The Potager du Sloth: książka

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez chatelot16 » 19/05/18, 20:36

Rozśmieszyłoby mnie to, gdyby nie było takie smutne!

Czy67 znamy go odkąd pisał o ekonologii i wiemy, ile jest wart! nie prosimy go o dyplom! ...a jednak z pewnością ma wystarczającą liczbę dyplomów...ale jego jakością nie są dyplomy... chodzi o to, że kiedy coś wyjaśnia, jego wyjaśnienia są bez potrzeby posiadania dyplomu!

Did67 kontynuuje w ten sposób! a ci, którzy cię oczerniają, idą się pieprzyć
2 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez guibnd » 19/05/18, 23:26

Minął już wiek usprawiedliwiania się! ...
Uważam, że troll jest żałosny!
To nie mógł być hodowca zdesperowany.Kto by się martwił rosnącą ceną siana w odpowiedzi na sukces Twojej książki?
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Adrien (były nico239) » 21/05/18, 01:37

Did67 napisał:
nico239 napisał:...wszystkie dobre pomysły mogły wyjść tylko od absolwentów (do których i ja należę) jest absurdem.



Pospiesz się. Żeby nie zapomnieć, zamieszczam tutaj jedną z wielu wersji dowcipu o enarque i pasterzu ["énarch" można łatwo zastąpić słowem "absolwent"]



Pasterz pasł swoje stado w głębi wiejskiej okolicy, gdy z chmury kurzu wyłonił się lśniący Range Rover jadący w jego kierunku.

Kierowca, młody mężczyzna w garniturze od Armaniego, butach Gucci, okularach przeciwsłonecznych Ray Ban i krawacie Hermès, wychyla się przez okno i pyta pasterza:
– Jeśli powiem ci dokładnie, ile owiec jest w twoim stadzie, czy dasz mi jedną?

Pasterz patrzy na młodzieńca, potem na jego trzodę pasącą się spokojnie i odpowiada po prostu:
- Z pewnością.

Mężczyzna parkuje samochód, otwiera laptopa, podłącza go do telefonu komórkowego, surfuje po Internecie, trafiając na stronę NASA, komunikuje się z systemem nawigacji satelitarnej, skanuje teren, otwiera bazę danych i około trzydziestu plików Excel ze skomplikowanymi formułami; w końcu wyjmuje ze swojej miniaturowej drukarki szczegółowy raport liczący około dziesięciu stron i zwraca się do pasterza, mówiąc:
– Masz w swoim stadzie dokładnie 1 owiec.
– Zgadza się – powiedział pasterz. I tak jak ustaliliśmy, weź jednego.

Obserwuje, jak młody człowiek dokonuje wyboru i wrzuca zdobycz na tył pojazdu, po czym dodaje:
– Jeśli dokładnie odgadnę, czym się zajmujesz, czy zwrócisz mi moje owce?
- Dlaczego nie ? odpowiedział drugi.
– Jesteś enarque i przeprowadzasz audyty – powiedział pasterz.
– Masz całkowitą rację, jak odgadłeś?
- To jest łatwe. Pojawiasz się tutaj, kiedy nikt cię nie pytał, chcesz, żeby ci płacono za udzielenie odpowiedzi na pytanie, na które znam odpowiedź, i oczywiście nie wiesz zupełnie nic o mojej pracy. A teraz oddaj mi mojego psa!




Obraz


[edytuj / Did67 / dodano tag cytatu]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 21/05/18, 22:28

Trolle, trolle...

Ranking ponownie dzisiejszego wieczoru jest ostateczny. Książka ma ugruntowaną pozycję bestsellera w kategorii ogrodnictwo i jest obecnie stabilna. Najnowsze komentarze są bardzo pozytywne. Dziś wieczorem konferencja na północy Alzacji: pełna sala, ludzie podążali za dziedzińcem, gęsiego, zaglądając przez drzwi! Za dwa tygodnie muszę nadrobić zaległości dla tych, którzy nie byli w stanie nic zobaczyć!!!

Naprawdę nie sądzę, żeby ktokolwiek wątpił w moje umiejętności! Niech będzie szczęśliwym głupcem!!!

Zrzut ekranu 05-21-18 o 10.25:XNUMX, ranking Amazon.PNG
Zrzut ekranu 05-21-18 o 10.25:65.4, ranking Amazon.PNG (2129 KiB) Konsultowano XNUMX razy
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Adrien (były nico239) » 21/05/18, 23:24

Obraz

Czy masz informację zwrotną na temat tego, co ludzie pamiętają z Twoich konferencji (kluczowe idee) i co najbardziej przykuwa ich uwagę?

