Cumulus ogrzewany energią słoneczną?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 36

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez PVresistif » 08/05/18, 17:49

Dla xboxman
Ogrzewanie fotowoltaiczne jest złym wyborem, ponieważ ogrzewanie słoneczne jest bezpłatne i znacznie bardziej wydajne niż panel fotowoltaiczny.
Nazywa się to oknami głównie od strony południowej, zrobiłem to w domu i był to najlepszy wybór, jaki zrobiłem.
W przypadku fotowoltaiki jest zatem idealny do ciepłej wody w produkcji własnej.
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez Bardal » 08/05/18, 19:33

PVresistif napisał:Dla xboxman
Ogrzewanie fotowoltaiczne jest złym wyborem, ponieważ ogrzewanie słoneczne jest bezpłatne i znacznie bardziej wydajne niż panel fotowoltaiczny.
Nazywa się to oknami głównie od strony południowej, zrobiłem to w domu i był to najlepszy wybór, jaki zrobiłem.
W przypadku fotowoltaiki jest zatem idealny do ciepłej wody w produkcji własnej.


Rozumowanie dotyczy również podgrzewu ciepłej wody użytkowej: m2 termicznego panelu słonecznego zapewni 600 lub 700 W, gdy PV zapewni tylko 120 lub 130. A energia cieplna jest magazynowana łatwiej niż energia elektryczna ...
0 x
xboxman4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 09/07/08, 20:04
x 2

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez xboxman4 » 08/05/18, 23:00

PVresistif napisał:Dla xboxman
Ogrzewanie fotowoltaiczne jest złym wyborem, ponieważ ogrzewanie słoneczne jest bezpłatne i znacznie bardziej wydajne niż panel fotowoltaiczny.
Nazywa się to oknami głównie od strony południowej, zrobiłem to w domu i był to najlepszy wybór, jaki zrobiłem.
W przypadku fotowoltaiki jest zatem idealny do ciepłej wody w produkcji własnej.


Jest to ważne tylko wtedy, gdy mamy dobrze zorientowany dom, w przeciwnym razie jest to trudniejsze.
0 x
xboxman4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 09/07/08, 20:04
x 2

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez xboxman4 » 08/05/18, 23:12

bardal napisał:
PVresistif napisał:Dla xboxman
Ogrzewanie fotowoltaiczne jest złym wyborem, ponieważ ogrzewanie słoneczne jest bezpłatne i znacznie bardziej wydajne niż panel fotowoltaiczny.
Nazywa się to oknami głównie od strony południowej, zrobiłem to w domu i był to najlepszy wybór, jaki zrobiłem.
W przypadku fotowoltaiki jest zatem idealny do ciepłej wody w produkcji własnej.


Rozumowanie dotyczy również podgrzewu ciepłej wody użytkowej: m2 termicznego panelu słonecznego zapewni 600 lub 700 W, gdy PV zapewni tylko 120 lub 130. A energia cieplna jest magazynowana łatwiej niż energia elektryczna ...


Zgadzam się Są jednak inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę: mam kamienicę, bezpośredni kocioł gazowy bez zbiornika. Źle zorientowany dom na panele dachowe (dlatego możliwy tylko na ziemi). Zainstaluj zupełnie nowy obieg wody + balon + zajmowaną przestrzeń ... To już nie jest drobna robota.
Podczas korzystania z elektryczności nie masz ograniczeń związanych z transportem, ani żadnego problemu wycieku cieczy, w przeciwieństwie do korozji, zamarzania ... odzyskujesz obwód elektryczny.
0 x
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 36

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez PVresistif » 12/05/18, 11:15

dla bardala
okej, że termiczne przechowuje znacznie lepiej niż elektryczne, ale to właśnie robię z rezystancyjnym PV, ponieważ przechowuję w zbiorniku ciepłej wody energię wytwarzaną przez słońce w ciągu dnia; jest prosty i tani, bez konserwacji, bez elektroniki, bez ryzyka awarii. oczywiście musisz mieć sieć elektrycznych podgrzewaczy wieżowych 2eme na wiele dni bez słońca
z drugiej strony czujnik termiczny, inwestowanie jest droższe (tak, tak myślę), a zwłaszcza w zimie, co jest kłopotliwe, jeśli ktoś jest w okolicy lub marznie, w Afryce jest bardzo dobrze, ale nie dla Francji poza Morzem Śródziemnym .....
Ciao
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez Bardal » 12/05/18, 12:23

Panel termiczny kosztuje około 300 € / m2, a więc za zainstalowaną kW; z wydajnością 60% (łatwą do uzyskania), będzie wytwarzać około 800 kWh ciepła rocznie; balon będzie trochę droższy niż klasyczny cumulus. W sumie około 40cts na moce produkcyjne 1 kWh rocznie.

