Trawa jako paliwo

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: Turf jako paliwo




przez Urok » 16/05/18, 22:07

chatelot16 napisał:jeśli spalimy trawę lub trawę zmieszaną w dobrej proporcji z pokruszonym drewnem, to działa bardzo dobrze!

ok, ale jaka proporcja?
Aby przeczytać ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Turf jako paliwo




przez Did67 » 17/05/18, 10:08

chatelot16 napisał:jeśli murawa ma stosunek c / n dla 10 zamiast 300 dla drewna, nadal jest to głównie węgiel, więc nie obniża on zbytnio wartości kalorycznej ... po prostu azot zwiększa zanieczyszczenie, jeśli płonęliśmy w jednym kominku i tylko w murawie

jeśli spalisz gazogenerator z chemicznym oczyszczeniem gazu przed spaleniem, stanie się bardzo czysty ... dobry generator gazu może nawet spalić czysty PCV!

jeśli spalimy trawę lub trawę zmieszaną w dobrej proporcji z pokruszonym drewnem, to działa bardzo dobrze! mieszanina z drewnem rozwiązuje zarówno problem suszenia dla dobrej konserwacji, jak i unika problemu zanieczyszczenia paliwem zbyt bogatym w azot


1) Tak, jeśli drewno jest bardzo małe, powinno to mieć niewielki wpływ na NOx.

2) OK dla generatora gazu, z obróbka gazu, Ale kto ma jednego?

3) Do mieszania zależy od proporcji! Zauważam, że spalanie drewna jest już zbyt często źle wykonywane, z katastrofalnymi emisjami (nawet jeśli wielu z nich chce zaprzeczyć). Między innymi dlatego, że drewno nie jest wystarczająco suche. Również dlatego, że spaliny są źle zarządzane (regulacja poprzez dławienie w maszynach zbiorczych). Moim zdaniem, jak tylko proporcja darni znacząco wzrośnie, musimy dążyć do zimniejszego, tłustego spalania (trawa pieczętuje drewno, na początku, gdy wysycha, przed spaleniem).

Wątpię, żeby to było czyste spalanie. Nawet nie „wystarczająco czysty”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Turf jako paliwo




przez chatelot16 » 17/05/18, 11:59

w moim przypadku proporcja trawy lub krzewu przekazywana do kosiarki jest bardzo niska ... zmieszana z tonami prawdziwych zrębków ... co podnosi kosiarkę jest źle sama lub w dużej proporcji

spala się w domu z powietrzną formą ognia: temperatura wzrasta dość wysoko nawet przy bardzo drobnym paliwie ... domyślnie jest raczej latać kurzem i popiołem

test ostrości jest tylko przejściowy: dobrym rozwiązaniem jest gazogene ... ale niestety nic nie ma w handlu, a ja nie jestem jeszcze gotowy do sprzedaży ... to jedyne rozwiązanie czyste i wydajne do spalania drewna
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Turf jako paliwo




przez Did67 » 17/05/18, 13:58

Gdy masz już wszystko, zgadzasz się: „W domu proporcja trawy lub krzaków podawanych do kosiarki jest bardzo mała… zmieszana z tonami prawdziwych wiórów drzewnych… to, co kosiarka zbiera, jest złe samo lub w dużej proporcji”, Nie chodzi już o spalanie trawy, ściśle mówiąc!

Staram się pisać dla jak największej liczby, która „wrzuci” to do zwykłego pieca czy pieca. I śmierdzieć świtą w imię używania „biomasy” ... Jak często to obserwuję dla tych, którzy ogrzewają się kłodami, w złych warunkach, tworząc wspaniałą niebieską aureolę, która otacza ich dom. Przechodzisz obok i swędzi cię gardło. Co nie dzieje się w korku na autostradzie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Turf jako paliwo




przez chatelot16 » 17/05/18, 20:48

Zgadzam się! złe ogrzewanie drewna to katastrofa

trzeba pilnie opracować rozwiązania, które pozwolą lepiej

Myślę na przykład, że lepiej byłoby budować dobre elektrownie na biomasę (drewno i odpady) i wytwarzać energię elektryczną, aby dostarczać pompy ciepła tam, gdzie istnieje potrzeba ogrzewania ... wydajności dobra maszyna grzewcza i dobra pompa ciepła jest lepsza niż zwykły kocioł ... a elektrociepłownia może być lepszej jakości, aby nie zanieczyszczać

ale nie pozwolę sobie powiedzieć, że ogrzewanie drewna powinno być zabronione ... ponieważ wolę budować niż zakazać ... przed zabronieniem złego ogrzewania drewna konieczne jest budowanie dobrych elektrociepłowni na biomasę. i dobry mały generator gazowy

