Rolka 100% oleju do smażenia ... możliwe?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
GAZAFON
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/02/11, 16:51
Lokalizacja: Arras
x 1

Rolka 100% oleju do smażenia ... możliwe?




przez GAZAFON » 18/07/11, 19:53

Pozdrów wszystkich! :D

Obecnie używam oleju do smażenia w 50% pochodzącego z recyklingu, filtracji grawitacyjnej 5 mikronów, i to w moim 306 1.9LD i moim Transicie 2.5 D.

Z wyjątkiem przypadkowego dawkowania (humhum : Mrgreen: ) Nigdy nie odważyłem się przekroczyć miksu 50/50...

Chciałbym przestawić mojego Transita na 100% olej do smażenia.

Czy to problem, jeśli jest to zużyty olej?


Ponadto, czy masz „jasne” dokumenty lub linki, aby przejść 100% :D

Z góry dzięki!
0 x
Rok 1er uzupełniającego wyróżnienia w zakresie energii odnawialnej dziękuje za pomoc! I nauczyciel też!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 18/07/11, 20:26

Olej do smażenia ma lepszą liczbę cetanową niż „świeży” olej.
Problemem jest zamarzanie w niskich temperaturach i lepkość... i szybciej zapychasz silnik!

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby połączenie z dopingiem wodnym (który czyści silnik). O ile mi wiadomo, jeszcze nie zrobiono tego w samochodzie… (niektóre domieszkowane ciągniki rolnicze jeżdżą na oleju).

W 2006 roku Oliomobile wydało podsumowanie, które nadal wydaje mi się aktualne, oto ono: https://www.econologie.com/combien-d-hui ... -2765.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
GAZAFON
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/02/11, 16:51
Lokalizacja: Arras
x 1




przez GAZAFON » 06/08/11, 12:27

ok ok ok. :D zamrażanie wiedziałem, zimą redukuję mieszankę do 15/20%.
Co do zapychania silnika czy jest tylko takie rozwiązanie z wodą? czy środki do czyszczenia wtryskiwaczy, które można znaleźć w supermarketach, trochę pomogłyby w wyczyszczeniu tego...?

Zauważyłem też, że aby toczyć się ze 100% olejem roślinnym, istnieją dwa rodzaje adaptacji:

"- wtrysk pośredni wyposażony w Bosh lub Japończyk: przeciążone wtryskiwacze na 185 bar, a zimą pompa wstępna i nagrzewnica elektryczna.
- wtryski bezpośrednie: system 2 zbiorników sterowanych elektrozaworami: to jest zestaw dwuzbiornikowy."

Mój tranzyt z 1995 roku 2.5L D...? czy to jest bezpośrednie czy pośrednie? : Lol:
0 x
Rok 1er uzupełniającego wyróżnienia w zakresie energii odnawialnej dziękuje za pomoc! I nauczyciel też!
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/08/11, 15:17

Zawsze jest ryzyko (100%)
Miałem kompletne dwukarburowanie, ale pewnego dnia nie odpowietrzyłem wystarczająco obwodu (przed zatrzymaniem silnika), a pompa (bosch) miała trochę problemów, gdy była zimna.
W rezultacie pasek rozrządu również miał problemy, a śruba trzymająca napinacz paska pękła.
Krótko mówiąc, zepsuł się cały silnik.
Więc na 100% tak, ale wymaga to rygoru
: Chichot:
Ok, samochód miał 25 lat i 230.000 XNUMX km, ale nadal działał dobrze.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/08/11, 16:27

Gazafon pisze:Co do zapychania silnika czy jest tylko takie rozwiązanie z wodą? czy środki do czyszczenia wtryskiwaczy, które można znaleźć w supermarketach, trochę pomogłyby w wyczyszczeniu tego...?


Problem zatykania dotyczy nie tyle wtryskiwaczy, co głowicy cylindrów, zaworów, denka tłoka, a zwłaszcza pierścieni… które tracą swoją wydajność. Istnieje również rozcieńczenie twojego oleju olejem silnikowym… też nie jest dobre. ( monitorować)

Uważaj też, jeśli robisz krótkie trasy po mieście, gdzie silnik nie ma czasu się rozgrzać, zjawisko nasila się przy 100% oleju.
W idealnej sytuacji silnik powinien być ciepły i obciążony tak długo, jak to możliwe, aby uniknąć problemów z zatykaniem.

Mój tranzyt z 1995 roku 2.5L D...? czy to jest bezpośrednie czy pośrednie? : Lol:


Wtrysk pośredni AMHA ma miejsce, gdy wtryskiwacz pluje do rury tuż przed zaworem dolotowym. Jest to technologia silnika benzynowego.