Albo listy od czytelników?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 22/05/18, 16:06

Ach, zapomniałem opublikować ten post cztery dni temu, od naszego drogiego pogromcy pseudo-agronomów:


Zrzut ekranu 05-22-18 o 04.04:XNUMX Dustin.PNG
Zrzut ekranu 05 o 22:18 Dustin.PNG (04.04 KB) Wyświetlono 52.98 razy



Ani przez sekundę nie zadaje sobie pytania, dlaczego ktokolwiek miałby zawracać sobie głowę odpowiadaniem na jego bzdury! Cóż oznaczałoby uznanie w nim znaczenia, którego w żaden sposób nie ma...
1 x
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez fl78960 » 22/05/18, 18:10

Muszę przyznać, że z natury jestem dość niecierpliwy, nigdy nie miałem dość cierpliwości, aby oglądać filmy Didiera dłużej niż pierwszą minutę, nawet jeśli moje internetowe poszukiwania na temat warzyw-ogrodu i warzyw regularnie prowadziły mnie tą ścieżką.

Któregoś dnia zagubiony w swojej ulubionej księgarni natknąłem się na książkę (o istnieniu nawet nie podejrzewałem), niewątpliwie co do autora, ale i tak sprawdziłem, czy naprawdę mówimy o tym samym, początek czytania potwierdza dla mnie to było dokładnie to, czego szukałem: dość kompletne, a przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowane podsumowanie życia gleby… kupione i bardzo szybko przeczytane, gratka!

Lektura książki trochę mnie zmusiła, a ponadto obejrzałem (do końca!) sporo Twoich filmów: kiedy już wpadniesz w rutynę, przyzwyczajasz się do rytmu i doceniasz godziwą wartość dla ćwiczenia popularyzacyjnego.

Nie poddałam się „modzie” i nie kupiłam (jeszcze) ani jednej słomki. Jednak w świetle lektur książki i dyskusji na temat forum, kontynuuję moje małe leniwe eksperymenty, stopniowo korygując zarządzanie moim (bardzo małym) ogródkiem warzywnym.

W skrócie w dwóch słowach: Dziękuję Didier!
2 x
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez fl78960 » 22/05/18, 18:59

fl78960 napisał:
Nie kupiłem ani jednego pasma słomy.


Siano! Oczywiście powinno brzmieć „siano” :-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 22/05/18, 19:49

fl78960 napisał:Muszę przyznać, że z natury jestem dość niecierpliwy, nigdy nie miałem dość cierpliwości, aby oglądać filmy Didiera dłużej niż pierwszą minutę, nawet jeśli moje internetowe poszukiwania na temat warzyw-ogrodu i warzyw regularnie prowadziły mnie tą ścieżką.


Tryb „Humor” włączony:

„Ach, oto goście, którzy obniżają mój średni czas oglądania!!!”
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 22/05/18, 19:55

fl78960 napisał:
Któregoś dnia zagubiony w swojej ulubionej księgarni natknąłem się na książkę (o istnieniu nawet nie podejrzewałem), niewątpliwie co do autora, ale i tak sprawdziłem, czy naprawdę mówimy o tym samym, początek czytania potwierdza dla mnie to było dokładnie to, czego szukałem: dość kompletne, a przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowane podsumowanie życia gleby… kupione i bardzo szybko przeczytane, gratka!



To dobra księgarnia, skoro ją wystawiali!

Na tym polega różnica między improwizowanym filmem wideo (odmawiam jakiejkolwiek formy wcześniejszego „pisania” tego, co zamierzam powiedzieć – bardzo rzadko zdarza się, aby sekwencja została nakręcona ponownie, zazwyczaj w wyniku poważnego błędu lub zaniku pamięci) i książka, konstruowana, przerabiana, modyfikowana... Do końca wycinałam, usuwałam, przesuwałam, żeby powstało coś, co miało opowiedzieć trochę mojej historii (bo mój ogródek warzywny jest częścią mnie) i wesprzeć pogląd, że uprawa gleby jest szkodliwa. Zaczynając od ograniczeń, odkryłem, że znacznie lepiej jest nie podejmować niepotrzebnego wysiłku. I wreszcie, nie wiedząc, czy będzie tom 2, odwiesiłem część praktyczną, żeby ludzie mogli od razu spróbować.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 314