Panel fotowoltaiczny o tej samej mocy szczytowej będzie kosztował około 2000 € i będzie wytwarzał około 1200 kWh / rok; lub około 1,6 € na moce produkcyjne 1 kWh rocznie. Jest 4 razy droższy.

Kwestię zamrożenia rozwiązano za pomocą puszki środka przeciw zamarzaniu 1 za kilka euro ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez Forhorse » 13/05/18, 22:56

PVresistif napisał: , bez konserwacji, bez elektroniki, bez ryzyka awarii.


Nie wierzę w to Na czym oparte są twoje roszczenia?
Ile fotowoltaicznych podgrzewaczy wody zgodnie z twoim systemem jest zainstalowanych? na jak długo Czym jest MTBF?

W innym temacie obliczyliśmy, że cena instalacji jest bardzo bliska (system fotowoltaiczny nie jest znacznie tańszy niż konwencjonalny system termiczny), a ponieważ panele fotowoltaiczne mają niższą wydajność niż system konwencjonalny termiczne (a fortiori, gdy nie ma elektroniki do pracy przy MPP PV ...) przy zainstalowanej równej mocy, panele PV zajmują znacznie większą powierzchnię.

Możesz wierzyć i bronić swojego pomysłu, ale nie możesz też nic powiedzieć ... i posuwać się naprzód konkretnymi liczbami dzięki rzeczywistej instalacji zainstalowanej mocy i wydajności porównywalnej z tym, co chcesz konkurować (ponieważ wyprodukować kilka litrów letniej wody w porównaniu do zużycia ciepłej wody z rodziny, co nie pozwala obiektywnie ocenić żywotności systemu)
1 x
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 36

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez PVresistif » 29/08/18, 18:43

Podgrzewanie ciepłej wody za pomocą PV nie wymaga konserwacji, oprócz odkamieniania rezystancji (która nie zależy od rodzaju ogrzewania)
Prawo OHM jest niezbędne: opór tego podgrzewacza wody podłączonego do PV wynosi 2 m drutu ze stali nierdzewnej 8 / 10 ° lub 8 gramów stali nierdzewnej (mniej niż jedno euro) i zero konserwacji?
Jeśli myślimy o zainwestowaniu w PV na własny użytek, jest tylko jeden wniosek: usunąć całą elektronikę: rezystancja 100%, zero konserwacji, zero ryzyka i ubezpieczenia, aby zarabiać pieniądze po latach eksploatacji 2; moja instalacja działa od miesięcy 9, myślę o zmodyfikowaniu nachylenia w celu zoptymalizowania odzyskiwania, ale po stronie operacyjnej, a nie oporze w 30V, który jest prostszy do wdrożenia i tańszy. jest to ogrzewanie elektryczne bez kosztów elektryczności ..............
0 x
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 36

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez PVresistif » 25/01/19, 21:49

Zobacz stronę poświęconą PV na rezystorach, ale także na temat wydajności podgrzewacza wody:
http://osenon.free.fr
http a nie https! ! ! !
0 x
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 36

Re: Cumulus ogrzewany za pomocą fotowoltaiki?




przez PVresistif » 12/02/19, 11:37

zobacz tę wspaniałą nową stronę ze szczegółowymi objaśnieniami ...........
Akumulacja nocna, zero elektroniczne, zerowa konserwacja, cicha przez lata 25
Po latach 25 wymieniam panel krzemowy na panel perowskajtowy, który ma znacznie wyższą wydajność i który jest znacznie tańszy ..... Super, niż różowy na przyszłość ......
Dobra lektura
http://osenon.free.fr/4%20PV%20resistif ... sistif.htm
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 204