Próbowałem to zrobić, ale brak środków realizacji spowodował, że straciłem zbyt dużo czasu ... Widzę, że ryzykuję, że jestem martwy, zanim skończę ... więc zmieniam metodę: tworzę Firma, która ma zebrać wystarczającą liczbę ludzi, aby ukończyć w moim miejscu ... ale stworzyć skuteczną firmę we Francji, jest jeszcze bardziej skomplikowana niż generator gazu! Nie mówię o stworzeniu TPE, które oznacza "zbyt małe firmy", które jest wyrzucane przez system, co opłaca się za dużo i uruchamia 2 lata później

dopóki nie znajdzie się dobre rozwiązanie, dopuszczalnym rozwiązaniem jest zmieszanie trawy z dużą ilością zrębków

Zgadzam się, że nie można polegać wyłącznie na trawie do ogrzewania
1 x
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: Turf jako paliwo




przez Urok » 19/05/18, 19:23

@Chatelot16: Interesuje mnie ta historia gazogenu ... Wy, którzy założyliście firmę, możecie nas o tym poinformować na swojej stronie internetowej?
aby przeczytać
0 x
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: Turf jako paliwo




przez Urok » 21/05/18, 07:41

nikt nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Turf jako paliwo




przez Did67 » 21/05/18, 09:02

Tak, tak: trawa odgrywa podstawową rolę w sposobie ogrodnictwa, który nazwałem „Potager du Laesseux”. O wiele lepsze niż słoma. Nieskończenie dużo lepsze niż karton! Na temat obok jest ponad 1 stron.

Natura nie kłania się człowiekowi. Od człowieka zależy, by pochylił się nad naturą.

Trawa jest zbilansowanym materiałem, zbyt bogatym w azot, który można spalić (jest na to bardzo mało biomasy azotu, jakim jest drewno), za pomocą którego można karmić zwierzęta domowe lub ... organizmy żyjąc z ziemi swojego ogrodu. Który wtedy wyprodukuje dużo, bez jakiejkolwiek pracy, bez nawozów albo zabiegów. Co jest wadą (zbyt duża ilość azotu w paliwie) staje się tam zaletą (wystarczy ilość azotu wystarczającą do zrównoważenia organizmów glebowych, aby działały bardzo sprawnie - co nas od tego pozbawia - i dobrze karmić nasze warzywa bez dodatków nawozowych).

Żyjący system jest spójny. To człowiek, który nie zawsze jest!
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Turf jako paliwo




przez chatelot16 » 22/05/18, 19:02

w temacie ogrodu kuchennego leniwego widzimy, że potrzeba prawdziwego siana, które wyschło i które jest dobrze zachowane i które przynosi pożyteczny efekt nawet wtedy, gdy pada deszcz

ale jak to zrobić z skoszoną trawą, aby nie zgniła, zanim będzie przydatna

Zawsze widzę ludzi, którzy kręcą się wokół mojego domu i gniją

Myślę, że mieszanie trawy z suchymi wiórami drzewnymi może wysuszyć trawę i zachować ją bez strat ... może być możliwe oddzielenie go, a następnie sprzedanie go ogrodnikowi i użycie go jako siana

może jeśli trawa zawiera więcej azotu niż siano i że jest go za dużo, wystarczy celowo zostawić trochę drewna, aby zrobić dobrą mieszankę i zrobić „odtworzone siano” z darni i drewna
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Turf jako paliwo




przez Ahmed » 22/05/18, 19:54

Może jeśli trawa zawiera więcej azotu niż siano i jest go za dużo, to wystarczy celowo zostawić trochę drewna, aby zrobić odpowiednią mieszankę i zrobić „odtworzone siano” z darni i drewna.

Właśnie to praktykuję dość regularnie w reliningie w trakcie sezonu. W tym samym duchu chętnie ściskamy liściaste gałęzie, aby uzyskać mieszankę drewna i zieleni.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76