Wtrysk pośredni na Olio: Zakładam, że mowa o wtrysku w komorze wstępnego spalania. (Nieco przestarzała technologia dla pojazdów osobowych).

Wtrysk bezpośredni, najnowsza / wysokowydajna technologia z ciśnieniem w tysiącach barów, wtryskiwacz pluje do głowicy cylindrów. Spójrz na przegląd techniczny, będziesz miał odpowiedź. : Mrgreen:

Najlepiej zadać pytanie o Oliomobole do przeróbek swojego pojazdu na 100% olej, tu są największe kompetencje w temacie do wykonania odpowiedniego montażu.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/08/11, 16:31

Christophe napisał:Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby połączenie z dopingiem wodnym (który czyści silnik). O ile mi wiadomo, jeszcze nie zrobiono tego w samochodzie… (niektóre domieszkowane ciągniki rolnicze jeżdżą na oleju).


Przynajmniej samochód André jeździ na oleju ziemniaczanym + Gillier Pantone. :P

To wydaje się być doskonałym rozwiązaniem ..... po opracowaniu dwóch systemów .... :płakać: : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/08/11, 23:29

Halo

olej 00% niewskazany, syn jeździ na wtrysku pośrednim VW Jetta, prosta rozgrzewka oleju w cewce, latem i jesienią chodzi 80%, spada do 60% potem 40%, a gdy noce są zbyt chłodne, olej się kończy, może nie tylko rozruch jest konieczny, olej nie spływa dobrze do kanału tylnego zbiornika, a filtr reklam ma trudności z przepuszczaniem zimnego oleju
ideałem jest bikarburacja z zaworem odpowietrzającym, uruchamiasz diesel, gdy silnik jest ciepły, przelewasz al, olej 100% dwa lub trzy km przed przyjazdem, przedmuchujesz olejem napędowym, jeśli robisz miasto i bardzo krótkie trasy, zostajesz na oleju napędowym.
Potrzebujesz grzejnika olejowego w LDR
W silniku przepuszczam olej przez filtr hydrauliczny 10 mikronów, następnie trafia do oryginalnego filtra samochodu 5 mikronów, gdy nadchodzi jesień z mrozem w nocy, trochę rozcieńczam olej, aby wystarczająco płynął kanałem tylnego zbiornika do przodu, w przeciwnym razie kanał musiałby zostać wymieniony o 18 mm.
Nie ma większego problemu, jeśli nie znajdziesz restauracji, która ma dobry olej, który ułatwia filtrowanie (dobra restauracja produkuje 220-litrową beczkę co 15 dni, jeśli jesteś dobrze wyposażony, pompa i filtr nie są zbyt skomplikowane, ale musisz zadać sobie trud, to jak ogrzewanie drewnem, musisz iść przeciąć linę i włożyć ją do pieca, aby usunąć popiół.
przepis należy przechowywać 800 litrów wcześniej, niech będzie łatwiejszy do przefiltrowania, podczas gdy ty toczysz się z olejem z drugiego roku.
Doping wodny wymaga od 1,8 do 2 litrów wody na 100 km, gdy jeździsz na oleju.
samochód ma przebieg ponad 400 000 km
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
GAZAFON
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/02/11, 16:51
Lokalizacja: Arras
x 1




przez GAZAFON » 12/08/11, 10:27

Cześć Andrzeju, dziękuję za odpowiedź.

Oczywiście zrobię bi-fuel z ogrzewaniem LDF.

Jeśli chodzi o filtrowanie oleju, myślę, że na początek, aby nie sprawiać sobie zbytniego kłopotu, będę dalej filtrował olej na 5 mikronów przed wlaniem go do zbiornika. : Chichot: To przerażające... ale warto!

Kupiłeś gotowy zestaw czy sam to zrobiłeś?

Jeżeli masz zdjęcia swojej instalacji, a najlepiej tej "sterownika" który pozwala na wymianę oleju/GO... Dziękuje :P
0 x
Rok 1er uzupełniającego wyróżnienia w zakresie energii odnawialnej dziękuje za pomoc! I nauczyciel też!
Wiktor Wiktor Wiktor
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/04/18, 11:26

Re: Rzuć 100% oleju kuchennego ... możliwe?




przez Wiktor Wiktor Wiktor » 19/04/18, 11:27

Dziękuję za informację! Frytownice bez oleju? Dziś jest to całkiem możliwe dzięki nowoczesnym frytownicom Actifry, jest to technologia wykorzystująca ruch gorącego powietrza do smażenia potraw. Twoje potrawy są beztłuszczowe!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Rzuć 100% oleju kuchennego ... możliwe?




przez Remundo » 19/04/18, 13:19

Dzięki za spam... Zaraz cię uderzę! : Mrgreen:
1 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158