Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 23/04/18, 12:21

Einstein ładnie to podsumował.

i kto wygra pierwszy post na stronie 1000 Obraz
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Julienmos » 23/04/18, 22:14

Mam w tym roku coś, co atakuje wszystko w ogródku warzywnym, przechodzi przez siano, wszędzie są kępy! przyziemny bluszcz, jestem prawie pewien... trochę miętowy zapach

też to masz?
załączniki
bluszcz mielony.jpg
terrestrial ivy.jpg (200.37 KiB) Konsultowano 1793 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 23/04/18, 22:29

Tak, to bluszcz pospolity. Mam trochę... Głównie mam Veronique de Perse...

Jest to jedna z roślin kandydujących do moich prób uprawy pod żywymi osłonami... Więc chciałbym ją pomnożyć.

[PS: Robi doskonałe „pesto”!!!]
1 x
Avatar de l'utilisateur
green68
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 14/08/16, 13:19
Lokalizacja: Babeau-Bouldoux
x 11

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez green68 » 23/04/18, 22:42

Did67 napisał:Tak, to bluszcz pospolity. Mam trochę... Głównie mam Veronique de Perse...

Jest to jedna z roślin kandydujących do moich prób uprawy pod żywymi osłonami... Więc chciałbym ją pomnożyć.

[PS: Robi doskonałe „pesto”!!!]

„Pesto” z bluszczem lub przetacznikiem perskim :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez phil12 » 23/04/18, 23:00

Did67 napisał:[PS: Robi doskonałe „pesto”!!!]


Dobry wieczór,

Moja żona uwielbia przepis!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez phil12 » 23/04/18, 23:03

Wczorajsza sałatka z naszej łąki > kwiaty liści mniszka lekarskiego > przetacznik perski > pępek Wenus > babka > rumex > mięta > prawdziwy rarytas
Obraz
rumexhttps://www.econologie.com/forums/ ... ew&id=7077
załączniki
IMG_0157.jpg
Wiosenna sałatka
2 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
martray37
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 06/12/16, 17:16
Lokalizacja: Normandia (na północ od Rouen)
x 5

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez martray37 » 24/04/18, 06:47

Julienmos napisał:Mam w tym roku coś, co atakuje wszystko w ogródku warzywnym, przechodzi przez siano, wszędzie są kępy! przyziemny bluszcz, jestem prawie pewien... trochę miętowy zapach

też to masz?


Witam,
Rzeczywiście, bluszcz pospolity, ja też jestem zaatakowany. Nie konkuruje już z trawami, wykorzystuje to. Siano go nie zatrzymuje, wręcz przeciwnie, przecina je i „tka” sieć pni, które zapuszczają korzenie co 5/10 cm, co sprawia, że ​​jego kontrola jest prawie niemożliwa. Jeśli na trawniku lub łące ma zaledwie kilka cm wysokości, to przy pobieraniu prądu dochodzi do blisko 15 cm, co oznacza, że ​​nie dotyczy to tylko niektórych warzyw (np. pory).
W tym roku robię konkursowy test z oca z Peru, które są bardzo kryjące. Poczekaj i zobacz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 24/04/18, 08:12

phil12 napisał:
Did67 napisał:[PS: Robi doskonałe „pesto”!!!]


Dobry wieczór,

Moja żona uwielbia przepis!


Jeszcze tego nie robiłam, właśnie spróbowałam podczas „otwartego domu” w permaculturze. Z tego co pamiętam niby pesto z bazylią, ale zrywa się końcówki łodyżek, łącznie z kwiatami. Rozdrabniasz na oliwie z oliwek, odrobinie soli... Możesz to wygładzić wrzucając do blendera kilka nerkowców...

Wariant: z młodymi pędami babki lancetowatej! (mniej podagry, jak sądzę)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 24/04/18, 08:13

Zgłaszam tutaj ten komentarz opublikowany na Youtube:

To, co podoba mi się w metodach, które wyjaśnia Didier, to to, że są logiczne i oczywiste; Im mniej dotykamy naturalnego dzieła natury, tym bardziej zachowana jest równowaga. Mój ogród założyłem w kwietniu 2017 roku, zanim nie wiedziałem nic o ogrodnictwie. Moja gleba już się poprawiła w ciągu roku, to też była łąka. Wszystko, co zasadziłem w 2017 roku, dosłownie eksplodowało, a teraz niesamowici sąsiedzi i przyjaciele poszli w ich ślady. Mieliśmy wspaniały rok 2017 Zgadzam się, miałem nawet arbuzy, w kolorze bordowym! ! Małe, 2-3 kg, oczywiście pod tunelem, ale bez konieczności ich obfitego podlewania, słodkie, jakie kiedykolwiek jadłem (wcześniej nie lubiłem kupowanych arbuzów, bo były zbyt mdłe), nie mogę się doczekać żeby zrobić je ponownie, wciąż cieknie mi ślinka. Melon tak samo. Pomidory: niesamowita produkcja bez krojenia koktajli z sercem wołowym! Moje jaskrawoczerwone dynie były dojrzałe w połowie sierpnia! Duży postęp w wielu zakładach, aw każdym razie brak opóźnień i bardzo mało awarii. Moje bakłażany F1 (jedyne F1 w ogrodzie) nic nie dały i pozostały mizerne mdrr! Zakaz podlewania w upalny lipiec i sierpień 2017 r., z wyjątkiem tuneli arbuzowo-melonowych tylko raz w tygodniu. Moi sąsiedzi bez ściółki podlewali co dwa, trzy dni. W sezonie 20 wrzuciłem nie mniej niż 2017 cm SŁOMY, w tym roku jest to 20 cm SIANA, które stoi od listopada, zauważam, że rozkłada się znacznie lepiej niż słoma, już mi próchniczyje, podczas gdy słoma nie rozkładał się zbyt dobrze, ponieważ był zbyt bogaty w węgiel i groził głodem azotu w dłuższej perspektywie. Pokruszone drewno i martwe liście są zarezerwowane dla roślin różowatych (truskawka, malina, jabłko, gruszka, wiśnia, brzoskwinia itp.), które są częścią ich biotopu. Dobrym przykładem znacznej poprawy jest orzech włoski, który mam w domu (40 lat), który przez kilka lat ucierpiał od bardzo, bardzo dużych pożarów, które wybuchały w jego pobliżu. Połowa tego drzewa nigdy się nie odrodziła. Miał gałęzie tylko z jednej strony, z drugiej nic nie odrosło od ponad 10 lat, a jego kora jest cała popękana, miejscami pęknięta. Mój ogród o powierzchni 200 m² zaczyna się u jego podnóża (uszkodzona strona, po której robiliśmy te pożary). Ta poważnie uszkodzona połowa jest teraz w trakcie tworzenia nowych gałęzi i ma się dobrze; Musi poważnie mikoryzować się pod moim sianem i rozkładającymi się gałęziami, żeby wrócić do tego punktu :) Krótko mówiąc, lepiej niż słowa, spróbuj, Hydraki. Jeśli nie zrobisz nic po stronie, co mogłoby zrównoważyć tę technikę, to zadziała, jestem więcej niż pewien. Zrób wszystko, aby przyciągać i promować bioróżnorodność. Naśladuj naturę, to przyjemność widzieć, że wszystkie elementy pasują do siebie z nieubłaganą logiką. Mam bardzo krytyczny, logiczny i bardzo naukowy umysł. Moim uwagom mogą towarzyszyć zdjęcia, które wykonałem od początku do końca sezonu 2017. Mam tylko dwa powody, aby poświęcić ten czas na wyjaśnienie mojego wyniku: pasja i transmisja ;) Dzięki m.in. śledzi od roku :) Moje doświadczenie i testy to dopiero początek.
4 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 24/04/18, 08:19

martray37 napisał:
Nie konkuruje już z trawami, wykorzystuje to. Siano go nie zatrzymuje, wręcz przeciwnie, przecina je i „tka” sieć pni, które zapuszczają korzenie co 5/10 cm, co sprawia, że ​​jego kontrola jest prawie niemożliwa. Jeśli na trawniku lub łące ma zaledwie kilka cm wysokości, to przy pobieraniu prądu dochodzi do blisko 15 cm, co oznacza, że ​​nie dotyczy to tylko niektórych warzyw (np. pory).
W tym roku robię konkursowy test z oca z Peru, które są bardzo kryjące. Poczekaj i zobacz


W domu nie osiada tak bardzo! Czy daję więcej siana, bardziej zwarte (rozwijane)? Czy to nie ta sama "odmiana" ??? Do tego stopnia, że ​​mam tylko trochę, zwłaszcza tam, gdzie nie odłożyłem siana. I że myślę o pomnożeniu go dla moich tajnych prób uprawy...
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 360