieslach użytkowanych pod dużym obciążeniem.

Uważam, że Twoja R5 to automatyczna skrzynia biegów, jeśli masz położenie na śniegu, użyj jej tam (mniejsze obroty, a co za tym idzie większe obciążenie i lepsze osiągi Pantone).

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 14/10/06, 16:21

Jak „no cóż” (choć trochę brutalnie) wyjaśniłem PoPaulowi na osobności: ci ludzie NIE są nam potrzebni… i prawdopodobnie są już znacznie dalej od nas!

Nie rozumiem jego nalegania, aby „zatrudnić” kk1 w tym projekcie… naprawdę…
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/10/06, 20:53

hi Zac
Skrzynia biegów znajduje się w położeniu D (jazda). W ten sposób biegi zmieniają się najszybciej przy niskich obrotach. W przeciwnym razie mam pozycję 2 do wspinaczki w górach. Skrzynia biegów przełącza tylko na 2 biegi, a młyn ryczy jak cielę przy 100km/h. A pozycji 1 nawet nie próbowałem. Wyobrażam sobie, że skrzynia biegów zmienia tylko jeden bieg!!!!
0 x
Popaul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 16/10/05, 17:48
Lokalizacja: Na północ od Lyonu> Villefranche




przez Popaul » 14/10/06, 21:47

Nie zamierzam nikogo zatrudniać. Sugeruję, żeby ktoś zrobił projekt, jest inaczej!
Gdyby ktoś był zainteresowany to badania na Pantone mogłyby się odbyć, w przeciwnym razie na razie nic..to zależy od Was....

(Mówię wam, że nie spodziewam się niczego więcej forum)
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122