Rozwój / AUTOMOTIVE BADANIA

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
I-Diogene
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/07/17, 16:41

Rozwój / AUTOMOTIVE BADANIA




przez I-Diogene » 07/07/17, 16:53

pojazdy elektryczne

Pomysł na badania i rozwój

AUTONOMIA ELEKTRYCZNA

Każdy z nas miał okazję zaobserwować drgania koła samochodu, nawet na płaskiej drodze.

Im szybciej jedziesz, tym bardziej wzrasta częstotliwość ze szkodą dla amplitudy.

Myślę, że gdybyśmy nakręcili amortyzatory, odzyskalibyśmy znaczną ilość energii elektrycznej na oscylacjach 4 kół.

Jeśli chodzi o energię i autonomię, małe strumienie tworzą duże rzeki..!^^
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Odp: AUTOMOBILNY ROZWÓJ / BADANIA




przez lilian07 » 07/07/17, 17:10

Witam,
Badania już zbadały tę możliwość (mniej niż 10% energii odzyskanej z całkowitych strat transferu między gimbalem a drogą dla złożonego podsystemu).
Obecnie rozwój samochodów elektrycznych koncentruje się na optymalizacji akumulatorów silnika elektrycznego i zarządzaniu energoelektroniką za pośrednictwem centralnego komputera.
Akumulator jest głównym węzłem problemu, ale nie dotyczy tylko samochodu i jest kluczowym elementem według ekspertów bardziej globalnej koncepcji ekologii.
1 x
I-Diogene
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/07/17, 16:41

Odp: AUTOMOBILNY ROZWÓJ / BADANIA




przez I-Diogene » 07/07/17, 18:42

Witaj Liliana,

Przez 37 lat pracowałem w podwykonawstwie dla przemysłu, a sektor motoryzacyjny był jednym z moich głównych klientów.

Ale nigdy nie słyszałem o żadnym badaniu dotyczącym generatora prądu z amortyzatorem.

Co więcej, nie jest to kwestia odzyskiwania energii silnika (kardana), ale energii dynamicznej na masie jednej tony, która porusza się z prędkością 60 lub 90 km/h.

Odzysk energii podczas hamowania jest już opracowany i zwiększa autonomię poprzez ładowanie akumulatorów.

Myślę, że opracowanie amortyzatora-generatora byłoby dodatkowym atutem przedłużającym autonomię.

Z poważaniem,
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79004
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10934

Odp: AUTOMOBILNY ROZWÓJ / BADANIA




przez Christophe » 07/07/17, 18:44

1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79004
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10934

Odp: AUTOMOBILNY ROZWÓJ / BADANIA




przez Christophe » 07/07/17, 18:51

1 x
I-Diogene
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/07/17, 16:41

Odp: AUTOMOBILNY ROZWÓJ / BADANIA




przez I-Diogene » 04/08/17, 23:17

Ok dzięki Krzysztofie

Bin, w końcu, jeśli Audi zamierza wyposażyć swoje przyszłe modele hybrydowe w amortyzatory-alternatory, to dlatego, że nie jest to całkowicie bez znaczenia..

Jeśli chodzi o energię, małe strumienie tworzą duże rzeki.

https://news.autoplus.fr/Audi/Audi-Susp ... 07569.html
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Odp: AUTOMOBILNY ROZWÓJ / BADANIA




przez Dirk Pitt » 05/08/17, 16:03

do tego musiałoby być wiele małych strumieni.
w samochodzie są tylko 4 koła. wykonaj obliczenia w rogu stołu, aby zobaczyć, ile energii można odzyskać, i myślę, że pójdziesz dalej.
tylko utwór, który daje wyobrażenie o rzędach wielkości: dzisiaj energia jest całkowicie rozpraszana w postaci ciepła, ale amortyzatory nie potrzebują chłodzenia. dlatego energia do rozproszenia jest bardzo niska. panel słoneczny na dachu wytworzy moim zdaniem (nie wykonałem obliczeń) znacznie wyższą energię dla znacznie prostszej technologii.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Lilieth78
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 20/05/18, 15:17

Odp: AUTOMOBILNY ROZWÓJ / BADANIA




przez Lilieth78 » 20/05/18, 15:27

dobra informacja!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Odp: AUTOMOBILNY ROZWÓJ / BADANIA




przez chatelot16 » 21/05/18, 20:52

dla zwykłego samochodu na pięknej drodze moc rozpraszana w amortyzatorach jest znikoma… a nawet gdy droga jest słabsza, pozostaje słaba: dobrą uwagą jest stwierdzenie, że jeśli nie ma potrzeby chłodzenia amortyzatorów, to że nie ma na co liczyć

to coś innego dla maszyn wyścigowych, które sprawiają, że Dakar ... amortyzatory bardzo się nagrzewają ... i może być trochę kw do odzyskania ... ale ich to nie obchodzi! mają silniki o mocy kilkuset kW… a moc w amortyzatorach pozostaje znikoma w porównaniu z tym, co zużywają
0 x
starlyte
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/11/15, 18:16

Odp: AUTOMOBILNY ROZWÓJ / BADANIA




przez starlyte » 21/05/18, 21:24

Od jutra będziemy posiadaczami samochodu hybrydowego, Toyoty Yaris, używanego iz tego co wyczytałem, Toyota, Ford i inna marka lub 2 poza naszymi cenami, używają 2 silników, co daje najlepsze wyniki. Benzyna i akumulatory, ładowane przez drugą (lub drugą uruchamianą przez baterię?), które włączają się przy około 50 km/h. W każdym razie mamy tylko diesle, i to takie, które trzaskając iw ostatnim kroku trafią na złom, a premię „złomową” odzyskamy kupując tego Yarisa. Drugi, do holowania przyczepy, kombi i nie jest taki zły, wystarczy na co najmniej 2 lata.
Ale po zmianach w Kontroli Technicznej mam wrażenie, że elektryki i hybrydy zawładną rynkiem samochodów nowych, a teraz na szczęście także używanych. Są znacznie droższe od benzyny, ale przy 4-5 litrach/100km to niezła okazja, nawet dla nas, którzy nie robimy zbyt często długich tras. Jedziemy po górskich drogach w mieście, więc jesteśmy „docelowymi właścicielami” tego typu pojazdu.
Miej tylko nadzieję, że to prawda! Mamy nawet 12 miesięcy gwarancji! Więc nie ma problemu... : Mrgreen:
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 43